Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 18:55   #1241
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
daj mi broj od edga
92
the edge is offline  
Old 09.07.2010., 19:04   #1242
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
daj mi broj od edga
79, piše ti u nicku

ne, jel ti fakat treba, pošalji pm ak ti treba.
Veko32 is offline  
Old 09.07.2010., 19:10   #1243
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Nijemci su za početak trebali uzeti loptu i pokušat se igrat s njom. Međutim, Španjolcima nije lako uzet loptu. A, vjeruj mi da bi to svako htio...
To govorim cijelo vrijeme.

Quote:
Ali mislim da ti imaš problem s elementarnim nepoznavanjem nogometa. Ne pratim ovaj forum previše i ne znam tko za koga navija, tko je komu simpatičan, tko je dijete, tko je ozbiljan, tko je pisao kakve postove prije i uglavnom se lovim onog posljednjeg napisanog.
Ne baš za razliku od nekih ovdje koji nisu upoznati s osnovnom činjenicom da samo jedna momčad može imat loptu u posjedu. Druga je osuđena na igru bez lopte a to je defenzivna igra.

Quote:
Dojam atraktivnosti je vrlo subjektivan. Meni je recimo vrlo atraktivno da u polufinalu SP jedna reprezentacija uspije imati 70 posjeda lopte, protiv reprezentacije koje je u dvije prethodne utakmice rezultatski razbila Englesku i Argentinu. Znači, Španjolci nisu sakrili loptu Malti ili Andori, već su Nijemce prislili da cijelu utakmicu trče za loptom i strahuju hoće li im ovi zabit gol ili neće. Meni je recimo takva dominacija na terenu teško pojmljiva u polufinalu SP-a i samim time je za mene vrijedna divljenja.
Licemjerna izjava za nekog tko je onako strašno kritizirao igru Brazila protiv Čilea (a i protiv drugih protivnika) koji je dominirao rezultatom od 3:0 i posjedom lopte. Dojam atraktivnosti je vrlo subjektivan.

Quote:
Jedini tko je čuvao rezultat u tom polufinalu su bili Nijemci. Što oni kod 0-0 nisu izašli riskantnije i probali se svidjeti suparnicima?! Znaš što se dogodi s ekipom koja ima posjed lopte 30 posto a zadnju liniju pomokane na 30-40 metara od svog gola? Ako nisi gledao Sjevernu Koreju protiv Portugala, teško ćeš više saznati; jer takvih glupih taktičkih poteza u vrhunskom nogometu nema.
Kako riskantnije? Da trče onako bezveze oko gola Španjoaca?

Koji su to rezultat čuvali Nijemci? 0:0? Koji su to rezultat (0:0) čuvali Španjolci kad su bili u bunkeru cijelo prvo poluvrijeme protiv Čilea a trebalo im je tri boda za MOGUĆI prolaz? Koji je to rezultat čuvao Čile koji je cijelo drugo poluvrijeme imao loptu u posjedu jedva par minuta a gubili su i visio im je prolaz?

Čini se meni da tebe malo jebe elementarno nepoznavanje nogometa.

Quote:
Kako možeš za neatraktivnost utakmice krivit ekipu koja ima pozitivan rezultat i ne brani se? Odnosno brani se tako da drži loptu na suparničkoj polovici i ima stoperski par koji stoji na centru?!
Znaš koliko momčadi može odigrati danas takav nogomet?! Na ovoj razini možda jedna ili dvije.
Aha, dolazimo do te sfere da je Njemačka čuvala negativan rezultat. Bravo. T-com. Surfaj i ti.

Inače, za tvoju informaciju Španjolska je nakon postignutog gola prešla iz formacije 4-2-3-1 u bunkerašku formaciju 4-4-1-1. Toliko o tome kako se Španjolska nije branila nakon pozitivnog rezultata.

Quote:
Španjolci jesu pobjeđivali minimalno u dosadašnjim utakmicama, ali ti na prste jedne ruke možeš izbrojati obrane Cassilasa. Prekršaja gotovo da ne rade. Kartona su dobili svega nekoliko.
Neatraktivni Brazil.

Quote:
Ljudi igraju čisto s posjedom lopte. OK, oni bi mogli igrat okomitije i češće gubit loptu i tjerat se u poziciju da se više puta u utakmici brane na svojoj polovici. Ali upravo zato govorimo da je riječ o najboljim igračima svijeta koji su dovoljno pametni da znaju da se puno lakše branit ako je lopta kod tebe u nogama, nego ako moraš trčati za suparnikom.
Suparnike koje imaju negativan rezultat, nitko ne tjera da se razlete u presingu po terenu, probaju im uzet loptu i zabit im gol. Ili bilo kako im zabit gol.
Neatraktivni Brazil.

Quote:
Španjolci imaju objektivan problem da na ovom natjecanju nemaju kvalitetnu završnicu. Dogodi se i Barceloni da kad imaju negativan rezultat, ne znaju jednostavno napast i ubrzat vrijeme od začetka napada do udarca. I to im se obija o glavu ponekad. Švicarci su im dali sretan gol i stali u 16-erac. Španjolci su napadali, ali bunker nisu uspjeli razbit. To im se može dogoditi i protiv Nizozemaca. Ali to su rijetke utakmice i rijetki slučajevi. Španjolska taktika daje rezultat u 18 od 20 slučajeva. Za ligaški naslov bi to bilo dovoljno ili gotovo dovoljno. Na turnirkom natjecanju ne mora značit ništa, jer se taj jedan ili dva dana mogu dogoditi u fazi ispadanja, pa imaš slučaj Brazila na dva velika natjecanja za redom
Barceloni se zalomi koji put. Španjolcima se to ''zalomilo'' 6 puta zaredom na najvećoj svjetskoj nogometnoj smotri. Kad imaš na klupi igrače poput Fabregasa, Silve, Llorentea, Torresa nemaš se pravo žalit na neefikasnost i loše završnice. Dosta momčadi nemaju jednog takvog u prvoj postavi a kamo li da im 4-5 istih sjede na klupi. Pogledaj formaciju i zašto igrači kojima raspolažeš ne ispunjavaju ni par posto napadačkog potencijala koji posjeduju. Možda su problem dva defenzivna vezna i samo jedan napadač u formaciji, ha? I ziheraška igra na samo sigurna dodavanja? Da možda je to problem, no ipak ajmo kukat kako im je loša realizacija. To je lakše.

Zadnje uređivanje Zloban : 09.07.2010. at 19:19.
Zloban is offline  
Old 09.07.2010., 19:25   #1244
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
79, piše ti u nicku

ne, jel ti fakat treba, pošalji pm ak ti treba.
ne treba
Ono is offline  
Old 09.07.2010., 19:58   #1245
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
ja sam fan Barce od '98 godine, ali već dugo nisam vidio onakvu panjinu kao što je Busquets
jabuka ne pada daleko od stabla
B52 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.