Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2016., 16:03   #41
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
Mozda nisam bio jasan, odgovarao sam na tvrdnju da bi pravo glasa za ljude koji su vani trebalo vrijediti dok ti vrijedi putovnica.
Sto je apsurd, jer ako imas samo hrvatsko drzavljanstvo, bez obzira sto si vani, moras imati hrvatsku putovnicu. Ne moze ti se oduzeti drzavljanstvo samo zato jer si na privremenom radu vani.
Drzavljanstvo neke strane zemlje nije tako lako dobiti, potrebne su godine i godine.
To smo razjasnili. Naravno da se neće oduzimat pravo onima koji su privremeno vani. Ima naših ljudi koji rade na brodu ili po svijetu po građevinama, branama, velikim projektima, ne vrate se doma po godinu dana. Al se vrate. I u međuvremenu šalju novce. Nisu se iselili, nego jednostavno imaju radno mjesto svugdje po svijetu di ih firma pošalje, a neki rade i na neodređeno, ne znaju koliko će stat, ovisno projektu. Neki recimo preskoče dopust od tjedan dana koji imaju nakon par mjeseci rada e da bi onda imali više dana za Božić i Novu Godinu i sl.
Ti se ljudi nisu iselili, ti ljudi samo rade vani. I čine Hrvatskoj ogromnu korist, jer se sva njihova zarada kanalizira i vraća u Hrvatskoj, milijarde dolara.
Sami pomorci su u 10 godina donijeli u Hrvatsku više love nego što se računa da je "dijaspora" poslala u zadnjih 25 godina. Di su svi ostali koji rade vani, građevinari, strojari, kemičari, stručnjaci svih profila...

Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
Pravo glasa je nesto drugo, tu se ja cak i slazem s time da za one koji su dulje vremena vani, i ne planiraju se vratiti u neko skorije vrijeme, ne bi trebali imati pravo glasa na izborima u RH. Nije moralno odredjivati kakva ce biti vlada, a time i porezi, skolstvo i ostalo, kad u toj zemlji ne zivis.
Samo, masa ljudi koji su otisli se nikad nisu odjavili. Ako ne zive predaleko (Austrija, Njemacka), uredno dodju u posjet doma i usput obave glasanje. I nikom nista, jer takve stvari skoro nitko ne kontrolira.

Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
O tome bi se dalo diskutirati. Koliko znam, Njemacka ne dopusta dvojno drzavljanstvo, kao ni Austrija. Mozda ne bismo trebali ni mi. Ali bi to imalo neke druge implikacije, zbog kojih mislim da je trenutno nerealno da se takva odluka donese.
Onda je realnije da dijaspori uvedemo porez kao i ostalim vlasnicima hrvatske putovnice, kao što uostalom i Amerika ima za vlasnike Američke putovnice.

Pa onda neka svi imamo ista prava i obveze.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 16:40   #42
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Onda je realnije da dijaspori uvedemo porez kao i ostalim vlasnicima hrvatske putovnice, kao što uostalom i Amerika ima za vlasnike Američke putovnice.

Pa onda neka svi imamo ista prava i obveze.
Ne znam kakva su pravila za Ameriku, znam da RH ima s vecinom zemalja sklopljen sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Ako je netko vec platio porez u Njemackoj, ne mora jos platiti porez i Hrvatskoj.
SUmnjam da bi se Njemacka pristala odreci svog dijela - mi ipak nismo Amerika.
A opet da se ljudi prisile da moraju placati porez na dvije strane - to je nerealno.
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 00:34   #43
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva su pravila za Ameriku, znam da RH ima s vecinom zemalja sklopljen sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Ako je netko vec platio porez u Njemackoj, ne mora jos platiti porez i Hrvatskoj.
SUmnjam da bi se Njemacka pristala odreci svog dijela - mi ipak nismo Amerika.
A opet da se ljudi prisile da moraju placati porez na dvije strane - to je nerealno.
A onda nema druge nego im oduzet pravo glasa...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.