Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2007., 08:58   #1
Dionice i menadzment

Mnogi ulagaci u dionice koji svoj odabir temelje na fundamentalnoj analizi uzimaju u obzir i neke druge stvari vezane za poslovanje poduzeca. Izmedju ostalog vazan cimbenik je menadzment.

Bilo bi zanimljivo navesti i prokomentirati menadzere (navesti kako pozitivna tako i negativna zapazanja) za koje smatrate da su polucili rezultate vrijedne paznje i cije je prisustvo u pojedinim dionickim drustvima u Hrvatskoj zanimljivo za ulagace.

Evo, ja cu za primjer navesti Grbesica koji je Saponiju postavio na noge. Preko svoje firme Mepas prisutan je i u Koestlinu, Maraski i Brodomerkuru. Kako biste prokomentirali njegovu uspjesnost.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:20   #2
Nezanam za njega, ali znam da us donice Kraša nakon 2000g (kada su nedugo prije toga potaknute Plivom dosegle preko 700Kn) pale na povijesni min. od 60 kn. U međuvremenu jedva da su se bile vratile na nominalnu vrijednost (400kn)
intenzivnije su počele rasti od kada je N.Vidošević došao na čelo Uprave
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:47   #3
Hvala na komentaru.

Ja sam mislio vise na komentiranje sposobnosti menadzera da firmu vodi u pravom smjeru, tj. na podizanje stvarne kvalitete poslovanja i otvaranje perspektiva za buducnost - nevezano za trenutne trzisne cijene dionice. Promjene trzisnih cijena dionica ne moraju biti mjerilo prave vrijednosti poduzeca, nego cesto puta ovise o trenutnim raspolozenjima trzista. Grubo receno, vise me zanima vrijednost poduzeca koja se poklapa s knjig. vrijednoscu i buducim potencijalima i koliko je sam menadzment zasluzan za to.

Nego usput, mozda bi netko mogao prokomentirati E. Moralica. "Sanirao" je Kutjevo i prisutan je u Bozjakovini. S jedne strane se vide dobri rezultati, a s druge strane sam procitao neke negativne stvari o njegovom biznisu u Rusiji.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 00:33   #4
ja sam manager. vazno je kakav tim se ima.
preuzeo sam firmu pocetkom 2006 u silaznoj putanji. trebala je godina dana teskog rada da se zaustavi stagnacija. sada se tek moze racunati s rastom u toku ove godine. vazan je odnos investicija i dobiti, likvidnih sredstava i ljudskih potencijala.
nije to sve skupa lako...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 17:34   #5
ajde reci koje firme da uzmemo par desetaka tisuca kuna dionica prije sljedeceg vaseg fin. izvjesca
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 21:47   #6
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ajde reci koje firme da uzmemo par desetaka tisuca kuna dionica prije sljedeceg vaseg fin. izvjesca
Ali na PM da ne zavrsimo u cuzi

__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:42   #7
nema ništa od te vrste savjeta to vi dobro znate kao i ja
treba raditi dublje analize
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:46   #8
Evo ga na... a ja se bas ponadao da cemo zaraditi.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 22:58   #9
hoćemo hoćemo zaraditi, nije to toliki problem...20-ak% je već o.k.
građani EU u fondovima imaju oko 750 EUR per capita a mi smo tek na 120...
ima tu još prostora.
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.