Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2004., 23:56   #41
Ma lektori (profesori koji predaju jezik) ne moraju imati magisterij, ali im je poželjno, jer je plaća bitno veća

Druga stvar je s sveučilišnim profesorima, dakle onima koji drže predavanja, seminare i sl. Da bi postao asistent, moraš imati magisterij. Za starijeg asistenta treba ti doktorat i 5 godina rada. Onda još 5 pa docent pa još 5 pa izvanredni profesor, da bi nakon daljnjih 5 postao redovni profesor. Naravno, uz sve to treba napisati i objaviti određen broj radova i još dosta pizdarija. Nije to tako lako.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 08:13   #42
Quote:
gabal kaže:
*uzdah*

Mislim da se u ovakvu raspravu uključujem već po tristoti put.

Diploma sa Hrvatskih Studija je priznata, jedini neriješeni problem je predavanje Hrvatskog jezika u osnovnoj školi (mislim da se može u srednjoj ali ne i u osnovnoj) sa diplomom kroatologije. Ovo je čisto birokratsko pitanje i najvjerojatnije će se riješiti u roku od godinu dana.
ispravak netočnog navoda.

u razgovoru s određenim profesorima hrvatskog sam saznao ovako:

s diplomom hrvatskih studija ne možeš postati profesor hrvatskog jezika u srednjoj školi; eventualno samo u osnovnoj.

razlog tome nije čisto birokratski, već taj što je program na hrvatskim studijima bitno slabiji. neke stvari koje su na ffzg obavezne i slušaju se godinama, na hs su izborne, što znači da ih svi studenti niti ne uzimaju. primjere sam, nažalost, zaboravio...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 10:13   #43
Quote:
Hana_ kaže:
Nikola , zasto bi magisterij trebao imati profesor, koji nama na studijiu predaje jezik kao i srednjoskolcima u gimnmaziji

drugo je na ffzgu gdje se jezik bash studira

netko rece:Ma lektori (profesori koji predaju jezik) ne moraju imati magisterij, ali im je poželjno, jer je plaća bitno veća

zasto?

zato sto bi kvaliteta nastave ipak trebala biti na visoj razini nego u srednjoj skoli... za pocetak!

ja sam na ffzg isao na engleski (studiram nesto drugo)- i predavala mi je dr. na ne neka profesorica - a sasvim je druga stvar njena kvaliteta, al otompotom
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 12:11   #44
Quote:
cp.tar kaže:
ispravak netočnog navoda.

u razgovoru s određenim profesorima hrvatskog sam saznao ovako:

s diplomom hrvatskih studija ne možeš postati profesor hrvatskog jezika u srednjoj školi; eventualno samo u osnovnoj.

razlog tome nije čisto birokratski, već taj što je program na hrvatskim studijima bitno slabiji. neke stvari koje su na ffzg obavezne i slušaju se godinama, na hs su izborne, što znači da ih svi studenti niti ne uzimaju. primjere sam, nažalost, zaboravio...
Nisam bio siguran da li je riječ o srednjoj ili osnovnoj školi, davno su mi to pričali. Za ovo o birokraciji sam siguran, navodno se samo čeka odobrenje Ministarstva a to je zapelo negdje u nekom uredu i stoji na mjestu već godinu dana.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 16:28   #45
je li imaju hrvatski studiji poslijediplomske studije?! znam tamo neki poznanik ide na stručni poslijediplomski iz psihoterapije. kakvi još stručni postoje, a kakvi znanstveni? je li se desilo da ljudi idu na poslijediplomski na filozofski, je li ih ovi primaju?
diploma, je li se vani priznaje?
postoji li oslobađanje od plaćanja?
sunscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 17:24   #46
Quote:
je li imaju hrvatski studiji poslijediplomske studije?! znam tamo neki poznanik ide na stručni poslijediplomski iz psihoterapije. kakvi još stručni postoje, a kakvi znanstveni? je li se desilo da ljudi idu na poslijediplomski na filozofski, je li ih ovi primaju? diploma, je li se vani priznaje? postoji li oslobađanje od plaćanja?
Ima poslijediplomski iz kroatologije i filozofije a uskoro bi trebao krenuti i podlijediplomski iz povijesti.

Ima ljudi koji idu na poslijediplomski na Filozofski kao i na dopunske studije.

Diploma iz povijesti će se radi uvođenja ECTS bodovnog sustava lakše priznati vani nego ona s Filozofskog.

Više o ECTS-u na studiju povijesti vidi ovdje na stranicama Društva Studenata Povijesti ''Ivan Lučić - Lucius''.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 23:27   #47
Quote:
Markeca kaže:
Ne znam, al znam da su debili objavili prošlogodišnje rezultate umjesto ovogodišnjih

Fakat debilno


Ma već gledam kaj bu mi rezerva jer na Filozofskom i dalje neandertalci sastavljaju prijemne...a u pizdu materinu i tko izvještava iz Vatikana za Jutarnji list!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 23:29   #48
Ae da...sad sam čula dve različite informacije. Jedna ženska mi rekla da su uveli isti prijemni ko na FF-u, a tip mi veli da je prijemni iz onog kaj namjeravaš upisat. What the fuck now?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 23:31   #49
Quote:
Markeca kaže:
Ne znam, al znam da su debili objavili prošlogodišnje rezultate umjesto ovogodišnjih
ma gdje to?

rezultate koje sam ja vidio su od ove godine....
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 00:49   #50
Od ove god. su rezultati. Frendica mi nije upala
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 06:26   #51
Ma sad jesu, al su u prvi mah objavili prošlogodišnje. Skužili su nakon 2-3 sata, kad su se ljudi žalili da ih nema na listama
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 06:30   #52
Quote:
gabal kaže:
[B]
Diploma iz povijesti će se radi uvođenja ECTS bodovnog sustava lakše priznati vani nego ona s Filozofskog.
Molim te da ne pišeš neistine. ECT-sustav nema nikakve veze s priznavanjem diplome, već program po kojem se radi. S druge strane, svi fakulteti su obvezni do 2007. provesti Bolonjsku deklaraciju i Uvesti ECT-sustav, a na FF-u bi sew to trebalo dogoditi već sljedeće godine.

Dakle, još jednom, ECT-sustav nema nikakve veze s priznavanjem diploma. To je važno zbog mogućnosti nastavka obrazovanja vani.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 12:13   #53
Quote:
Markeca kaže:
Molim te da ne pišeš neistine.
Čini li se to meni ili Markeca faakat ima nešto protiv HS?
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:01   #54
Quote:
Markeca kaže:
Molim te da ne pišeš neistine. ECT-sustav nema nikakve veze s priznavanjem diplome, već program po kojem se radi. S druge strane, svi fakulteti su obvezni do 2007. provesti Bolonjsku deklaraciju i Uvesti ECT-sustav, a na FF-u bi sew to trebalo dogoditi već sljedeće godine.

Dakle, još jednom, ECT-sustav nema nikakve veze s priznavanjem diploma. To je važno zbog mogućnosti nastavka obrazovanja vani.
Sustav se zove ECTS (European Credit Transfer System) a ne ECT. Tvoje zadnje dvije rečenice mi nisu jasne - kako ćeš nastaviti obrazovanje vani ako ti ne priznaju što si do sada studirao. ECTS osigurava da se točno zna opšterečenje studenata u svakom kolegiju i utemeljen je na opsežnim istraživanjima procesa učenja.

FF namjerava to napraviti preko noći i to bez nužnih priprema (nešto slično kao što je Pravo napravilo). Mislim da su i sami uvidjeli da to neće ići jer sam vidio po novinama da se profesori s Filozofskog izjašnjavaju protiv Bolonjske Deklaracije i reforme sustava viskog školstva.

I još jedanput - diplome su priznate a ovo s ECTS-om sam naveo samo radi primjera.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:12   #55
Quote:
GothicA kaže:
Ae da...sad sam čula dve različite informacije. Jedna ženska mi rekla da su uveli isti prijemni ko na FF-u, a tip mi veli da je prijemni iz onog kaj namjeravaš upisat. What the fuck now?
Psihologija je htjela da bude prijemni isti kao i na Filozofskom ali odtali smjerovi se nisu s time složili.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 18:54   #56
Quote:
Markeca kaže:
Ma sad jesu, al su u prvi mah objavili prošlogodišnje. Skužili su nakon 2-3 sata, kad su se ljudi žalili da ih nema na listama
A što kažeš na to da su na FF-u rezultati povučeni zbog greške, jer nisu obračunali lanjskih 20 bodova.

Ima ti jedna poslovica: rugala se sova sjenici ili tako nešto. Tako te se svi sa HS-a mogu isto kao što si se i ti njema.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 21:34   #57
Quote:
gabal kaže:
Sustav se zove ECTS (European Credit Transfer System) a ne ECT. Tvoje zadnje dvije rečenice mi nisu jasne - kako ćeš nastaviti obrazovanje vani ako ti ne priznaju što si do sada studirao. ECTS osigurava da se točno zna opšterečenje studenata u svakom kolegiju i utemeljen je na opsežnim istraživanjima procesa učenja.

FF namjerava to napraviti preko noći i to bez nužnih priprema (nešto slično kao što je Pravo napravilo). Mislim da su i sami uvidjeli da to neće ići jer sam vidio po novinama da se profesori s Filozofskog izjašnjavaju protiv Bolonjske Deklaracije i reforme sustava viskog školstva.

I još jedanput - diplome su priznate a ovo s ECTS-om sam naveo samo radi primjera.
System=sustav. Dakle, možeš pisati samo ECTS, a možeš i ECT-sustav.

FF to ne namjerava napraviti preko noći, kao što neki već jesu. Na FF-u se na tome radi već 2 godine, a radit će se još bar jednu. Mora se znati da je sustav studiranja zbog 30-ak različitih smjerova na FF-u, koji se međusobno kombiniraju, dosta kompliciran i puno je kompliciranije to izvesti nego na drugim faksevima. Zbog toga to i traje tako dugo.

Ne znam koji su se profesori izjašnjavali protiv provođenja Bolonje, no među 450-500 profesora uvijek će se naći neko protiv. No, o tome odlučuje Fakultetsko vijeće, u kojem je velika večina za, jer su svjesni da se to mora napraviti. Provođenje Bolonje i uvođenje ECT-sustava nije pitanje DA ili NE, već KAD? A odgovor je - najkasnije 2007.

Što se tiče (ne)priznavanja diploma, diplome se priznaju i sad, a priznavale su se i prije, tako da to nema veze s uvođenjem navedenih promjena.

Ti vani možeš nastaviti obrazovanje nakon 3 godine, odnosno bakalaureata, a ako tražiš da ti se prizna diploma,dakle nakon 5 godina, onda ti se gleda program po kojem si radio, koja si predavanja odslušao i sl.

A i jedna stvar je priznavanje diplome radi nastavka obrazovanja 8to se u pravilu priznaje), a druga priznavanje potpune istovjetnosti diplome. To ipak ide malo teže.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 01:10   #58
Quote:
gabal kaže:
Psihologija je htjela da bude prijemni isti kao i na Filozofskom ali odtali smjerovi se nisu s time složili.

Bravo za ostale smjerove
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 01:43   #59
Quote:
Markeca kaže:
A i jedna stvar je priznavanje diplome radi nastavka obrazovanja 8to se u pravilu priznaje), a druga priznavanje potpune istovjetnosti diplome. To ipak ide malo teže.
Objasni mi ovaj zadnji dio molim te. Hrvatski studiji od ove godine izdaju suplement diplomi na kojem će pisati točno koje je kolegije tko položio i koliko je ECTS bodova zaradio. Pretpostavljam da govoriš o istoj tituli koja se stječe i na FF i na HS-u ali molio bi te da mi to malo pojasniš.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 15:05   #60
Quote:
Azaleja kaže:
A što kažeš na to da su na FF-u rezultati povučeni zbog greške, jer nisu obračunali lanjskih 20 bodova.

Ima ti jedna poslovica: rugala se sova sjenici ili tako nešto. Tako te se svi sa HS-a mogu isto kao što si se i ti njema.
To su referade - njima ide sve ovo

Ovo su sve moja razna iskustva s njima, nasumičnim redosljedom.


Čast rijetkim iznimkama.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.