Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2004., 21:18   #61
Recimo, kad netko vani završi nešto i dođe u Hrvatsku i želi upisati postdiplomski. Onda traži priznavanje diplome radi nastavka obrazovanja. To uglavnom dobije bez problema, ako je program iole sličan našem.

No, ako netko završi vani diplomu i dođe ovdje i želi se zaposliti s tom diplomom, onda mora tražiti priznavanje potpune istovrijednosti, inače mu ta diploma kurca ne vrijedi. I to se u pravilu odobrava, ali pod uvjetom da položi razlikovne predmete, kojih ponekad zna biti i malo više.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 00:55   #62
Dobro, ja sam mislio da govoriš da se diploma ne priznaje u Hrvatskoj što je večini ipak važnije od priznavanja diplome vani. Mislio sam da o tome govorimo.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:00   #63
Hrvatski studiji - psihologija

Gdje se mogu nabaviti prosli prijemni od psihologije? Sta sve ima u prijemnom? Kako se pripremiti za prijemni?
Studira li netko psihologiju na Hrvatskim studijima? Kak je?

Toliko pitanja!
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 09:01   #64
Exclamation Re: Hrvatski studiji - psihologija

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Gdje se mogu nabaviti prosli prijemni od psihologije? Sta sve ima u prijemnom? Kako se pripremiti za prijemni?
Studira li netko psihologiju na Hrvatskim studijima? Kak je?

Toliko pitanja!

Ak već hoćeš studirat psihologiju, idi na Filozofski.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 11:51   #65
pa filozofski mi je prvi izbor, ali ako ne uspijem tamo, necu se predati bez borbe i pokusat cu na hrv. studijima...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 19:33   #66
Re: Hrvatski studiji - psihologija

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Gdje se mogu nabaviti prosli prijemni od psihologije? Sta sve ima u prijemnom? Kako se pripremiti za prijemni?
Studira li netko psihologiju na Hrvatskim studijima? Kak je?

Toliko pitanja!
Toga ima za kupiti u fotokopirnici na Galeriji (ispod onih skala). Na druga pitanja ti ne mogu odgovoriti jer ne studiram psihologiju.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:32   #67
Ako netko studira na tom faxu neka se javi plizzzzz,meni je to isto druga opcija ako ne uspijem na filozofskom.
Ali nisam cula bas dobre stvari o Hrvatskim studijima pa ako netko zna više bila bi mu zahvalna da napiše.
Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:52   #68
Ukoliko ne želite narednih xy godina slusati ismijavanja na svoj racun te imalo cijenite papir na osnovi kojeg ce vas drugi ljudi zaposljavati, preporucujem da isti trena zaboravite postojanje Hrvatskih studija.

To ima rejting ko famozno splitsko veleuciliste


Ukoliko ne uspijete upisati psihologiju na filozofskom, nemojte se zaletjeti i upisivati ovo na HS-u. Nemojte.
Dvije nesretnice moje frendice su na HS i kad se idu zaposljavat dobivaju doslovno
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 01:14   #69
pa ja sam čula ok stvari o hrv. studijima... da je nastava bolje organizirana nego na filozofskom...

anyway, mene psihologija jako zanima i studirala bih je radi sebe...

mislim čak da na forumu netko studira psihologiju na hrv studijima, da sam procitala negdje, ali nemrem se sjetiti tko...

anyway...
Quote:
Toga ima za kupiti u fotokopirnici na Galeriji (ispod onih skala). Na druga pitanja ti ne mogu odgovoriti jer ne studiram psihologiju.
Galerija? kakva Galerija? sorry, ne znam gdje je to, koje skale, koja galerija... pliz, objasni.

thanks
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 01:58   #70
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
pa ja sam čula ok stvari o hrv. studijima... da je nastava bolje organizirana nego na filozofskom...

od koga? onih koji nisu upali na FF?

Rejting faksa je nazalost bitan.
Na par mjesta gdje sam ja radila nisu uopce pozivali na razgovor ljude koji su imali diplomu s HS-a.
pa ti vidi.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 02:09   #71
bilo bi dobro kad bi se javio netko sa hrvatskih studija
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 03:35   #72
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Galerija? kakva Galerija? sorry, ne znam gdje je to, koje skale, koja galerija... pliz, objasni.

thanks
Kada uđeš u zgradu prođeš onaj ulazni dio i onda odmah skreneš lijevo. Prođeš kroz nekakav izložbeni prostor i dolaziš u prostor Galerije. U prizemlju su ti referada i fotokopirnica a na katu učionice.

O kvaliteti studija povijesti vam mogu govoriti ali za psihologiju ne, nisam upoznat nego samo iz druge ruke.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 12:46   #73
pa, napiši štogod iz druge ruke, a kaži nam i kako je na povijesti
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 15:33   #74
Quote:
NoWa kaže:
Ukoliko ne želite narednih xy godina slusati ismijavanja na svoj racun te imalo cijenite papir na osnovi kojeg ce vas drugi ljudi zaposljavati, preporucujem da isti trena zaboravite postojanje Hrvatskih studija.

To ima rejting ko famozno splitsko veleuciliste


Ukoliko ne uspijete upisati psihologiju na filozofskom, nemojte se zaletjeti i upisivati ovo na HS-u. Nemojte.
Dvije nesretnice moje frendice su na HS i kad se idu zaposljavat dobivaju doslovno
Bilo kako bilo, dreamer, procijeni sama
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 16:12   #75
Quote:
NoWa kaže:
od koga? onih koji nisu upali na FF?

Rejting faksa je nazalost bitan.
Na par mjesta gdje sam ja radila nisu uopce pozivali na razgovor ljude koji su imali diplomu s HS-a.
pa ti vidi.

nazalost, zbog ovakvih ljudi kao sto si ti, nas faks i ima los rejting

Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 23:56   #76
HS...

Zar je to stvarno faks?

Nemojte se sad ljutiti
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 22:17   #77
pričala sam sa nekim studošima na HS i čini se da su svi zadovoljni....

mislim da je ipak sve to nekakva fama o HS, zbog toga kako su počeli s radom...

s vremenom očekujem da će se stvari slegnuti...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 00:17   #78
Quote:
wyrm kaže:
HS...

Zar je to stvarno faks?

Nemojte se sad ljutiti
[lako se nama sad rugat kad smo upali na filozofski... a postavljala sam ja slične ovakve teme negde u 5.,6. mjesecu ove godine... onak... treba neku rezervu imati... ]
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 15:46   #79
Quote:
wyrm kaže:
HS...

Zar je to stvarno faks?

Nemojte se sad ljutiti


Bajdvej, nije, to je sveučilišni studij
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 14:31   #80
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
pa, napiši štogod iz druge ruke, a kaži nam i kako je na povijesti
Ne dolazim često na KZŠS pa sam totalno zaboravio na ovu raspravu.

Imam jednu jako dobru prijateljicu koja studira povijest na FF tako da mogu i uspoređivati kako izgleda studij povijesti na HS-u i Odsjek za povijest na FF-u.

Dakle, najvažnija razlika (IMHO) je što je odnos profesor - student neusporedivo bolji na HS-u. Ja u mobitelu imam brojeve tri profesora za koje znam da ih mogu kad god nazvati i da će mi pomoći oko literature, seminara ili nečeg drugog. Na HS-u se upisuje manje ljudi tako da je na predavanjima manje ljudi pa se predavači mogu bolje posvetiti pojedinačnom studentu.

U tijeku je završna faza provedbe implementacije ECTS-a koja je daleko odmakla a i Studij Povijesti je prvi od humanističkih studija u Hrvatskoj koji su to proveli. Da sad ne zabrazdim i objašnjavam sve detalje ECTS-a i Bolonjske Deklaracije evo vam link na kojem je vodič studija povijesti u kojem je popis svih ponuđenih predavanja i radnih grupa kao i kratak tekst dr. Alexandra Buczynskog o ECTS-u i njegovom značenju.

Po programu se studij povijesti najviše razlikuje u njegovoj orijentaciji. Na FF-u, naglasak se daje na povijest balkana tj. povijest bivših jugoslavenskih država. Na HS-u naglasak je na one države s kojima imamo zajedničku povijest u tom razdoblju (srednji vijek, ranomoderna povijest, 19. stoljeće) tj. Austrija, Mađarske i Venecija.

Predavači na HS-u su svi zaposleni na nekoj drugoj insitituciji tako da studenti imaju predavače koji se aktivno bave znanstvenim radom na području koje predaju. Svi predavači su zaposleni na određeno vrijeme od jedne godine tako da na kraju svake akademske godine prolaze reviziju pa nekvalitetni predavači otpadaju.

Toliko za sada, ako vas nešto konkretno zanima slobodno pitajte, pretplatit ću se na ovu temu pa ću ovaj put malo ažurnije odgovoriti
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.