Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2004., 02:55   #81
e, to sam i ja čula... da je odnos profesor - student super, da studentima daju broj moba, da su dostupni... (ne svi, i guess, ali dosta njih)

mislim da je to baš oke
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 12:49   #82
Quote:
Lindelia kaže:
e, to sam i ja čula... da je odnos profesor - student super, da studentima daju broj moba, da su dostupni... (ne svi, i guess, ali dosta njih)

mislim da je to baš oke
na prvoj godini budeš dobila profesora koji svira gitaru u kawasaki 3p-u ! fakat!

inače,ak HS tak ne valjaju kak nowa i ostali pričaju,zake ih je onda filozofski htel uzeti pod svoje okrilje,odnosno zatvoriti ih?!

imam 2 frenda koji studiraju psihologiju na hsu i prezadovoljni su.
dok je filozofski,khm,kak je neko bil rekel,KOMUNISTIČKI fax
Simple Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 15:31   #83
Što volim te ladice... ispada da prilikom upisa faksevi traže iskaznice iz mladeži HDZ-a ili SDP-a

Visoko obrazovanje ne bi se trebalo baviti politikom.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 02:39   #84
Lightbulb

Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
pričala sam sa nekim studošima na HS i čini se da su svi zadovoljni....

mislim da je ipak sve to nekakva fama o HS, zbog toga kako su počeli s radom...

s vremenom očekujem da će se stvari slegnuti...

Naravno da su zadovoljni, kad se radi o nezahtjevnim studijima. A većini tih studenata HS sigurno nisu prvi izbor, vjeruj mi. No, kad već nisu upali na željeni faks, uzdižu ovaj do nebesa, istodobno pljuckajući po svome "prvom izboru".

I nije to nikakva fama - studiji su izrazito nekvalitetni, profesori s drugih faksova tu predaju samo da si popune kućni budžet, a rade s 10% kapaciteta (kad se usporedi njihov rad na matičnim faksovima i HS-u, razlika je "derastična"), što oni i sami priznaju.


Naravno, odluka je na tebi, ali želiš li kvalitetnije obrazovanje i lakši pronalazak posla, HS nisu dobar izbor.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 11:26   #85
@ Dijete Cvijeća:

A dokazi? Mogu i ja tu napisati (ovo govorim samo za povijest - za druge smjerove nemam informacije) da su na FF-u profesori katastrofa, da predavači uopće ne drže ni predavanja ni ispite nego sve svale na svoje asistente, da ti znanje uopće nije bitno kada ideš na ispit nego je bitnije imati sreće da je profesor dobre volje i još milijun takvih stvari... ali neću jer smatram da prvo treba pomesti pred svojim pragom a tek onda gledati tuđi.

Što se tiče zapošljavanja - tu sam čuo da si u pravu kod poslodavaca koji nisu imali iskustva sa diplomantima hrvatskih studija. A što se tiče profesora mislim da si apsolutno u krivu. Kako studenata ima manje, mogu se više posvetiti individualnom studentu te nema onog osječaja da si samo još jedan broj među 200 ljudi. Također, pošto svake godine podležu reviziji moraju se svake godine jednako truditi oko svog kolegija. Uostalom, ono što najviše ''smeta'' raznim protivnicima HS-a je zapošljavanje stručnjaka s institucija (HIP, HAZU) što je po meni odlično jer možemo iz prve ruke od istraživača saznati najnovije historiografske tendencije.

A što se tiče toga da su studiji nekvalitetni i nezahtjevni samo bi napomenuo da su studenti sa odsjeka za povijest u 4 godine osvojili 8 rektorovih nagarada (ovo su podaci od prije 3 godine, nisam pratio kako se situacija kretala ali znam da u prosjeku dobijamo po dvije rektorove nagrade godišnje) a u 8 godina studenti odsjeka za povijest su dobili 4 rektorove nagrade.

Naravno - da ne spominjemo što je Studij Povijesti najkvalitetnije proveo reformu ECTS-a na Sveučilištu (ovo su riječi rektorice i prodekana za nastavu) te će čak među prvima u Hrvatskoj pristupiti idućoj fazi bolonjskog procesa Osiguranju Kvalitete (Quality Assurance) u čijoj provedbi sudjeluju sami studenti.

Nadalje, studentska scena je iznimno jaka - upravo je održan drugi po redu Dies Historiae sa znanstvenim kolokvijem ''Dodiri civilizacija i/ili ''civilizacija'' na hrvatskom povijesnom prostoru'', promoviran je zbornik radova sa prošlog Dies Historiae čija tema (marginalne skupine u hrvatskim gradovima) je prvi put ovako obrađena, predstavljen je dvobroj (4. i 5. broj)iznimno hvaljenog studentskog časopisa Lucius...

Mislim da i nismo toliko loši, zar ne?
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 14:57   #86
Lightbulb

Quote:
gabal kaže:
@ Dijete Cvijeća:

A dokazi? Mogu i ja tu napisati (ovo govorim samo za povijest - za druge smjerove nemam informacije) da su na FF-u profesori katastrofa, da predavači uopće ne drže ni predavanja ni ispite nego sve svale na svoje asistente, da ti znanje uopće nije bitno kada ideš na ispit nego je bitnije imati sreće da je profesor dobre volje i još milijun takvih stvari... ali neću jer smatram da prvo treba pomesti pred svojim pragom a tek onda gledati tuđi.

Što se tiče zapošljavanja - tu sam čuo da si u pravu kod poslodavaca koji nisu imali iskustva sa diplomantima hrvatskih studija. A što se tiče profesora mislim da si apsolutno u krivu. Kako studenata ima manje, mogu se više posvetiti individualnom studentu te nema onog osječaja da si samo još jedan broj među 200 ljudi. Također, pošto svake godine podležu reviziji moraju se svake godine jednako truditi oko svog kolegija. Uostalom, ono što najviše ''smeta'' raznim protivnicima HS-a je zapošljavanje stručnjaka s institucija (HIP, HAZU) što je po meni odlično jer možemo iz prve ruke od istraživača saznati najnovije historiografske tendencije.

A što se tiče toga da su studiji nekvalitetni i nezahtjevni samo bi napomenuo da su studenti sa odsjeka za povijest u 4 godine osvojili 8 rektorovih nagarada (ovo su podaci od prije 3 godine, nisam pratio kako se situacija kretala ali znam da u prosjeku dobijamo po dvije rektorove nagrade godišnje) a u 8 godina studenti odsjeka za povijest su dobili 4 rektorove nagrade.

Naravno - da ne spominjemo što je Studij Povijesti najkvalitetnije proveo reformu ECTS-a na Sveučilištu (ovo su riječi rektorice i prodekana za nastavu) te će čak među prvima u Hrvatskoj pristupiti idućoj fazi bolonjskog procesa Osiguranju Kvalitete (Quality Assurance) u čijoj provedbi sudjeluju sami studenti.

Nadalje, studentska scena je iznimno jaka - upravo je održan drugi po redu Dies Historiae sa znanstvenim kolokvijem ''Dodiri civilizacija i/ili ''civilizacija'' na hrvatskom povijesnom prostoru'', promoviran je zbornik radova sa prošlog Dies Historiae čija tema (marginalne skupine u hrvatskim gradovima) je prvi put ovako obrađena, predstavljen je dvobroj (4. i 5. broj)iznimno hvaljenog studentskog časopisa Lucius...

Mislim da i nismo toliko loši, zar ne?
Gle, možeš ti sad meni pričat bajke, ali ja sam "obradila" reprezentativan uzorak studenata HS-a, i to sa svih smjerova, tak da jako dobro znam o čemu govorim. Inače, u svakom žitu ima kukolja, pa se tak tu i tam zalomi poneki dobar student na HS-u, ali to su izuzeci.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 20:24   #87
A kad si ih to obradila? Je li to bilo neko istraživanje ili si to ''privatno'' obavljala.

Ja sam tebi naveo nekoliko projekata koje smo mi na studiju povijesti izveli a ako odeš na stranice društva studenata povijesti ''Ivan Lučić - Lucius'' možda uočiš da tog ''kukolja'' ima i više nego što misliš.


Imam dojam da si ostala bez argumenta pa si sve što sam napisao proglasila bajkama...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 01:15   #88
Lightbulb

Quote:
gabal kaže:
A kad si ih to obradila? Je li to bilo neko istraživanje ili si to ''privatno'' obavljala.

Ja sam tebi naveo nekoliko projekata koje smo mi na studiju povijesti izveli a ako odeš na stranice društva studenata povijesti ''Ivan Lučić - Lucius'' možda uočiš da tog ''kukolja'' ima i više nego što misliš.


Imam dojam da si ostala bez argumenta pa si sve što sam napisao proglasila bajkama...
Vjerujem ja tebi da ima par ljudi koji nekaj vrijede, ali, na svoju štetu, promašili su faks.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 17:41   #89
Odustajem od daljnje rasprave - očito te ne mogu nikako uvjeriti u kvalitetu studija povijesti.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 23:04   #90
Quote:
Simple Life kaže:
inače,ak HS tak ne valjaju kak nowa i ostali pričaju,zake ih je onda filozofski htel uzeti pod svoje okrilje,odnosno zatvoriti ih?!
oces da ti NoWa objasni?
Jer ekipa na HS-u zavrsava studije povijesti i kojecega izuzetnom lakoćom i onda izađe na burzu s prosjekom 4,5 dok se ekipa an FF-u malo više grci oko ispita i prolaznost je daleko manja.
Ne govorim napamet. Cinjenica jest da je odnos profesor-student na HS-u bolji (predavaci su mahom ekipa tipa tog iz Kawasakija ili Bena Perasovic koji je reputaciju izgradio na 'pušim travu-doktorirao sam na navijackim skupinama' i svi smo strava kul) ili profesori koji tamo predavaju kao gosti da zarade koju pinku vishe. Prvi primjer je moj rođak, inace profesor na drugom faksu).
Na HS-u ekipa nema strogog profesora (osim Kardumice), a ispite polazu tako da prosjede citavih 5 dana pred knjigom (znam ja, jer se druzim s nekim s HS-a pa em cudilo kako u 2 tjedan ljetnih rokova uspiju dat sve ispite..ono svaki dan jedan ispit..a nisu bas nesto ludo pametni)
Quote:
Simple Life kaže:
dok je filozofski,khm,kak je neko bil rekel,KOMUNISTIČKI fax
kako je beskrajna glupost ljudska

Gle, rasprava nema smisla. jedni ce tvrditi jedno, drugi drugo.
HS je osnovan za vrijeme novog rezima da bi svojim programom stavio protutežu fakultetima na kojima je par profesora pripadalo Partiji.

Program HS-a ismijale su sve komisije, al se studiji nisu ukinuli zbog jadnicaka koji su taj faks ipak upisali.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 21:26   #91
Imali smo predavanje neki dan o faksovima.. I predavac je totalno popljuvao HS i vjerujte mi, radije cu na "komunisticki" nego na HDZ-ovski faks.. I ako uspijem - budem.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 01:25   #92
Quote:
NoWa kaže:

Na HS-u ekipa nema strogog profesora (osim Kardumice)
Škegro (on više ne predaje na HS-u), Bertoša, Ančić, Karbić... teški profesori na studiju povijesti.

Quote:
Program HS-a ismijale su sve komisije, al se studiji nisu ukinuli zbog jadnicaka koji su taj faks ipak upisali.
Program HS-a je u zadnjih 7 godina prošao 4 komisije/vrednovanja/kontrolu kvalitete i svaku je prošao.

Quote:
Imali smo predavanje neki dan o faksovima.. I predavac je totalno popljuvao HS i vjerujte mi, radije cu na "komunisticki" nego na HDZ-ovski faks.. I ako uspijem - budem.
*shrugs*
Ja sam u 4 godine koliko studiram povijest imao sve skupa dva predavača koji su na predavanju politizirali - jedan više ne radi na HS-u a drugi je 20 godina predavao na Filozofskom.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 20:06   #93
Hrvatski studiji???!!

točnije psihologija na hrv. studijima!
pa bih ja tako molila sve koji su upućeni da me malo informiraju! osnovno znam, pa bih htjela nešto iz prve ruke, posebno me zanima prijemni i kakav je faks(točnije, studij psihologije) općenito...

thanx
__________________
Blame someone else and get on with your life!
libija282 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 05:12   #94
Lightbulb

Dok čekaš odgovore, prolistaj malo stari topic:



Hrvatski studiji - psihologija



U svakom slučaju, radije upiši Filozofski, HS nisu baš na dobrom glasu.
__________________
Piše Hund, al' piše i Mile!
DijeteCvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 20:32   #95
Ja studiram psih na HS i meni je super. kad sam upisivao nisam ni razmišljao koji je faks bolji a sad se ne bi mjenjao. Što se tiće prijemnih nisam siguran kak je sad jer se nešto mjenjalo ali uz psihologiju i biologiju bilo je i malo matematike, sociologije i (mislim) logike, ali to nije problem. Bio je i IQ test, ništa strašno. Više o prijemnom možeš se raspitati na faksu. Neznam kak je na drugim faksevima (osim iz druge ruke) ali mislim da nije ništa lošiji (ako već ne bolji). Prije filozofskog u zg preporućio bi ti još Rijeku a Zadar u krajnjoj nuždi ako želiš ostati normalna (bar dok ne odu neki profesori)
__________________
"The Empire Never Ended"
Dovoljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 21:42   #96
dijete cvijeca , ti siris te lose glasine (i onda naravno odmah i dr imaju lose misljenje), bar ih argumentiraj
al zapravo i ne morash, jer mi se neda raspravljat
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 12:21   #97
Lightbulb

Quote:
Hana_ kaže:
dijete cvijeca , ti siris te lose glasine (i onda naravno odmah i dr imaju lose misljenje), bar ih argumentiraj
al zapravo i ne morash, jer mi se neda raspravljat

Ja samo govorim istinu, i nisam jedina, pročitaj si stari topic. A svatko će sam izabrati na temelju dobivenih informacija - meni je žao svakoga tko upiše HS.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 15:03   #98
A meni je jako žao svakog tko ne zna o čemu prića. Što se starih postova tiće stvarno su stari, nisam mislio da ima još zatucanih ljudi koji se boje konkurencije
__________________
"The Empire Never Ended"
Dovoljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 20:57   #99
bilo bi dobro da ima jos jedan faks kojio b se bavio drustvenim znanostima...kad vec ne mogu upast svi koji zele...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 22:05   #100
Ovako: stvarno ste dosadni sa prepucavanjem između HSa- i FF.
Ne studiram niti na jednom od tih fakulteta
Sada ću navesti nešto za HS i FF.
Na HS-u sam imala prijateljicu koja je nakon svojih 4 godine otišla na poslijediplomski van.Imala je izuzetno visok prosjek. Na njezinim kolegijama predavali su profesori sa FF-a, FPZ-a i ona je izuzetno bila zadovoljna i bili su prvi studij koji su uveli ETCS sustav. Danas je na postdiplomskom u engleskom govornom području. Ona je tamo najmlađa od svih. Ima izuzetno dobru i jaku upodlogu što je dobila na HS-u i visoki prosjek ocjena te je oslobođena jednog dijela školarine. Svi joj se dive. Čak su joj i Kinezi kojima engleski ne ide baš dobro, mislili za nju da je izvorni govornik. Među svojoj generaciji je diplomirala 1.
Također, imam još jednu prijateljicu na FF. Studirala je dvopredmetni studij. Isto tako kao i što je ova prijateljica, imala je visoke ocjene i 99%šanse postoji da dobije mjesto u struci. Razmišljala je jedno vrijeme o postdiplomskom. Da li će to ostvariti ili ne, ne znam. Također, diplomirala je i to 1. u svojoj generaciji.
Svaki fakultet ima svoje mane i prednosti, a najviše ovisi o osobi koja ga studira i što je/ga zanima.

A naravno da će svatko braniti svoj faks.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.