Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 19:08   #41
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Jedino to nam preostaje
Nije baš tako. Opcija mahnitog prodavanja je uvijek na stolu, al treba se oduprijet. Nema uzmaka!

Inače, nekako ipak ne vjerujem da će sutra biti potop, vjerojatno će biti stand off, mali prometi, puno opreza i osluškivanja... a dovraga, tu su i fondovi da brane cijenu (naravno na -25%)

Zapravo, sutra nam samo HANFA može sačuvat gaće.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:49   #42
Goran Milić je car - Sanader večeras u Dnevniku, al' propustio sam prvih par minuta.

No, bit će dovoljno vremena, večeras je i kod Bilića, 22.00h.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:54   #43
Sanader je odlucio podici svoj rejting prije izbora. Puno obecanja i magle.
Sve mi se cini da ne bu nikaj do tog hapsenja osim necije reklame.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 23:11   #44
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Sanader je odlucio podici svoj rejting prije izbora. Puno obecanja i magle.
Nisam baš njegov fan, ali jedno mu se mora priznati: sposoban je sve prikazati kao neku svoju pobjedu. Kad ga čovjek sluša pari mu se da je bezgrešan.

A niš... sutra litra žestice i buljiti u monitor od 10.00.
Ako krene jako nizbrdo otpeljat će me na ispumpavanje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 23:23   #45
ja se slazem s idejom malog prometa i opreza, neznam ko je iznio.

lazirali su licitacije i namjestali rezultate, bilo je preko 200 licitacija do sada.

sanader je rekao da se bivsa vlada mora brinuti zbog ovoga najvise, meni izgleda da igra na 'napad je najbolja obrana' jer je izgubio kontrolu nad ovime sta se desava. predizborno vrijeme a njegova stranka puni novine skandalima (ako se ne varam ovo je drugo sranje u koje se kalmeta upleo, u prvo ga je uvuko njegov vozac), da ne pricam za kirina i njegove kiro prosviro snimke.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 00:56   #46
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ne

One chance in a lifetime? Čini se meni da će biti tih šansi još u regiji...


Čuj ako se uistinu neke karte tako okrenu, mogao bih i ja onda po PRVI PUTA ući u kredit i to MALO DUBLJI.
Mislim da to kod moje banke ne bi trebao biti neki problemčić!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 00:58   #47
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
... a dovraga, tu su i fondovi da brane cijenu (naravno na -25%)
A šta ako su i ONI upleteni???

Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Goran Milić je car - Sanader večeras u Dnevniku, al' propustio sam prvih par minuta.

No, bit će dovoljno vremena, večeras je i kod Bilića, 22.00h.
Šta je rekao Kancelar kod Bilića?
Imao sam važnijeg posla...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:03   #48
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
sanader je rekao da se bivsa vlada mora brinuti zbog ovoga najvise, meni izgleda da igra na 'napad je najbolja obrana' jer je izgubio kontrolu nad ovime sta se desava.
SVAKA vlada do sada trebala bi visjeti!

Ponajviše ZNA SE vlade - po dvije struje: tehnomenagerskoj i hercgovačkoj.
Ostali su ipak (po meni) uzeli mrvice osim lokalnih šerifa koji se svatko sebi napravio svoju guverniju (Slavonija, Dalmacija, Istra i RI okruženje - što je malo dalje od Beleg Zagreb grada!)
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:03   #49
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
A šta ako su i ONI upleteni???
čut će se..............

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Šta je rekao Kancelar kod Bilića?
Imao sam važnijeg posla...
ja sam zapamtio:

drago mi je što ste me to pitali
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:05   #50
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
...........osim lokalnih šerifa koji se svatko sebi napravio svoju guverniju (Slavonija, Dalmacija, Istra i RI okruženje - što je malo dalje od Beleg Zagreb grada!)

zaboravio si navesti Sisak i Đuru Brodarca.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:13   #51
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
zaboravio si navesti Sisak i Đuru Brodarca.......
On se podrazumjeva... svi mi znamo tko su lokalni šerifi Zadra, Osijeka, Siska, Rijeke, Istre, Dubrovnika, itd, itd... gdje niti jedna lipica velikih transakcija nije prošla bez znanja i odobrenja takvih lokalnih šerifa i da ONI sebi nisu uzeli ''pinkicu''!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:14   #52
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
čut će se...........
Ajmo tipovati?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:28   #53
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...estro,78851.jl

Nisu znali ni ministri Kirin i Ana Lovrin

Šef akcije 'Maestro' Dinko Cvitan


ZAGREB - Ministri unutarnjih poslova i pravosuđa Ivica Kirin i Ana Lovrin za najveću antikorupcijsku akciju ikad provedenu u Hrvatskoj saznali su u subotu ujutro, sedam sati prije konferencije za novinare na kojoj je objavljeno da su uhićena trojica od četvorice potpredsjednika Hrvatskog fonda za privatizaciju.

Uhićeni u privatizacijskoj aferi prenoćit će u zatvoru

Tako tvrdi jedan od operativaca koji su godinu dana radili na slučaju nazvanom akcija Maestro. Na čelu tima koji je radio tu operaciju bio je ravnatelj USKOK-a Dinko Cvitan, a u njemu su sudjelovala tri zamjenika ravnatelja USKOK-a, jedna zamjenica županijskog državnog odvjetnika u Zagrebu iz građanskog odjela, tri policajca i dva operativca Sigurnosno-obavještajne agencije. U timu je sudjelovao i glavni državni odvjetnik Mladen Bajić, ali ne u funkciji glavnog tužitelja, nego kao operativac kojem je u akciji Maestro formalno bio nadređen šef USKOK-a Cvitan.

HNS: Vladu treba smijeniti - HDZ: Treba nam čestitati

Igor Petlevski koji je u Fondu bio zadužen za prodaju nekretnina još nije uhapšen već je u bijegu. Kao posrednici ljudima iz Fonda uhićeni su odvjetnici Juraj Parazajder kojeg je policija u subotu odvela sa sinovljeve svadbe, odvjetnica iz Buja Asja Piplović i njen suradnik iz Zagreba Mladen Jandriček.
Cijela priča prije godinu dana krenula je tako da se u Državnom odvjetništvu odredilo nekoliko antikorupcijskih ciljeva. Jedan od njih bio je HFP, no povod nije bila nikakva konkretna prijava, nego informacije da se tamo nezakonito radi i prima mito, informacije koje je Državno odvjetništvo imalo iz građanskih predmeta u kojima zastupa državu, ali i percepcija javnosti.

Tim koji je formiran za istragu u vezi s Fondom dobio je posebnu prostoriju u USKOK-u i nitko od njihovih kolega punih godinu dana nije znao što rade. Sve dobivene informacije slijevale su se u tu sobu i iz nje nisu izlazile. Upravo zato da bi se zadržala tajnost akcije, nisu se poduzimale nikakve druge mjere osim onih koje znače tajno prikupljanje podataka. Istražni sudac odobrio je da se primjene sve mjere koje zakon predviđa, od upotrebe prikrivenog istražitelja, prisluškivanja telefona i presretanja e-mailova, tajnog praćenja i snimanja te simuliranog otkupa i davanja potkupnine. Prema riječima osobe koja je sudjelovala u akciji, samo je videomaterijala prikupljeno toliko da bi se mogao snimiti dugometražni film.

Šetao sam gradom i vidio da se ljudi dižu i plješću policiji. To je dokaz da građani napokon imaju policiju koja dobro radi


Zbog interesa daljnje istrage, naš sugovornik nije želio otkrivati o kojim je poslovima bila riječ, kao ni model po kojem su čelni ljudi Fonda manipulirali državnom imovinom i bogatili se. No, rekao nam je da su zarađivali na svim poslovima koje Fond obavlja, dakle od upravljanja nekretninama u državnom vlasništvu, preko udjela u tvrtkama, do prodaje državne imovine. Kaže da su se bavili svime osim onime čime su trebali, a to je savjesno upravljanje državnim dobrima. Prema našem sugovorniku, ljudi iz Fonda koji su uhićeni toliko su se obogatili da više nisu htjeli ni popiti kavu ako im se ne preda 50.000 eura. Kaže i da su nevjerojatno razvili vještinu pospremanja kuverte u unutarnji džep sakoa te da su to izvodili toliko brzo da bi gotovo trebalo usporiti snimku kako bi se vidjelo da su nešto uzeli.
Svaki za sebe

Osumnjičeni se terete da su svaki za sebe činili kaznena djela, dakle nisu radili povezano

No, kaže da je trebalo puno strpljenja, vremena i truda dok se nije steklo njihovo povjerenje i dok nisu počeli uzimati novac. Maestro je tako konkretne rezultate počeo davati tek ove godine, a prvi novac uzet je prije nekoliko mjeseci. Svi uhićeni radili su zajedno, međusobno su se pokrivali, no ipak je svatko prije svega “grabio” za sebe. Prvi dio akcije rezultirao je hapšenjem potpredsjednika HFP-a Roberta Peše zaduženog za sektor nekretnina, Josipa Matanovića koji je bio u sektoru pravnih poslova te Ivana Gotovca iz sektora prodaje. Igor Petlevski koji je u Fondu bio zadužen za prodaju nekretnina još nije uhapšen već je u bijegu.

Kao posrednici ljudima iz Fonda uhićeni su odvjetnici Juraj Parazajder kojeg je policija u subotu odvela sa sinovljeve svadbe, odvjetnica iz Buja Asja Piplović i njen suradnik iz Zagreba Mladen Jandriček. Svi oni bit će zadržani u policiji do danas, kada bi ih se uz prijave trebalo prepratiti istražnome sucu.

Ivan Gotovac u HFP je stigao prije tri godine iz investicijske kuće CAIB. U Fondu je opstao unatoč formalnom prijedlogu Vlade za njegovu smjenu nakon afere Liburnija. Radeći u Fondu, osnovao je i postao direktor privatne tvrtke Eurys koja se bavi kozaltingom. Supruga mu je odvjetnica jedne od tvrtki generala Vladimira Zagorca.


Drugi dio akcije počeo je u subotu ujutro, i to odmah nakon što je glavni državni odvjetnik Mladen Bajić sazvao hitan sastanak s ljudima iz Hanfe, Porezne uprave i Ureda za sprječavanje pranja novca. Oni su praktički već blokirali cijeli Fond i slijedi im najmanje šest mjeseci rada na “pročešljavanju” dokumentacije. Potrebno je, naime, utvrditi što je sve od državne imovine u godinama koje su iza nas prodavano nezakonito. Svi takvi poslovi morat će se poništiti, što znači da se imovina mora vratiti državi.

Iako je akcija počela rano ujutro, osumnjičeni dopredsjednici HFP-a nisu odmah uhićeni nego su više sati zadržani u svojim domovima. Istražitelji su došli na njihova vrata s večer prije izdanim nalozima za pretrese istražnog suca. Za vrijeme pretresa osumnjičenici su bili prisutni, a tek u poslijepodnevnim satima, nakon što je iz njihovih domova i ureda izuzeta sva dokumentacija i ostali potencijalni dokazi, odvedeni su u policiju gdje im je priopćeno da su uhićeni. Na taj način dobilo se nekoliko sati koji mogu biti dragocjeni za ovu iznimno opsežnu kriminalističku obradu.

Robert Peša, potpredsjednik HFP-a zadužen za nekretnine. Najvjerojatnije rekorder je po broju članstava u nadzornim odborima. Prikupio ih je čak 19. Tako je u NO-u Borova, Laguna Novigrada, Elektroprometa, Pazinke, Club Adriatica, Vupika.... Njegova cijela karijera vezana je uz HFP.


Osumnjičenici su u policiji mahom odbili davati izjave, odnosno odlučili su se braniti šutnjom. Branitelj Ivana Gotovca, odvjetnik Ljubo Pavasović Visković, rekao nam je da je savjetovao svome klijentu da ne daje izjavu dok točno ne saznaju za što ih se tereti.

Kako neslužbeno doznajemo, uhićeni dopredsjednici terete se da su svaki za sebe činili kaznena djela. Dakle, nisu “radili” povezano, nego je svaki zarađivao na svojim poslovima u Fondu, pri čemu su, čini se, imali usklađene “tarife”.

Ivana Gotovca navodno ne terete za primanje mita, kao Josipa Matanovića i Roberta Pešu, nego za odavanja službenih tajni. Osumnjičen je da je davao povlaštene informacije bosanskom bogatašu Svjetlanu Staniću, vlasniku mesne industrije Stanić, koji je bio zainteresiran za kupnju Dalmacijavina. Istražitelji su ishodili odobrenje dežurnog istražnog suca da se osumnjičenima produlji rok za kriminalističku obradu.

Josip Matanović, potpredsjednik HFP-a kroz čije je ruke prošlo 30 milijuna dokumenata jer je kao pravnik HFP-a nadzirao i davao blagoslov za svaki privatizacijski posao. Kao mladić nastupao je u sastavu s Oliverom Dragojevićem, a kao potpredsjednik HFP-a snimio je samostalni album talijanskih kancona. Bio je u devet nadzornih odbora.


Tajni agenti su magistri znanosti, pravnici, kriminalisti, ekonomisti

SOA danas ima ljude koji su u stanju “odigrati veliku utakmicu, poput akcije Maestro”, tvrdi čovjek koji je radio u SZUP-u i POA-i, pretečama te Vladine agencije. Bivši obavještajac opisao je kako izgleda tijek kompleksne, cjelogodišnje tajne operacije čiji je cilj hvatanje visokopozicioniranih i školovanih kriminalaca.

Izvor Jutarnjeg o pripremama za akciju tolikog opsega poput operacije Maestro
- Tajni agenti sposobni su mjesecima glumiti uloge poslovnih ljudi, plejboja, dilera, iznuđivača, ovisno o potrebi. Raznih su obrazovnih profila. Među njima su magistri znanosti, pravnici, kriminalisti, ekonomisti. U ovom slučaju bilo je potrebno registrirati tvrtku koja će kasnije konkurirati na natječajima, te se povezati s označenim ljudima iz HFP-a. Prvi kontakti moraju biti naročito uvjerljivi, tvrdi bivši agent i nastavlja:

- Proračun SOA-e omogućuje kupovinu skupih odijela, satova i auta, što je potrebno za dobar scenarij i “pletenje mreže oko lovine”, a tehnika za elektronski nadzor i prisluškivanje podupire sve akcije i potpuno je na razini zapadnoeuropskih i američkih obavještajnih službi. Vrlo je važno da akcija nigdje ne “procuri”. Zato se sve priprema u tajnosti, agenti odrađuju akcije potpuno odvojeno i etapno, a samo uzak krug ljudi ima uvid u cijelu operaciju. Paralelno se preventivno blokiraju putovi mogućeg bijega osumnjičenika - objašnjava bivši agent. Finalizacija mora biti brza jer vijesti o uhićenjima i pretragama putuju strahovitom brzinom.


-------------------------------------


Dakle ovo je bilo DIREKTNO iz kuhinje Kancelara Ive.


Pretpostavke:

1) shvatio je gubi izbore, pa krenuo po staroj da revolucija (čitaj: privatizacija) jede svoju djecu - dakle rješevanje ''starih'' podmazanih kolega iz ZNA SE!

2) netko mu jako smeta i želi ga se riješiti, jer on je ''čist''

3) uistinu početak borbe protiv nepravdi u ovome društvu

4) zašto bi netko bio u talogu van mene - ja sam ipak Kancelar, pa mogu si i ja ''neku pinku'' uzeti

5) kombinacija svega navedenog
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 02:43   #54
Gledao sam Sanadera večeras s Bilićem i koliko god to bogohulno zvučalo izgledao mi je premijerski, nije zapravo rekao niti jednu krivu stvar. Čak će i Feral spasiti. Jurčić pak sa svojim najavama oporezivanja imovine i kapitalne dobiti doista djeluje kao ozbiljna prijetnja i za šire mase, naročito za ljude na ovom Forumu. Moram priznati da je Čačić u svojoj ocjeni Sanadera bio mnogo više pljuvač nego objektivan.

Rekao bih da Sanader ide Čačićevom metodom, solo igrača, bitno je da sam ja čist, a moji ministri su zamjenjivi. Bilić nije postavio temeljno i ključno pitanje odgovornosti onih iznad uhapšenih, Uprave HFP-a. Sanader je na to indirektno odgovorio da nitko nije unaprijed znao tko će se na koncu upecati u mrežu. Osim toga, uvijek stigne povući potez smjenjivanja tih ministara (koji sjede u HFP) iz Vlade i vjerojatno zaraditi lijepe predizborne poene.

S druge strane Milić je u Dnevniku savršeno reagirao na Sanaderovo hvalisanje da je ova akcija zasluga Vlade. Kako Vlade kad Državno tužilaštvo djeluje nezavisno od Vlade? Pitanje: tko je u Vladi znao za ovu akciju, da li itko, ako je tako to je odlično. Mislim da je Sanader rekao da nisu ni znali zašto su povećali troškove.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 09:12   #55
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Osumnjičenici su u policiji mahom odbili davati izjave, odnosno odlučili su se braniti šutnjom. Branitelj Ivana Gotovca, odvjetnik Ljubo Pavasović Visković, rekao nam je da je savjetovao svome klijentu da ne daje izjavu dok točno ne saznaju za što ih se tereti.
Zamisli da progovore, stavili bi im glavu na panj. Zapravo im je i ovako glava na panju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 09:28   #56
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Gledao sam Sanadera večeras s Bilićem i koliko god to bogohulno zvučalo izgledao mi je premijerski, nije zapravo rekao niti jednu krivu stvar. Čak će i Feral spasiti. Jurčić pak sa svojim najavama oporezivanja imovine i kapitalne dobiti doista djeluje kao ozbiljna prijetnja i za šire mase, naročito za ljude na ovom Forumu.
U nekim novinama sam čitala na što bi Jurčić sve uveo porez, samo je još nedostajao zrak u cijelom spisku.


Npr. ovo
Quote:
"Ako bi se plaćali porezi po optimalnom stambenom prostoru tako da se višak prostora oporezuje, onda bi to utjecalo na cijene nekretnina više nego pristupanje EU",
http://www.poslovni.hr/43623.aspx
pa porez na nasljedstvo i svašta nešto.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:13   #57
Slučajući jutros na radiju HR1 prvo Polančeca i Mesića, pa zatim i veliki četvorku Šuker-Jurčić-Čačić-Štern ... imam neka mišljenja:

1) NITKO (osim Stipe) od njih nije znao šta se spema, pa niti sam Šuker kada je iz državne kase davao Uskoku za mito!

2) Dečki svi od reda ... mada su i svi sjedili ili sjede u HFP (osim Stipe) ne znaju kako će ovo završiti!

3) Svi nešto peru ruke - osim Čače koji je rekao javno da ako je on sjeb'o nešto da je spreman odgovorati, pa je sam Šuker (debela praščina) nakon 10 min natezanja priznala da je i on spreman odgovarti ako mu nađu nešto!

4) Stipe (kao da nešto zna) i spominje razne Holdinge koji drže pola obale (bez preciznog imena) - te kaže da je preko 100 privatizacija u pitanjum, te da idu do kraja.

5) neka imena poput Sunčanog Hvara, Željezara, Zemljišta kod Preča, ostalih Hotela su se spominjala, ali ništa potvrdno!

U biti svima se (osim Stipi i Kancelaru Ivi) tresu gačice jer neznaju šta se otkrilo, šta će se otkriti i tko je sve uključen!

Ipak se kreće... (I hope so...)!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:39   #58
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post

U biti svima se (osim Stipi i Kancelaru Ivi) tresu gačice jer neznaju šta se otkrilo, šta će se otkriti i tko je sve uključen!

Ipak se kreće... (I hope so...)!
Meni se tresu gaće od današnjeg dana na burzi, ali mi je drago da se kreće! Dugoročno smo ovime svi u plusu!!!

GLAVE NA PANJEVE!!!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:41   #59
Mislila sam ja da je to smjestio stari lisac, ali nisam sigurna da on može sam protiv svih razmrsiti sve ovo što se svih ovih godina događalo. Kolika je njegova snaga? A tu su umješani političari i s jedne i s druge strane, pa naše pravosuđe...Cornix cornici oculos non effodiet.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:58   #60
Još koji minut do trenutka istine. Nadam se da će proći neutralno kao šta je netko gore već rekao, tj. da će biti malo trgovanja i s malim pomacima
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.