Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 09:52   #61
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
To se mora vidjeti uz snimku jer bez te face to nije potpuni doživljaj.
http://www.youtube.com/watch?v=mXS5Y...layer_embedded
Kao da joj za EU parlament treba znanje engleskog.
a vesna pusić je rekla da će svaki od onih koji bi trebali u brisel morati najprije po 10 minuta s njom na tečnom engleskom prodivaniti - kako li je to samo izgledalo između nje i ingrid
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:56   #62
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
a vesna pusić je rekla da će svaki od onih koji bi trebali u brisel morati najprije po 10 minuta s njom na tečnom engleskom prodivaniti - kako li je to samo izgledalo između nje i ingrid

možda je darinka
ups ingrid, obečala voditi prevoditelja
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:26   #63
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
možda je darinka
ups ingrid, obečala voditi prevoditelja
rasprave na sjednicama se prevode i tu nije nikakav problem pričati hrvatski jer se simultano prevodi, no rad zastupnika nije samo pričanje u parlamentu nego i lobiranje u hodnicima i kuloarima pa i kafićima i ručkovima gdje nema simultanog prevođenja i tu se obavlja više posla nego u parlamentu.

bez znanja barem Engleskog ili Njemačkog ili Francuskog EU parlamentarac nema što tamo raditi. I ovdje nije dovoljno puko naklapanje nego elokventno razgovaranje sa velikim fondom riječi...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:35   #64
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
možda je darinka
ups ingrid, obečala voditi prevoditelja
a kad ga eventualno ne bude uz nju, onda će govoriti na srpskom, da ju ceo svet razume
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:01   #65
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Koji će ti klinac fakultet kad završiš višu partijsku školu u Kumrovcu.
Dobar
Drugarica Antičević je položiula tamo sa odličnim uspjehom.
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
a vesna pusić je rekla da će svaki od onih koji bi trebali u brisel morati najprije po 10 minuta s njom na tečnom engleskom prodivaniti - kako li je to samo izgledalo između nje i ingrid
Thank you very much.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Naravno da jeste. Jer em ne znas o cem pricas, em navodis neistinite stvari kako bi zvucalo puno gore nego sto jest. Ne dobijaju naknadu za nadzorne i upravne odbore, a dobijaju 300 eura po danu, iz cega placaju hotel i ostale troskove. To je za zemlju u vrhu EU cifra da si negdje na nuli.
Ma naravno. Dobijaju oni putne troškove , naknadu za odvojeni život i kompletnu saborsku plaću.
Drugarica zastupnica sa znanjem srpskog jezika postala europarlamentarka.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:32   #66
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je da opet nije dobro, a pred 3 mjeseca smo se odlucili za njih.

Ako je tko pogrijesio, onda smo to mi. Nema smisla prozivat druge.
A što bi trebali reć: It's OK, neka ide zaslužila je i prikazati će HR politiku i hrvatske političare u super svijetlu.

Ili bi trebali šutjeti i pustiti ih da rade što žele do slijedećih izbora.

Nevjerovatno je da da šalju političare koji ne znaju osnove engleskog jezika.

Još gore ako uopće nemamo političare koji znaju pa je tak i tak svejedno tko ide.

Pa sobarica koja ide raditi u hotel malo više kategorije preko sezone za 2500-3000 kuna, od nje se traži poznavanje dvaju jezika.

Pa zar to nije za izrugivanje

Jesu li naši političari postali zaštićena kasta ili što?

Zašto je popularno ismijavati znanje Ave Karabatić i njen talijanski kojeg studira, zar nije ovo isto, pa to je rečenica koja se uči u osnovnoj ili srednjoj školi, razina znanja potrebna za odgovoriti je smiješna, pa nije da ju je na engleskom pitala: "Što mislite o Joyceovom Uliksu i njegovom utjecaju na modernu literaturu?" pa da je ova s pravom ostala paf...

Što se sve neće pročitat na forumu
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:38   #67
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
rasprave na sjednicama se prevode i tu nije nikakav problem pričati hrvatski jer se simultano prevodi, no rad zastupnika nije samo pričanje u parlamentu nego i lobiranje u hodnicima i kuloarima pa i kafićima i ručkovima gdje nema simultanog prevođenja i tu se obavlja više posla nego u parlamentu.

bez znanja barem Engleskog ili Njemačkog ili Francuskog EU parlamentarac nema što tamo raditi. I ovdje nije dovoljno puko naklapanje nego elokventno razgovaranje sa velikim fondom riječi...
a neide ona tamo lobirat, nego promatrat......
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:47   #68
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
a neide ona tamo lobirat, nego promatrat......
e, lipo će vidit ća se nosi u svitu, pa će i ona u butigu, pa će joj svi zavidit ovdi kad se vrati
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 15:23   #69
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
A što bi trebali reć: It's OK, neka ide zaslužila je i prikazati će HR politiku i hrvatske političare u super svijetlu.

Ili bi trebali šutjeti i pustiti ih da rade što žele do slijedećih izbora.

Nevjerovatno je da da šalju političare koji ne znaju osnove engleskog jezika.

Još gore ako uopće nemamo političare koji znaju pa je tak i tak svejedno tko ide.

Pa sobarica koja ide raditi u hotel malo više kategorije preko sezone za 2500-3000 kuna, od nje se traži poznavanje dvaju jezika.

Pa zar to nije za izrugivanje

Jesu li naši političari postali zaštićena kasta ili što?

Zašto je popularno ismijavati znanje Ave Karabatić i njen talijanski kojeg studira, zar nije ovo isto, pa to je rečenica koja se uči u osnovnoj ili srednjoj školi, razina znanja potrebna za odgovoriti je smiješna, pa nije da ju je na engleskom pitala: "Što mislite o Joyceovom Uliksu i njegovom utjecaju na modernu literaturu?" pa da je ova s pravom ostala paf...

Što se sve neće pročitat na forumu
Nevjerojatno je da smo si izabrali te koji salju te koji ne znaju rijec engleskog. To je ono sto je nevjerojatno, a to je ono sto smo si iskljucivo sami krivi.

Pa ako cemo se kome rugati, bilo bi lijepo da se rugamo sebi.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:09   #70
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
i najveći desničari bi uranilovku. dok ljudi kopaju po smeću trebali bi se odreći dnevnica i političari i živjeti na minimalcu

300EU na dnevnica im smeta dok cvjećareva kvaka na svakoj od brojnih soba kulmerovih dvora valjda košta više..

I dnevnicu plaća EU parlament ne proračun RH i tih 300 dobiju samo za sjednice u Briselu...
Ma sačuvaj Bože, političarima bi trebalo poduplat plaću, dnevnice, dodatke, bonuse..., a narodu koji glasa za njih prepoliovit i ono malo što imaju.

Političari su bili jasni da žele EU fotelje i to smo svi znali, a znali smo da će nas to i koštati... sve pet!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:18   #71
JES TENK JU EU !!!!!
Ingrid Antičević Marinović

Žena nezna odbijat i još lipo uljudno odgovara,nevidim u čemu je problem.......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:30   #72
stara je to komunistička škola ubrzanog komesarskog tečaja za postati sve što partija treba

tu se uči engleski: tenk juri mačku...
pa francuski: kra-va tra-vu pa-se, te-le re-pom ma-še...
a ni japanski im nije stran: nakitu mičiči...

i svakojakijeh čudesa jošte ima u njijeh

__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:33   #73
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
stara je to komunistička škola ubrzanog komesarskog tečaja za postati sve što partija treba

tu se uči engleski: tenk juri mačku...
pa francuski: kra-va tra-vu pa-se, te-le re-pom ma-še...
a ni japanski im nije stran: nakitu mičiči...

i svakojakijeh čudesa jošte ima u njijeh

Hhahahahhahahahahhahahahh
a jesi pokvaren ljudi moji,ti tu najaču školu tako sprdaš.........
svaka ti čast nasmijo si me lipo......

Al još lipo zahvale,znači kulturno ih uče......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:36   #74
A treba znati da uz suši (to je nekakva japanska sušena riba ) treba naručiti bijelo vino, a ne kao što je Čačić naručio biru ko zadnja seljačina neznajući što točno treba piti
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:44   #75
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A treba znati da uz suši (to je nekakva japanska sušena riba ) treba naručiti bijelo vino, a ne kao što je Čačić naručio biru ko zadnja seljačina neznajući što točno treba piti
E kolega sad i ti ideš u sitnice.......
jes tenk ju je započetak sasvim dosta......a sigurno
ima partija tečaj i kako naručivati.......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:47   #76
E tako vam treba dragi moji tuzemski Hrvati. Sve ste ovo zasluzili. Treba im dati 3000 eura po minuti. Nije ni dva mjeseca proslo od referenduma, a vec sok i nevjerica Cekajte kad vas stvarno pritegnu

Ovdje gdje sam, parlamentarci imaju 150 000$ godisnje i vjerovatno placeni put, smjestaj, hapu, itd. Plus love za redovni posao. A u predizbornoj kampanji ocekuju da se volontira za njih
jeftina piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:29   #77
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
E kolega sad i ti ideš u sitnice.......
jes tenk ju je započetak sasvim dosta......a sigurno
ima partija tečaj i kako naručivati.......
A znaš li ti što znači na francuskom le pak za mu ve?

To bi možda više bilo srpsko-francuski ili francuska ekavica
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:30   #78
Da odmah i odgovorim, to je lijepak za muhe!

Tako to francuzi zovu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:36   #79
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da odmah i odgovorim, to je lijepak za muhe!

Tako to francuzi zovu.
Ej nemoj svašta pisat,neka Ingrid ovo pročita pa će to po Europi
lupetat kada je neko pita na tom "francuskom"......
Ispalo bi da 2 jezika priča,ko bi s njom na kraj...hahahaha
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 05:55   #80
Ima li itko volje potražiti precizne podatke iz nekog normlanog izvora.. Tko dobiva plaću za što i koliku plaću?
Zar nije besmisleno ovako raspravljati bez ikakvih podataka...
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.