Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 17:08   #21
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
s obzirom da bi prodavao fotografije na web stranici i domaćim kompanijama i stranim kompanijama ali i stranim fizičkim osobama u EU i van EU, a isto tako bi za dio fotografija bio samo posrednik između vlasnika fotogradije i kupca te bi uzimao proviziju zanima me gdje se mogu informirati o tom tipu poslovanja. i zanima me jel mi dovoljno uzet dobrog knjigovođu i nemislit ništa o tome nego se posvetiti marketingu ili???
Za paušalni obrt ti ne treba knjigovođa
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:18   #22
Quote:
Witty ri kaže: Pogledaj post
Za paušalni obrt ti ne treba knjigovođa
Treba predavati PDV i ZP obrasce, pa ako to ne zna mora to netko odraditi...tako da je tvoja tvrdnja diskutabilna.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:23   #23
Dobro, bilo bi mu lakše, ali nije teško jer nemora voditi knjige kao da ima pravi obrt ili doo
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:24   #24
Quote:
Witty ri kaže: Pogledaj post
Dobro, bilo bi mu lakše, ali nije teško jer nemora voditi knjige kao da ima pravi obrt ili doo
To da, drugim riječima ne treba mu konstantno, no ako misli raditi s EU, morat će ili naučiti neke stvari sam ili povremeno angažirati stručnjaka,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:26   #25
Može ako ima volju naučiti. Sve piše na temi Obrtnici paušalci
Witty ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 18:53   #26
Ja bih ako sve bude dobro (a i to je još uviojek dosta velik upitnik) imao početnu zaradu (dobit? vec sma zaboravio pojmove od prije 2 godine kad sma istrazivao ogucnosti)) od 7.500 kn mjesenco i opet mi se to sve nekak cini neisplativo za otvaranje doo-a, a morao bi ici koliko sada znam (isprvite me ako grijesim) na doo jer je posao trgovina (maloprodaja/veleprodaja, ako bi se moglo jendim dijelom i posrednistvo) . Mislim da mi se cini da je na rubu isplativosti zbog svih mogucih troskova, em ovo povecanje osnovice, em svi drugi troškovi firme, knjgovodstvo raznorazne nakaede itd? Ali eovo tek pokusavam sve staviti na papir jos nisam blizu tom cilju.

Što vi velite?

2) Koliki je uopće "ukupni trošak plaće", sada, za doo/jdoo minimalnu direktorsku plaću?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:45   #27
Isto tako me zanima, kod jdoa/dooa, negdje sam to vec postavio ptaje pa nisam dobio odgovor, koji je minimum sati na koe mozes biti prijavljen, kao direktor, ako nisi prijavljen nigdje drugdje,
i što to nosi sa sobom.

Pročitao sam da je nekakav mimimum jedan sat tjedno, ali ne znam da li to vrijedi za gore navedeni slučaj, pretpostavljam da ne.

Također, drugo pitnaje, ako mi se plaćaju doprinosi negdje drugdje, može li doo/jdoo biti bez zaposlenih ako m je primarna djelatnost prodaja (veleprodaja i maloprodaja, ali bez webshopa).

I trece pitanje, kako najlakse doci do svih tih odgovora, da ti netko zbilja detaljno pomogne i da zna vecinu toga sto pitas... za pocetnika. Recimo ja vec imam popis s bar 30 pitanja iz podrucja racunovodstva, porezai pokretanja jdoo-a/doo-a
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:54   #28
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
I trece pitanje, kako najlakse doci do svih tih odgovora, da ti netko zbilja detaljno pomogne i da zna vecinu toga sto pitas... za pocetnika. Recimo ja vec imam popis s bar 30 pitanja iz podrucja racunovodstva, porezai pokretanja jdoo-a/doo-a
A da probaš sa računovodstvenim servisom...?!
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:52   #29
Poštovani forumaši,

Dali je itko imao slučaj da je osnovao d.o.o. i zaposlio se u vlastitom d.o.o.-u ali je koristio olakšicu oslobođenja od doprinosa (prvo zaposlenje ili zaposlenje na neodređeno osoba mlađa od 30g.)Pitanje - da li taj direktor firme sad mora plaćati osim doprinosa iz plaće (MIO) i doprinose na plaću prema novoj osnovici 5.030,35 kn ili ne mora plaćati jer ima pravo na oslobođenje od doprinosa na plaću 5 godina?
(Budući da je osoba mlađa od 30g. a zaposlio se na neodređeno.)
miranta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:59   #30
Još jedno pitanje ako netko zna - dali osoba koja je sama sebe zaposlila u d.o.o.-u i koristila i još uvijek koristi olašicu oslobođenja plaćanja doprinosa na plaću (osoba mlađa od 30.g.) može prepisati d.o.o. na recimo roditelja koji je u radnom odnosu (sa osnovicom većom od 5.030,35 kn) i dalje koristiti to oslobođenje na plaćanje doprinosa na plaću do isteka 5. god.

Hvala svima unaprijed
__________________
MIRANTA
miranta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 01:15   #31
Quote:
miranta kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje ako netko zna - dali osoba koja je sama sebe zaposlila u d.o.o.-u i koristila i još uvijek koristi olašicu oslobođenja plaćanja doprinosa na plaću (osoba mlađa od 30.g.) može prepisati d.o.o. na recimo roditelja koji je u radnom odnosu (sa osnovicom većom od 5.030,35 kn) i dalje koristiti to oslobođenje na plaćanje doprinosa na plaću do isteka 5. god.

Hvala svima unaprijed
Oslobođenje od doprinosa na plaću nema veze s osnovicom, da pojasnim, oslobođenje od doprinosa na plaću i dalje vrijedi, no osnovica za doprinose se mijenja ako si član uprave- direktor.

Ako si dosad plaćao/la doprinose iz plaće na minimalac 3.120 kn, sad ćeš morati plaćati doprinose iz plaće na 5.030,35 kn.

Znači plaćaš kao i dosada mirovinsko 1. i 2.stup samo ne na 3.120 kn nego na 5.030,35 kn, a zdravstveno, zaštitu na radu i zapošljavanje ne plaćaš do isteka 5.g. od datuma prijave.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.