Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 13:24   #61
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
bez kaznjavanja nema oprosta, komunisticki rezim proglasiti zlocinackim, prezivjele bar simbolicno goniti i potom starceke pustiti iz zatvora i velikodusno im oprostiti nogom u dupe i poslati ih da kopaju po kontejnerima nakon sto ih se iseli iz otetih stanova. klati djecu i starce, civile - bez sudjenja, pod krinkom nekakve odmazde. pljuc.
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
pravdu mislim treba zadovoljiti isto.

tek onda se (nesto toliko stravicno) mozda moze ostaviti u pepelu proslosti//// i nauciti lekcija iz svega.


>

treba se istinom boriti.
dopustiti joj da dođe do svakog hrvatskoga uha, neka svatko zna i čuje što se dogodilo i koliki su razmjeri ove tragedije.

dok uspavani hrvatski narod, omađijan medijskom torturom, ne shvati i ne spozna istinu, nema napretka, posebice duhovnog.

i sve će krenuti, kako seven kaže, kada se komunisticki rezim konačno proglasi zlocinackim, kada mu se zabrane krvava obilježja.

lustracija nema alternative!

no, oprostiti se mora jer je oprost temelj duhovne slobode i zdravlja, kako pojedinca tako i naroda.

jednako tako, zaboraviti nikada pa ni tada!
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 16.05.2015., 13:29   #62
Čitam i ne mogu vjerovati da neki forumaši doslovno pljuju po žrtvama Križnog puta.

Da je moj otac prošao križni put, doznao sam tek kad je Tuđman došao na vlast, do te mjere se sudionicima zabranjivalo da o tome govore!!

Otac mi je pričao, da su ubijali one koji nisu mogli hodati, pili su vodu u kojoj su se žabe kotile, a jeli su onu travu što se nalazi u govnu od konja.

Isto tako mi je pričao, što su doživljavali kad su prolazili kroz pojedina sela, uglavnom bi partizani rekli da se radi o zarobljenim ustašama, a ovi bi ih dočekali sa štapovima i tukli po njima.

Ispričao mi je jednu scenu di je jedan partizan zaklao nožem zarobljenika i polizao nož!

Inače mi otac nije bio nikakav zločinac, bio je mobiliziran, kao i u svakom ratu.

Ponavljam, najfascinantnije je to, što se o tome u titoizmu nije smjelo niti pričati o toj tragediji.

Dakle radi se o ljudima koji su bježali pred partizanima zbog straha tu je bilo civila i djece i ubijalo se bez ikakvog suda.


Zapravo jš je žalosnije, da mi ni pod suverenom državom nismo rješili tragediju Križnog puta, jer valjda mračni brisel to nije tražio od nas, našim političarima su bitnije fotelje, a temu ustaše partizana koriste, kao paravan da nešto rade, a ne da bi nešto i riješili!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 16.05.2015., 13:33   #63
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Na Bleiburgu i križnom putu od strane partizana i njihovih četnika sa zvijezdom umjesto kokardom pobijeni su mnogi Hrvatski sinovi, majke, očevi, djeca. Pobijeni su nevini i nedužni.
Sve što mogu je pokloniti se njihovoj žrtvi i patnji.
Pobijeni su oni koji su se borili za fašizam/ustaštvo i to treba jasno reći.
Svakako da treba obeležiti da se zna koja sudbina čeka one koje bi krenuli takvim putem.
konblood is offline  
Received Infraction
Old 16.05.2015., 13:33   #64
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čitam i ne mogu vjerovati da neki forumaši doslovno pljuju po žrtvama Križnog puta.

Da je moj otac prošao križni put, doznao sam tek kad je Tuđman došao na vlast, do te mjere se sudionicima zabranjivalo da o tome govore!!

Otac mi je pričao, da su ubijali one koji nisu mogli hodati, pili su vodu u kojoj su se žabe kotile, a jeli su onu travu što se nalazi u govnu od konja.

Isto tako mi je pričao, što su doživljavali kad su prolazili kroz pojedina sela, uglavnom bi partizani rekli da se radi o zarobljenim ustašama, a ovi bi ih dočekali sa štapovima i tukli po njima.

Ispričao mi je jednu scenu di je jedan partizan zaklao nožem zarobljenika i polizao nož!

Inače mi otac nije bio nikakav zločinac, bio je mobiliziran, kao i u svakom ratu.

Ponavljam, najfascinantnije je to, što se o tome u titoizmu nije smjelo niti pričati o toj tragediji.

Dakle radi se o ljudima koji su bježali pred partizanima zbog straha tu je bilo civila i djece i ubijalo se bez ikakvog suda.


Zapravo jš je žalosnije, da mi ni pod suverenom državom nismo rješili tragediju Križnog puta, jer valjda mračni brisel to nije tražio od nas, našim političarima su bitnije fotelje, a temu ustaše partizana koriste, kao paravan da nešto rade, a ne da bi nešto i riješili!
...ovakav post čim započne s laži prekidam čitat..
...u komunizmu se krajem osamdesetih slobodno pričalo o ubijanju kvislinga 45 i točno se sjećam još onda je bio feljton u listu start koji je objavljivao sječanja sudionika.
igor malteze is offline  
Old 16.05.2015., 13:43   #65
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
treba se istinom boriti.

......

lustracija nema alternative!

!
da. ti govoris o sredstvima, a ja o cilju, a svo vrijeme izgleda govorimo isto.
Grazia is offline  
Old 16.05.2015., 13:47   #66
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Sutra će na Bleiburgu biti središnja komemoracija velikoj tragediji hrvatskog naroda koja je započela prije točno 70 godina.
Predsjednica je već posjetila Bleiburg i poklonila se žrtvama, sutra će na Bleiburgu biti njezina izaslanicana Bruna Esih.
Predsjednica je ove godine pokrovitelj bleiburške komemoracije i na tome joj puno hvala, jer na taj način vraća dignitet žrtvama, nakon što je sadašnja Vlada naredila Hrvatskom Saboru ukidanje pokroviteljstva nad komemoracijom.
Samo ću reći da je u vrijeme Račana Sabor bio pokrovitelj, a sam Račan osobno je kleknuo na Bleiburgu, položio vijenac i odao počast žrtvama.
Što reći na sedamdesetu godišnjicu najvećeg stradanja hrvatskog naroda u njegovoj cjelokupnoj povijesti?
Najbolje ništa, poželimo im mir i vječni spokoj, neka im je vječna slava i hvala. Nikad ih nećemo zaboraviti.
Pokoj neka im je vječni. Nikad zaboraviti.
Zapalimo svijeće na svojim prozorima.
Istražimo istinu konačno, naša je je krivnja da to nije učinjeno.


Počelo obilježavanje 70. godišnjice bleiburške tragedije

__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 16.05.2015., 13:48   #67
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
...ovakav post čim započne s laži prekidam čitat..
...u komunizmu se krajem osamdesetih slobodno pričalo o ubijanju kvislinga 45 i točno se sjećam još onda je bio feljton u listu start koji je objavljivao sječanja sudionika.
Možda sam pogriješio kad sam rekao da sam o Križnom putu čuo dolaskom Tuđmana na vlast, zapravo nas je Milošević već probudio iz hrvatskog sna! Što jest jest!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 16.05.2015., 13:53   #68
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
O cemu ti palamudis? Nema dvostrukih arsina pioniru sa zvezdokokardom.
Kuis? Ne treba Pavelica proglasavati pravednikom jer to nije bio kao ni
onaj bradati kepec, srpski Ghandi sa armijom koljaca. Mi nismo oni da krvnike
Dizemo u nebesa. Iako vodeci se srpskom logikom komforno mozemo ciniti isto. Jedino sto je jadno da kod nas Hrvata ima debila koji ce vise lajati na nekoga ko ce uzviknuti
na tekmi "za dom" nego na uskrsavanje cetnistva medju srbima.
Naravno da me više smeta kad netko iz nacionalnog tima , na međunarodnoj utakmici uzvikuje "za dom", jer se to događa u mom dvorištu , mojoj državi i u njezino ime.

O "bradatom kepecu" neka brinu srbi a mi možemo samo uputiti diplomatski protest , kao i oni kad se kod nas uzvikuje "Za dom"

Itekako dokazane zločince dižemo u nebesa, održavamo predstavu/komemoraciju za poraženu vojsku i oblaće se uniforme i obilježja te vojske , sve pod krinkom "velikog domoljublja i hrvatstva" a u stvarnosti pokušaja njezine rehabilitacije.
#kocar# is offline  
Old 16.05.2015., 14:05   #69
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
da. ti govoris o sredstvima, a ja o cilju, a svo vrijeme izgleda govorimo isto.
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 16.05.2015., 14:07   #70
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Znaimljiv je fenomen kako se stvaraju mitovi za neke nove sukobe. Od broja žrtava do opetovanog ponavljanja nekog mora žena,djece i staraca koji su nastradali na povratku zarobljenika u Jugoslaviju.
Mene zanima zašto onda svi portali objavljuju slike ovoga tipa: http://direktno.hr/images/cms-image-000014352.jpg
Gledam danas i sve redom slike mase vojske. Gjde su točno sva ta djeca kojih je bilo navodno na tisuće? Svi portali odreda namjerno pokazuju slike samo vojske?
Druge slike nisu za njihove posjetioce slabijeg želuca.

http://fr.metapedia.org/m/images/d/d2/A54.jpg
http://img1i.www.spoki.lv/upload2/ar...Haidrihs-8.jpg
http://www.hot.ee/evlliit/morv_1.jpg
guerilla is offline  
Received Infraction
Old 16.05.2015., 14:10   #71
Sada sam naučio da lijevo-liberalne Vlade od detuđmanizacije 2000. su sve činile da ne uđemo u EU i NATO.

E, Sopta, Sopta... Od komemoracije praviti politički skup.

Zadnje uređivanje DJTcro : 16.05.2015. at 14:21.
DJTcro is offline  
Old 16.05.2015., 14:20   #72
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
točnije 29.11.45
Vidim i ti jašeš na "novokomponovanom" pokušaju partijskih elita peglanja imiđa i dodvoravanja domoljubnim biračima plasirajuči laži. Već jedno određeno vrijeme istaknuti partijski dužnosnici preko medija uvjeravaju narod da su se partizani borili za Hrvatsku,da su partizani jedina hrvatska vojska, pa evo ti ideš čak i ispred mile vrhuške izmišljajući da je 29. Novembra osnovana Hrvatska a drugovi pobili sve što se borilo i zauzimalo za hrvatsku,čak i u svojim redovima (Hebrang i ekipa).
Kakvi ste vi lažovi i opsjenari, to svijet nije vidio.
TONI-VU is offline  
Received Infraction
Old 16.05.2015., 14:21   #73
i sve ovo opet isto za 9 dana, samo sa zamijenjenim ulogama

Zadnje uređivanje Blank Page : 16.05.2015. at 14:34.
Blank Page is offline  
Old 16.05.2015., 14:24   #74
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Naravno da me više smeta kad netko iz nacionalnog tima , na međunarodnoj utakmici uzvikuje "za dom", jer se to događa u mom dvorištu , mojoj državi i u njezino ime.

O "bradatom kepecu" neka brinu srbi a mi možemo samo uputiti diplomatski protest , kao i oni kad se kod nas uzvikuje "Za dom"

Itekako dokazane zločince dižemo u nebesa, održavamo predstavu/komemoraciju za poraženu vojsku i oblaće se uniforme i obilježja te vojske , sve pod krinkom "velikog domoljublja i hrvatstva" a u stvarnosti pokušaja njezine rehabilitacije.
I onda se cudis kada ti novi klinci uzvikuju za dom spremni na tekmi,a svojim zadnjim upisom djelujes poput kavanskog analiticara koji lupa zakljucke kako mu cefne..

Ovim selektivnim gledanjem na stvari gdje se rehabilitira dokazani zlocinac i sve njegove zrtve prikazuje kao krvozedne fasiste koje je ionako trebalo potamaniti,samo iritiras one koji sa dva klika misem danas mogu saznati povijesnu istinu i doci do masu povijesnih izvora..I jos ih usput nazoves klerofasistima i svim ostalim epitetima jer zlocinca nazovu zlocinca,a po dobroj staroj prici im zelis zabraniti da odaju pijetet neduznim zrtvama jer kao rehabilitiraju zlocinacki ustaski rezim ako im se ne svidja totalitarni zlocinacki komunisiticki rezim..

Neki kao da su zaspali u jednoumlju prije 50-tak godina,kada nije bilo istine osim jedne jedine..

Pa tako zbog tog nestrucnog i selektivnog gledanja na stvari dobijes novu generaciju koja uzvikuje sto uzvikuje po stadionu,a neki se cude ko pura dreku sto vecina mladih se povodi za tim primjerom..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 16.05.2015., 14:25   #75
Tužan dan kada se sjećamo divljaštva takozvanih osloboditelja, brutalnih smaknuća Hrvata i ulaska Hrvatske u skoro pola stoljeća najmračnijeg dijela svoje povijesti.
Počivali u miru svi koji su stradali u tom zlu, ne ponovilo se...
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 16.05.2015., 14:26   #76
Svim žrtvama nevino i bez suda pobijenim od bilo kojeg totalitarističkog sistema ili pokreta, moj naklon i počivali u miru Božjem.
TONI-VU is offline  
Old 16.05.2015., 14:32   #77
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Vidim i ti jašeš na "novokomponovanom" pokušaju partijskih elita peglanja imiđa i dodvoravanja domoljubnim biračima plasirajuči laži. Već jedno određeno vrijeme istaknuti partijski dužnosnici preko medija uvjeravaju narod da su se partizani borili za Hrvatsku,da su partizani jedina hrvatska vojska, pa evo ti ideš čak i ispred mile vrhuške izmišljajući da je 29. Novembra osnovana Hrvatska a drugovi pobili sve što se borilo i zauzimalo za hrvatsku,čak i u svojim redovima (Hebrang i ekipa).
Kakvi ste vi lažovi i opsjenari, to svijet nije vidio.
Obican narod se jest borio za slobodu i za Hrvatsku..Vecina Hrvata je ionako podupirala HSS,a dvije marginalne stranke samo su spletom povijesnih okolnosti zagrabile njihovo biracko tijelo..
Apsolutno je jasno da mali covjek iz Dalmacije primjerice je jedva docekao prvu priliku da iskaze nezadovoljstvo time sto ga je netko prodao i doveo mu tudjinsku vojsku da mu sefuje na cacevini..Nije isao niti za Tita,niti za partiju..Drugi je par opanaka sto je isti iskoristio te ljude za svoje ciljeve..
Mislim mi pricamo o vremenu prije 70 godina kada su ljudi bili skroz neinformirani i kada je odlazak u jednu od vojski ovisio samo o prostoru gdje se nalazili ti ljudi i kakva je bila "briga" prijasnjih vlasti prema tim ljudima..
Tako da sad optuzivati iz ove perspektive jedne ili druge je bezumni cin neshvacanja svih okolnosti koji zahvatili te ljude
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 16.05.2015., 14:32   #78
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
...i trend se nastavlja jer Yugo-komunisti nisu prestali ubijati Hrvate taj dan ili dan poslije.... pitaj Boga koliko ih je sve skupa pobijeno/nestalih izmedju 1945 - 1991 npr.
može neki relevantni link?
Ili je to samo ono što ti misliš?
Na kojem to teritoriju su tak masovno nestajali Hrvati u navedenom periodu?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 16.05.2015., 14:42   #79
To što se dogodilo na Bleiburgu nije uredu. Ništa nije crno bijelo, pa tako i tamo je bilo i nevinih i onih koji su činili zličine i zaslužili su to što im se desilo. Za svakog za kog se moglo dokazati da je nešto počinio trebalo ga je suditi a ostale pustiti.
Ali pošto su pobjednici bili partizani, jbg htjeli su osvetu i kao pobjednici mogli su to napraviti bez posljedica kao što su i Amerikanci u osveti bombardirali Dresden 1945. Uglavnom treba to moralno osuditi ali da su svi tamo bili nevini jadni hrvati, e pa nisu.
Mamke is offline  
Old 16.05.2015., 14:43   #80
Jedna jedina žena na slici i to je odgovor na moje pitanje?
edit: druga je mutna ali moglo bi se reći da ima jedna ili dvije ali se ne bih htio zakleti na to

Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Tužan dan kada se sjećamo divljaštva takozvanih osloboditelja, brutalnih smaknuća Hrvata i ulaska Hrvatske u skoro pola stoljeća najmračnijeg dijela svoje povijesti.
Počivali u miru svi koji su stradali u tom zlu, ne ponovilo se...
Zanimljivo je kad se prema partizanima referira kao prema "takozvanim osloboditeljima" što bi impliciralo da su u biti oni okupatori a da su ustaše valjda branioci. Imho.
A kad kažeš da se na Bleiburgu zapravo plače za propalom zločinačkom NDH onda drlje i kamenje na tebe. U ratu imaš dvije strane i jednu moraš izabrati pa ako su partizani tzv osloboditelji jedina strana koja preostaje su ustaše.
mojneinen is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.