Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 11:30   #1
"Moja Hrvatska"-portal za NEiseljavanje

Prije svega,ovo NIJE nikakva reklama za pomenuti portal,već neko "upozorenje" na koji se način brane,odnosno bore uhljebi za sebe.



Kada se otvore priče,hrpa njih je kako vani ništa ne valja,tj.iznosi se samo ta strana.

Smiješno je da je puno priča s kraja 19.st i početka 20.st.

Jedna od autorica priča ,koju sam guglao,radi u Min. vanjskih poslova...

Očajnički potezi ili?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 10:53   #2
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Prije svega,ovo NIJE nikakva reklama za pomenuti portal,već neko "upozorenje" na koji se način brane,odnosno bore uhljebi za sebe.



Kada se otvore priče,hrpa njih je kako vani ništa ne valja,tj.iznosi se samo ta strana.

Smiješno je da je puno priča s kraja 19.st i početka 20.st.

Jedna od autorica priča ,koju sam guglao,radi u Min. vanjskih poslova...

Očajnički potezi ili?
Sa druge strane imas sve ostale medije koji poticu iseljavanje i tvrde suprotno. Kako vani tece med i mlijeko, kako ljudi za godinu dana otplate stan i kupe automobil.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 21:24   #3
**** a jedan od članaka je o životu i radu i sve kaj i kak su postigli u Kanadi - dost teško, no sve uspješni ljudi danas ali priča završava kak se oni neće vratiti, osim što misle biti tu pokopani a kraj članka je - nemojte odlazite uz Hrvatske, domovina je samo jedna a i dužni ste ostati tu

EDIT: neki od članaka

Quote:
Iako sam preko 50 godina u tuđini, svojoj drugoj domovini Kanadi, nikad nije dolazilo u pitanje da ovdje budem i sahranjen. Moji preci počivaju u domovini, a tamo je i moje mjesto. Svijet bi bio bolji kad bi živjeli gdje smo rođeni", vjeruje.

Gospodin Trtanj dobro zna da je sve što je doživio imalo neki svoj razlog.

Duboko u njegovom/našem srcu uvijek će biti Hrvatska.

Mladima, koji planiraju napustiti domovinu, šalje ovu poruku: "Samo onaj tko je morao otići iz svog zavičaja zna kolika je to svakodnevna žalost. Danas su druga vremena, imamo Hrvatsku, možda ne savršenu, ali je naša. Svi su dužni boriti se za nju i podnijeti žrtvu. Ne odlazite nigdje!"
Quote:
Planiramo li se vratiti? Nažalost ne, jer u Kanadi imamo i žive, i mrtve. Ovdje smo pokopali svoje roditelje i prijatelje. Ovdje žive naša djeca i unučad, prošlost i budućnost, a Hrvatska uvijek ostaje u srcu. I koliko god bi se željeli vratiti, ipak ćemo ostati.
I na kraju, moja poruka svima onima koji planiraju napustiti domovinu.
Mnogi koji u Hrvatskoj ne mogu pronaći posao, često smatraju kako su neki od njih ponižavajući, što je velika pogreška.
Svaki posao, bez obzira kakav bio, važan je i nekoga će nahraniti.
Ostanite u Hrvatskoj! Kod kuće je ipak najljepše! Vjerujte mi!
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 09:22   #4
Zato je Hrvatska slobodnija od spomenute države, ona ima manji postotak ljudi u zatvoru nego ta američka država, a i zatvori su pretrpani, što znači da ih Hrvatska nema dovoljno, što opet znači da su Hrvati uistinu slobodan narod koji ne čini zločine.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 09:47   #5
Sve ima svoju cijenu. Imao sam sreće posjetiti mnoge zapadno europske države, neke južne američke i sl. U nekima sam ostao i dulje vrijeme pa sam mogao vidjeti način življenja tih ljudi. Iako je potencijal u mnogim drugim državama veći za stvoriti "nešto više" mišljenja sam da bi se trebalo raditi i živjeti u mjestu/državi u kojoj si se rodio. Ako država nije pogođena nekim jebenim ratom ili prirodnom katastrofom, nitko se ne bi trebao seliti iz rodnog mjesta.

Treba raditi da se ispravi društvo, politika, smanji ili uništi korupcija. Jer kad bi svi selili za Kanada, to bi bilo jedno prenapučeno mjesto poput Kina ili Indija a ostatak planeta bi bio pust.

Ipak, svak ima izbor ako ima mogućnost za otić, pa mislim da ne treba te ljude vrijeđat. Netko je otišao pa doživio razočarenje, netko je poprilično uspio, ali sve ljude koji odu vuče nostalgija.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:04   #6
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Sve ima svoju cijenu. Imao sam sreće posjetiti mnoge zapadno europske države, neke južne američke i sl. U nekima sam ostao i dulje vrijeme pa sam mogao vidjeti način življenja tih ljudi. Iako je potencijal u mnogim drugim državama veći za stvoriti "nešto više" mišljenja sam da bi se trebalo raditi i živjeti u mjestu/državi u kojoj si se rodio. Ako država nije pogođena nekim jebenim ratom ili prirodnom katastrofom, nitko se ne bi trebao seliti iz rodnog mjesta.

Treba raditi da se ispravi društvo, politika, smanji ili uništi korupcija. Jer kad bi svi selili za Kanada, to bi bilo jedno prenapučeno mjesto poput Kina ili Indija a ostatak planeta bi bio pust.

Ipak, svak ima izbor ako ima mogućnost za otić, pa mislim da ne treba te ljude vrijeđat. Netko je otišao pa doživio razočarenje, netko je poprilično uspio, ali sve ljude koji odu vuče nostalgija.
a tko vrijeđa te ljude

radi se jednostavno o tome da su oni vani nešto postigli i ne kane se ni u ludilu vratiti u Hrvatsku ali preporučuju Hrvatima da ne odlaze iz zHrvatske ???

I kada dođu u Hrvatsku onda uglavnom kritiziraju stanje i narod u Hrvatskoj
iako ih se to uopćerne tiče niti su ičim dali svoj obol, bilo u pozitivnom bilo u negativnom smislu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:16   #7
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a tko vrijeđa te ljude

radi se jednostavno o tome da su oni vani nešto postigli i ne kane se ni u ludilu vratiti u Hrvatsku ali preporučuju Hrvatima da ne odlaze iz zHrvatske ???

I kada dođu u Hrvatsku onda uglavnom kritiziraju stanje i narod u Hrvatskoj
iako ih se to uopćerne tiče niti su ičim dali svoj obol, bilo u pozitivnom bilo u negativnom smislu
I kad dođu čude se kako se može u nas radit i ne dobijat plaću , kako se može podić kuća bez papira , ..... Itd.
Ali nakon 6 miseci ovdi brzo zaborave sve što su vidili vanka i kako vani to funkcionira.
Brzo postanu isti ka i oni koji ovdi žive.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 14:12   #8
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Sve ima svoju cijenu. Imao sam sreće posjetiti mnoge zapadno europske države, neke južne američke i sl. U nekima sam ostao i dulje vrijeme pa sam mogao vidjeti način življenja tih ljudi. Iako je potencijal u mnogim drugim državama veći za stvoriti "nešto više" mišljenja sam da bi se trebalo raditi i živjeti u mjestu/državi u kojoj si se rodio. Ako država nije pogođena nekim jebenim ratom ili prirodnom katastrofom, nitko se ne bi trebao seliti iz rodnog mjesta.

Treba raditi da se ispravi društvo, politika, smanji ili uništi korupcija. Jer kad bi svi selili za Kanada, to bi bilo jedno prenapučeno mjesto poput Kina ili Indija a ostatak planeta bi bio pust.

Ipak, svak ima izbor ako ima mogućnost za otić, pa mislim da ne treba te ljude vrijeđat. Netko je otišao pa doživio razočarenje, netko je poprilično uspio, ali sve ljude koji odu vuče nostalgija.
A kako ti misliš natjerati nekoga tko je sposoban i ambiciozan da pristane na život u lošim uvjetima i sa slabom plaćom ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 14:33   #9
Quote:
"Samo onaj tko je morao otići iz svog zavičaja zna kolika je to svakodnevna žalost. Danas su druga vremena, imamo Hrvatsku, možda ne savršenu, ali je naša. Svi su dužni boriti se za nju i podnijeti žrtvu. Ne odlazite nigdje!"
Ova starija dijaspora, kad nadiđe razlog zbog kojeg su morali otići (nestane politički progon, siromaštvo, itd.) previše romantizira odnose (socijalni kapital) koju su tada morali ostaviti.
Iz pozicije vlastite kupovne moći tuđa žrtva uvijek izgleda laka.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 14:55   #10
Spominju se i citiraju clanci, a nijedne poveznice na njih
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 15:50   #11
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Spominju se i citiraju clanci, a nijedne poveznice na njih
samo uguglaš Moja Hrvatska

http://mojahrvatska.vecernji.hr/mlad...iti-se-1092860

Quote:
***** 'Mladi, ne odlazite iz Hrvatske! Dužni ste podnijeti žrtvu i boriti se'

"Iako sam preko 50 godina u tuđini, svojoj drugoj domovini Kanadi, nikad nije dolazilo u pitanje da ovdje budem i sahranjen. Moji preci počivaju u domovini, a tamo je i moje mjesto. Svijet bi bio bolji kad bi živjeli gdje smo rođeni", vjeruje.

Gospodin Trtanj dobro zna da je sve što je doživio imalo neki svoj razlog.

Mladima, koji planiraju napustiti domovinu, šalje ovu poruku: "Samo onaj tko je morao otići iz svog zavičaja zna kolika je to svakodnevna žalost. Danas su druga vremena, imamo Hrvatsku, možda ne savršenu, ali je naša. Svi su dužni boriti se za nju i podnijeti žrtvu. Ne odlazite nigdje!"
http://mojahrvatska.vecernji.hr/osta...ljepse-1089657

Quote:
Ostanite u Hrvatskoj! Kod kuće je ipak najljepše!

*****
Planiramo li se vratiti? Nažalost ne, jer u Kanadi imamo i žive, i mrtve. Ovdje smo pokopali svoje roditelje i prijatelje. Ovdje žive naša djeca i unučad, prošlost i budućnost, a Hrvatska uvijek ostaje u srcu. I koliko god bi se željeli vratiti, ipak ćemo ostati.

I na kraju, moja poruka svima onima koji planiraju napustiti domovinu.

Mnogi koji u Hrvatskoj ne mogu pronaći posao, često smatraju kako su neki od njih ponižavajući, što je velika pogreška.

Svaki posao, bez obzira kakav bio, važan je i nekoga će nahraniti.

Ostanite u Hrvatskoj! Kod kuće je ipak najljepše! Vjerujte mi!
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 03:14   #12
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
A kako ti misliš natjerati nekoga tko je sposoban i ambiciozan da pristane na život u lošim uvjetima i sa slabom plaćom ?
Postoje određene metode samo je upitno koliko su demokratske.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 18:21   #13
nek mi neko objasni smisao boldanih riječi u tekstovima. izgleda da nekaj očeju naglasit. ali kaj?

Quote:
davne 1923. godine

pozdrav u nepoznato i rastanak od majčinih skuta

nije dobro završila

dobila je pismo o njegovoj smrti

http://mojahrvatska.vecernji.hr/kakv...metaka-1094506

ili ovo:

Quote:
Od danas ste nezaposlena osoba",

maštanja o novinarskim izazovima

šok i nevjericu

davne 2001. godine

na Floridi

mjesečne troškove života
je nas to neko j*** u mozak s boldanjem? ili pišeju maturulani rad?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 20:31   #14
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
****je nas to neko j*** u mozak s boldanjem? ili pišeju maturulani rad?
i to maturalni za osnovnu školu
na tom nivou su svi ti tekstovi tamo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 14:04   #15
Bit će toga sve više. Ovaj portal je samo početak.
Ne bih se čudio da za koju godinu kad se uhljebima upali alarm počnu donositi raznorazne restriktivne zakone za one koji odsele.
Npr. ako odeš van moraš platiti što si se školovao i slične kretenarije koje može proizvesti uhljebnički um.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:58   #16
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Bit će toga sve više. Ovaj portal je samo početak.
Ne bih se čudio da za koju godinu kad se uhljebima upali alarm počnu donositi raznorazne restriktivne zakone za one koji odsele.
Npr. ako odeš van moraš platiti što si se školovao i slične kretenarije koje može proizvesti uhljebnički um.
ne zamjeram ljudima koji iseljavaju i ne trpim uhljebe, ali što je točno problem s ovim boldanim?
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 17:37   #17
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ne zamjeram ljudima koji iseljavaju i ne trpim uhljebe, ali što je točno problem s ovim boldanim?
problem je sto JA licno i personalno nisam u stanju da izracunam koliko sam dao drzavi a koliko uzeo a sutra ce neki apardzik da i odreze de baja plati toliko i toliko, nema zaljenja i slicno jos ce me gledat ko lopova. e to je problem. da se moze kako izracunat ja bi dosad namirio sve, i ne samo ja, a ovako ce me opet dovest u situaciju da razmisljam o nabavci miniguna.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:12   #18
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ne zamjeram ljudima koji iseljavaju i ne trpim uhljebe, ali što je točno problem s ovim boldanim?
Zašto bi to itko plaćao?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:35   #19
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
problem je sto JA licno i personalno nisam u stanju da izracunam koliko sam dao drzavi a koliko uzeo a sutra ce neki apardzik da i odreze de baja plati toliko i toliko, nema zaljenja i slicno jos ce me gledat ko lopova. e to je problem. da se moze kako izracunat ja bi dosad namirio sve, i ne samo ja, a ovako ce me opet dovest u situaciju da razmisljam o nabavci miniguna.
to su tehničke stvari ali konceptualno mi se stvar čini u redu.
ne vidim zašto bi hr. porezni obveznik školovao tuđi kadar.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:44   #20
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
to su tehničke stvari ali konceptualno mi se stvar čini u redu.
ne vidim zašto bi hr. porezni obveznik školovao tuđi kadar.
Hrvatski porezni obveznik ne školuje tuđi kadar nego svoju djecu.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.