Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 16:07   #1
Trudnoća i cista na jajniku

Iako nisam trudnica, moja supruga je - i to po prvi put.

Nekidan je bila na prvom UZV (kako je trudna 7 tjedana) i to u sklopu sistematskog, tako da će tek za koji dan otići kod svog ginekologa.

Bebac je OK, međutim na jajniku je otkrivena cista (na zadnjem gin. pregledu prije cca 1 god. nije bilo ciste).

Ovi na sistematskom nisu mogli nista vise reci, pa cekamo pregled kod "pravog" ginekologa.

Da li netko ima slicnih iskustava za trudnocom i cistom - koliko je to opasno za mamu i bebu, mora li se takva trudnoca prelezati ili se smije raditi (sjedeci posao na salteru).

Vjerojatno ce nam "pravi" ginekolog dati odgovore na nasa pitanja, ali eto - ako netko ima nekakvih iskustava / saznanja - volio bih da se javi.

Hvala svima i cuemo se sigurno jos.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:00   #2
i ja imam cistu, no moj doc mi je rekao da ce nestati dok se porodim...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:57   #3
Imam cistu na jednom jajniku, od prije trudnoce, ali se ne povecava niti se nista ne dogadja s njom. Miruje. Zatrudnila sam prirodno, a sada, u trudnoci mi ne stvara nikakve probleme. Rekla mi je gin da je trudnoca cak dobra za takve stvari, ciste, endometrioze i sl. jer se ili povuku nakon poroda ili osuse ili tako nesto.
HipHopDaddy, sretno!
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 18:43   #4
Hvala vam (i zoro007 i Ollantay) na odgovorima - malo ste me utjesile.

Nadam se da ce sve biti ok.

Da li normalno radite ili ste na mirovanju zbog ciste ? - ovaj gin na sistemtskom je supruzi rekao da zbog toga moze traziti bolovanje...

Zelim da i kod vas sve prodje super!

Pozdrav!
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:29   #5
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Hvala vam (i zoro007 i Ollantay) na odgovorima - malo ste me utjesile.

Nadam se da ce sve biti ok.

Da li normalno radite ili ste na mirovanju zbog ciste ? - ovaj gin na sistemtskom je supruzi rekao da zbog toga moze traziti bolovanje...

Zelim da i kod vas sve prodje super!

Pozdrav!
ma kakvo bolovanje..hehe
radim normalno (u uredu), radim kucne poslove, ne dizem nista tesko (ok, macak ima sedam kila..hehe)

mozda joj je cista na "nezgodnom" mjestu gdje ometa razvoj ploda..?
sretno i tebi!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:27   #6
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Bebac je OK, međutim na jajniku je otkrivena cista (na zadnjem gin. pregledu prije cca 1 god. nije bilo ciste).
Da li netko ima slicnih iskustava za trudnocom i cistom - koliko je to opasno za mamu i bebu, mora li se takva trudnoca prelezati ili se smije raditi (sjedeci posao na salteru).
.
Imam ciste na oba jajnika (4cm i 2cm) i jedino što mi je gin. rekao je da mi je zbog toga cijela maternica pomaknuta, ali isto nije baš pridavao tome neku veliku važnost, kaže može puknut pri porodu, može ostat tu, a bebaču neće škodit. Obična je cista, mislim ispunjena bistrom tekućinom.. i ja sam na prvu bila malo zabrinuta, rasplakala se (hormoni ), ali onda sam skužila da to nije ništa strašno.. Samo što ja još uz to imam i neku upalu pa se moram pazit, ali normalno radim, jedino što mi je rekao da ništa teško ne smijem dizat, da se ne smijem naprezat (to uključuje i sex, kaže orgazam je veliko naprezanje ), ne smijem trčat... uglavnom sve što zahtjeva napor mi je zabranjeno..
Eto, bez brige sve je to ok
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:10   #7
imala cistu, ali nestala je tijekom trudnoce.

medjutim, prije 2 tjedna je lijecnik na ultrazvuku uocio na nasoj bebici velike tamne mrlje. ne moram vam reci kako sam se osjecala...
otisli u Rijeku na odjel Patologija trudnoce gdje nam je receno da na bebinom desnom jajniku uocavaju multicisticne tvorbe (5,5cm!)...ima dvije velike ciste i nekoliko manjih...
i tako dani prolaze, a i nase misli teku...
sve je moguce, pitanja ostaju nedorecena, ali za sada bebino zdravlje nije zivotno ugrozeno, a sto dalje... vidjet cemo.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 20:26   #8
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
imala cistu, ali nestala je tijekom trudnoce.

medjutim, prije 2 tjedna je lijecnik na ultrazvuku uocio na nasoj bebici velike tamne mrlje. ne moram vam reci kako sam se osjecala...
otisli u Rijeku na odjel Patologija trudnoce gdje nam je receno da na bebinom desnom jajniku uocavaju multicisticne tvorbe (5,5cm!)...ima dvije velike ciste i nekoliko manjih...
i tako dani prolaze, a i nase misli teku...
sve je moguce, pitanja ostaju nedorecena, ali za sada bebino zdravlje nije zivotno ugrozeno, a sto dalje... vidjet cemo.
Tajwy, baš mi je žao.... samo se ti drži... što su rekli da li se to može povući samo od sebe? koliko si trudna? (predpostavljam dosta jer bebica je bit će velika kada su i te bezobrazne ciste tako velike)...
nama su ti kada smo bili 14+3 rekli da beba ima pseudocistu na mozgu.... isto sam bila koma, ali trudila sam se ne misliti na to (koliko je moguće) i na zadnje uzv-u sve je nestalo
drži se!!!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:46   #9
Ja sam bila na pregledu prije tjedan dana i gin mi je rekao da imam cistu na lijevom jajniku veličine 2 mm, trudna sam 5 tjedana, prije 2 dana sam bila na pregledu u bolnici i doktor mi je rekao da je cista narasla na 4,5cm. Ali to je normalno, kod nekih se trudnica pojavi a kod nekih ne, ja imam dobroćudnu koja proizvodi žutu tvar koja štiti bebu (ima ulogu posteljice), barem mi je tako doktor rekao. Vjerujem da nije ništa strašno i da će sve biti ok.
Nemojte se brinuti...
Zbunjena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:57   #10
Quote:
Zbunjena22 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na pregledu prije tjedan dana i gin mi je rekao da imam cistu na lijevom jajniku veličine 2 mm, trudna sam 5 tjedana, prije 2 dana sam bila na pregledu u bolnici i doktor mi je rekao da je cista narasla na 4,5cm. Ali to je normalno, kod nekih se trudnica pojavi a kod nekih ne, ja imam dobroćudnu koja proizvodi žutu tvar koja štiti bebu (ima ulogu posteljice), barem mi je tako doktor rekao. Vjerujem da nije ništa strašno i da će sve biti ok.
Nemojte se brinuti...

ginekolog mi je rekao da je pojava cisti u trudnoći normalna pojava i da se ne treba pretjerano brinuti.

naravno,svaka cista se mora pratiti,bilo ona koja je nastala u trudnoći ili bez trudnoće
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:27   #11
Moja supruga će sljedeći tjedan ići kod "pravog" ginekologa pa ćemo vidjeti. Javim se nakon što prođe prvi "pravi" gin pregled.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:33   #12
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
Tajwy, baš mi je žao.... samo se ti drži... što su rekli da li se to može povući samo od sebe? koliko si trudna? (predpostavljam dosta jer bebica je bit će velika kada su i te bezobrazne ciste tako velike)...
nama su ti kada smo bili 14+3 rekli da beba ima pseudocistu na mozgu.... isto sam bila koma, ali trudila sam se ne misliti na to (koliko je moguće) i na zadnje uzv-u sve je nestalo
drži se!!!!!!


hvala ti. ma takve vijesti su strasne. ocekujes rutinsku kontrolu, a ono...
sad smo u 34 tjednu. trudimo se misliti optimisticno i biti veseli koliko je to moguce, jer ne zelimo utjecati negativno jos vise na bebicu.
hvala ti jos jednom
vidjet cemo sto ce biti...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:05   #13
misliš kod svog, ne kod pravog gina, valjda
bolovanje može tražiti bez obzira imala cistu ili ne, to je jednostavno njeno pravo
što se tiče ciste, ona ne utječe na trudnoću i plod, zapravo trudnoća dobro utječe na to, pa će joj vjerojatno cista nestati
i dobrodošao k nama! nadam se da ćemo se još družiti
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:06   #14
tajwy veeeliki nadam se da će biti sve ok!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:11   #15
nisam trudna,ali sam imala cistu i nestala je sama od sebe...
većinom nestanu same od sebe...
mijaja i tajwy nadam se da će s bebačima biti sve u redu...držite se
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:19   #16
Jasno, kao sto su cure vec rekle, svaku cistu treba pratiti i kontrolirati, bez obzira na trudnocu, a to ce, HipHopDaddy, tvoja zena sigurno raditi.
Ja ne radim, na komplikacijama sam, ali ne zbog ciste, nego predostroznosti radi, spadam u "starije" trudnice pa me just in case poslalo na bolovanje. Ali, sad sam vec veteranka, od nedjelje cu biti i sluzbeno na porodiljskom, onih 45 dana prije Dana D . Sitno brojim.....
Nadam se da ce biti sve ok s tvojom dragom i vasom bebom. Javi nam!
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:31   #17
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
misliš kod svog, ne kod pravog gina, valjda
bolovanje može tražiti bez obzira imala cistu ili ne, to je jednostavno njeno pravo
što se tiče ciste, ona ne utječe na trudnoću i plod, zapravo trudnoća dobro utječe na to, pa će joj vjerojatno cista nestati
i dobrodošao k nama! nadam se da ćemo se još družiti
Tako je. Mislim na njenog.

Naravno da cemo se još družiti. Kako bih trebao biti tata po prvi put, imat ću još bezbroj pitanja .

Bez prige, tu sam i pratim forum i povremeno se javljam.

Najkasnije u utorak - nakon gin pregleda
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 15:49   #18
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
tajwy veeeliki nadam se da će biti sve ok!
hvala ti..
puno nam znaci svaka podrska.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 16:03   #19
krishna hvala
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:56   #20
Smile Obavljen drugi gin pregled

Evo, jucer supruga bila kod svog gina. Napravljen još jedan UZV.
Izgleda da je sve ok. Bebica raste, čuju se otkucaji srca. Cista miruje (ne povećava se, a niti smanjuje). Gin kaže da je sve to normalno i ok.
Jedino što ja nisam mogao prisustvovati UZV pregledu , bio sam na služb. putu.

Jedino stvar koja nije baš najbolja je što su supruzi povišeni leukociti u mokraći.

Vidjet ćemo što će doktor reći nakon analize mokraće...

Uglavno, trudnoća ide svojim tokom i izgleda da je sve ok. Sada mi je dosta lakše - zabrinula nas je ta cista.

Hvala vam svima koji ste se javili na ovu temu - olakšali ste nam čekanje do ovog pregleda.

Čujemo se mi još.

Pozdrav!
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.