Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 09:29   #281
Zašto si čekao tako dugo, javi se odmah svom liječniku.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:30   #282
Quote:
Becarci kaže: Pogledaj post
Pa ovako imam krv u stolici vec jedan mjesec i zanima me:
O cemu se radi ?
Dali je opasno?
Što to znači " krv stolici",melena? tj. crna-katran stolica,svijetlija krv,tamnija krv.
Ostali problemi s probavom?(dali postoje)
Kakva je prehrana?
Nemam pojma.
Zar vama krvarenje iz GI sustava zvuči bezopasno?
Nije bezopasno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:31   #283
Pitanje za krv u stolici:
Stolica - normalna (tvrda, svijetlosmeđa)
Krv - doslovno unutar stolice, vidi se na stolici u obliku tankih crvenih žila (izgladala je više ljubičasto iako nisam uopće jeo hranu koja bi mogla davati takvu boju).

Hemoroidi ili nešto ozbiljnije? Nije česta pojava - danas sam primijetio prvi put.
Inače imam jedan hemoroid, koji se prije očitavao krvlju na WC-papiru - u ovom slučaju WC papir je čist.
Adrian24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 16:52   #284
Quote:
Adrian24 kaže: Pogledaj post
Pitanje za krv u stolici:
Stolica - normalna (tvrda, svijetlosmeđa)
Krv - doslovno unutar stolice, vidi se na stolici u obliku tankih crvenih žila (izgladala je više ljubičasto iako nisam uopće jeo hranu koja bi mogla davati takvu boju).

Hemoroidi ili nešto ozbiljnije? Nije česta pojava - danas sam primijetio prvi put.
Inače imam jedan hemoroid, koji se prije očitavao krvlju na WC-papiru - u ovom slučaju WC papir je čist.
Trebalo bi se javiti liječniku,da se istraži rektum,uzme uzorak stolice-započetak.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:51   #285
Male kapljice krvi na toalet papiru nakon "praznjenja" ...

Jedan vremenski period, ne znam ni sam koliko, ali ima vise meseci, skoro svaki put kad se praznim i kad brisem anus, primetim na pojedinim mestima na toalet papiru sitne kapljice krvi. Nekada je to na cistom belom papiru, a nekad kad brisem ima delova stolice pa su te kapljice krvi preko stolice. Nisam primetio da imam krvi u stolici, ona je normalna, nekad svetlija, nekad tamnija.......nekad bude braonkasta sa "crnkastim" delovima, ali nemam bolove, ne povracam, nisam oslabio, nisam umoran, osecam se dobro itd......

Od cega to moze biti? Da li je moguce da mi je kaka takva da mi iziritira anus pa da onda malo prokrvari kad brisem toalet papirom? Da je nesto ozbiljnije, rak creva ne daj Boze, pretpostavljam da bih vec sad imao jos neki simptom?

Inace, nekad mi je tvrdja kaka, nekad ne, zavisi.
Bakile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 11:19   #286
Quote:
Bakile kaže: Pogledaj post
Jedan vremenski period, ne znam ni sam koliko, ali ima vise meseci, skoro svaki put kad se praznim i kad brisem anus, primetim na pojedinim mestima na toalet papiru sitne kapljice krvi. Nekada je to na cistom belom papiru, a nekad kad brisem ima delova stolice pa su te kapljice krvi preko stolice. Nisam primetio da imam krvi u stolici, ona je normalna, nekad svetlija, nekad tamnija.......nekad bude braonkasta sa "crnkastim" delovima, ali nemam bolove, ne povracam, nisam oslabio, nisam umoran, osecam se dobro itd......

Od cega to moze biti? Da li je moguce da mi je kaka takva da mi iziritira anus pa da onda malo prokrvari kad brisem toalet papirom? Da je nesto ozbiljnije, rak creva ne daj Boze, pretpostavljam da bih vec sad imao jos neki simptom?

Inace, nekad mi je tvrdja kaka, nekad ne, zavisi.
Najvjerojatnoje pucanje osjetljive kožice oko anusa,ništa zabrinjavajuće.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 16:09   #287
Zahvaljujem na odgovoru
Bakile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 19:19   #288
Krv u stolici. Molim pomoć

Ovim pute molim za pomoć i ispričavam se administratorima ukoliko sam na krivom mjestu objavio temu.

Prije jedno 3 tjedna sam primjetio krv u stolici. Nije bilo ni malo ugodno vidjeti krv. Misio sam da su hemeroidi jer ih imam. Doduše nisam nikad imao problema sa hemeroidima ali ono što sam pročitao na netu dalo mi je nadu da su samo oni u pitanju. 7 dana od pojavljivanja krvi otišao sam odmah do doktorice koja mi je dala uputnicu samo za prekled anusa na hemeroide. Preskočio sam tu njenu uputnicu za još jedan korak i naručio se u privatnoj klinici za rektoskopiju. Inače nisam imao nikakvih bolova ili neurednu stolicu. Nakon pregleda (rektoskopije) doktor me posjeo u stolicu i rekao ovako "Hemeroidi nisu". Pokazao mi je 2 slike sa pregleda i rekao da u prvih 12 cm imam upalnu promjenu na sluznici crijeva (na slici izgleda točkasto) a da je ostatak crijeva od tog 12tog centimetra na dalje uredan a pregledao je 30 cm te je rekao da je namjerno išao još dublje da vidi jel sve u redu i je, ostatak je u redu. Laički sam ga pitao radi li se o raku, a on mi onako prestrašenom rekao, da je rak u pitanju drugačije bi razgovarali te da se ne radi o raku. Uzeo je 2 uzorka na biopsiju (čekam rezultate) te mi rekao da se najvjerovatnije radi o kolitisu (ako se dobro sjećam) što mi je i razumljivo jer ne želi ništa reći dok ne dobije nalaze...ali rekao mi je da je uvjeren da je kolitis.
Dakle...nije da nisam ništa poduzeo. Poduzeo sam "sve" u najkraćem roku jer sam svjestan da je to ozbiljna stvar. Doktor predlaže kolonoskopiju ali kad dobije nalaze biopsije.
Ja nemam proljev...mislim imam al kad pojedem nešto od čega svi dobijemo proljev Inače mi je stolica normalna i idem na wc 1...ili 2 puta max. na dan....samo svaki put kad idem na wc, prvo mi iscuri krv. Krv je onako svježe crvena kao kad se porežete. I obavezno prvo ide krv...a tek onda stolica. U jutro obavezno a zna se desiti da preko dana nema krvi (u 3 tjedna desilo se 7-8 puta da nema krvi). Količina krvi koja ide prije stolice je recimo 10tak kapi...ali svježe krvi.
Sve što pročitam na netu me zbunjuje. Nema bolesti koje ne mogu imati po tim linkovima sa neta. Može li mi netko reći jel moguće takvo krvarenje (prije stolice) kad je u pitanju taj kolitis.
Idem za 15 dana na kolonoskopiju i ponavljam, ništa me ne boli niti imam kakvih drugih simptoma.
bruno777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 19:26   #289
Quote:
bruno777 kaže: Pogledaj post
Ovim pute molim za pomoć i ispričavam se administratorima ukoliko sam na krivom mjestu objavio temu.

Prije jedno 3 tjedna sam primjetio krv u stolici. Nije bilo ni malo ugodno vidjeti krv. Misio sam da su hemeroidi jer ih imam. Doduše nisam nikad imao problema sa hemeroidima ali ono što sam pročitao na netu dalo mi je nadu da su samo oni u pitanju. 7 dana od pojavljivanja krvi otišao sam odmah do doktorice koja mi je dala uputnicu samo za prekled anusa na hemeroide. Preskočio sam tu njenu uputnicu za još jedan korak i naručio se u privatnoj klinici za rektoskopiju. Inače nisam imao nikakvih bolova ili neurednu stolicu. Nakon pregleda (rektoskopije) doktor me posjeo u stolicu i rekao ovako "Hemeroidi nisu". Pokazao mi je 2 slike sa pregleda i rekao da u prvih 12 cm imam upalnu promjenu na sluznici crijeva (na slici izgleda točkasto) a da je ostatak crijeva od tog 12tog centimetra na dalje uredan a pregledao je 30 cm te je rekao da je namjerno išao još dublje da vidi jel sve u redu i je, ostatak je u redu. Laički sam ga pitao radi li se o raku, a on mi onako prestrašenom rekao, da je rak u pitanju drugačije bi razgovarali te da se ne radi o raku. Uzeo je 2 uzorka na biopsiju (čekam rezultate) te mi rekao da se najvjerovatnije radi o kolitisu (ako se dobro sjećam) što mi je i razumljivo jer ne želi ništa reći dok ne dobije nalaze...ali rekao mi je da je uvjeren da je kolitis.
Dakle...nije da nisam ništa poduzeo. Poduzeo sam "sve" u najkraćem roku jer sam svjestan da je to ozbiljna stvar. Doktor predlaže kolonoskopiju ali kad dobije nalaze biopsije.
Ja nemam proljev...mislim imam al kad pojedem nešto od čega svi dobijemo proljev Inače mi je stolica normalna i idem na wc 1...ili 2 puta max. na dan....samo svaki put kad idem na wc, prvo mi iscuri krv. Krv je onako svježe crvena kao kad se porežete. I obavezno prvo ide krv...a tek onda stolica. U jutro obavezno a zna se desiti da preko dana nema krvi (u 3 tjedna desilo se 7-8 puta da nema krvi). Količina krvi koja ide prije stolice je recimo 10tak kapi...ali svježe krvi.
Sve što pročitam na netu me zbunjuje. Nema bolesti koje ne mogu imati po tim linkovima sa neta. Može li mi netko reći jel moguće takvo krvarenje (prije stolice) kad je u pitanju taj kolitis.
Idem za 15 dana na kolonoskopiju i ponavljam, ništa me ne boli niti imam kakvih drugih simptoma.
1.Potrebno je sačekati nalaz PHD-a,prepisati nalaz rektoskopije.
2.Napraviti kolono.,
3.Osnovnu obradu krvi.
4.Te smislem pregled GE.
Inače može se raditi o upalnoj bolesti crijeva.
Kad budete imali pod 1-3,onda ću vam moći detaljnije odgovoriti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 19:29   #290
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Potrebno je sačekati nalaz PHD-a,prepisati nalaz rektoskopije.
2.Napraviti kolono.,
3.Osnovnu obradu krvi.
4.Te smislem pregled GE.
Inače može se raditi o upalnoj bolesti crijeva.
Kad budete imali pod 1-3,onda ću vam moći detaljnije odgovoriti.
Hvala
bruno777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:37   #291
Mene muči to što nisam siguran jel to krv u stolici ili ne.Obično to tamno iziđe zadnje i nije to uvijek već svega oko par puta.Zadnji put mi je to bilo prije tri godine i danas.Inače imam urednu stolicu ali sam prije par godina imao hemeroid koji se povukao.Na wc papiru vidim da je previše crveno ali ne krvarim pa nisam načistu.

Zadnje uređivanje Canesten : 17.02.2012. at 01:38. Reason: .
Canesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:19   #292
Uh, ovo je bas problem!Jedna moja drugarica je imala ovo,tako da sam ja puno trazila po internetu i citala o tome.Navodno,krv u stolici ili kako to popularno amerikanci zovu "red feces",u najvecem broju slucajeva se javlja zbog problema u probavnom sustavu.Jednostavno,postoji neki problem u probavi tj. krvarenje, i onda se to ispoljava na stolici,sto je logicno.Evo nekoliko zanimljivih tekstova:

http://en.wikipedia.org/wiki/Melena
http://www.poopcolors.com/why-is-my-poop-red/
http://www.medicinenet.com/rectal_bleeding/symptoms.htm
http://coloncancer.about.com/od/colo...odinstools.htm

U svakom slucaju se treba odmah javiti vasem doktoru koji ce vas vjerovatno uputiti gastroenterologu!
tina-tina-tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:27   #293
Ovo sam ja imao, hvala bogu prošlo me.
Krvarilo je nakon što govno ispadne pa mi je doktorica rekla da su to unutarnji hemeroidi i da se ne naprezem jer bi mogli "izletit", također rekla je ako to počne curit kad i govna onda da dođem na pregled da je moguć neki karcinom što me preplašilo.
Ako tko ima problema s ovim nek si kupi mast HADENSA koja je oker boje, s njom sam se namazao 5 puta i prošlo me, a prije toga sam sve radio ali nije uspjevalo.
Arme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:05   #294
imam isti problem. 22 godine imam.
konstantno mi je tlak 140/85... imam 100kg i 180 sam visok.

obicna boja krvi (rekao bih svijetla) kod izlaska stolice inace ne..stolica je normalne boje i tvrda je. ima dosta krvi, bude crvena voda i papir prvi bude isto crven dosta. pocelo je sa ovim žderanjem za praznike protekle i traje od tada. nekad manje nekad vise, al maloprije bas dosta i po prvi put je i voda bila crvena. kao razlozi jedino kaj mi pada na pamet bi bilo to kaj dugo znam ostat budan i spavat duze a i dosta sjedim dnevno..

moze neki savjet ako ga se da iznesti na temelju ovih cinjenica, jer bih zaobisao ruzne pretrage ako mogu.. :S
danijel_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:10   #295
Quote:
danijel_13 kaže: Pogledaj post
imam isti problem. 22 godine imam.
konstantno mi je tlak 140/85... imam 100kg i 180 sam visok.

obicna boja krvi (rekao bih svijetla) kod izlaska stolice inace ne..stolica je normalne boje i tvrda je. ima dosta krvi, bude crvena voda i papir prvi bude isto crven dosta. pocelo je sa ovim žderanjem za praznike protekle i traje od tada. nekad manje nekad vise, al maloprije bas dosta i po prvi put je i voda bila crvena. kao razlozi jedino kaj mi pada na pamet bi bilo to kaj dugo znam ostat budan i spavat duze a i dosta sjedim dnevno..

moze neki savjet ako ga se da iznesti na temelju ovih cinjenica, jer bih zaobisao ruzne pretrage ako mogu.. :S
Za početak bi se trebali javiti svojoj dr. napraviti bar DRP i pregled abdomena te KKS.
Prognoze /dijagnoze je skoro nemoguće davari preko foruma.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:20   #296
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Za početak bi se trebali javiti svojoj dr. napraviti bar DRP i pregled abdomena te KKS.
Prognoze /dijagnoze je skoro nemoguće davari preko foruma.
prvo cu probati svakodnevni ritam malo uspostaviti bolje, i pazit na hranu. ako se ne popravi onda cu ici doktoru, jer me sram :-/ ..

Hvala Vam na odgovoru.
danijel_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 12:58   #297
Pozdrav svima na ovom fantasticnom forumu. Imam problem i ziv nisam. Vec duzi period imam nekakvu nelagodu u donjem desnom kvadrantu stomaka, vise ka sredini. Dakle nije bol kao bol ali, eto, da kazem osecam taj deo tela. Mislio sam da je slepo crevo ali verovatno nije. A onda sam poceo da googlam i sada vec vise ziv nisam, s obzirom da jesam hipohondrican pomalo. Dakle protekli dani su mi katastrofa, neraspolozen sam, posle svega sto sam procitao. Naime, taj osecaj ignorisao sam dugo, a onda u maju 2012 otisao na uz abdomena. Sve u skladu sa mojom gojaznoscu posto imam 114kg na 185cm visine. Imam malo masnu jetru i kristale u bubrezima. Na opasku da tu dole imam taj neki feeling, internistq rece da je sve ok, da se ne opipavam previse. Elem imam utisak od pre par dana da imam krv u stolici ali nisam siguran jer to nisam nikada video. Dakle krvi nema na stolici niti je pomesana sa njom niti je voda crvena. Nego kao da se crveni ISPOD izmeta, da tako kazem. Napominjem da se desavalo malo krvi na papiru ponekad i svrab anusa. Eto, ne znam sta da mislim ali mi je raspolozenje nula. Posle citanja simptoma po netu, ja odjednom imam samo jednu stolicu dnevno, a ranije bese vise i kao da mi je apetit posustao, mogu da ne jedem ceo dan. Da napomenem da sada glavu sa sve baterijskom lampom ne vadim iz solje, samo zagledam. Ovi crveno ispod izmeta nije svakodnevno, a stolica je da kazem svetlija, nije braon uopste. Izvinjavam se na opsirnosti i ne ocekujem izlecenje ovde naravno vec da cujem misljenje pre odlaska kod lekara opste prakse. Imam 31. godinu.
dural is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:47   #298
Da li moze bilo kakav odgovor? Doduse, nisam ni postavio pitanje ali eto..
dural is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:59   #299
Quote:
dural kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovom fantasticnom forumu. Imam problem i ziv nisam. Vec duzi period imam nekakvu nelagodu u donjem desnom kvadrantu stomaka, vise ka sredini. Dakle nije bol kao bol ali, eto, da kazem osecam taj deo tela. Mislio sam da je slepo crevo ali verovatno nije. A onda sam poceo da googlam i sada vec vise ziv nisam, s obzirom da jesam hipohondrican pomalo. Dakle protekli dani su mi katastrofa, neraspolozen sam, posle svega sto sam procitao. Naime, taj osecaj ignorisao sam dugo, a onda u maju 2012 otisao na uz abdomena. Sve u skladu sa mojom gojaznoscu posto imam 114kg na 185cm visine. Imam malo masnu jetru i kristale u bubrezima. Na opasku da tu dole imam taj neki feeling, internistq rece da je sve ok, da se ne opipavam previse. Elem imam utisak od pre par dana da imam krv u stolici ali nisam siguran jer to nisam nikada video. Dakle krvi nema na stolici niti je pomesana sa njom niti je voda crvena. Nego kao da se crveni ISPOD izmeta, da tako kazem. Napominjem da se desavalo malo krvi na papiru ponekad i svrab anusa. Eto, ne znam sta da mislim ali mi je raspolozenje nula. Posle citanja simptoma po netu, ja odjednom imam samo jednu stolicu dnevno, a ranije bese vise i kao da mi je apetit posustao, mogu da ne jedem ceo dan. Da napomenem da sada glavu sa sve baterijskom lampom ne vadim iz solje, samo zagledam. Ovi crveno ispod izmeta nije svakodnevno, a stolica je da kazem svetlija, nije braon uopste. Izvinjavam se na opsirnosti i ne ocekujem izlecenje ovde naravno vec da cujem misljenje pre odlaska kod lekara opste prakse. Imam 31. godinu.
Quote:
dural kaže: Pogledaj post
Da li moze bilo kakav odgovor? Doduse, nisam ni postavio pitanje ali eto..
Ha,nemogu ništa drugo odg. ,osim da je potreban pregled+DRP te napraviti KKS,CRP,Fe,UIBC + opća biokem. te stolicu na krv.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:39   #300
Sukrvica u stolici

Bok,
35 mi je godina i zadnjih 2-3 godine primjetio sam ponekad (ali zaita samo ponekad) na toaletnom papiru jedva primjetan trag crvene boje, pretpostavljam krvi.
Da li to zbog hemeroida ili može biti još neki uzrok? Stvar je u tome da se pojavi ponekad, možda 2 puta mjesečno u prosjeku, ali da otkad se pojavila prije 2-3 godine nije došlo do češćih "krvarenja" pa mi je to malo čudno ako su u pitanju hemeroidi jer bi tada trebalo iz mjesec u mjesec biti sve gore.
Da li dobro rezoniram ili vi imate neku drugu ideju?

Hvala puno!
oldvalley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.