Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 21:42   #1
Sta bi moglo bit?

Evo vako da krenem ispocetka.
Negdje krajem 9 pocetak 10 mj. pocela me bolit lijeva strana prsa , oko srca. Nisu to bili ni bolovi vise neugodnosti neke. S tim bi se dosta lose osjecao i stalno bi mislio da cu se srusit. Tako trajalo sve do kraja godine i ja odlucim otic u poliklniku na pregled. Posto sam zurio na pregled na ekg mi je ustanovljen ubrzan rad srca i sum,ali kad sam se smirio ultrazvuk srca nije nista nenormalno otkrio tako da mi je doktor rekao da je sa srcem sve uredu. Ali meni se ti bolovi i dalje nastavili. Ali sad me stalno oko prsnog kosa i na lijevoj strani nesto pecne. Isto kao da te neko iglom ubode. Naravno da mi nije sve svejedno pa stalno osluskujem svoje srce. I primjetio sam ko da mi srce nekad ( recemo 3 put tjedno)iz jutra neprvilno radi. tj , izmedju dva udarca dode jos jedan ili nekad 3 odjednom brzo , iako mi nikad srca ne ide iznad 75 otkucaja u mirovanju. Inace sam lijevak pa vecinu stvari radim lijevom rukom pa mozda mi se ova vise razvija pa me pecka to. Inace imam 21 god. nepijem, nepusim....
benitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:48   #2
mene je tako znalo peckati od želudca i žgaravice
internista mi je rekao da mi želudac pritišće dijafragmu koja onda se isto malo podigne i uzrokuje ubrzani rad srca.
nemoj toliko osluškivati rad srca, zbog toga ti se može ubrazati, više na psihološkoj razini
sve će biti u redu, rekli su ti da je srce okej
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:49   #3
Moguce da je i to, jesi li morala pit ljekove ili je samo od sebe proslo. Jedino me ti otkucaju sada brinu iako su rijetki ,ali malo jesu cudni...
benitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:00   #4
jesam, bila sam na gastroskopiji prije pola godine i nakon nje sam dobila controloc koji sam pila 7 tjedana. imala sam ponekad užasne bolove u ravnini srca, no nakon terapije za želudac se smirilo. tu i tamo imam žgaravicu pa me zapeče oko srca, no vjerujem da je to samo od nje
probaj ne obraćati pažnju na takve otkucaje, jednostavno probaj zanemariti, što manje paženje budeš pridavao tome vidjet ćeš da će proći
jesi li pod kakvim stresom? on može biti krivac za ubrzan rad srca isto.
a 75 otkucaja je daleko od ubrzanog rada srca ako se nevaram do 80, pa čak prema nekim studijama i do 100 otkucaja je normalno
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 11:57   #5
Pa kazem nebrine me ubrzan rad srca kad ga nemam,nego ovi otkucaji iako mislim da to ima dosta zdravih ljudi. A za stres nisam siguran jer nemogu bit u strsu vec pola godine valjda. A moguce da je do zeluca jer sam se u zadnji god i pol udebljao sigurno 10kg. A moguce i da je do kraljeznice.
benitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 14:19   #6
nitko nista?
benitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 19:59   #7
Quote:
benitez kaže: Pogledaj post
A moguce da je do zeluca jer sam se u zadnji god i pol udebljao sigurno 10kg. A moguce i da je do kraljeznice.
Moguće je da si samo nategnuo prsni mišić ili tetivu?
To zna dugo boliti i baš na takav način kako si opisao
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:31   #8
evo da pitam i tu..

dečko mi se već 3 tjedna žali na bol u prsima... boli ga ispod prsne kosti, nekad i pecka.. osjeća pritisak i kaže da ujutro srce jako osjeti da radi, ne znam kako se drugačije izrazit... ima 24 godine.

ide kod doktora u ponedjeljak, molim vas da me smirite ili date kakav savjet, strah me jako
becca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:06   #9
Javi rezultate pretraga
benitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 13:50   #10
sve je u redu

kaže doktor da je od kralježnice ili stresa..
becca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:37   #11
Kralježnica zna raditi tu bol u prsima ali i štitnjača. Treba vježbati, osobito trbušnjake, i plivati ako je moguće, to je dobro za kralježnicu
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.