Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 00:05   #1001
hvala phyto, probat cu pa cu vidit, javim uglavno
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 00:25   #1002
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Hvala za nadopune U biljke se bas i ne razumijem. Imas li neke linkove na stranice o biljkama (WHO monografije sam skinula) koje su nepristrane i mjerodavne (jer mnoge biljke hvale samo na sajtovima gdje ih prodaju)?
Evo neki:
http://www.ics.trieste.it/MedicinalPlant/Families.aspx
http://www.supplementinfo.org/sab.asp
http://www.herbmed.org/index.asp
http://abc.herbalgram.org/site/PageServer
http://www.vasezdravlje.com/
Mnogo toga triba platit,al se nađe ponešto i mukte. Najbolji izvor informacija su naravno knjige,al kad budeš pri lovi i kad ti prođu ispiti onda ću ti nešto preporučit.Sad uči!
Naravno google scholar i pubmed-mukotrpno višesatno pretraživanje.
Wikipedia i Encarta enciklopedija...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 00:28   #1003
To sam prije radila, naletim na neku biljku, pa scholar, pa citanje abstracta, od patenata sam vrlo brzo odustala, kakve sve gluposti tvrde Hvala za linkove. Idem pogledati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 00:42   #1004
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
To sam prije radila, naletim na neku biljku, pa scholar, pa citanje abstracta, od patenata sam vrlo brzo odustala, kakve sve gluposti tvrde Hvala za linkove. Idem pogledati.
Patenti su zakon-pa to sve liječi... 90% google scholara su patenti pa ti vidi...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 01:00   #1005
Dodam -patent u upit
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 14:07   #1006
Pat, našla sam salicilnu kiselinu kod Kemiga. 100 grama dođe oko 17 kuna.
Cura koja tam radi mi je rekla da se na npr. 1 l alkohola doda 20 grama tog salicilnog praha i onda se ima 20 % salicilne.

Koliki postotak bi bilo dobro napraviti za korištenje na licu?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:17   #1007
melissa krema za lice, za osjetljivu problematičnu kožu:
aqua, glycerin stearate, ceteareth 20, ceteareth 12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, decyl oleate, prunus dulcis,glyceril, carbomer, lavandula hybrida, methylparaben, ethylparaben, n-butylparaben, iso-butylparaben, propylparaben, c.i. 14720, c.i. 4205
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:13   #1008
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Pat, našla sam salicilnu kiselinu kod Kemiga. 100 grama dođe oko 17 kuna.
Cura koja tam radi mi je rekla da se na npr. 1 l alkohola doda 20 grama tog salicilnog praha i onda se ima 20 % salicilne.

Koliki postotak bi bilo dobro napraviti za korištenje na licu?
Koristi se 0.5-3% ovisno o osjetljivosti lica i onome što se želi postići.Sami alkohol i salicilna ne dolaze u obzir!Pa to bi ti sve spržilo!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:20   #1009
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
melissa krema za lice, za osjetljivu problematičnu kožu:
aqua, glycerin stearate, ceteareth 20, ceteareth 12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, decyl oleate, prunus dulcis,glyceril, carbomer, lavandula hybrida, methylparaben, ethylparaben, n-butylparaben, iso-butylparaben, propylparaben, c.i. 14720, c.i. 4205
Problematičnu?Pa ova krema je jako problematična za takav tip kože!
voda,gliceril stearat-emulgator,opet 2 emulgatora,cetostearilni alkohol je emolijent,cetilni palmitat je komedogeni emolijent,decil oleat je emolijent/tenzid,bademovo ulje,glicerin je humektans.karbomer je zgušnjivač,lavandin iritira,a nije baš jako efikasan za akne,parabeni kao konzervansi,boje
Previše emulgatora koji mogu začepiti pore+potencijalno komedogeni emolijenti,a nema ni aktivnih tvari koje bi djelovale na akne.Nije za osjetljivu kožu zbog lavandina.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:44   #1010
Na jednom drugom forumu o kozmetici, cure su oduševljene ovim tonikom za lice... Soraya lemon&cucumber
Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogented Castor Oil, Panthenol, Cucumis Sativus Fruit Extract, Citrus Limonum Extract, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, DMDM Hydantoin, I(ili L)odopropynyl Butylcarbamate,Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum, Amyl Cinnamal, Citrinellol
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:01   #1011
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Pat, našla sam salicilnu kiselinu kod Kemiga. 100 grama dođe oko 17 kuna.
Cura koja tam radi mi je rekla da se na npr. 1 l alkohola doda 20 grama tog salicilnog praha i onda se ima 20 % salicilne.

Koliki postotak bi bilo dobro napraviti za korištenje na licu?
Hvala za informaciju! Phyto je napisao postotke za lice, 10% i vise bi bilo za bradavice i kurje oci. Okolnu kozu treba zastititi cinkovom mascu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:24   #1012
Quote:
Nanusha kaže: Pogledaj post
aqua, buxus chinensis, glycerin, aluminium starch octenylsuccinate, methyl glucose sesquistearate, cyclomethicone, ppg-15 stearyl ether, butyrospermum parkii, saccharide isomerate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, dicaprylyl ether, octydodecanol, methyl gluceth-10, tocopheryl acetate, polysorbate 40, peg-7 glyceryl cocoate, stearyl alcohol, alcohol denat., panthenol, sodium hyaluronate, iksopropyl myristate, titanium dioxide, allantoin, sodium lactate, lactic acid, serine, sorbitol, tea-lactate, urea, sodium chloride, bisabolol, imidazolidinyl urea, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, edta, carbomer, parfum, alpha-isomethyl, ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxald., limonene, linaool


hu, kolko sastojaka

pati i phyto, molim za mišljenje

ovako piše na kremi: 24-satna hidratantna krema namijenjena za sve vrste kože, za dob iznad 25 godina. Biljni ekstrakti i prirodni ovlaživači brzo, duboko i dugotrajno vlaže kožu, hrane je i ne ostavljaju mastan sjaj. Dermatološki ispitano.
Sadrži: Jojoba 3%, Hyaluron 0,5%, Pentavitin 2%, Vitamin E 1%, Provitamin B5 o.75%, UV filter o,4%

Hvala unaprijed

samo citiram da se ne izgubi; pa kad budete imali vremena...
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:50   #1013
Quote:
Nanusha kaže: Pogledaj post
aqua, buxus chinensis, glycerin, aluminium starch octenylsuccinate, methyl glucose sesquistearate, cyclomethicone, ppg-15 stearyl ether, butyrospermum parkii, saccharide isomerate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, dicaprylyl ether, octydodecanol, methyl gluceth-10, tocopheryl acetate, polysorbate 40, peg-7 glyceryl cocoate, stearyl alcohol, alcohol denat., panthenol, sodium hyaluronate, iksopropyl myristate, titanium dioxide, allantoin, sodium lactate, lactic acid, serine, sorbitol, tea-lactate, urea, sodium chloride, bisabolol, imidazolidinyl urea, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, edta, carbomer, parfum, alpha-isomethyl, ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxald., limonene, linaool


hu, kolko sastojaka

pati i phyto, molim za mišljenje

ovako piše na kremi: 24-satna hidratantna krema namijenjena za sve vrste kože, za dob iznad 25 godina. Biljni ekstrakti i prirodni ovlaživači brzo, duboko i dugotrajno vlaže kožu, hrane je i ne ostavljaju mastan sjaj. Dermatološki ispitano.
Sadrži: Jojoba 3%, Hyaluron 0,5%, Pentavitin 2%, Vitamin E 1%, Provitamin B5 o.75%, UV filter o,4%

Hvala unaprijed
Sadrzi emolijente (puno jojobinog ulja navodno nije komedogeno, shea butter, jos neki masni alkoholi i esteri koji su i emulgatori), humektante (glicerin, pantenol, urea, serine, sorbitol, sodium hyaluronate), aluminium starch octenylsuccinate koji upija masnocu i znoj (matirajuci sastojak), vitamin E (phyto rece da se slabo iskoristava, pa se bez veze hvale postotkom), bisabolol i alantoin (umiruju), nesto titanium dioxide-a, ali ne znam kolik bi to bio SPF (mora pisati), silikon koji pomaze razmazati kremu, pa ispari, alkohola nije puno pa ne bi trebao biti problematican, konzervansi bi uglavnom trebali biti ok, imidazolidinyl urea otpusta formaldehid koji s aminima moze tvoriti kancerogene nitrozamine za koje jos ne znamo prodiru li kroz kozu, TEA u tea-lactate je triethanolamine, ali tu je kelirajuci sastojak koji umanjuje vjerojatnost njihovog nastanka, ostalo su zgusnjivaci, regulatori pH, puno iritantnih parfemskih sastojaka. Ako ti ne smetaju parfemi, moglo bi biti ok. Isopropyl myristate je dosta komedogen.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:58   #1014
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Sadrzi emolijente (puno jojobinog ulja navodno nije komedogeno, shea butter, jos neki masni alkoholi i esteri koji su i emulgatori), humektante (glicerin, pantenol, urea, serine, sorbitol, sodium hyaluronate), aluminium starch octenylsuccinate koji upija masnocu i znoj (matirajuci sastojak), vitamin E (phyto rece da se slabo iskoristava, pa se bez veze hvale postotkom), bisabolol i alantoin (umiruju), nesto titanium dioxide-a, ali ne znam kolik bi to bio SPF (mora pisati), silikon koji pomaze razmazati kremu, pa ispari, alkohola nije puno pa ne bi trebao biti problematican, konzervansi bi uglavnom trebali biti ok, imidazolidinyl urea otpusta formaldehid koji s aminima moze tvoriti kancerogene nitrozamine za koje jos ne znamo prodiru li kroz kozu, TEA u tea-lactate je triethanolamine, ali tu je kelirajuci sastojak koji umanjuje vjerojatnost njihovog nastanka, ostalo su zgusnjivaci, regulatori pH, puno iritantnih parfemskih sastojaka. Ako ti ne smetaju parfemi, moglo bi biti ok. Isopropyl myristate je dosta komedogen.
Mali dodatak: cetilni palmitat je isto dosta komedogen,al ga ima malo kao i izopropilnog palmitata.Natrijev laktat i mliječna kiselina su dobri humektansi.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:19   #1015
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Pa mislim da tete Paula dostavlja s američke stranice u Hrvatsku,ali za cijene poštarine stvarno ne znam.Ja već duže pikiram njene antioksidativne koncentrate i tonike te benzoil peroksid 2.5%,al ni ja nemam kreditnu,a elektronsku ne prihvaćaju,a bojim se i koliko bi me poštarina došla!
Metilpropandiol mislim da nećeš nigdje naći,ali što ne otopiš salicilnu u propilen glikolu ili glicerolu?To ti je najjednostavnije-zatim sve umiješaš u vodenu fazu kreme te naravno masna faza+emulgator i eto izvrsne kreme po želji!Naravno,ako imaš salicilnu!Meni Kemig neće proda ni salicilnu ni mliječnu!
Dragi Phyto!
Evo da te razveselim! I to smo u Kemig-u riješili i moži ćeš dobiti supstancije koje podliježu posebnom režimu opasnih kemikalija- mliječna, natrij hidroksid, itd.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:37   #1016
Patientia, molim te pogledaj ovo:

Clinique Repairwear Intensive Night Cream
Ingredients: Water Purified (Aqua Purificiata), Pentaerythirtyl Tetraisostearate, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Isocetyl Stearate, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerly Stearate, Dimethicone, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alochol, Glycine Soja Protein (Soybean), Camellia Sinensis Leaf Water (White Tea), Aspalathus Linearis Extract (Red Tea), Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Water, Polygonum, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Centella Asiatica Extract (Hydrocotyl), Yeast Extract.


Hvala puno!
@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:04   #1017
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Dragi Phyto!
Evo da te razveselim! I to smo u Kemig-u riješili i moži ćeš dobiti supstancije koje podliježu posebnom režimu opasnih kemikalija- mliječna, natrij hidroksid, itd.


Nego reci mi imaš li ti kakvih rješenja za patientijin i moj problem-kako inkorporirati salicilnu u tonik po mogućnosti bez alkohola?
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:09   #1018
Quote:
@na kaže: Pogledaj post
Patientia, molim te pogledaj ovo:

Clinique Repairwear Intensive Night Cream
Ingredients: Water Purified (Aqua Purificiata), Pentaerythirtyl Tetraisostearate, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Isocetyl Stearate, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerly Stearate, Dimethicone, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alochol, Glycine Soja Protein (Soybean), Camellia Sinensis Leaf Water (White Tea), Aspalathus Linearis Extract (Red Tea), Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Water, Polygonum, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Centella Asiatica Extract (Hydrocotyl), Yeast Extract.


Hvala puno!
Moga sam ti i ja,al kad baš oćeš patientiu onda neću No mogu ti odma reć da sigurno ne vridi novce koje Clinique traži za tu kremu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:36   #1019
Aj Phyto rekni, naravno da svako ko zna ingredients je dorodoasao da pomogne
I traze 60$ kanadskih za ovu kremu Na pragu 40te sam pa mora biti nesto ipak kvalitetnije. Dajte predlog za neki bolji anti-ageing
@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:52   #1020
Quote:
@na kaže: Pogledaj post
Aj Phyto rekni, naravno da svako ko zna ingredients je dorodoasao da pomogne
I traze 60$ kanadskih za ovu kremu Na pragu 40te sam pa mora biti nesto ipak kvalitetnije. Dajte predlog za neki bolji anti-ageing
Nemam sad vrimena-partim za Zagreb .Patientia će ti napravit recenziju.
Ovako napamet preporučam ti:
Decleor Vitaroma wrinkle prevention and radiance (360kn)-noć
Uriage Isolift(za noć) i Isovale ili Peptilys
Eucerin Structura C+E(ima dobru UV zaštitu) i kao večernju Vital active intensive
Vichy Reti C noćni koncentrat+Myokine Fusio Night
Avene Ystheal+ i Eluage
Roc Retinox+ intenzivni serum
La roche posay ima dobrih preparata sa C vitaminom,centelom i niacinamidom
To su po meni dobri preparati,a nisu bolesno skupi.Vjerojatno će ti nešto od ovoga odgovarati no obavezno traži testere!
I naravno dnevna krema ili puder sa UV zaštitom (pogotovo,ako se odlučiš za AHA kiseline)!
Drugi put detaljnije!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.