Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 16:28   #61
Dalkomhan Insaeng (2005)
Još jedan odličan korejski revenge film (al nisu svi ). Priča se vrti oko lika koji kao desna ruka nekog mafijaša ne ispuni zadatak te ga ovi onda pokušaju ubit nakon čega on ide po osvetu. Znači, prilično standardno, da ne otkrivam previše. Taj lik je odlično okarakteriziran, svaka čast redatelju (Ji-woon Kim) i Lee Byung-hunu koji je fenomenalno odglumio (ovaj tip je bio i u GI Joe, dio ga vjerojatno zna). Nije dobar, ni zao, nešto između što je po meni ogroman plus. Scene borbe, kako one bez oružja i one sa oružjem, su odlične odrađene (ima dijelova u kojima podsjeća malkice na Kill Billa). Također, u filmu ima humora koji odlično dođe, nečega što se možda i neće nać u većini ostalih ovakvih filmova. Odličan scenarij također, odlična fotografija, sve. I najbolji dio filma, njegov kraj, jedan od boljih koje sam ja vidio
9.5/10
Ono is offline  
Old 03.01.2010., 16:30   #62
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
dobila sam taj dojam, da.
ako ti trailer utjece na ocjenu, onda je mozda bolje da ne gledas trailere. ili ne mozes izdrzati bez njih?
Nije utjecao, nemam taj dojam. Film jednostavno ima previše praznog hoda, ne vidim kako bi mu ja mogao dati višu ocjenu od one
Ono is offline  
Old 03.01.2010., 16:47   #63
*spoiler*

Breaking the waves - svidio mi se dosta (i inace mi je von Trier dobar) unatoc cinjenici da sam predvidjela romeo i julia kraj... Makar..nije mi jasno da nisu znali da ce se skroz oporaviti kad je prvi put pomaknuo ruke Isto tako nisam skopcala zasto je na kraju kad su nju bacali u more on imao obrijanu glavu... zar konci nakon opercije nisu vec izvađeni davno prije, ili se to sve desilo u tako kratkom vremenskom razdoblju da mu kosa nije stigla narasti?
female trouble is offline  
Old 03.01.2010., 20:39   #64
The Hangover - film je prekomičan pogledajte ga,nećete požalit
 
Old 03.01.2010., 21:15   #65
Un prophète (2009) - iliti Kako Sam Ih Sve Preveslao. ova fantasticna krimi drama s lakocom se moze staviti u sam vrh zanra, a posebno u rang ponajboljih zatvorskih filmova. vrlo kompleksna (na prvo gledanje) viseslojna prica, zanimljivi likovi s obiljem karizme, nenadmasna atmosfera, realizam prikaza itd. dovoljna su referenca. najbolja scena mi je ona surova egzekucija ziletom + ending. za kraj, mislim da je Hanekeov film ipak superiorniji, bas kao i Trierov art house no bumo vidli koliko ce Akademija imati sluha u kategoriji najboljeg stranog filma. vise detalja ovdje - klik.
red F is offline  
Old 03.01.2010., 21:19   #66
"Whale rider"-vrlo dobar film prema knjizi Witija Ihimaere (tako se nekako piše, ne da mi se guglat)...imam dojam da je ekranizacija malo više išla na međuodnos glavnih likova nego na neku maorsku mitologiju i odnos sa prirodom.
Nisam tako oduševljen kao neki čije sam kritike čitao, no uspio me održati budnim unatoč umoru. 8/10

"In this world"-sviđa mi se igrano-dokumentarni stil na kojem Winterbottom inzistira, iako ponekad pretjera u tome i zamori gledatelja. no, poruka mu je uvijek jaka pa je tako i u ovom slučaju...bolji nego "Mighty heart", no ipak nešto slabiji od genijalnog "Puta za Guantanamo". 9/10

"Up"-još jedan u nizu odličnih Pixarovih crtića. glavni lik je sjajno zamišljen, a priča je stvarno iskrena i dirljiva. 9,5/10

"Mary and Max"-uvjerljivo jedan od najboljih animiranih filmova ikad, a možda i najbolji film 2009. originalno, inteligentno i emotivno djelo... predivno! 10/10
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Old 03.01.2010., 21:41   #67
SPOJLER ALERT!

Hachikô monogatari (1987) Priča o psu koji je u Japanu skoro
10 godina nakon smrti njegova vlasnika čekao
na kolodvoru da se vrati,
snimljeno prema istinitom događaju wiki

Film je lijep, tužan i dirljiv, rasplakao me



peso

Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
p.s.
bas si bomboncek...
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 03.01.2010., 22:25   #68
Invictus-dva sata dosade.Već je puno stvari napisano o ovom filmu na forumu,većinom dobrih,ali ovaj film može biti zanimljiv samo onima koji ne znaju da je Mandela na ekonomskom planu Južne Afrike totalno podbacio.Nikada nije ispunio obećanja iz Povelje slobode-temeljnom dokumentu i programu Južne Afrike nakon pada aparthejda i dolaska Afričkog nacionalnog kongresa na vlast.To je rezultiralo dokazanom činjenicom da danas u Južnoj Africi živi više siromašnih crnaca nego u doba aparthejda,škole i bolnice koje su izgrađene munjevito su propadale,guverner Centralne banke JAR nakon pada aparthejda ostao je isti onaj koji je podržavao kolonizatorsko-rasističku vladu,Mandela je poduzeo slabe napore da se novoj vladi oproste dugovi napravljeni za vrijeme aparthejda,jednom riječju-zaustavio je građanski rat i eto,pomirio dvije zaraćene rase.To mu nitko ne može osporiti.Sada se trebalo pozabaviti ekonomijom,ali nije ispalo dobro.Zanimljiva je scena gdje je Mandela na radnom sastanku,te mu pričaju o nekim stvarima za ekonomično korištenje plastičnih vrećica i otpada popraćeno na ekranu,on prekine sastanak,kaže da je sve to odlično i prebaci na ragbi.

Film prikazuje ono što je većini ljudi neshvatljivo-kako zatvorenik može oprostiti svome tlačitelju,rob svome gospodaru i sl.Tko bi rekao da će ragbi ujediniti baš te apsurde?Barem sam ja taj film tako doživio

Zadnje uređivanje Drveni Mario : 03.01.2010. at 22:33.
Drveni Mario is offline  
Old 03.01.2010., 22:37   #69
Zadnje sam pogledala film Susreti cetvrte vrste i film mi je bio super! Cak mi nije bitno da li je snimljen po istinitim dogadjajima jer i ako nije, ideja sa autenticnim snimkama je super! E, sad, da li su autenticne ili nisu, ne znam niti mi je vazno!
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Old 04.01.2010., 00:18   #70
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo da konačno pogledam i ovaj film, već predugo stoji na disku

Jučer sam pogledao Twilight: New Moon. Očekivao sam nešto nezamislivo loše, a dočekao me čisto prosječan teen film, u kojemu je zapravo najveći problem glavni lik, Bella. A ne pomaže previše ni gluma Kristen Stewart, koja je na mjestima bila u rangu Jelene Veljače (scena na kiši). Bella je totalna glupača (valjda joj zato Edward ne može čitati misli, jer nema ništa u glavi), a još je k tome i sebična, i manipulativna. Očekivati od gledatelja da suosjeća s njom je presmiješno, ali Stephanie Meyer je upravo to očekivala od svojih čitatelja. Skoro je nevjerojatno da je Melissa Rosenberg pisala ovaj film, jer je ona pisala neke od boljih epizoda "Dextera".

Danas je na rasporedu bio The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans, koji me ugodno iznenadio. Ne zbog toliko razvikane uloge Nikole Scagea (koji je zbilja dobar, BTW, iako nisam mogao skinuti pogled s te kose ), već zbog kompletnog ugođaja i nekoliko zbilja duhovitih scena. Iako, volio bih jedno objašnjenje, nije mi bila jasna jedna stvar. Nije mi bio jasan zadnji dio, tj. sretan završetak - je li to bio Terenceov trip (kad nadrogiran zaspe pred TV-om uz očevu djevojku) ili je poanta trebala biti da se scenarist jednostavno poigrao s klišejem u kojemu glavni lik obično prođe nekakvu transformaciju pa je ovdje Terence ostao isti kakav je bio i na početku?
Vepar is offline  
Old 04.01.2010., 00:24   #71
Quote:
azzie_elbub kaže: Pogledaj post
sretna nova


i ponovo Death Proof (2007) - nisam ga mislial opet gledati jer sam ga već 2 puta pogledala, ali naletila sam na njega sinoć i zagledala se. kul film, a druga polovica ili druga priča je mega . ženske iz prve priče su pomalo dosadne, a i sama ta priča je dosadnjikava, ali ona druga sve nadoknjađuje i zaboraviš na taj početak. ostane dobar filing nakon filma...
Death proof je zaaakon film ! Ja ga gledala po prvi put, i oduševila se!

RadioBaccano is offline  
Old 04.01.2010., 00:26   #72
Quote:
RebelTouch kaže: Pogledaj post
Zadnje sam pogledala film Susreti cetvrte vrste i film mi je bio super! Cak mi nije bitno da li je snimljen po istinitim dogadjajima jer i ako nije, ideja sa autenticnim snimkama je super! E, sad, da li su autenticne ili nisu, ne znam niti mi je vazno!

Potpuno se slažem sa svime, no mene ipak interesira sve to, taj osjećaj da ima nešto jače od nas, a ne znamo točno što to je
RadioBaccano is offline  
Old 04.01.2010., 00:32   #73
In Search of a Midnight Kiss (2007) - Na drugo gledanje jos mi je vise sjelo ovo malo remek-djelce (mozda zato sto sam ga ovaj put gledao sa dragom )
Ah, zasto se cesce ne snimaju ovakve kvalitetne romanticne drame/komedije a ne ona rom/kom teen izdrkavanja
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 04.01.2010., 00:46   #74
Pogledala Little Miss Sunshine, maloprije. Oduševljena sam! Hvala onome tko je napisao na ovom podforumu za ovaj film jer fakat je odličan!
coolinesay is offline  
Old 04.01.2010., 00:55   #75
maloprije Viridiana http://www.imdb.com/title/tt0055601/
šta da kažem Buñuel me uvijek iznova očara
uz El ángel exterminador , definitvno njegov najdraži film....plače mi se što ga nisam prije već pogledala.
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 04.01.2010., 01:03   #76
*ray*
pogledala sinoc. evo reprize, iako je prosao vec dobar dio filma, jos nije kasno da se ukljucite. jamie foxx koji mi ima neizdrzivo iritantnu facu mi nije bio nimalo iritantan i mogu rec' da je sjajno odigrao ulogu totalno se stopivsi s rayem, a ni zemske ne zaostaju. sto se psiholoske razradjenosti likova tice, definitivno ne mogu reci da manjka. btw, svidja mi se sto je film osvjezen njegovim ranim sjecanjima. sto se glazbe tice, kako film odmice, ona postaje sve bolja i bolja. dobar dio filma sam provela plesuci i bacakajuci se pred televizorom. od tih glazbenih sam zadnje odgledala dreamgirls i ray mi je puno bolje sjeo iako mozda nisu za usporedbu. ukratko... suze, check. zabava, check. dobra gluma, check. komadici dovoljno dobro povezani, check. ooooooh, johnny!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 04.01.2010., 01:20   #77
"Stranger than paradise"

Malo je teško gledati dugometražni film o likovima koji ne govore i ne rade ništa posebno Ali slatko je, ima šarma.
Sudden Sid is offline  
Old 04.01.2010., 01:26   #78
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
"Stranger than paradise"

Malo je teško gledati dugometražni film o likovima koji ne govore i ne rade ništa posebno Ali slatko je, ima šarma.
uh što volem jarmuscha si gledao/la još nešto od njega? preporučam da to učiniš ako nisi..on ima tu specifičnu bizarno šarmantnu notu..
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 04.01.2010., 02:22   #79
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
dobar dio filma sam provela plesuci i bacakajuci se pred televizorom.


ot:
Lost Highway (1997) - film Davida Lyncha. kako ga objasniti? psihoanalizom, Žižekovim vodicem, transcendentalnom meditacijom ili vec nekom opskurnom teorijom? ima li ova filmska zagonetka uopce rjesenje i koliko je zahvalno traziti ga obzirom da je i sam autor svojevremeno izjavio kako je slagao film scenu po scenu? da budem iskren, cak nisam nacisto koliko je ovo remek djelo, a koliko epski promasaj? od interpretacija dopada mi se ideja o shizofreniji likova (dvostruke licnosti dvoje glavnih junaka) iako je falusna zapravo dosta cvrsca. enivej, svakako procitati (tko nije) ovu zanimljivu raspravu (pocnite s postom br.20).
red F is offline  
Old 04.01.2010., 03:12   #80
and the wiener is...

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ah, zasto se cesce ne snimaju ovakve kvalitetne romanticne drame/komedije a ne ona rom/kom teen izdrkavanja
tako to biva na ovom svijetu. kvaliteta je rijetka. prvo htjedoh reci kako je zalosno sto ga je tako malo ljudi vidjelo, al ko im kriv

right stuff. trosatni filmic o prvim americkim astronautima iz programa mercury. greatness.
8 od 10.

an education. najbolji film 2009. ima ih nekoliko iz te godine koji su bez greske, al ovo je savrseno (kao i uloga glumice carey mulligan). radi se o perspektivnoj klinki koju zavede muskarac. 9 od 10.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.