Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 00:32   #541
Ja bih rekla da je Nikolajevna u pravu slike su odlične!
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 00:59   #542
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Mutna glava malo komplicira stvar, vuče na kakvog trčka. Možeš li nekako uslikati još koji primjerak da bih jasnije vidjela boju i oblik glave i prsišta? Slikaj vani i bez blica.
Sad se vise ne mogu sjetiti koje hitre imamo u RH, ali koliko se sjecam glava je sira od toraxa u hitri, a uza u Carabusa, ne?
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 01:05   #543
Talking Pustio sam ga na slobodu, jer nije osuđen!

Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Mutna glava malo komplicira stvar, vuče na kakvog trčka. Možeš li nekako uslikati još koji primjerak da bih jasnije vidjela boju i oblik glave i prsišta? Slikaj vani i bez blica.

Jesu masovni? Koliko mm je dug?








Evo još 4 "stare" slike iz arhive, od tog istog kukca.

Trčao je kao mutav okolo, pa sam ga stavio na mali komad papira na običnu čašu za vodu.

Kad bi se malo odmarao ili kad bi pao na stolnjak, ja bih ga onda slikao.

Nakon slikanja sam ga pustio na slobodu.

Ponovo ga više nisam vidio. Samo tad.

Skoro sam siguran da je po težini kao i naš crveni ljiljanojedac.

Crveni nema vrat kao zeleni, pa je zeleni za cca četvrtinu duži od crvenog ali je zato uži - šlang.

Prvo sam pomislio da je to isti kukac, samo druge boje, a tek kad sam ih usporedio na slikama primijetio sam razliku u vratu.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 03:05   #544
Neki Carabid je, nije hitra. Dobro da si ga pustio, to su korisne bestijice
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:04   #545
Zna li Götterdämmerung koji/kakav je ovo pauk, pošto su joj u interesima i pauci jel?



Inače, jako je mali, jedno 3-4 mm. A kad ga dirneš onda ove dvije prednje noge digne u zrak kao da hoće ugrist...
(A ja sam uvjeren da neće zbog veličine , al' šta znaš...)
Našao sam ga u sobi.
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 19:45   #546
Sta bi on u mojem stanu??!!

Sta je ovo?
Veliko je cca 3 mm i neznam zasto nekako mi lici na kozicu
Koknula sam ih vec par al sam se iznenadila danas kad sam ga nasla u hrckovom kavezu

__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
Rotkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:05   #547
Sta nitko?
Bas nitko nezna??
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
Rotkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:16   #548
Ben, slika je premutna.

Rotkva, ovo je šećerac, o njemu sam već ovdje pisala, pročačkaj malo . To je vrlo primitivan kukac, i ono najbitnije, bezopasan.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 21:14   #549
Hvaaalaaa Götterdämmerung
__________________
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
Rotkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:10   #550
... dakle, nasla sam maloprije nakon povratka doma par ovih licinki??? na podu:
http://img576.imageshack.us/img576/9122/dsc02014.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/5357/dsc02017w.jpg

Sto ih je moglo ostaviti?!

Pregledala sam mahnito zakutke stana koje sam mogla, ali nista zivo nisam nasla.

Help .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 07:05   #551
Dimenzije cca?

Odoka mi vuče na kukuljice dvokrilaca (u njih spadaju muhe, npr.).

Not paničiti
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:32   #552
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Dimenzije cca?

Odoka mi vuče na kukuljice dvokrilaca (u njih spadaju muhe, npr.).

Not paničiti
Velike su (duge) 1 cm... to je meni preveliko .
Muhe imaju tolike licinke ?

Znaci neko cudo mi je uletilo kroz prozor i posijalo licinke okolo i lijepo otislo ?
Neki poseban razlog zasto je odabrala bas moj pod (nije bilo hrane uokolo ni slicnog), da znam na sto pripaziti?

I ono, nema sanse da se negdje zavukla i da ce ih jos ostavljati?!

*Ovo sam ja u mirnom izdanju kada naidem na nesto ovakvo, prije koju godinu bih iselila iz stana dok netko ne raskuzi sve ... ali bih rado znala s cim imam posla da se ne moram vrtiti po stanu u strahu da ce nesto od negdje izletiti i da ce ih biti jos *
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:45   #553
Ne mogu ovako točno naći ime vlasnika, ali po obliku kukuljice sam vjerojatno blizu. Postoje i velike muhe, koje po izlasku mjere i do 12-15 mm. Ono što nije dobro je činjenica da su ti ličinke negdje u kući. Imaš li životinja u stanu? Ostatke fekalija? Tražiš vjerojatno blijede crvolike ličinke, bez nogu (odrasla muha nakon parenja polaže jaja na hranjivu podlogu, stoga im noge ne trebaju).

No... Nemoj se puno zabrinjavati. Likvidiraj svaku koju nađeš i to je sve. Nemoj ih škropiti otrovima, nego ih smrskaj i baci. Živiš u stanu ili kući? Imaš li kakvo kompostište blizu? Nešto što bi privuklo muhe u većem broju? Malo razmisli
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:14   #554
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ne mogu ovako točno naći ime vlasnika, ali po obliku kukuljice sam vjerojatno blizu. Postoje i velike muhe, koje po izlasku mjere i do 12-15 mm. Ono što nije dobro je činjenica da su ti ličinke negdje u kući. Imaš li životinja u stanu? Ostatke fekalija? Tražiš vjerojatno blijede crvolike ličinke, bez nogu (odrasla muha nakon parenja polaže jaja na hranjivu podlogu, stoga im noge ne trebaju).

No... Nemoj se puno zabrinjavati. Likvidiraj svaku koju nađeš i to je sve. Nemoj ih škropiti otrovima, nego ih smrskaj i baci. Živiš u stanu ili kući? Imaš li kakvo kompostište blizu? Nešto što bi privuklo muhe u većem broju? Malo razmisli
Najprije, puno hvala na informacijama .

Imam psa, ali ne obavlja nista po stanu (znaci sigurno nema fekalija uokolo od nje nikad, a ljudski clanovi sve lijepo obavljaju u WCu ).
Znaci ovo su kukuljice, a i licinke su sigurno negdje uokolo?
Da li se one mnoze brzo; da li trebam prevrnuti svaki kutak u dobroj generalci ili ne ?

Sigurna sam da je neko cudo to jucer ostavilo tokom dana jer sam vecer prije bas cistila/mela/usisavala i nigdje nisam naisla na tako nesto.

Zivim u stanu, usred grada... a jako blizu je trznica, vjerojatno ih to privlaci samo tako .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:24   #555
Imaj u vidu jednu jako bitnu stvar - kukuljica je stadij prividnog mirovanja - apsolutno je nepokretna a unutra se odvijaju vrlo kompleksni procesi metamorfoze. To znači da od nikuda nije ispuzala, nema kako i čime. Ono bitnije, odrasle ne lete okolo sa kukuljicom pod nogama, nišaneći kamo će ju spustiti. Dakle, mogla je samo pasti odnekud. Ili se otkotrljati, vrlo je lagana.

Pitanje za tebe, gdje si ju našla u stanu i je li mogla pasti iz kakve pukotine? Ako da, pregledaj sve iznad i okolo.

Ličinke traži na hrani i fekalijama. To su izrazito "ukusne" podloge njima. Ostavlja li pas negdje komadiće hrane? Vjerojatno bi osjetila miris, kvarenje hrane nije neprimjetan proces.

Muhe se općenito množe relativno brzo, već kad pitaš
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:41   #556
To mi i je ono cudno u cijeloj prici... nasla sam ih u hodniku odmah pored ulaznih vrata i u dnevnom/kuhinji (isto odmah na ulazu, sto je prakticki pola metra od ulaznih vrata).
Na podu, neposredno uokolo su vrata i/ili zidovi, bas nikakvih pukotina i jucer tu niceg takvog nije bilo .
Pregledala sam uokolo sve (ispod kauca, ispod stola, ispod kabineta za cipele i slicnog, jedina mjesta gdje ih je moglo biti jos) i nista.

Hranu nikad ne ostavljam uokolo (pogotovo zbog blizine trznice i toplijih temperatura jer mi je prozor otvoren cijeli dan i ne zelim da nesto uleti i nade plodno tlo ), sve je u frizideru ili u kabinetima dobro zatvoreno.
Pregledala sam kabinete odmah jucer dobro i nista po hrani nema, isto sve u redu.

A pas jede pretezno BARF (sirovo meso) koje smaze za cca 20 sekundi i nakon cega odmah dobro operem njenu zdjelicu svaki put i ne raznosi uokolo nikada.
Prije toga se isto meso odmrzava par sati, ali je dobro vakumirano u vrecicama.

Skroz sam zbunjena odakle sad ova cuda .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:04   #557
Također .

Jedno je sigurno, nisu se mogle teleportirati u tvoj stan. Prati događaje i eventualne opetovane pojave. Dok ne nađeš izvor, bit će ih. Teško je biti od pomoći ti, nemam apsolutno ništa za zakvačiti se.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:40   #558
X-Files

Samo da nesto razjasnimo: Treba naci izvor - muhetinu ili zakutak gdje je vise kukuljica/licinki ili?

Nista, odradujem temeljitu generalku/micanje svega i ciscenje najteze dostupnih kutaka ovaj vikend, mozda onda budem pametnija .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:12   #559
Muha, nakon što položi jaja, ugiba. Oba roditelja, da budem preciznija.

Tražiš komad hrane, nešto sklono raspadanju ili kakav leš (zvuči grdo, ali meni su mačke slagale miševe na jednu hrpu u vanjskoj kuhinji, ne želiš znati kako je to izgledalo kad smo našli izvor smrada) na kojem ima ličinki. Kukuljice mogu i ne moraju biti na istoj hrpetini jer se ne kukulje kolektivno već svaka za sebe.

Ako nađeš, obavezno javi. Živo me zanima ishod.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:45   #560
prilicno sam sigurna da sam nasla izvor.

Upalila mi se lampica nakon zadnjeg odgovora i otisla sam odmaknuti donje kuhinjske elemente... u oko mjesec dana od zadnjeg ciscenja iza se stvorila takva gadost da sam morala uzeti pauzu od ribanja.
Sumnjam da je krivac baka koje je prije 2-3 tjedna bila u posjeti i kuhala pastu i jos nesto i dosta toga joj je ocito lijepo ispalo/procurilo izmedu i iza elemenata/stednjaka, a ona izgleda zaboravila spomenuti kasnije (glavno da je stednjak ocistila ).

Uglavnom... tri pauka (jedan zivi ), 20-ak kukuljica i samo 1-2 licinke.
Barem mislim, dosta toga se dosad pretvorilo u neprepoznatljivu masu gadosti, pa moguce da je bilo jos licinki u tom neredu.

Iduci put kad dode i bude nesto kuhala cu provjeriti iza odmah .

Uh, valjda sad mogu odahnuti, barem nesto lijepo u ovome.

Hvala puno jos jednom .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.