Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2006., 18:02   #61
Predstava nije dosadna. Osam nabrijanih žena kome to može biti dosadno.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:10   #62
Quote:
NoWa kaže:
pitanje: jel dosadna predstava?
Ko probušena vodovodna cijev u stropu kupaonice.

Quote:
NoWa kaže:
i jel ovo tocno: "U predstavi ima dosta citata iz pop kulture, rocka, Michaela Jacksona, ali i elemenata iz radova Elfriede Jelinek i Brechta"?
Imaš tu nekoliko postova iznad plavim slovima napisano kako autori žele da njihova predstava bude doživljena, tj. što su njome htjeli postići.

Quote:
NoWa kaže:
za sada mi zvuci kao predstava koju ne bih gledala..
BINGO!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:18   #63
Quote:
NoWa kaže:
pitanje: jel dosadna predstava?


i jel ovo tocno: "U predstavi ima dosta citata iz pop kulture, rocka, Michaela Jacksona, ali i elemenata iz radova Elfriede Jelinek i Brechta"?

za sada mi zvuci kao predstava koju ne bih gledala..kao ni Zudnju, pa me molim vas razuvjerite

ne znam kaj voliš kod kazališta, tak da tebi i može biti dosadna
a gle ak bumo pametovali postmodernistički ili čak post-postmodernistički e onda sve to kaj si navela valjda možeš vidjeti i u ovoj predstavi

gledala si žudnju?
baš namjeravam to pogledat, znam da je hnk, ali mislim si šeparović ipak nije hnk pa...

a to kaj je mr smoogj 'uplavio' je meni sve
ali ja imam averziju prema 'intelektualiziranju' toga tipa pa
ne znam, tih sat i pol ti začas prođe
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:18   #64
kome virovat, budi i RE ili smoogju
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:30   #65
Quote:
*RE* kaže:
a to kaj je mr smoogj 'uplavio' je meni sve
ali ja imam averziju prema 'intelektualiziranju' toga tipa pa
ne znam, tih sat i pol ti začas prođe
A to je ono što autori predstave u programu iste nude publici ne bi li publika uspjela bolje shvatiti njihovu ideju. Tak da tvoj razlog zašto ti je predstava dobra, možda uopće nije onaj koji su autori željeli da bude. Možda ti je dobra zato što je uopće nisi shvatila.

Quote:
NoWa kaže:
kome virovat, budi i RE ili smoogju
Dobro, budoa možeš i izbaciti iz ove nejednadžbe, vidiš da se registrirao samo da bi hvalio dotičnu predstavu - smells fishy. Najbolje da ti to sama fino pogledaš, pa ćeš znati kome vjerovati sljedeći put.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:40   #66
jedino u čemu se slažem s ovim gore pametnjakovićem je 'odi pa vidi'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 20:48   #67
ostajem

Budo bu ostal, a SEdmorica su zadnje što sam gledao jel' sam nekim čudom dobio kartu za premijeru. Inače razumjeti predstavu nije teško jer predstava je jednostavna što je i čini dobrom.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:12   #68
ajde icu gledat ionako mi prijateljica tamo glumi
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:59   #69
Quote:
budo kaže:
Inače razumjeti predstavu nije teško jer predstava je jednostavna što je i čini dobrom.
Predstava je toliko jednostavna da je banalna. "Svi znaju Keopsa, ali tko je gradio piramide? Tko je bio Cezarov kuhar?" Oh, nitko nikada ne pita za malog čovjeka! Moje srce plače.
Quote:
NoWa kaže:
ajde icu gledat ionako mi prijateljica tamo glumi
Znamo, znamo, frendica iz razreda sa dobrim sisama.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 17:09   #70
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Predstava je toliko jednostavna da je banalna. "Svi znaju Keopsa, ali tko je gradio piramide? Tko je bio Cezarov kuhar?" Oh, nitko nikada ne pita za malog čovjeka! Moje srce plače.
Znamo, znamo, frendica iz razreda sa dobrim sisama.
DRagi moj ako je tebi Brecht banalan onda si ti buda-la.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 17:16   #71
Quote:
budo kaže:
DRagi moj ako je tebi Brecht banalan onda si ti buda-la.
Još će ispasti da je i Brecht bio tako plitak i eksplicitan.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 19:13   #72
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Još će ispasti da je i Brecht bio tako plitak i eksplicitan.
Pa to što si izvukao to je BRecht!? To je fakat on.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 19:27   #73
Quote:
budo kaže:
Pa to što si izvukao to je BRecht!? To je fakat on.
Vidiš, nije. To nije Brecht kao što to nije niti Eshil, niti Hans Christian Andersen niti itko od citiranih.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 19:57   #74
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Znamo, znamo, frendica iz razreda sa dobrim sisama.
eek:
Sjedi, imas 5 za pamcenje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 21:13   #75
ma daj se smiri

kompilacija stari to ti je to. Pametna rečenica ostaje pametna rečenica. Što se nabrijavaš na mladog čovjeka. Dobro je napravio posao i trebalo bi ti biti drago, ako nije imaš problem. Klein und gemein.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 22:52   #76
Quote:
budo kaže:
kompilacija stari to ti je to. Pametna rečenica ostaje pametna rečenica.
Je. Uzmeš jedan zid Toya Ita, drugi Normana Fostera, treći majstora Radovana, a četvrti Franka Lloyda Wrighta, prisloniš ih, malo požbukaš uglove, da bolje prionu, nakeljiš strop Sikstinske kapele i sutra možeš lijepo unijeti namještaj i useliti.

Quote:
budo kaže:
Što se nabrijavaš na mladog čovjeka. Dobro je napravio posao i trebalo bi ti biti drago, ako nije imaš problem.
A ja kažem da nije dobro obavio posao. Da je autor mizansensko-dramaturško-scenografskom kakofonijom pokušao prikriti da i nema što pametno za reći, pa me shodno s tim iritira što s jedne strane mondena, a s druge poluobrazovana kazališna publika sad u tome vidi ne-znam-što, mada to uistinu nije ništa. Jer teško je izrežirati predstavu, pa se poseže za lakšim "rješenjima" - ajmo mi definirati identitet teatra! Oh! Oh! No more buttered scones for me, mater. I'm off to play the grand piano!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 15:55   #77
a ti znaš

Tko ne radi u kazalištu i nije nikada režirao teško da može znati kada režiser dobro obavi posao. Frljić je to napravio dobro, čak i mrski mu neprijatelji to priznaju. Nego nije to predstava za šminkere, a niti kazališne maze koje vole da im se sve servira na pladnju. To je za one kojima se misli, koji nisu lijeni i kojima je već po sebi dosta toga jasno pa im ne treba crtati i bojati sve i sva, a i zadovoljni su sami sa sobom pa se ne nadmeću s mlađima i talentiranima. Pa da zaključim jer nema na ovom forumu meni zanimljivih sugovornika, SEdmorica protiv TEbe dobra su predstava i baš zato nije važno ako se nekome ne sviđa.
budo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:06   #78
Quote:
budo kaže:
Tko ne radi u kazalištu i nije nikada režirao teško da može znati kada režiser dobro obavi posao.
Što si, iz moje perspektive, u ovoj našoj prepisci - ti.
Quote:
budo kaže:
Frljić je to napravio dobro, čak i mrski mu neprijatelji to priznaju.
Mrski neprijatelji? Pa tko su ti, zaboga? Klingonci? Kmeri? Zli gnomi? Tko?
Quote:
budo kaže:
Nego nije to predstava za šminkere, a niti kazališne maze koje vole da im se sve servira na pladnju.
Ne, to je predstava za mistifikatore i adolescente koji se furaju na high art.
Quote:
budo kaže:
To je za one kojima se misli, koji nisu lijeni i kojima je već po sebi dosta toga jasno pa im ne treba crtati i bojati sve i sva, a i zadovoljni su sami sa sobom pa se ne nadmeću s mlađima i talentiranima.
A budući da se tebi sviđa, pretpostavljam da si upravo opisao samoga sebe, jelda?
Quote:
budo kaže:
Pa da zaključim jer nema na ovom forumu meni zanimljivih sugovornika, SEdmorica protiv TEbe dobra su predstava i baš zato nije važno ako se nekome ne sviđa.
Ukratko, predstava je dobra zato što ti tako kažeš. Čemu onda sve prethodne floskule? Reci tako i mirna Bosna.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 16:54   #79
ok, definitivno idem gledati predstavu!
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 17:34   #80
Quote:
wizz kaže:
ok, definitivno idem gledati predstavu!
Pa naravno. Najbolje da si se registrirao da bi napisao da definitivno ne ideš gledati predstavu.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.