Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 00:19   #4361
kiss_me, nije HTV nego HT, bio je dužan HTu. Taj dug je podmirio, ali ga Hanži tereti za još neke sudske troškove...

ajmo ovako: HTu si dužan, on je proslijedio Hanžiju da naplati dug. Sva dugovanja, uključujući i sudske troškove plaćaš HTu jer Hanži sastavlja prijedlog za ovrhu, promjene, obustave, ali sve naplaćuje od HTa, ništa iz svog džepa. Ja sam sad imao slučaj gdje su mi ponudili nagodbu da platim glavnicu i sudske troškove, a da će mi HT otpisat kamatu (koja je veća od glavnice jer je dug star). Uplatio na račun HTa traženi iznos i Hanži mi poslao potvrdu da sam pristao na nagodbu i podmirio dug te da nemam više dugovanja.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 01:09   #4362
Ispričavam se, krivo sam pročitala.

No priča i s druge strane ne drži vodu - ti kod ovrhe prvo platiš troškove, pa onda idu kamate, pa onda glavnica...
..i nikako mi nije jasno kako je onda njemu mogao išta ostati dužan.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 05:27   #4363
ne htv, ht hrvatski telekom, kažu oni kako njima nisam dužan ništa ali mi ne mogu davati nikakvu uslugu jer me hanžeković blokira, a sa njima ne mogu nikako nać zajednićki jezik, država i zakon im to dozvoljava da ti zblokiraju plaću bez ikakvog sudskog spora, ili ako i bude ti za njega neznaš i nisi obavješten ( već sam imao takav slućaj ) i ti si prisiljen to platiti da bi mogao do ostatka plaće a niti imam novaca ni vremena na pokretanje tužbe za povrat
samohrani tajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:09   #4364
Quote:
samohrani tajo kaže: Pogledaj post
ne htv, ht hrvatski telekom, kažu oni kako njima nisam dužan ništa ali mi ne mogu davati nikakvu uslugu jer me hanžeković blokira..
Se*u.. nema drugog izraza

Quote:
a sa njima ne mogu nikako nać zajednićki jezik, država i zakon im to dozvoljava da ti zblokiraju plaću bez ikakvog sudskog spora, ili ako i bude ti za njega neznaš i nisi obavješten ( već sam imao takav slućaj ) i ti si prisiljen to platiti da bi mogao do ostatka plaće a niti imam novaca ni vremena na pokretanje tužbe za povrat
Nije to baš tako.
Prvo pošalji mu pisani zahtjev, sa povratnicom, da ti pošalje kompletno izlistanje dugovanja (specifikaciju zaduženja) i sve dosadašnje uplate (specificirane po datumima).. e onda ćeš vidjeti dalje.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:55   #4365
Nedavno sam tu pitala za savjet u vezi ovrhe, tada jos nije stiglo rjesenje.
Danas je stiglo rjesenje, pa me zanima, kako ce se to rjesenje provesti, s obzirom da se radi o vracanju zemljista u posjed?
I na rjesenju pise da su troskovi ovrhovoditelja 1650 kn. Kakvi su to troskovi?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:24   #4366
A kako postupiti u slučaju kada ovrhovoditelj, odnosno odvjetnik koji zastupa ovrhovoditelja-privatnu osobu,
nakon što su mu namirene sve tražbine, odbija tj jednostavno ignorira moje (usmene) zahtjeve da prekine blokadu.

Pa je račun i dalje blokiran, kamate i dalje idu, svaki mjesec dobijem džeparac na zaštićenom računu, a ostatak plaće ide njemu.
I to više nije naplata tražbine, jer je namirena, nego moj obol sustavu koji ne funkcionira i vodi me u financijsku propast.
minus zwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:29   #4367
Moje iskustvo od nekidan,
ukratko: "retardirani" sistem HOLDINGA mi je poslao kaznu za parking na staru adresu stanovanja. (Ja sam znači promjenio prebivalište, a kazna je stigla na staru adresu)

Nisam to znao...pa su se kamate skupljale....i zatim je započeo i proces ovrhe, koji se također u potpunosti odvijao preko te adrese. Znači svako pisamce koje je išlo...ja niti jedno vidio nisam.

Da bi meni jednog jutra s računa otišlo 500kn...i to je meni tek bio prvi glas!!
Odem u finu da vidim koji vrag, saznam tek tamo da je to od holdinga kazna za parking od 100kn iz 2010.g, a meni mrknuli ni krivom ni dužnom 500kn.

Odem u holding, tamo su djelatnice bile složne samnom da je to čista pljačka i daju mi kontakt neke sutkinje za zaštitu prava potrošača. ..no ta sutkinja mi mrtvo ladno kaže da ne mogu više ništa ako je proces ovrhe gotov.

Pa bemu sunce, jel to normalno??
Inače već drugi put me ovrha lupa po džepu, a u oba slučaja ni kriv ni dužan.
Ovog puta je greška u sustavu..a prvi puta je bila ciljana prijevara i lopovluk, i država lopovima još pomogne da me ovrhom operuše.

Bemu sunce, kome da se žalim? Što ostaje, tužit HOLDING ili što? Mislim, nema smisla se sad grabit i trošit živce i vrijeme za 400kn ..ali baš retardirano.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 09:55   #4368
Quote:
minus zwei kaže: Pogledaj post
A kako postupiti u slučaju kada ovrhovoditelj, odnosno odvjetnik koji zastupa ovrhovoditelja-privatnu osobu,
nakon što su mu namirene sve tražbine, odbija tj jednostavno ignorira moje (usmene) zahtjeve da prekine blokadu.

Pa je račun i dalje blokiran, kamate i dalje idu, svaki mjesec dobijem džeparac na zaštićenom računu, a ostatak plaće ide njemu.
I to više nije naplata tražbine, jer je namirena, nego moj obol sustavu koji ne funkcionira i vodi me u financijsku propast.

Javi se medijima. Novine, portali, posebno redakcije TV emisija (Potrosacki kod, Provjereno itd). Pripremiti svu dokumentaciju i kronologiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:09   #4369
Unhappy

Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Javi se medijima. Novine, portali, posebno redakcije TV emisija (Potrosacki kod, Provjereno itd). Pripremiti svu dokumentaciju i kronologiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što nema neki drugi način?
ne bi baš sad na tv, sramežljiva sam a ni kamera me ne voli
minus zwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:10   #4370
Quote:
minus zwei kaže: Pogledaj post
Što nema neki drugi način?
ne bi baš sad na tv, sramežljiva sam a ni kamera me ne voli
Upravo radi ovoga gubim volju uopće komentirati bilo šta. Za početak Vi tvrdite da je dug otplaćen. Na osnovi čega to tvrdite? Vlastitog izračuna? Kako ste plaćali uopće dug? Na osnovi čega ste plaćali? Usmenog dogovora?

Naravno da ima drugi način no taj način uključuje određene investicije u smislu kupnje sredstava za napad i samoobranu te uporabu tih sredstava koja se kosi sa određenim člancima kaznenog zakona.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 15:56   #4371
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
I nisi mi odgovorio na pitanje.

Ovaj tvoj tijek misli povlači za sobom građansku odgovornost (plaćanje puno para), iz najmanje tri osnove, te potencijalnu kaznenu odgovornost. Ukratko san svakog odvjetnika.

Za obrazloženo i argumetirano osporiti cijeli tvoj misaoni plan izbjegavanja ovrhe, potreban je osrednje veličine esej, ali ukratko.

.....
Nu da obrisao sam većinu jer ti je esej podugačak...ostavio sam samo ovo što je

Stvari stoje ovako. Za početak ne mogu definirati tko bi i kako ovo mogao koristiti budući da je nekome 500 kuna ono što je drugome 50.000.
Za početak postoje činjenice koje opravdavaju postupak a one su ovakve:
-bahatost ovrhovoditelja
-bahatost odvjetnika i troškovi odvjetnika
-bahatost javnih bilježnika i troškovi javnih bilježnika
-bahatost suda i sudski troškovi
-zakonska bahatost
-bahatoist FINA-e
Zakonska bahatost:
Ovršna kamata od trenutnih 12% je ništa drugo nego - lihvarska (povijesno ne želim ni spomenuti kolike su bile ovršne kamate jer bi pokoja trudnica čitajući te podatke mogla dobiti prijevremene trudove). Kratko rečeno ako si imao dug iz 1997 od recimo 1000 kuna primjenom povijesnih ovršnih kamata on je danas reda veličine 200.000 kuna (o da postoje i takve ovrhe i osobno sam ih vidio). Tko god ovakvu naplatu smatra pravednom Nadam se da je jasno da su od onih 33 milijarde kuna koje duguju fizičke osobe polovica kamate. Slažem se u potpunosti da je potrebno kazniti onoga koji ne plaća. Nesrazmjer kazne prema fizičkoj i pravnoj osobi donosi najnoviji Zakon o zaštiti potrošača koji određuje kamatnu kaznu pravnoj osobi u visini "štednje po viđenju". Nažalost zakon propisuje samo što je lihvarki ugovor a ne i lihvarska kamata.
Bahatost ovrhovoditelja:
Svaki ovrhovoditelj čeka zadnji rok u kojem će podići ovrhu ne bi li upravo radi ovakve lihvarske kamate ostvario dodatnu dobit. Naravno ovrhovoditelj tvrdi da je opomenama (koje su se čak i naplaćivale dogledno vrijeme) upozoravao ovršenika za dug no nikada nije provjerio da li su opomene uopće došle do ovršenika. Registar poslane pošte ovrhovoditelja je vjerodostojan dokaz da je ovršenik tu poštu i primio.
Bahatost sudova, osvjetnika, javnih bilježnika, FINA-e
Javna je tajna da su sudovi u sprezi sa odvjetnicima i krupnim kapitalom pa se prijedlozi za ovrhu drže u ladicama godinama (doduše mora se priznati da su u zadnje vrijeme postali prilično ažutni po tom pitanju). I sad da mi netko veli da nitko ne odgovara nikome radi toga što je ovršeniku došla ovrha nakon 10 godina??? Teško mi je uopće pojmiti da ne postoji odgovornost niti institucija kojoj se može prijaviti ajmo reći zločin. Troškovi ovrhe??? Prema zakonu ovršenik plaća odvjetnika, javnog bilježnika/sud te na kraju troškove blokade računa od strane FINA-e. K tome na sve iznose zaračunat je i porez. Sreća je na strani ovršenika jer ipak nema uračunate i takse za HGK ili HOK.

Iz svega ovoga ne da je nužnost već je i dužnost da se ta bahatost svede na moljakanje za dogovor. Jer ako ovrha legne na imovinu ili na tekući pa buidmo realni da bi i ja ignorirao svako kukanje sa strane ovršenika.

Kako i na koji način? Pa postoje više načina i neću se previše truditi da ih objašnjavam više jer su ljudi uplašeni upravo radi postova koje daju ljudi poput tebe i neće se usuditi krenuti u takvo što. Ono što sam ja napisao je samo jedan od načina koji nisam razradio do kraja radi nedostatka vremena pa sam pojedine dijelove i podosta skratio.
Ona zakonska prava ovrhovoditelja koja si nabrojao su ispravna no jedna stvar mora biti jasna. Ti veliš da bi strane koje su pokrenule fiktivnu ovrhu mogle komotno počet prodavat svoje bubrege da bi otplatile tužbu no ja isto tako velim da bi sa većom vjerovatnošću to mogao napraviti i pokretač tužbe. Ono što si previdio u svojem izlaganju je to da kada je nešto pravomoćno samo druga pravomoćna odluka može staviti tu odluku izvan snage. A put između OSPORAVATI nešto i DOKAZATI je vrlo vrlo dalek i trnovit i neodgovorno je tvrditi da je nešto u pravu 100% sigurno. To čak i odvjetnici napomenu kad ih posjetiš.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 18:25   #4372
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Upravo radi ovoga gubim volju uopće komentirati bilo šta. Za početak Vi tvrdite da je dug otplaćen. Na osnovi čega to tvrdite? Vlastitog izračuna? Kako ste plaćali uopće dug? Na osnovi čega ste plaćali? Usmenog dogovora?

Naravno da ima drugi način no taj način uključuje određene investicije u smislu kupnje sredstava za napad i samoobranu te uporabu tih sredstava koja se kosi sa određenim člancima kaznenog zakona.
Da, dug je otplaćen. Plaćen je na osnovu izračuna ovrhovoditelja, nažalost samo na osnovu usmenog dogovora. A platila sam mu direktno na račun, jednokratno. Moja je greška što nisam uplatila taj iznos na svoj račun, pa bi mi onda to skinuli. Bar tako pretpostavljam. I nakon toga, nije se ništa dogodilo. Blokada je ostala. I svaki mjesec me podsjeti na to. U nezavidnoj sam situaciji, s knedlom u grlu i ne znam što da radim. A ne znam zašto vi gubite volju i spominjete neke metode i sredstva van zakona
minus zwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:46   #4373
protuovrha... tužba... stjecanje bez osnove.... su neki pojmovi koji se tiču tvoje situacije... i fino ti onda njima nabiješ troškova... al to se radi preko odvjetnika a ne preko foruma...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:01   #4374
Opaki, nemoj zaboraviti i troskove odvjetnika i suda koji nisu mali, te dugogodisnje sudenje, ako uopce i zavrsi sud ikada.

Naravno uz malo srece pa mozda i ne propadnu do onda i uspijes se naplatiti...
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:29   #4375
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Opaki, nemoj zaboraviti i troskove odvjetnika i suda koji nisu mali, te dugogodisnje sudenje, ako uopce i zavrsi sud ikada.

Naravno uz malo srece pa mozda i ne propadnu do onda i uspijes se naplatiti...
upravo na te troškove i računam jel ako izgube onda će i to platit... pa bi im bilo jeftinije vratit razliku novaca i odblokirat račun na kraju... naravno ne bi se u ništa upuštao bez dokaza...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:44   #4376
što napraviti kada je blokiran račun, fina blokirala zbog sudske presude koja je poništena? dug je bio po sudskoj tužbi tj presudi ali ista je odbačena a dug se i dalje vodi u očevidniku.

Kome se trebam obratiti da se to pobriše? Briše li se uopće iz tog razloga?
brownnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:42   #4377
Quote:
brownnie kaže: Pogledaj post
što napraviti kada je blokiran račun, fina blokirala zbog sudske presude koja je poništena? dug je bio po sudskoj tužbi tj presudi ali ista je odbačena a dug se i dalje vodi u očevidniku.

Kome se trebam obratiti da se to pobriše? Briše li se uopće iz tog razloga?
pa valjda sudu onda ako je tako kako kažete... isti je trabao dostaviti u finu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 19:14   #4378
Manja ovrha

zaboravio platit smeće u 3,4,i 5 mj a poslije sve uredno plaćao pa mi stigla "ovršni prijedlog" za plaćanje 878,75 kn -260 kn duga smetlarima i dakle razlika680 kn nekome valjda bilježniku.
odmah sam platio dug i poslao mailom uplatnica i smetlarima i bilježniku nakon toga mi stiže mail od bilježnika da trebam platit kako kaže" Nadalje, troškovi ovrhe i zakonske zatezne kamate nisu podmireni.
Slijedom navedenog, molimo Vas da Vaše dugovanje u iznosu od kn 316,73"
a zatim mi stiže od smetlara slično pismo i ista cifra pa me zanima di je nestala razlika od 680 kuna i zašto se sada pojavljuje samo 321 kn i moram li platiti bilježnika jer od njega nisam tražio nikakvu uslugu
ajd ako netko ima koju pametnu, unaprijed hvala
sabahudin treći is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 09:42   #4379
e da , nikakve opomene nisam dobio
sabahudin treći is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 17:27   #4380
Molio bih za savjet.

Mami je u firmu gdje radi došla ovrha HEP Toplinarstva iz 2001. godine. Uvidom u papire koje su poslali i rekonstrukcijom cijele situacije stanje je sljedeće:

16.06.2001. HEP Toplinarstvo podnosi sudu prijedlog za ovrhu na pokretninama ovršenika i novčanoj tražbini ovršenika.
05.07.2001. Sud donosi rješenje o ovrsi. Isto rješenje mama nikada nije primila. U međuvremenu, punih 14 godina ništa se ne događa.
08.09.2015. Sud donosi rješenje o obustavi ovrhe jer ovrhovoditelj nije predujmio troškove za izlazak sudskog ovršitelja.
18.01.2016. Sud donosi rješenje o prijenosu kojem se nalaže maminoj firmi da isplati tražbinu iz rješenja o ovrsi.


Sad mi kao prvo nije jasno, ako je ovrha obustavljena u rujnu 2015., kako onda u siječnju 2016. ta ista ovrha može biti nastavljena (radi se o istoj ovrsi, isti poslovni broj, dakle ovrhovoditelj nije podnio novi prijedlog za ovrhu).
Također, ne bi li to rješenje o ovrsi trebalo biti u zastari s obzirom da je zastarni rok za pravomoćne presude deset godina?

Što učiniti? U računovodstvu firme kažu da oni moraju postupiti po rješenje suda.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.