Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 20:09   #261
svaka čast maleviću, ipak smo najmlađi na euru (barem mićo tako kaže), a igrali smo s dvije ponajbolje reprezentacije u europi... i oduzeli im 3 seta, a brat bratu, uz ukupno 4 dobivena seta, s malo koncentracije, trebali smo dobit još 2 ili 3...

ajde sad fino otjerat onog mafijaša iz saveza i garantirano osvajamo medalju na sljedećem prvenstvu
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:15   #262
ma super su to dečki. i znaju igrat odbojku. i trener je odličan.

ali takav gubitnički mentalitet već dugo ne vidjeh. jebate vodili su dva nula protiv bugara i spušili. protiv finaca vodili cijelo vrijeme u prva tri seta pa spušili. i protiv talijana slično.

a i objetkivno, igrački uopće nismo napredovali u odnosu na prošlo europsko prvenstvo. dakle ovo je po meni (velik) korak natrag.

međutim, kao olakotna okolnost svakako se moraju uzeti u obzir sranja koja su im priredili moroni iz saveza.
__________________
one more cup of coffee
roxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 05:15   #263
iskreno, ne da nema pomaka, nego su odigrali čak i malo lošije nego ono prošlo prvenstvo
prva dva seta protiv bugara stvarno dobro, ne izvrsno, al bez previše gluposti, al sve poslje je bilo jebada, ogromne crne rupe, konfuzija kad je stani pani, loši servisi(protiv finaca čista katastrofa, po starim bi se pravilima možda i provukli, al ovak nema teorije, 5,6 poklonjeniuh poena po setu je previše) i ono konstntno padanje u drugoj polovici seta, da si svu kosu počupaš, sporost u bloku, sporost iza bloka, uglavnom puno im još fali, jako puno, a opet sve sami detalji, al oni odlučuju pobjednika
guderian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:34   #264
prvi ce biti Rusi, drugi Srbi a treci najvjerovatnije Spanci.....
suparcovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:02   #265
Bok forumasi!

Ovo je moj prvi post na ovom forumu. Ok muska reprezentacija je zavrsena prica i vec je proslo vremena par dana pa se ajmo okrenit zenskoj reprezentaciji koja za 7 dana igra prvu utakmicu na EP u Belgiji i Luksemburgu. Budući da je na netu gotovo nemoguće pronaci nikakvu informaciju o ovoj reprezentaciji ajmo sami izbacit neke informacije koje znamo.

Zna li netko uopce sastav reprezentacije, jer od sireg popisa tu se puno stvari izmjenjivalo, neke nisu dosle, pa neke naknadno, neke se nisu ni vratile na pripreme?
bloker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:09   #266
A sta se tice muske reprezentacije, vidi se ogroman napredak ali se osjeti tanka klupa i mozda slaba psiha igrača u kljucnim trenutcima. Rade Malević ima moju podrsku buduci da je sa ovakvim savezom gotovo je i nemogoce bilo sta napraviti tako da je ovo odlican rezultat jer morate bit svjesni da smo sve tri utakmice dostojno parirali a sjetite se prije 7-8 godina kad smo bili mali zalogaj svim protivnicima koji su nas uredno prasilio sa 3:0 . A da ne govorim da smo u kvalifikacijama za EP uvijek bili zadnji. Rade je na najboljem putu samo savez mu mora omoguciti jos jakih turnira, vise dana priprema jer ovako tanka klupa nece tako napredovat igrajuci samo domacu ligu.
bloker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:59   #267
po meni su dečki igrali odlično s obzirom na sve što se prije dešavalo...svaka im čast.i njima i Radi Maleviču.po meni je možda krnić trebao više razigravati na druge igrače a ne samo na omrčena..pogotovo kad se postavi trojni blok.onda je najlakše skuhat loptu ili plasirat.to su u 70% slučajeva sigurni poeni.ali tko sam ja da im sudim...igrali su odlično unatoč trima porazima.

a što se tiče ženske reprezentacije ja ništa ne znam...ni ko uopće ide na prvenstvo i ništa...znam samo da biljana gligorević neće bit tehničarka zbog svog kluba...i to je sve što znam...
marina_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:59   #268
po meni su dečki igrali odlično s obzirom na sve što se prije dešavalo...svaka im čast.i njima i Radi Maleviču.po meni je možda krnić trebao više razigravati na druge igrače a ne samo na omrčena..pogotovo kad se postavi trojni blok.onda je najlakše skuhat loptu ili plasirat.to su u 70% slučajeva sigurni poeni.ali tko sam ja da im sudim...igrali su odlično unatoč trima porazima.

a što se tiče ženske reprezentacije ja ništa ne znam...ni ko uopće ide na prvenstvo i ništa...znam samo da biljana gligorević neće bit tehničarka zbog svog kluba...i to je sve što znam...
marina_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:53   #269
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
I ovaj Malević priča nebuloze. Cilj je medalja? Plasman na Olimpijadu?

U našem dijelu ždrijeba su gotovo svi favoriti. U našoj grupi su Talijani i Bugari (te Finci; prva tri idu dalje); a u grupi sa kojom se križamo su Rusija i Poljska (te Belgija i Turska).

Ako prođemo u drugi krug to bi trebalo ovako izgledati:

Italija
Bugarska
Rusija
Poljska
Hrvatska
Turska

Za plasman u polufinale moramo biti prvi ili drugi a da bi osigurali plasman na interkontinentalne kvalifikacije (igranje na njima je velika šansa za plasman na OI) moramo biti treći u grupi.

Mislim da je šesto mjesto magučna crta za to. Plasman na OI će kroz Svjetski kup osigurati najvjerojatnije 2 europske ekipe te još jedna kroz jedan europski kvalifikacijski turnir.

Dodatne tri ekipe sa EP-a stječu pravo na plasman na interkontinentalne kvalifikacije (3 turnira). Jednom je domaćin prosječni Portugal (plus jedan Europljanin); drugom prosječna Njemačka ( plus jedan Europljanin) a trećem Japan (plus jedan Europljanin).

Osim interkon. kvalsa igra se i jedan europski kval. turnir. Automatski na njega idu prve 4 ekipe sa EP-a dok ostale idu u predkvalifikacije (vjerojatno Hrvatska). Šanse da s etaj turnir osvoji su mizerne pa stoga treba na EP biti u top 6 i osigurati plasman na interkontinentalne kvalse.

Za to moramo biti barem treći u drugom krugu EP-a. Kraj Poljske, Bugarske, Rusije i Italije. Ne znam baš.


Plasman na OI - Europa:

1) Svjetski kup - prve 3 ekipe : - relano je da će 2 Europljana to proći (na SK idu prve 2 ekipe sa EP-a te jedna eur. ekipa dobiva wild card)

2) Eur. kvalifikacijski turnir: 8 ekipa za 1 mjesto : domaćin Turska; svi koji ne uspiju na Svjetskom kupu (0-3); dodatne ekipa sa EP-a (četvrta); tri ekipe sa predkvalifikacija (ili više njih ovisno o plasmanu Europljana na SK-u).

Mi ćemo gotovo sigurno igrati te predkvalifikacije (osim ako ne učinimo čudo i odema na SK i budemo među prva 3) međutim sa glavnog turnira samo jedno mjesto vodi dalje.

3) 3 Interkontinentalna turnira - pobjednik svakog ide na OI
1 - domaćin Portugal, još jedan Europljanin, nekoliko ne-europljana
2- domaćin Njemačka, još jedan Europljanin, nekoliko ne-europljana
3 - Japan, jedan Europljanin, nekoliko ne-europljana

Ovi turniri su velika šansa za "Europljane" jer su europski domaćini prosječne zemlje a ostale ekipe nisu tako dobre. Za to treba biti među prvih 6 na EP-u.

Vjerojatna shema plus prognoza:

EP:

1. ide na Svjetski kup --->2. mjesto na SK-u (plasman na OI)
2. ide na Svjetski kup --->3. mjesto na SK-u (plasman na OI)
3. wild card za Svjetski kup* -->4. mjesto na SK-u ---> izravno na eur.kval.turnir --->pobjeda na tom turniru (plasman na OI)
4. izravno na eur.kval.turnir i plasman na interk.turnir
5. plasman na interk.turnir (i plasman na pretkval. za eur.kval.turnir)
6. plasman na interk.turnir (i plasman na pretkval. za eur.kval.turnir)
7.-> (plasman na pretkval. za eur.kval.turnir)

*(može i neka druga ekipa)
I tako to. Španjolci odrali domaćine 3-2 usred Rusije.

Kod 1-1 Španjolci imali 24-21 ali ih je zatim jedan Rus ubio servisima. Pred sam kraj četvrtog seta je sudac pokrao Španjolce ali nakon time-outa i maratonskog zavšetka Španjolci idu na 2-1. U petom stalno vode Španjolci ali Rusi stižu na 14-14 ali to je bilo sve.

Da sada probam predvidjeti daljni tijek događaja u odnosu na napisano u kvotanom postu.

Poredak:

1. SPAIN (SPA) - ide na Svjetski kup; 1-3 mjesto i plasman na Oi
2. RUSSIA (RUS) - ide na Svjetski kup; 1-3 mjesto i plasman na Oi
3. SERBIA (SRB) - wild card za Svjetski kup; bez plasmana na Oi - pobjeda na Europskom kvalifikacijskom turniru
4. FINLAND (FIN) - plasman na interk.kval. turnir
5. GERMANY (GER) - plasman na interkkval. .turnir (domaćin)
6. ITALY (ITA) - plasman na interk.kval. turnir
7. NEDERLANDS (NED) - plasman na kval. interk.turnir
8. BULGARIA (BUL) - svi od 3. mjesta naniže igraju (kvalifikacije za) eur.kval.turnir
9. FRANCE (FRA)
10. BELGIUM (BEL)
11. POLAND (POL)
12. SLOVAKIA (SVK)
13. GREECE (GRE)
14. CROATIA (CRO)
15. TURKEY (TUR)
16. SLOVENIA (SLO)

Za nas je jedina ulaznica za Olimpijske igre osvajanje prvog mjesta na Europskom kval. turniru (prognozirao sam gore pobjedu Srbije).

Izravno na njega idu (8 ekipa ukupno - samo prvi ide na OI)
-domaćin Turska (1)
-sve europske ekipe sa Svjetskog kupa koje na njemu ne osiguraju plasman na OI (znači prognozirao sam da Španjolska i Rusija to rade a Srbija ne; naravno mogu i sve tri ali i nijedna): Srbija (2)
-još jedana eur. ekipa po plasmanu na EP-u: Finska (3)
-pobjednici/drugoplasirani sa 3 pretkvalifikacijskih turnira (ovisno o rezultatima na Svjetskom kupu može ih biti 3-6)

Hrvatska ide izravno u pretkvalifikacijski turnir. Postoji shema za njih.

*brojevi označuju plasman ekipa na EP-u bez obzira na prve 4 ekipe.

Kao što se vidi prema mojoj prognozi mi smo u ekstremno zajebanoj grupi zajedno sa Italijom, Bugarskom i Poljskom. Fuck. Na tom turniru moramo biti 1. (ako nitko od Europljana ne uspije na Svjetskom kupu ući na OI) ili u najboljem slučaju 2. (ako sva 3 Europljana na SK-u uđu na OI).

Međutim ja sam predvidio da prva ekipa po plasmanu (Srbija) dobiva wild card. Ako je dobije netko drugi cijela shema se mijenja. Npr. ako wc izmuljaju digići srušiti će moj raspored...

A
1 Njemačka
5 Francuska
6 Belgija
Češka
Estonija
Danska

B
2 Italija
4 Bugarska
7 Poljska
10 Hrvatska
Portugal
Švedska

C
Mađarska (domaćin)
3 Nizozemska
8 Slovačka
9 Grčka
Crna Gora
Rumunjska

Za neke stvari još nisam sasvim siguran međutim mislim da mi bez obzira na eventualni odličan rezultat u ovim europskim kvalifikacijama ne možemo na temelju njih ući u interkontinentalne kvalifikacije koje su mila majka u odnosu na europske (tek 2 europske ekipe u svakoj grupi plus nekoliko indijanaca se bori za 1 mjesto koje vodi na OI).

Evo vam sheme pa ako uočite neku grešku javite:
http://www.cev.lu/mmp/online/website...m_men-2008.pdf

Zašto je Slovenija prekrižena?
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:08   #270
Za Kostunicu

Bok....ovj, htjela sam samo reci da se nikako ne slazem s tvojom izjavom da je Boris Brescic dobar trener i da zna u odbojci...Upravo suprotno...to je osoba koja pojma nema o odbojci a da ne govorimo o kvaliteti trenera...Voljela bih znati odakle ti tako dobro misljenje o tako losoj osobi? hvala
pula23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:01   #271
Hrvatska ženska reprezentacija je popušila i treći meč i to od Turske nakon vodstva od 2:0.

Cure bi trebale malo više trenirati, a malo manje se baviti politikom...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:26   #272
Quote:
pula23 kaže: Pogledaj post
Bok....ovj, htjela sam samo reci da se nikako ne slazem s tvojom izjavom da je Boris Brescic dobar trener i da zna u odbojci...Upravo suprotno...to je osoba koja pojma nema o odbojci a da ne govorimo o kvaliteti trenera...Voljela bih znati odakle ti tako dobro misljenje o tako losoj osobi? hvala
Koštunica je otvorio ovu temu prije godinu i pol dana.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:55   #273
Uzašle su liste kvalifikacijskih grupa za plasman na Olimpijadu. Moja shema u prethodnom postu je ipak dosta kriva. Opširnije o sistemu kvalifikacija pogledajte moje prethodne postove.

Znači u ovoj rundi kvalifikacija sudjeluju sve europske ekipe sa EP-a koje nisu osigurale plasman na Svjetski kup plus pretkvalifikanti.

Mi smo u iznimno teškoj grupi:

III turnir – Catanija, Italija (28. November – 02. December):
A Grupa: Italija, Crna Gora, Hrvatska.
B Grupa: Nizozemska, Grčka, Rumunjska.


I turnir – Mađarska (28. November – 02. December):
A Grupa: Finska, Estonija, Mađarska.
B Grupa: Belgija, Poljska, Danska.

II turnir – Portugal (28. November – 02. December):
A Grupa: Njemačka, Češka, Portugal.
B Grupa: Francuska, Slovačka, Švedska.

Znači 3 su turnira a svaki je podijeljen u 2 grupe. Plasman u polufinale u svakoj grupi izboriti će po dve reprezentacije (A 1 – B 2; B 1 – A 2). Plasman na završni turnir Evropskih kvalifikacija, koje će se odigrati u Izmiru, u Turskoj, od 07. – 13. siječnja, izboriti će pobjednici (moguće i drugoplasirani) sva tri turnira.

Na završnom Europskom kvalifikacijskom turniru će igrati 8 ekipa:
1) domaćin Turska
2) 0-3 europske reprezentacije sa Svjetskog kupa. Na SK-u sudjeluju Španjolska, Rusija i Bugarska a prva 3 mjesta vode izravno na Olimpijadu. Znači ako npr. Španjolska i Bugarska budu u Top 3 onda Rusija ide na kval. turnir. Ako niti jedna repka ne bude u Top 3 onda sve idu na ovaj turnir
3) Srbija - izravno (zato jer je najboljeplasirana repka sa EP-a koja ne ide na SK)
4) 3-6 repki sa tri pretkvalifikacijskih turnira. Znači 3 prvoplasirana idu sigurno a mogu i npr. sva 3 drugoplasirana ako na SK-u sve europske repke budu u Top 3

Znači naš cilj je prvo/drugo mjesto na našem turniru. Talijani su glavni favoriti a za ulazak u polufinale moramo dobiti Crnu Goru koja ima dosta dobru ekipu. Zatim MORAMO dobiti u polufinalu dosta dobre Nizozemce (7.na EP) ili Grke (13. na EP).

Međutim ako nam taj podvig uspije to je tek početak jer na glavnom turniru u Turskoj moramo biti prvi. Ako sve eur. ekipe na SK-u osiguraju Olimpijadu turnir u Turskoj će opet biti jak jer će na njemu igrati sigurno Srbija te gotovosigurno Italija, Poljska i Francuska od standardno jakih ekipa. A TU TREBA BITI PRVI.

Osim europskih kvalifikacija igrati će se i interkontinentalne kvalifikacije. domaćini turnira su Njemačka i Portugal a još će 3 europske ekipe tamo nastupiti. Mislim da mi ne možemo zbog lošeg plasmana na EP-u, odnosno mislim da rezultat iz Turske nije kriterij za plasman na inter. kval. Znači ovo je mission impossible.

Cure imaju na papiru lakšu zadaću


I Turnir – Nizozemska (07. – 11. november):
Nizozemska, Češka, Azerbejdžan, Ukrajina, Mađarska.

II Turnir – Gabrovo, Bugarska (07. – 11. november):
Bugarska, Belgija, Slovačka, Bjelorusija, Rumunjska.

III Turnir – Ankara, Turska (07. – 11. november):
Turska, Francuska, Hrvatska, Španjolska, Austrija.


Turska nas je na EP-u dobila u grupi sa 3-2 a bila je na kraju 9. Španjolska isto kao i mi nije imala niti jednu pobjedu na EP-u dok je favorit ovdje Francuska koja je bila 7. na EP-u.

Znači sistem je isti kao kod muških, ovisan o rezama eur. ekipa na Svjetskom kupu. To znači da i drugo mjesto može voditi dalje što je naša šansa.

Završni turnir se igra u Njemačkoj (8 ekipa) a izravno je plasirana i Rusija. Na Svjetskom kupu igraju Srbija, Italija i Poljska i ako sve završe u TOP 3 onda i sve drugoplasirane ekipe sa kval. turnira idu u Njemačku. Znači ako se mi kojim čudom plasiramo u Njemačku tamo moramo biti prvi i dobiti favorite Rusiju, Nizozemsku, Njemačku (i možda neku sa SK-a)...
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:30   #274
Izvučene su i kvalifikacijske skupine za plasman na EP 2009.

Prvih 6 ekipa sa prošlog prvenstva se izravno plasiralo.

Muški:

Muški su solidno prošli iako su mogli i puno bolje. Naime u grupi imamo jaku Bugarsku koja je prva repka ispod crte koja na prošlom EP-u nije osigurala izravan plasman. Ako se sjećate igrali smo sa njima na EP-u, vodili sa 2-0 nakon čega nismo imali šanse. Tu je i Portugal koji nije bio na ovom EP-u. U kval. grupi je bio tek treći u društvu Belgije i Bjelorusije što znači da i nisu baš pri vrhu kvalitete. Dobili smo ih na EP-u 2005. sa 3-2 a imali su omjer 1-5. Tu će valjda biti i Izrael kojeg smo tukli u prošlim kvalifikacijama dvaput po 3-0.

Ako budemo drugi idemo u doigravanje protiv drugog iz grupe B u kojoj igraju Nizozemska, Slovenija, Latvija i Albanija/Azerbajdžan. Tu su favoriti Nizozemci koji su u krugu od tri ekipe izvisili za polufinale na EP-u. Slovenci baš kao i mi nisu nikoga pobijedili međutim imaju dobru ekipu. Njihov prvak je prošle sezone osvojio drugi eur. kup po jačini pobijedivši talijanski klub u finalu. Latvija je solidna ekipa...bili su u jakoj kval. grupi prošli puta i kraj Bugara i Nijemaca nisu mogli dalje.

Znači za prolaz na EP treba dobiti Portugal i Sloveniju. U biti ne bi trebalo biti problema za osvajanje drugog mjesta ali ako će se nastaviti sa zajebavanjem u savezu sve je moguće.

Grupa B - prvi ide izravno na EP a drugi u dodatne kvalifikacije

Bugarska
Hrvatska
Portugal
Moldavija/Izrael


Žene:

Cure isto imaju prolaznu grupu. Tu su kao i mi prosječne Bugarke koje su zahvaljujući pobjedi nad Španjolskom od 3-2 prošle u 2. krug na EP-u nakon čega nisu više nikoga dobile. Finska u prošlom kvalsama nije prošla u društvu Srbije i Slovenije. Norveška je bila ispala još u pretkvalifikacijama.

Ako budemo drugi čeka nas u doigravanju drugi iz grupe A u kojoj igraju Slovačka, Ukrajina, Portugal i BiH. Slovačka na prošlom EP-u je također ispala u prvom krugu. Ukrajina je u kvalifikacijama bila iza Češke a u dod.kvalsima je izgubila od Slovačke 1-3, 2-3. Bosnu smo dobili u zadnjim kvalsima dvaput po 3-0 dok je Portugal bio zadnji u istim kvalsima u grupi sa Bugarskom, Slovačkom i Izraelom.

Znači za prolaz treba dobiti Bugarsku za izravan plasman a u planu B treba dobiti Ukrajinu ili Slovačku. Biti će tijesno.

Grupa E: - prvi ide izravno na EP a drugi u dodatne kvalifikacije

Bugarska
Hrvatska
Finska
Estonija/Norveška
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:04   #275
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post

Cure imaju na papiru lakšu zadaću


I Turnir – Nizozemska (07. – 11. november):
Nizozemska, Češka, Azerbejdžan, Ukrajina, Mađarska.

II Turnir – Gabrovo, Bugarska (07. – 11. november):
Bugarska, Belgija, Slovačka, Bjelorusija, Rumunjska.

III Turnir – Ankara, Turska (07. – 11. november):
Turska, Francuska, Hrvatska, Španjolska, Austrija.


Turska nas je na EP-u dobila u grupi sa 3-2 a bila je na kraju 9. Španjolska isto kao i mi nije imala niti jednu pobjedu na EP-u dok je favorit ovdje Francuska koja je bila 7. na EP-u.

Znači sistem je isti kao kod muških, ovisan o rezama eur. ekipa na Svjetskom kupu. To znači da i drugo mjesto može voditi dalje što je naša šansa.

Završni turnir se igra u Njemačkoj (8 ekipa) a izravno je plasirana i Rusija. Na Svjetskom kupu igraju Srbija, Italija i Poljska i ako sve završe u TOP 3 onda i sve drugoplasirane ekipe sa kval. turnira idu u Njemačku. Znači ako se mi kojim čudom plasiramo u Njemačku tamo moramo biti prvi i dobiti favorite Rusiju, Nizozemsku, Njemačku (i možda neku sa SK-a)...
Počinje ženski europski pret-kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijadu.

Znači sve piše u kvotanom dijelu. Prvoplasirani će ići na završni turnir a možda i drugoplasirani (ovisi o rezama europskih ekipa na Svjetskom kupu, za sada je tek Italija u Top 3 što znači da bi tek jedan drugoplasirani iz tri grupe išao dalje).

Raspored:

Srijeda: 18:00 protiv Turske
Četvrtak: 20:00 protiv Austrije
Petak: -
Subota: 15:30 protiv Francuske
Nedjelja: 13:00 protiv Španjolske

Osim europskih kvalifikacija igrati će se sljedeće godine i Interkontinentalni kvalifikacijski turnir. Međutim mi nemamo šanse ući na njega pošto će osim azijskih ekipa pravo na nastup imati još 4 najbolje rangirane reprezentacije na FIVB tablici.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:06   #276
Znači prvo su cure izgubile od favoriziranih Turkinja sa 0-3. Zatim su bez problema dobile indijanke iz Austrije 3-0. Pošto i 2. mjesto može voditi na završni turnir još uvijek imamo šanse.

Za ostanak nade u subotu moramo dobiti prosječnu Francusku koja je lagano izgubila od Španjolske a zatim tek sa 3-2 dobila Austriju.

Ako to dobijemo slijedi utakmica odluke protiv Španjolske za drugo mjesto te nada u poklapanje ostalih rezultata iz drugih grupa.

Za sada je na Svjetskom kupu tek jedna eur. ekipa u topu 3 što znači da bi tek jedna drugoplasirana ekipa iz kvalifikacija išla na završni turnir. Mislim da će Italija tamo i ostati do kraja, Poljska je otpisana dok Srbija za ulazak u top 3 mora odigrati dobro protiv jakih Sad-a, Kube i Brazila.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:29   #277
Cure su razbile Francusku (7. sa EP-a) sa 3-0 (20, 22, 20).

Nada umire posljednja.

Sutra u 13:00 sati moramo dobiti Španjolsku da bi osvojili 2. mjesto.

Što se tiče drugih mjesta, one ovise o rezama europskih ekipa na Svjetskom kupu. Tamo je trenutno situacija sljedeća: Italy and U.S.A. 14; Brazil and Serbia 13; Cuba and Japan 12... Top 3 ekipe će ići na Olimpijadu a ako među njima bude 1 Europljanin, iz ovih kvalsa dalje ide 1 drugoplasirani (ako budu 2, iz kvalsa idu 2 drugoplasirana, 3-3).

Problem je što ne znam koji je kriterij određivanja najboljih drugoplasiranih sastava: omjer setova ili bodova.

Gledam sada te omjere i čini mi se da ćemo sa 3-0 pobjedom protiv Španjolske možda i biti najbolji drugoplasirani.



Treba i navijati i za Srbiju da završi u top 3 na SK-u te oslobodi još jedno mjesto za drugoplasirani sastav.

Zadnje uređivanje fortaleza : 10.11.2007. at 19:15.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:43   #278
Uoči zadnjeg kola što se tiče pobjednika triju turnira sve je praktički riješeno. Na završni turnir idu Turska, Rumunjska i Nizozemska.

Borba za 2. mjesto je napeta.

Grupa 1 - Ukrajina 3-1 9:4 omjer setova - konačno
Grupa 2 - Bugarska 2-1 7:5
Grupa 2 - Slovačka 2-1 6:5
Grupa 3 - Hrvatska 2-1 6:3
Grupa 3 - Španjolska 2-1 6:3

Što se tiče grupe 2 Bugarska u zadnjem kolu igra protiv najslabije ekipe Belgije i ne treba sumnjati u njihovu maksimalnu pobjedu koja ima garantira 2. mjesto. Situacija bi uz to i našu pobjedu nad Španjolskom tada bila:

Grupa 1 - Ukrajina 3-1 9:4 (2,25) omjer setova - konačno
Grupa 2 - Bugarska 3-1 10:5 (2,0) omjer setova uz 3-0 pobjedu nad Belgijom
Grupa 3 - Hrvatska 3-1 9:3 (9:4, 9:5) omjer setova uz pobjedu nad Španjolskom

Znači ako dobijemo Španjolsku sa 3-0 imati ćemo omjer setova 9:3 i sigurano ćemo biti najbolji drugoplasirani sastav. Ako dobijemo sa 3-1 imati ćemo isti omjer setova kao i Ukrajina (9:4) i tada će odlučivati omjer bodova i u tom slučaju ne smijemo Španjolkama dozvoliti da u svakom setu budu u igri do kraja. Jedna pobjeda npr. (20,20,-20,20) bi bila dovoljna da dobijemo Ukrajinu na omjer bodova. Pobjeda npr. (23,22,-20,20) ne bi bila dovoljna. Svaki poen je bitan.

Ako dobijemo sa 3-2 i Ukrajina i Bugarska će biti bolje.

Na završnom turniru će igrati (8):
Njemačka (domaćin),
Rusija (zbog plasmana na EP-u),
Poljska (slab plasman na Svj. kupu; sigurno bez topa3),
Turska, Rumunjska i Nizozemska (pobjednici kvalsa),
Hrvatska (najbolji drugoplasirani ? -uvjet: Italija treba ostati u topu 3 na SK-u)
Srbija (uvjet: ako ne uđe u top 3 na SK-u) ili Ukrajina (drugi najbolji drugoplasirani ? - uvjet: ako Srbija uđe u top 3 na SK-u)

Pobjednik turnira će ići na OI.

Dodatne 2 ekipe idu na Interkontinentalne kvalifikacije ali da me ubiješ ne znam koji je kriterij određivanja. Na prošle (2004) su upale Rusija i Italija iako nisu prije toga bile ni u vrhu eur. kvalif. turnira te niti u vrhu Ep-a. Možda odlučuje Fivb ljestvica saveza.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 14:16   #279
Dobili smo Španjolsku sa 3-1 (-16, 17, 24, 17) .

Znači desila se situacija da će za određivanje najbolje drugoplasirane ekipe odlučivati omjer bodova naše i Ukrajinske ekipe. Ovo je vrlo vrlo tijesno...za sada nisam optimist...idem to izračunati.

...

Ideeeeeš bebaaaaaaa

Biti ćemo najbolja drugoplasirana ekipa ( zbog samo 7 bodova viška) i ako Italija učini svoje na Svjetskom kupu te ostane u topu 3 ići ćemo na završni europski kvalifikacijski turnir.

Baš mi je drago radi cura jer konačno što se tiče ženske odbojke stiže dobra vijest.

Znači nakon ove pobjede Hrvatska ima omjer 3-1, 9:4 (omjer setova - 2,25), 1.164 (omjer bodova).
Ukrajina je druga u svojoj grupi a ima omjer 3-1, 9:4, 1.134.
U preostaloj grupi za 2. mjesto kandidiraju Bugarska i Slovačka ali niti jedna ekipa ne može imati bolji omjer setova od nas. Bugarski najbolji mogući je 10:5 (2,0), Slovačka 9:5 (1,8). Mi smo na 9:4 (2,25).

Da bacim sada pogled na Svjetski kup. Ponavljam jedna europska repka mora biti u topu 3 da bi mi išli dalje.
Do kraja su 3 kola a Italija dijeli prvo mjesto: 1. Ita, SAD 8-0, 3. Bra 7-1, 4. Srb, Jap, Kub 6-2.
Međutim Italija ima vrlo težak raspored do kraja: Bra-Kub-SAD. Ali dobra vijest je da u zadnja tri kola sve ekipe sa vrha igraju međusobno. Ajmo Italija.

Hehe...jučer su na HRT-u otpisali cure. Baš kao i Jutarnji:

Quote:
Posljednjega dana naše igračice igraju sa Španjolskom (14.00), ali ni nova maksimalna pobjeda ne može im pomoći u borbi za 1. mjesto jer neporaženi lider skupine, Turska, igra s autsajderom Austrijom.
...

Međutim baš kada stigne dobra vijest uslijedi i nevjerojatno sranje:

Quote:
Odbojkaši Hrvatske okupit će se u Zagrebu 14. studenoga kako bi se pripremali za odlazak na kvalifikacijski turnir za olimpijske igre u Peking. Ali...

- Dobio sam dopis iz Hrvatskog odbojkaškog saveza koji je odaslan na nekoliko adresa u kojem Petar Rilović, tajnik HOS-a, obavještava kako na računu saveza nema novca te predlaže da se ne odlazi u Italiju na kvalifikacijski turnir. Tužno što drugo reći. No, nećemo odustati. Ako treba, sami ćemo platiti boravak na pripremama i odlazak u Italiju - rekao je Rade Malević, izbornik reprezentacije kojeg ne može više ništa iznenaditi od tajnika HOS-a.

Zbog nedostatka novca za koji Rilović kaže da se potrošio u kolovozu i rujnu, glavni tajnik otkazao je kadetske i juniorske akcije. (dm)
Za popizdit.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 15:51   #280
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Dobili smo Španjolsku sa 3-1 (-16, 17, 24, 17) .

Znači desila se situacija da će za određivanje najbolje drugoplasirane ekipe odlučivati omjer bodova naše i Ukrajinske ekipe. Ovo je vrlo vrlo tijesno...za sada nisam optimist...idem to izračunati.

...

Ideeeeeš bebaaaaaaa

Biti ćemo najbolja drugoplasirana ekipa ( zbog samo 7 bodova viška) i ako Italija učini svoje na Svjetskom kupu te ostane u topu 3 ići ćemo na završni europski kvalifikacijski turnir.

Baš mi je drago radi cura jer konačno što se tiče ženske odbojke stiže dobra vijest.

Znači nakon ove pobjede Hrvatska ima omjer 3-1, 9:4 (omjer setova - 2,25), 1.164 (omjer bodova).
Ukrajina je druga u svojoj grupi a ima omjer 3-1, 9:4, 1.134.
U preostaloj grupi za 2. mjesto kandidiraju Bugarska i Slovačka ali niti jedna ekipa ne može imati bolji omjer setova od nas. Bugarski najbolji mogući je 10:5 (2,0), Slovačka 9:5 (1,8). Mi smo na 9:4 (2,25).

Da bacim sada pogled na Svjetski kup. Ponavljam jedna europska repka mora biti u topu 3 da bi mi išli dalje.
Do kraja su 3 kola a Italija dijeli prvo mjesto: 1. Ita, SAD 8-0, 3. Bra 7-1, 4. Srb, Jap, Kub 6-2.
Međutim Italija ima vrlo težak raspored do kraja: Bra-Kub-SAD. Ali dobra vijest je da u zadnja tri kola sve ekipe sa vrha igraju međusobno. Ajmo Italija.

Hehe...jučer su na HRT-u otpisali cure. Baš kao i Jutarnji:



...

Međutim baš kada stigne dobra vijest uslijedi i nevjerojatno sranje:



Za popizdit.
Bravo. Odlican rezime svih mogućnosti. Ali imam jedno pitanje! Mislim da u skupini 2 gdje igraju Bugarska i Rumunjska, BUG je pobijedila RUM i prakticki ako BUG pobijedi Belgiju (sta je 100% sigurno) zbog pobjede u medusobnom ogledu BUG bi trebala proci dalje, a RUM drugoplasirana. U tom slucaju RUM ima odlicnu set razliku i oni su prva drugoplasirana ekipa a mi drugi!
bloker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.