Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 20:44   #1
Što je podznak i kako se računa što si u podznaku?

Znam da sam u podznaku škorpion, ali nisam to sama saznala to mi je netko rekao (prijatejica) već davno računajući u nekom časopisu, al mene zanima kako se to računa?
Siillva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 20:47   #2
Ja sam našla davno neke tablice, ali možeš saznati i na www.astro.com tako da upišeš točne podatke (vrijeme, mjesto, datum i godinu rođenja) i onda će ti lijepo pisati što si u podznaku
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:25   #3
Znak : bik
Podznak : škorpion.
Ajme, kako ja mogu biti tvrdoglava ...
Ja imam doma neku tablicu pomoću koje se podznak računa, već sam s njom hrpi frendova računala podznak.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 21:31   #4
nije da nešto vjerujem u horoskope, al zabavno mi je sve to.
pitala me prijateljica jel ista stvar podznak i koji ti je znak u veneri?
naime podznak je izračunala po satu rođenja po onoj tablici da je škorpion, a za veneru joj opet ispada škorpion samo po drugoj tablici. sad jel to ista stvar?
BlondBombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:00   #5
Quote:
BlondBombina kaže: Pogledaj post
nije da nešto vjerujem u horoskope, al zabavno mi je sve to.
pitala me prijateljica jel ista stvar podznak i koji ti je znak u veneri?
naime podznak je izračunala po satu rođenja po onoj tablici da je škorpion, a za veneru joj opet ispada škorpion samo po drugoj tablici. sad jel to ista stvar?
Ja na ovoj temi, izgleda, visim samo da saznam sljedeće .... Ona ima natalnu kartu pa zna u kojem joj je znaku venera ili postoje upute za izračunavanje toga ? Ako da, gdje se to može naći ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:23   #6
Quote:
BlondBombina kaže: Pogledaj post
nije da nešto vjerujem u horoskope, al zabavno mi je sve to.
pitala me prijateljica jel ista stvar podznak i koji ti je znak u veneri?
naime podznak je izračunala po satu rođenja po onoj tablici da je škorpion, a za veneru joj opet ispada škorpion samo po drugoj tablici. sad jel to ista stvar?
Naravno da nije isto. Podznak je jedno, a gdje se nalazi Venera je sasvim druga stvar. Točnije, svaka planeta se nalazi u nekom znaku i to će joj lijepo biti naznačeno u natalnoj karti.

Onaj znak kada je rođena je zapravo znak u kojem se nalazi sunce prilikom rođenja i tako redom sve planete.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:26   #7
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Ja na ovoj temi, izgleda, visim samo da saznam sljedeće .... Ona ima natalnu kartu pa zna u kojem joj je znaku venera ili postoje upute za izračunavanje toga ? Ako da, gdje se to može naći ?
Ovako, najjednostavnije ti je sad da odeš na www.astro.com i vidjet ćeš dolje (desno od current planets) koje besplatne horoskope nude i ti odaberi Portrait. Tada ukucaš podatke koje te traži (mjesto, datum, vrijeme i godina rođenja i država) i onda ti izbaci ukratko opis tvoje natalne karte. Također, ako klikneš na More Free Horoscopes odaberi Chart drawing i tada će ti izbaciti i crtež pa možeš vidjeti kako to i izgleda
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 22:34   #8
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Ja na ovoj temi, izgleda, visim samo da saznam sljedeće .... Ona ima natalnu kartu pa zna u kojem joj je znaku venera ili postoje upute za izračunavanje toga ? Ako da, gdje se to može naći ?
mene osobno eopće to ne zanima, gledala si je po nekoj tablici u knjizici koju ima doma iz horoskopa i tamo pišu neke zone nešto da se ljudi rođeni iza 1983. trebaju dodavat nekakv sat pa ju i to zbunjuje.

ona nema natalnu kartu, za veneru sam joj ja pogledala na netu slucajno pa mi se ucinilo zanimljivo i zacudilo me da opet isto, pa sam pomislila da nije to ista stvar.

svejedno hvala

@elektra hvala rec cu joj da si pogleda sama.
BlondBombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:21   #9
Quote:
BlondBombina kaže: Pogledaj post
mene osobno eopće to ne zanima, gledala si je po nekoj tablici u knjizici koju ima doma iz horoskopa i tamo pišu neke zone nešto da se ljudi rođeni iza 1983. trebaju dodavat nekakv sat pa ju i to zbunjuje.

ona nema natalnu kartu, za veneru sam joj ja pogledala na netu slucajno pa mi se ucinilo zanimljivo i zacudilo me da opet isto, pa sam pomislila da nije to ista stvar.

svejedno hvala

@elektra hvala rec cu joj da si pogleda sama.
I ja imam tu tablicu, ono gdje se od '83. - e oduzima sat vremena od rođenja za one koji su rođeni u ljetnom periodu. Tu ništa nije zbunjujuće, oni koji su rođeni preko ljeta oduzmu 1 sat, koji nisu, niš ne oduzimaju.
A gdje si to s venerom našla na Netu ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 10:30   #10
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
I ja imam tu tablicu, ono gdje se od '83. - e oduzima sat vremena od rođenja za one koji su rođeni u ljetnom periodu. Tu ništa nije zbunjujuće, oni koji su rođeni preko ljeta oduzmu 1 sat, koji nisu, niš ne oduzimaju.
A gdje si to s venerom našla na Netu ?
Mozda malo glupo, al otkad do kad tocno traje taj ljetni period?

To s venerom sam slucajno tu negdje procitala, neko je spomenuo da izgled ovisi o tome u kojem ti je znaku venera pa me zainteresiralo.
Mislila sam uvijek ako nesto u tom horoskopu ima da je do znaka i podznaka.
Zanimljivih stvari u svakom slucaju.
BlondBombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:21   #11
Danas podznak, kao i cijelu natalnu kartu izrađuje astrološki software. Ranije se izrađivala ručno, pa je sve i duže trajalo.

Što je sve potrebno, te kako se ručno izrađuje natalna karta (i određuje podznak) - virni ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:25   #12
Ja mislim da niste zapravo odgovorili na pitanje. Podznak je onaj znak koji se uzdiže na istočnom obzorju u trenutku rođenja (naravno, jel, nema veze što je dan, zvjezde su i dalje na nebu na tom mjestu, samo se ne vide). To ovisi od vremena rođenja u danu (jer cijeli zodijački krug "prošeta" po nebu svaki dan) i od lokacije (budući da na različitim mjestima na zemlji različiti znakovi "prošetaju" preko obzora u različito vrijeme).
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 21:34   #13
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ovako, najjednostavnije ti je sad da odeš na www.astro.com i vidjet ćeš dolje (desno od current planets) koje besplatne horoskope nude i ti odaberi Portrait. Tada ukucaš podatke koje te traži (mjesto, datum, vrijeme i godina rođenja i država) i onda ti izbaci ukratko opis tvoje natalne karte. Također, ako klikneš na More Free Horoscopes odaberi Chart drawing i tada će ti izbaciti i crtež pa možeš vidjeti kako to i izgleda
ok al gdje tu piše (kad izračunaš) koji si podznak??
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:11   #14
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
ok al gdje tu piše (kad izračunaš) koji si podznak??
odmah pod Introduction

"Sun in Pisces, Moon in Virgo • Ascendant in Taurus, Venus in the Eleventh House • Moon in the Fifth House • Saturn in the Seventh House • Sun in the Eleventh House • Venus in the Eleventh House
The Data Page"


a i kasnije ti se par puta ponavlja

__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 23:12   #15
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
ok al gdje tu piše (kad izračunaš) koji si podznak??
Ascendant = podznak
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 13:18   #16
a što znači descendant?
Ja sam u znaku blizanac, u podznaku škorpija. a descendant mi je bik. Što je descendant, može mi netko odgovorit? hvala
SkyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 03:21   #17
a što ona znači taj podznak?svaki horoskopski znak ima svoje osobine, a šta onda s podznakom,imaš i te osobine,ne kužim...Može mi netko objasniti?
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 03:33   #18
Quote:
mystery kaže: Pogledaj post
a što ona znači taj podznak?svaki horoskopski znak ima svoje osobine, a šta onda s podznakom,imaš i te osobine,ne kužim...Može mi netko objasniti?
i mene je to baš interesiralo kad sam saznala što sam podznak,
i onda sam shvatila da se u njemu baš prepoznam puno bolje iako ljudi često kad me vide pogode moj znak,
pa sam shvatila da je znak u biti onako kako te drugi vide,
a podznak tvoja prava priroda.

podznak je valjda ono prikriveno.

znak je forma osobe, a podznak njen sadržaj.
al jedno ne isključuje drugo, ako su znak i podznak kompatibilni, vjerojatno je riječ o finom pretapanju,

a kad nisu onda su valjda ti neki rascijepi i krajnosti u osobnosti veći.
Still wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 04:13   #19
Aha, hvala..Polako shvaćam,znači one osobine koje ja imam a koje nisu baš tipične za moj horoskopski znak to bi trebale bit osobine mog podznaka(ako sam točno izračunala to je škorpion)?

Inače ja se baš nekako nalazim u osobinama svog znaka raka, pa sad me baš zanima što imam od škorpiona.Idem istražit, hehe...he..
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 16:35   #20
Quote:
Still wonder kaže: Pogledaj post
znak je forma osobe, a podznak njen sadržaj.
nema forme i sadrzaja. odnosno, i jedno i drugo je i forma i sadrzaj.

razlika je:

podznak -> ono sto (vec) jesi, kakav si rodjen, sto ti je dano. iz tog razloga, podznak opisuje fizicki izgled, karakter i slicno.

znak -> ambicija, ono sto sami od sebe zelimo napraviti.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.