Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 13:58   #201
Quote:
mr X kaže:
nikako se ne mogu oteti dojmu da kad bi to dijete automatski dobivalo CH drzavljanstvo ti bio prvi koji bi reagirao na to kako su to fasisticke metode uskracivanja izvornog drzavljanstva (u ovom slucaju hrvatstva) i nametanja svicarskog.
Tko to kaže daj molim te ne pričaj gluposti. Ako ćemo govorit o HR državljanima, oni imaju pravo imati 200 putovnica i 200 državljanstava i svatko može birati koje će uzeti a koje ne . A druga je stvar nekomu uskratit isto ili mu naplaćivato duplo skuplje za isto. Bože koju si gluposti govore u nedostatku pravih odgovora.
Quote:
mr X kaže:
mozda bi bilo dobro ovdje prvo napraviti razliku izmedju drzavljanstva i putovnice. osobno znam vise ljudi u osijeku koji su itekako hrvatski drzavljani a putovnicu uopce nemaju.
[/B]
Koja to zemlja daje svoj pass bez da si državljanin iste(osim u iznimnim slučajevima)....

Quote:
mr X kaže:
dalje, sam si napisao "primjer djece domaceg CH i stranca ", znaci ako je strendzer onda je strendzer i normalno je da je postupak za izdavanje passa za svicera kraci i jeftiniji jer je u onom drugom slucaju prije izdavanja samog passa potrebno tu ososbu uvesti u kompletan sistem...znaci, brijem, pass sam po sebi mozda cak jednako kosta za sve, no ono sto treba napraviti da bi se uopce doslo u mogucnost predati zahtjev za izradu istog, cini razliku u cijeni
[/B]
Pa zašto onda sjede svi oni papkari u općinama nego da nešto rade, i onako žive na našoj grbači pa k-tomu još treba ima smanjit obaveze,, ..
Quote:
mr X kaže:
ovako blizak primjer zaista je tesko pronaci. [/B]
Mnogi gledaju tek toliko da bi rekli da vide.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:11   #202
Quote:
FFE kaže:
Brkas pojmove. 750 placa za drzavljanstvo, a ne za papirnatu putovnicu (putovnica dodje jednako za sve), a znas dobro (pretpostavljam da ipak znas) kako se dobiva drzavljanstvo. Ides pred komisiju i bivas ispitivan (za neupucene, dobije se skripta od nekih tridesetak stranica koja se nauci i to je to), uglavnom vecina prolazi, a oni koji nis' ne nauce, oni ne budu prosli. Sada mi nemoj reci da je ovo "fasistoidno" jer je ovakav sistem recimo i u drugim drzavama, primjerice u USA, samo sto znatno manje kosta, plus je puno kompliciranije nego u CH. Samo kaj Fancy to ne zna, pa onda radi famu iz obicnoga CH drzavljanstva koje se vrlo jednostavno dobiva, samo traje dosta dugo i traze odredjene uvjete koji se moraju ispunjavati (oderedjeni broj godina zivota u drzavi i u opcini, stalno radno mjesto itd...)
Nije bitno 750 za drzavljanstvo ili putoivnicu ,bitno je da se govori o DJETETU koje ima 5 ili 15 godina.
Kako se dobija heheh pa to još više da pukneš od smijeha.. Pojasnila si proceduru ali e baš onako duboko kao što sve drugo pojašnjavaš..
Kojih tridesetak strana eh i ti ga provaljuješ pa nijese moj šogor prije godinu i pol kanidirao za predsjednika CH nego je tražio državljanstvo i malo je reći da je trajalo a ovdije živi preko 30 godina i školu je ovdije završio itdd.
Dobio je par knjižurina, neznam koliko je puta išao na općinu,l ženamu je išla na dopunske sate njemačkog,nekoliko puta jišao na policiju da razgovaraju sa njim jer je par puta imao udes sa uatom. I na kraju nakon svih testovia i testića trebaju ovi originalni izaći izjasnit se dali oni primaju ovog ili ovog u Ch državljanstvo.
Nekažem da je nedemokratično ili fašistoidno ali mnogo kompliciranije nego si ti pojasnila.. A nisam spomenuo sbe one papirine koje je vadio i koji su mu trebali. A u svkaom kantonu je manje više isto i nemoj mi reći da je kod tebe samo rodni list i skripta od 30 st.i eto državljanstva.
Quote:
FFE kaže:
Nije ti Winona dala nikakav "balkanis-odgovor", te ti ovaj primjer sa sapunom nema apsolutno nikakve veze. Plus, netko gore ti je dao vec dobar odgovor.
[/B]
Mnogi gledaju tek toliko da bi rekli da vide.

Quote:
FFE kaže:
Bronco, ja cu ti odgovoriti. Stranger ne dobiva automatski drzavljanstvo rodjenjem (kao npr. u USA ili mozda u AU), vec ga zatrazi poslije. Ako je jedan od roditelja drzavljanin, onda dobiva automatski rodjenjem. [/B]
Ovo mislim da nemoram odgovorit.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:29   #203
Quote:
FANCY kaže:
Opet balkanski odgovor. Jesi ti završila neku školu ili samo glumataš po forumu.
I nemoj bježati odpravog odgovora i okretati isti na neke privatne stvari.
Evo tebi za dušu. Neću se nikad vrati u HR.
Ti si meni postavio pitanje. Ja sam odgovorila. Iskreno.

To sto se tebi moj odgovor ne svidja nije moj problem.

Ako se nikad neces vratiti za Cro znaci da nas sve ovdje vec dvije godine lazes ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:32   #204
Quote:
Ako cemo govorit o HR državljanima, oni imaju pravo imati 200 putovnica i 200 državljanstava
pogresno. Sumnjam da si ikad bio u nasem Konzulatu jer bi onda znao da ovo gore nema veze s vezom i sa hrvatskim zakonima.

Quote:
Pa zašto onda sjede svi oni papkari u opcinama nego da nešto rade, i onako žive na našoj grbaci pa k-tomu još treba ima smanjit obaveze,,
eto da nema Fancy-a ode Svica u hondurac . Jeftine radne snage ima uvijek Fancy. Da nisi ti dosao -dosao bi neki drugi balkanez i oni to znaju. Tuzno je sto i ti to ne znas.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:03   #205
Quote:
FANCY kaže:

Koja to zemlja daje svoj pass bez da si državljanin iste(osim u iznimnim slučajevima)....
znaci, jos malo pa ces i ti ponesto uspjeti zakljuciti: kada jednom postanes drzavljanin onda te pasos kosta kao svicarca. dobivanje drzavljanstva je sasvim druga tema.

sto se tice onih "papkara po opcinama" oni ne sjede tamo da bi ispunjavali tvoje zelje zato jer ih placaju s "tvoje grbace". jesi li kada u svojoj rodnoj opcini izvadio koji papir a da ga nisi platio? zasto mislis da bi tu trebalo biti drugacije?


Quote:
Nije bitno 750 za drzavljanstvo ili putoivnicu ,bitno je da se govori o DJETETU koje ima 5 ili 15 godina.
ma naravno. po tome bi bilo sasvim logicno da jedan mali crni sa tockom na celu, bez poznavanja i jedne rijeci njemackog/fr/i dobije svicarsko drzavljanstvo?
slusao sam jednom prilikom na radiju lika (ex yu) kojemu su odbili izdati drzavljanstvo. njemacki mu je losiji od onoga kojim se sluzi kustos u atenskom akropolisu. njemu su trebali dati pass da ih njime sramoti po drugim drzavama...
oni jos, ipak, drze do svog renomea i svicarska je sreca sto im se nije dogodio prezident koji je putovnice samo tako dijelio naokolo iako nosioci tako stecene putovnice tu zemlju vidjese jedino na proputovanju...

&
mr X kaže:
ovako blizak primjer zaista je tesko pronaci.

FANCY kaže:
Mnogi gledaju tek toliko da bi rekli da vide.

mr X kaže:
ovo si si sam rekao.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:23   #206
Quote:
FANCY kaže:

Kako se dobija heheh pa to još više da pukneš od smijeha.. Pojasnila si proceduru ali e baš onako duboko kao što sve drugo pojašnjavaš..
Kojih tridesetak strana eh i ti ga provaljuješ pa nijese moj šogor prije godinu i pol kanidirao za predsjednika CH nego je tražio državljanstvo i malo je reći da je trajalo a ovdije živi preko 30 godina i školu je ovdije završio itdd.
Dobio je par knjižurina, neznam koliko je puta išao na općinu,l ženamu je išla na dopunske sate njemačkog,nekoliko puta jišao na policiju da razgovaraju sa njim jer je par puta imao udes sa uatom. I na kraju nakon svih testovia i testića trebaju ovi originalni izaći izjasnit se dali oni primaju ovog ili ovog u Ch državljanstvo.
Joj, Fancy, koje gluposti lupas. Slucajno sam ja bila akter toga procesa i znam jako dobro kakvu skripticu sam dobila i sto sam morala nauciti. I nije bilo nikakvih knjizurina. Skripta se nauci bez problema (a vecinu stvari znas iz zivota), osim ako imas vakuum u glavi, tada naravno netko izmislja kak' je ne znam tesko, knjizurine i bla, bla. A sto se tice dodatnih satova njemackoga, ma daj ne izmisljaj, covjece, fakat si ili neinformiran ili su ti neki tvoji sogori isprali mozak. Mozda tvoja sogorica nakon 30 godina zna reci Grüezi i Merci pa joj trebaju satovi njemackoga. Takvu bih ja prva odbila.

Kakvi testici i testici? Imas interview koji traje najduze pola sata. A od policije samo traze da ti daju izvadak da nisi kaznjavan ili se bavio kakvim nelegalnim poslovima. Dobijes formular koji ispunis i posaljes u Bern, ovi ti nakon par dana daju izvadak iz Registra i finito. Netko neupucen koji bi te prvi puta citao bi mislio da zivis u najgoroj drzavi svijeta. Mislim, daj se skockaj i ne izmislja vise nebuloze.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 16:30   #207
Quote:
bronco kaže:

da li se tom djetetu moze uskratiti drzavljanstvo kad ga zatrazi?
Cuj, procedura vrijedi za sve strance isto. U princiou ne. Djeca idu u skolu, odlicno govore njemacki. Ja znam jednu curu od 17 godina koja nije proucila materijal koji je dobila, pa su joj rekli da dodje jos jednom. I sama je poslije rekla da nije skriptu niti otvorila. Nakon 2 godine je opet zatrazila i ovaj puta je naucila i dobila.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:05   #208
Quote:
Winona kaže:
Ti si meni postavio pitanje. Ja sam odgovorila. Iskreno.

To sto se tebi moj odgovor ne svidja nije moj problem.

Ako se nikad neces vratiti za Cro znaci da nas sve ovdje vec dvije godine lazes ?
Ja nisam postavio to pitanje da bude malo jasnije.
Tvoj odgovor je tvoja stvar a neistina je nešto drugo.
A u Cro cu se vratit kad mi bude volja, a ne kad to tebi padne na pamet.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:15   #209
Pise Fancy meni
Quote:
Dali bi se ti bunila kad bi ja i ti u trgovini kupili sapun istog proizvodaca sa iste police ,isti model i placamo istim novcima ali na kasi kažu ne Fancy može platit sapun 2 Eura a Winona 12 samo zato što se ja ovako zovem a ti ovako ??Što bi ti rekla??? Mislim da nebi rekla ma to je skupo necu se ja prati još koji mjesec te ostavila sapun i otišla....???
toliko o neupucivanju pitanja.

Od prvih dana na ovom Forumu pisem kako mi je dobro gdje sam a da mi nije ne bi ostala ovdje.

Kad smo kod neistine onda smo kod Fancy-a koji nas je mjesecima muljao kako se vraca u Cro.

Ne moras se ti zbog nikoga s Foruma vracati ali barem priznaj sto si pisao.

Kae Fancy ne daju ti domovnicu pa se zato ne vracas ?

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:16   #210
Quote:
Winona kaže:
pogresno. Sumnjam da si ikad bio u nasem Konzulatu jer bi onda znao da ovo gore nema veze s vezom i sa hrvatskim zakonima.
Hahaha što da ti kažem ''???

Quote:
Winona kaže:
eto da nema Fancy-a ode Svica u hondurac . Jeftine radne snage ima uvijek Fancy. Da nisi ti dosao -dosao bi neki drugi balkanez i oni to znaju. Tuzno je sto i ti to ne znas. [/B]
Hahaha Još uvijek si biser nad biserima hehehe.. i uvijek ona stara koja želi preko nekoga pokazati da je netko ..
Žalim te žalim..ali što ćeš ima nas svakakvih..Stvarno sam se nasmio ovom tvom postu..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:17   #211
Quote:
mr X kaže:


FANCY kaže:
Mnogi gledaju tek toliko da bi rekli da vide.

mr X kaže:
ovo si si sam rekao.
I ostajem pri tomu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:20   #212
Quote:
FFE kaže:
Joj, Fancy, koje gluposti lupas. Slucajno sam ja bila akter toga procesa i znam jako dobro kakvu skripticu sam dobila i sto sam morala nauciti. I nije bilo nikakvih knjizurina. Skripta se nauci bez problema (a vecinu stvari znas iz zivota), osim ako imas vakuum u glavi, tada naravno netko izmislja kak' je ne znam tesko, knjizurine i bla, bla. A sto se tice dodatnih satova njemackoga, ma daj ne izmisljaj, covjece, fakat si ili neinformiran ili su ti neki tvoji sogori isprali mozak. Mozda tvoja sogorica nakon 30 godina zna reci Grüezi i Merci pa joj trebaju satovi njemackoga. Takvu bih ja prva odbila.

Kakvi testici i testici? Imas interview koji traje najduze pola sata. A od policije samo traze da ti daju izvadak da nisi kaznjavan ili se bavio kakvim nelegalnim poslovima. Dobijes formular koji ispunis i posaljes u Bern, ovi ti nakon par dana daju izvadak iz Registra i finito. Netko neupucen koji bi te prvi puta citao bi mislio da zivis u najgoroj drzavi svijeta. Mislim, daj se skockaj i ne izmislja vise nebuloze.
Cool hajde ti sad pročitaj post Mister X-a pa se dogovrite tko ima pravo od vas dvoje.? A onda ćemo nastavit ako je to uopće moguće.. Tko sad laže a tko govori istinu?? Ja mislim da Winona govori istinu jer je ona u njemačkoj i zna najbolje kako se neke stvari rade u CH.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:23   #213
Quote:
Winona kaže:
Pise Fancy meni

toliko o neupucivanju pitanja.

Od prvih dana na ovom Forumu pisem kako mi je dobro gdje sam a da mi nije ne bi ostala ovdje.

Kad smo kod neistine onda smo kod Fancy-a koji nas je mjesecima muljao kako se vraca u Cro.

Ne moras se ti zbog nikoga s Foruma vracati ali barem priznaj sto si pisao.

Kae Fancy ne daju ti domovnicu pa se zato ne vracas ?

Moram te stvarno pitat jesi li glupa ili se samo praviš glupa?
Vraćam se i te kako, samo mi molim te navedi kad sam precizirao vrijeme povratka i u kojem postu..
Winonice buncaš naveliko.. Ali što ćeš takva si od rođenja.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:33   #214
Quote:
FANCY kaže:
Cool hajde ti sad pročitaj post Mister X-a pa se dogovrite tko ima pravo od vas dvoje.? A onda ćemo nastavit ako je to uopće moguće.. Tko sad laže a tko govori istinu?? Ja mislim da Winona govori istinu jer je ona u njemačkoj i zna najbolje kako se neke stvari rade u CH.

Kojom tocno recenicom spominjem poznavanje svicarskih zakona ?

Pazi Fancy mogao bi ti narasti nos ko u Pinokija

Spominjala sam Cro zakone koji su isti za hrvatske drzavljane ma gdje oni bili.

U nedostatku argumenata prelazis na osobno vrjedjanje

Mozda sam za tebe glupa ali sam i takva uspjela sebi stvoriti zivot koji volim i koji zivim punim plucima a sto ti sebi ovako pametan kakav jesi nisi sredio malo bolje zivotne uvjete pa se ne bi na 57 topica ovdje zalio svaki bozji dan o svom zivotu u Svici ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 19:53   #215
Quote:
Winona kaže:


Mozda sam za tebe glupa ali sam i takva uspjela sebi stvoriti zivot koji volim i koji zivim punim plucima a sto ti sebi ovako pametan kakav jesi nisi sredio malo bolje zivotne uvjete pa se ne bi na 57 topica ovdje zalio svaki bozji dan o svom zivotu u Svici ?
Winonice da samo u 4 oka rekao bih ti u brk neke stvari kao šđto većini kažem kad pretjereju, svakako sa argumentima ali ovako nevrijedi? Niti se vidimo niti se znamo a samo 5 % ljudi govori istinu online pa zato nebih da se neargumentirano raspravljamo o kojekavim ja ovakav ili onakva.
Budi ti meni živa i zdrava i pazi što udišeš, nije ni zrak što j nekad bio.
Ako se zadesiš u Ch vrni na kavu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 10:00   #216
Quote:
FANCY kaže:
Winonice da samo u 4 oka rekao bih ti u brk neke stvari kao šđto većini kažem kad pretjereju, svakako sa argumentima ali ovako nevrijedi? Niti se vidimo niti se znamo a samo 5 % ljudi govori istinu online pa zato nebih da se neargumentirano raspravljamo o kojekavim ja ovakav ili onakva.
Budi ti meni živa i zdrava i pazi što udišeš, nije ni zrak što j nekad bio.
Ako se zadesiš u Ch vrni na kavu.


Idemo Winona i ja zajedno k Fancyu na kavu.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 10:02   #217
Quote:
FANCY kaže:
Cool hajde ti sad pročitaj post Mister X-a pa se dogovrite tko ima pravo od vas dvoje.? A onda ćemo nastavit ako je to uopće moguće.. Tko sad laže a tko govori istinu?? Ja mislim da Winona govori istinu jer je ona u njemačkoj i zna najbolje kako se neke stvari rade u CH.
Joj, joj, sada kada sam te pokopala onda mi velis d aidem citati post MrX-a. Procitala sam ga Fancy jos jucer i u potpunosti se slazem s njim. I ne znam kakve to veze ima to sa mnom?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 11:45   #218
Exclamation

Quote:
FANCY kaže:
Winonice da samo u 4 oka rekao bih ti u brk neke stvari kao šđto većini kažem kad pretjereju, svakako sa argumentima ali ovako nevrijedi? ...
odkud ti znas da winona depilira brcine!?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 18:58   #219
Quote:
FFE kaže:
Joj, joj, sada kada sam te pokopala onda mi velis d aidem citati post MrX-a. Procitala sam ga Fancy jos jucer i u potpunosti se slazem s njim. I ne znam kakve to veze ima to sa mnom?
Pročitaj ga opet.
E kad ćete na kavu ja čekam..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 20:47   #220
Quote:
FANCY kaže:
Pročitaj ga opet.
E kad ćete na kavu ja čekam..
Jesam.

A kada ces nas pozvati?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.