Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2004., 14:22   #1
nocno svjetlo - kada ce djetetu zatrebati?

mali nam se cesto budi nocu, ponekad u placu, pa si mi mislimo da je to zbog zubica.
Mozda i je, a mozda je i zbog kajjaznam.

No - bas mi je palo na pamet, da se on ne boji mraka???

Znam da starija djeca od frendova moraju zaspati/spavati sa svjetlom, ali ne znam, ma koliko to individualno bilo, u kojoj dobi djeca zatrebaju antimrak nocno svjetlo?

Vasa iskustva?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 20:04   #2
mojoj kcerki je 10g i jos uvijek nema sanse da zaspi bez svjetla (osim ak ja nisam u krevetu sa njom)
ne sjecam se kad je pocela traziti svbjetlo, vjerojatno od cim je progovorila

koliko je malom? jeli spava sam u sobi ili sa vama?

probajte ostaviti par noci svjetlo u sobi ili u hodniku pa vidite reakcije
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 21:35   #3
Re: nocno svjetlo - kada ce djetetu zatrebati?

Quote:
Rurik kaže:
mali nam se cesto budi nocu, ponekad u placu, pa si mi mislimo da je to zbog zubica.
Mozda i je, a mozda je i zbog kajjaznam.

No - bas mi je palo na pamet, da se on ne boji mraka???

Znam da starija djeca od frendova moraju zaspati/spavati sa svjetlom, ali ne znam, ma koliko to individualno bilo, u kojoj dobi djeca zatrebaju antimrak nocno svjetlo?

Vasa iskustva?
a cuj ja drzim malu lampicu upaljenu od prvog dana njegova zivota..cisto jer meni triba da mu napravin mliko.....da mu vratin dud u usta.da mu dan caja....
a probaj to i ovako razmislit.....imash 10mj...godinu dvije..i probudish se sam samcat ne vidish ni mamu ni tatu niti ih mozesh opipat ni cut .....bi li tebe bilo strah..?..
mislim..mala lampica ti zaista ne smeta po noci.....a puno ti moze pomoch...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 22:23   #4
Meni npr. od prvog dana gori lampica u sobi, prije nekoliko noći sam ju ugasila da vidim kako će bebać reagirati i što...ja sam bila u većem strahu od njega .On je zakašljucao, a ja sam panično tražila prekidač da upalim svjetlo i probudila sve živo u sobi Milsim da će gorjeti još neko vrijeme
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 22:24   #5
Quote:
sanjalica kaže:
Meni npr. od prvog dana gori lampica u sobi, prije nekoliko noći sam ju ugasila da vidim kako će bebać reagirati i što...ja sam bila u većem strahu od njega .On je zakašljucao, a ja sam panično tražila prekidač da upalim svjetlo i probudila sve živo u sobi Milsim da će gorjeti još neko vrijeme
e a provjere da vidim jel dishe ili ne??..pih..nemoguche bez svitla..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 22:52   #6
Quote:
e a provjere da vidim jel dishe ili ne??..pih..nemoguche bez svitla..


Jel stavljash ogledalo pod nosic?

Kaze mama da je tako nas provjeravala. Meni to i dan - danas slatko kad cujem da netko radi.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 00:28   #7
Ima godinu i dva mjeseca,
spava s nama u sobi, pol noci u kinerbetu kraj naseg kreveta,
drugu polovicu uziva tatu cipelarit (pardon, caraparit) po glavi, bubregima...
Nije da bi mi svetlo smetalo po noci, vise kao da nismo skuzili da bi ga on htio imati (nikad nije rekao: "daj, upalite mi neko svjetlo" ili slicno).
Negdje sam cuo da skroz male klince mrak ne bedira, naprotiv, kao da im je to prirodnije (maternica...)
A mozda cu morati probat - svjetlo + neka krpa na oci (moje) i idemo...

PS - provjeravat dal dise??? Kolko god me bilo strah, tome sam se ful opirao! mislim si, a kaj ak ustanoms da ne dise???
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 09:34   #8
[B]Ima godinu i dva mjeseca,
spava s nama u sobi, pol noci u kinerbetu kraj naseg kreveta,
drugu polovicu uziva tatu cipelarit (pardon, caraparit) po glavi, bubregima...

hehe isto ti je tako i meni...a imam upaljeno svitlo


Negdje sam cuo da skroz male klince mrak ne bedira, naprotiv, kao da im je to prirodnije (maternica...)

a ne ne u maternici ima svjetla...donekle jel..prodire kroz kozu...

PS - provjeravat dal dise??? Kolko god me bilo strah, tome sam se ful opirao! mislim si, a kaj ak ustanoms da ne dise???

a hebiga..radje bi da znam nego da ne znam....a provjeravala sam dok mi je povracao.....jer sam onda imala fobije da ce mi se ugusit
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 09:35   #9
Quote:
iggix kaže:


Jel stavljash ogledalo pod nosic?

Kaze mama da je tako nas provjeravala. Meni to i dan - danas slatko kad cujem da netko radi.
nene..samo mu stavim ruku na plucha....usput ga i pomazim i eto..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 13:47   #10
moji klinci imaju 6 i 8 godina i tek sad je ovaj maldji poceo tražiti svijetlo

isto tako mi je rekao da ga slobodno ugasim kada o zaspi
__________________
voice
imogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 14:19   #11
glasam za svjetlo....malu sjatku nocnu lampicu....(pogotovo pljescem za istu od kad sam nagazila exšn mena (i arsenal oružja) ...pokusavajuci izbauljati iz kreveta da bih malom princu donijela casu soka...)..

rezultat...dok sam bolno jaukala i sepesala u kuhinju princ je opet zanjonjao spokojno ..i onda skontah da je poanta bila samo u tome da me vidi

e sad imamo lampare ...pa kad dobije poriv za provjerom baci oko preko ruba kreveta i nastavi spavati bez prohtjeva
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 14:57   #12
hvala svima, no, naglasak pitanja je trebao biti na KADA zapoceti sa svjetlom pri spavanju
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 15:51   #13
A zashto bi uopce zapochinjao ako dijete ne trazhi?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 16:00   #14
Quote:
Rurik kaže:
Ima godinu i dva mjeseca,
spava s nama u sobi, pol noci u kinerbetu kraj naseg kreveta,
drugu polovicu uziva tatu cipelarit (pardon, caraparit) po glavi, bubregima...
Nije da bi mi svetlo smetalo po noci, vise kao da nismo skuzili da bi ga on htio imati (nikad nije rekao: "daj, upalite mi neko svjetlo" ili slicno).
Negdje sam cuo da skroz male klince mrak ne bedira, naprotiv, kao da im je to prirodnije (maternica...)
A mozda cu morati probat - svjetlo + neka krpa na oci (moje) i idemo...

PS - provjeravat dal dise??? Kolko god me bilo strah, tome sam se ful opirao! mislim si, a kaj ak ustanoms da ne dise???
Moja je 10 mjeseci, ali ispocetka dok sam dojila, a mala od prvog dana spava u svom kindicu, imala sam malu zarulju obojano tamno crveno, i pomoglo je......a ova moja nije do prije dva mjeseca uopce spavala cijelu noc u komadu nego se budila svaki tri cetri sata.....
Obicni mali utikac sa onim grlom za zarulju u utaknes u uticnicu, ima mali prekidac sa strane, i gorilo mi neki put cijelu noc......mislim da ga kod nas zovu nocno svjetlo.......probaj sa zaruljom u boji.. sad spava cijelu noc ali kad se probudi voli se uvuc k nama u krevet i stancat noseve i bubrege.....dokle god se ne dignemo iz kreveta...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 23:17   #15
Quote:
magic kaže:
A zashto bi uopce zapochinjao ako dijete ne trazhi?
U tome bas i je poanta, lako je cetverogodisnjaku na zahtjev "tata, ja bi imo svjetlo po noci" rec "nema frke, sine",
mene je zanimalo kaj ak klinci to trebaju prije nego kaj to znaju dati do znanja?
Jer On se fakat cesto budi nocu, vjerujem da je to ponekad zbog zubica ili sl., no sad mi se sve cini da stize svjetlo, sine!
Fala svima do sada!
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.