Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 11:47   #2941
Evo, doktor kaže da nije melanom da sam ga negdje nesvjesno ozlijedila i da je to crno krasta koju mi je otkinio. Kaže da je pigmentacija da ju ne bi mogao otkinit. Jedino me brine što je on to samo tako pogledao nije koristio dermatoskop. A valjda zna šta radi. Svakako ga idem odrezat da vise nikad ovak ne panicarim ubuducnosti. Uzasan stres i necu vise nikad nista unaprijed citat po netu
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:51   #2942
Haha jesam ti rekla da si ga vjerojatno zagrebala ili nesto sl.? :-D
Ma super, bas mi je drago da je sve ok :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 19:34   #2943
Bila sam na pregledu danas. Neznam kaj reći. Prošlu godinu su me dvije liječnice oblijetale ko bumbari, svaki dio kože su mi pregledale, sa onim malim povećalom. Danas, letimično me doktor pogledao, nikakvo povećalo, čak ni grudnjak nisam skinula.. Pitao me jel vidim kakve promjene.. Hm, na leđima nemogu vidjeti.
Rekao je doktor da nema potrebe za rezanjem. Onda dobro, nadam se da je sve ok.
Jedino mi je rekao da kupim kremu Novaderm za fleke po licu. (Jel ima ko kakvog iskustva sa AHA kremama?)
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:40   #2944
Gdje si bila na pregledu? Nisu te s dermatoskopom gledali?
Super da ti je sve ok :-)

Kakve fleke imas po licu? Ja imam kao pjegice od sunca i voljela bih se tog rijesit :-D
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:26   #2945
Vida, bila sma na Šalati. Ne, nisu me gledali dermatoskopom. Doktor me letimično pogledao. Ko da mu se žuri, pa ajmo na brzinu pregledati madeže.

Imam pjegice, ali su mi se pojavile flekice po licu. Ženama to zna biti od trudnoće ili kontraceptiva (meni je od ovog drugog.)
Napisao mi je da kupim Novaderm, ali toga baš nema u ljekarnama.
Idem vidjeti na drugu temu (Kozmetika, AHA kiseline) kaj cure kažu, kupila bi Biodermu sebium serum. Baš izgleda grdo, onako zamazano.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome

Zadnje uređivanje Nora Medica : 09.09.2014. at 18:34.
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 19:35   #2946
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Danas, letimično me doktor pogledao, nikakvo povećalo. Pitao me jel vidim kakve promjene.. Hm, na leđima nemogu vidjeti.
Tak je i moj, ali vjerujem da mogu i letimičnim pogledom procjenit stanje madeža i prepoznat koji bi mogao bit loš. Ipak su ih se dosta nagledali. Valjda.

Odstranio sam kirurški veliki madež, pet šavova, ostat će pristojan ožiljak ali na "skrivenom" mjestu tak da nije ni bitno. Kak je izgledao madež siguran sam bio da je melanom.. jako velik, ispupćen tak da nije cijelim obujmom bio "vezan" za kožu i površina ko cvjetača s crnim krasticama na njemu.. još genijalac sam godinama čekao da odem doktoru. Isto pregledan bez dermatoskopa, moj doktor i kirurg opušteno rekli da izgleda ok i da nemam brige al nalaz ću dobit za tjedan dana.

Tak da eto, nemojte paničarit, ak je i ova moja grdosija prošla ok.
Spydar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:22   #2947
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Vida, bila sma na Šalati. Ne, nisu me gledali dermatoskopom. Doktor me letimično pogledao. Ko da mu se žuri, pa ajmo na brzinu pregledati madeže.

Imam pjegice, ali su mi se pojavile flekice po licu. Ženama to zna biti od trudnoće ili kontraceptiva (meni je od ovog drugog.)
Napisao mi je da kupim Novaderm, ali toga baš nema u ljekarnama.
Idem vidjeti na drugu temu (Kozmetika, AHA kiseline) kaj cure kažu, kupila bi Biodermu sebium serum. Baš izgleda grdo, onako zamazano.
Ovo mi se uopce ne svida, iako vjerujem da oni vec i prostim okom skuze kada nesto nije ok.
Mene je pregledavala doktorica sa studenticom, zaista detaljno, svaki madez s dermatoskopom (a imam ih dosta).
Jedino sto sam drugi dan morala donijeti novu uputnicu na kojoj je pisalo dermatoskopski pregled (na prvoj je pisalo samo pregled) i tek su mi onda dali fotodokumentaciju za kirurga.
Neka ti drugi put dr na uputnicu napise dermatoskopski pregled.

Morat cu i ja malo procackat po kozmetici, sad si me bas potakla da se rijesim tih pjega/fleka :-D
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:37   #2948
I ja imam neke savjete o uklanjanju fleka i ožiljaka http://bigblog.tportal.hr/dobarsvije...Date=10.7.2014 pa možda pomogne (meni je kako maslac uklonio fleke s predjela ruke)
Boria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:46   #2949
Znači bia san na skidanju madeža na licu prije 5 mjeseci. Prije 20 dana sam kupio Contractubex gel i počea san mazat ožiljak. Međutim prije jedno 5-6 dana san primjetia da mi je malo okruglo područje oko ožiljka izblijedilo zbog mazanja.Logično kad bi stavia malo gela na kažiprst da malo se namaže i koža oko ožiljka.
Da napomenem da san dosta uvatija boje ovo lito.

Oće se to vratit u normalu za mjesec dana ili mi je contractubex trajno izblijedia kožu? :/

btw. vidi se veliki napredak sa contractubexom!
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:38   #2950
Contractubex i suncanje su big no-no! Ali valjda ce ti se izjednaciti koza kad pobijelis.

Mene zanima koja je procedura kod odstranjivanja madeza? Moze li se odstraniti vise madeza odjednom ili za svaki treba posebna uputnica? Gdje se ide i koliko se dugo ceka? Privatno ili prek socijalnog - ima li razlike i tko je najbolji?
subidubiljubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:07   #2951
nije to baš bilo sunčanje i mazanje istodobno....presta san se sunčat taman kad mi je contractubex stiga sa ebaya(oko 5.9),tek san skužia prošli tjedan da mi je područje koje san mazao(ožiljak i malo oko njega) svijetlije nego ostala koža na licu.
a baš san dosta pocrnia,ali otprilike čim počne 10.misec polako mi se boja vrati na normalnu
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:28   #2952
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
nije to baš bilo sunčanje i mazanje istodobno....presta san se sunčat taman kad mi je contractubex stiga sa ebaya(oko 5.9),tek san skužia prošli tjedan da mi je područje koje san mazao(ožiljak i malo oko njega) svijetlije nego ostala koža na licu.
a baš san dosta pocrnia,ali otprilike čim počne 10.misec polako mi se boja vrati na normalnu
uvik će ti ožiljak bit bjeliji od ostatka kože. pogotovo kad se osunčaš. Ja imam ožiljke od šivanja, lasera i elektrokoagulacije i svi su ostali bijeliji. Čak od el.koagulacije se najmanje vide al triba pričekat još malo za ove laserske jer su oni friškiji, možda i potamne štagod.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:07   #2953
Ma ne mislim direktno na ožiljak nego malo područje oko njega(1cm) koje bi kažiprstom zahvatio kad bi maza ožiljak contractubexom

od skidanja je sad prošlo 5 miseci,i bome je vrlo dobar ožiljak,ne primjećuje se baš,a otkad mažem contractubexom je dosta zaglađeniji i polako gubi pigment,vraća se normalna boja(sad je još malo crvenkast)

Zadnje uređivanje lukaXXkralj : 20.09.2014. at 17:12.
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 19:01   #2954
ja bi trebal napraviti prvi pregled madeža da li je ok da napravim u Vinogradskoj?Imate iskustva?da li se naručuje?
Hvala
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 14:57   #2955
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
ja bi trebal napraviti prvi pregled madeža da li je ok da napravim u Vinogradskoj?Imate iskustva?da li se naručuje?
Hvala
Ja bi preporučio ako se ide preko osiguranja institut za tumore, ako privatno doktoricu Manolu... Imam dosta iskustva sa tim, sa ovim nećete pogrešit, dosta ih to radi preko one stvari..
__________________
“If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World, it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.”
George Best
palermo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:04   #2956
Quote:
palermo666 kaže: Pogledaj post
Ja bi preporučio ako se ide preko osiguranja institut za tumore, ako privatno doktoricu Manolu... Imam dosta iskustva sa tim, sa ovim nećete pogrešit, dosta ih to radi preko one stvari..
hvala na info
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:58   #2957
Quote:
palermo666 kaže: Pogledaj post
Ja bi preporučio ako se ide preko osiguranja institut za tumore, ako privatno doktoricu Manolu... Imam dosta iskustva sa tim, sa ovim nećete pogrešit, dosta ih to radi preko one stvari..
I ja sam htjela isto pitanje postaviti, pa hvala na preporuci. Samo kratko, nigdje ne mogu naći odgovor, na Institutu se ne naručuje za pregled? samo se dođe s uputnicom, najbolje iza 13, kad je manja gužva?
Babhosinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:22   #2958
Samo da javim, frendica bila u Kb Dubrava na pregledu. Nisu je pregledali onom spravicom,ja velim povecalom! Ide na rezanje tek 30.1.2015.
Ostala sam zatecena!!!
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:45   #2959
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Samo da javim, frendica bila u Kb Dubrava na pregledu. Nisu je pregledali onom spravicom,ja velim povecalom! Ide na rezanje tek 30.1.2015.
Ostala sam zatecena!!!
Pa 3 mjeseca čekanja se čini sasvim normalno, tako je i bilo dosad.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:29   #2960
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Samo da javim, frendica bila u Kb Dubrava na pregledu. Nisu je pregledali onom spravicom,ja velim povecalom! Ide na rezanje tek 30.1.2015.
Ostala sam zatecena!!!
ja sam prvo cekala na salatu mjesec dva, zatim su me pregledali sa povecalom i rekli da ne narucuju za kirurgiju jer je prekrcato, zatim sam se morala naruciti negdje drugdje, probala na instittut sa papirima od salate, tamo opet cekam 3 mjeseca da me pogleda dr, doslovno pogleda i naruci za rezanje, za 3 mjeseca. onda sam cekala PET sati na red. i rjesila. zbilja mi je drago da mi skidaju sa place za zdravstvo svaki mjesec. lijepo je vidjeti moje sugradjane kako preko reda i po znjori bez srama ulazili na pregled dok sam ja cekala pet sati. i to izostala sa posla. divna zemlja.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.