Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 15:30   #1
Rabljeni auto, jeftino održavanje

koji bi bio u ovoj grupi,rabljeni benzinci do 6000€,mogu i plin imati,a da nisu skupi na održavanju...zapeo mi za oko jedan C5(mišljenje)
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:13   #2
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
koji bi bio u ovoj grupi,rabljeni benzinci do 6000€,mogu i plin imati,a da nisu skupi na održavanju...zapeo mi za oko jedan C5(mišljenje)
Nema ti neke posebne razlike u održavanju, sve je to tu negdje, kaj ti se najviše sviđa kupuj, samo pazi da nije krš.

za 6000 € imaš BMW e 46..., A4, C klasa, E ..., a od manjig i noviji auta imaš Clio, punto Corsa, poneki Golf...

Nisam nikad vozio C5, ali sam čuo malo dobrih komentara za njega, e sada kao što rekoh kupuj srcem.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:16   #3
novi uopće ne dolaze u obzir.znam da je održavanje novi\jih autiju slično(po cijenama)..
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:22   #4
Najjeftiniji je onaj koji se ne kvari. Dakle nešto što je pouzdano i nema baš 300tkm.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:27   #5
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
novi uopće ne dolaze u obzir.znam da je održavanje novi\jih autiju slično(po cijenama)..
Najbolje riješenje ti je na njuškalo ili sl. i gledaj aute do cijene koja te zanima, sve u svemu održavanje je najmanji problem, bitno je naći dobar primjerak.

Ja bih na tvojem mjestu gledao BMW, Mercedes, možda Audi... jer ćeš na istim jako malo izgubiti na cijeni, znaći voziš ga par godina i prodaš ga za neznatno manje, dok C5 baš i nije na cijeni, a i mislim da bi ga mogao kasnioje teže prodati, a tu se nedavno pisalo da su kvarljivi, e sada na tebi je.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:31   #6
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Najbolje riješenje ti je na njuškalo ili sl. i gledaj aute do cijene koja te zanima, sve u svemu održavanje je najmanji problem, bitno je naći dobar primjerak.

Ja bih na tvojem mjestu gledao BMW, Mercedes, možda Audi... jer ćeš na istim jako malo izgubiti na cijeni, znaći voziš ga par godina i prodaš ga za neznatno manje.


ako je auto poslužio svrsi(amortizirao se) isplatio se,ako izgubim na cijeni,kaj sad.udobnost mi je isto važna.gledao na njuškalu,automozili...daju zlato i srebro,ali kak kažeš treba pogledati.
i ne isplati mi se uzimati auto koji će stalno bit na servisu kao prošli(Renault Megane 1.9dci skoro svakih 6mj nekaj riknulo)
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:41   #7
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
ako je auto poslužio svrsi(amortizirao se) isplatio se,ako izgubim na cijeni,kaj sad.udobnost mi je isto važna.gledao na njuškalu,automozili...daju zlato i srebro,ali kak kažeš treba pogledati.
i ne isplati mi se uzimati auto koji će stalno bit na servisu kao prošli(Renault Megane 1.9dci skoro svakih 6mj nekaj riknulo)
Znači već si prošao svašta i sad ti opet zapinje za oko polovni c5 sa tko zna koliko km. Isto tako kažeš novo ne dolazi u obzir. Ak želiš jeftino održavanje kupi punta a ne polovni c5..
C5 sigurno nije izgubio većinu svoje vrijednosti za par godina zbog toga što je jeftin za održavanje...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:03   #8
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
ako je auto poslužio svrsi(amortizirao se) isplatio se,ako izgubim na cijeni,kaj sad.udobnost mi je isto važna.gledao na njuškalu,automozili...daju zlato i srebro,ali kak kažeš treba pogledati.
i ne isplati mi se uzimati auto koji će stalno bit na servisu kao prošli(Renault Megane 1.9dci skoro svakih 6mj nekaj riknulo)
c5 prve generacije ima dosta kvarljivu elektroniku,čiji su popravci dosta skupi,tako da ostavi se francuza i gledaj nešto drugo......
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:18   #9
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
ako je auto poslužio svrsi(amortizirao se) isplatio se,ako izgubim na cijeni,kaj sad.udobnost mi je isto važna.gledao na njuškalu,automozili...daju zlato i srebro,ali kak kažeš treba pogledati.
i ne isplati mi se uzimati auto koji će stalno bit na servisu kao prošli(Renault Megane 1.9dci skoro svakih 6mj nekaj riknulo)
Moja preporuka bi ti bila BMW 3 e46,

Nešto ovakvo:


http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1248808

http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1225572

http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1176232


ili ovako:


http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes...-oglas-1171603

http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes...n-oglas-994877


http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes...-oglas-1251473


Evo ako ti je važna udobnost, kod dobrog primjerka pouzdanost, a i zavist susjeda dolazi sa istima u paketu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:27   #10
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Znači već si prošao svašta i sad ti opet zapinje za oko polovni c5 sa tko zna koliko km..
a prvi polovni koji sam imao je bio super(renault megane 1,4),koliko se sjećam nikakvi kvarovi(samo je puno trošio,mada ga nisam štedio),ali i nikakva elektronika nije bila...



ustvari auto koji bi bio naj neka srednja potrošnja do 8l,pomaže ako ima plin,ali beznzinac definitivno i da je malo veći,obiteljski s klimom ,da ne moram kad ga kupim ulupat još nekoliko tis kn ili nedaj bože ojra da radi kak treba.(nitko nije svevidjelica),al ikupit mačka u vreći
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:35   #11
Za te pare gledat da je prvi vlasnik i sto noviji ane koji je model/marka...
Ak se vec ne ide na najnovije ona bad od prvog vlasnika...
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:38   #12
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka bi ti bila BMW 3 e46
nije loš izbor



Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Evo ako ti je važna udobnost, kod dobrog primjerka pouzdanost, a i zavist susjeda dolazi sa istima u paketu.

s ovakvim igračkama ne čudim se
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:40   #13
Quote:
gentor kaže: Pogledaj post
Za te pare gledat da je prvi vlasnik i sto noviji ane koji je model/marka...
Ak se vec ne ide na najnovije ona bad od prvog vlasnika...

znam,nebi bilo loše da i nije uvoz,jedino mi se egzotika ne sviđa, europsko
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:46   #14
sjetio se nečega,zašto tako dooobri auteki imaju stražnji pogon
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:49   #15
primjetio da imaju puno kilometara ,najradije bi kupio nekaj za 10tis€ uz kredit
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 18:10   #16
Razmisli još i o Chrysler sebringu, auto je nepoderiv, pouzdan, jeftin, a nudi opreme oho, i negubi cijenu.


http://www.njuskalo.hr/auti/chrysler...-oglas-1009678

A ovo je redizaj nakon 2004. g.




http://www.njuskalo.hr/auti/chrysler...-oglas-1113800
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 18:14   #17
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
sjetio se nečega,zašto tako dooobri auteki imaju stražnji pogon
Stražnji pogon nije nikakv problem kod istih, jako bi se začudio kako dobro idu po zagorskim bregima u zimi po snjegu, a i zavoje drže jako dobro.

BMW ili Merc. i sa 200 000 km, ako su redovno održavani još mogu tolko napraviti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:01   #18
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post

BMW ili Merc. i sa 200 000 km, ako su redovno održavani još mogu tolko napraviti.
to znam ) slični su i vw kombi,a ni renault nije daleko...imao ja renault18 i čovjek jedan mi kaže da je s njim prešao oko 300tis\km

da jedna briga kaj sam vidio da skoro svi imaju preko 200tis..znam da kvalitetniji motori ako se redovito održavaju mogu jako puno prijeć..
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:04   #19
zašto mi se čini da ovaj sebring "loče" ?
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:09   #20
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
zašto mi se čini da ovaj sebring "loče" ?
Z sebringa si računaj 10 litara normalne vožnje, ali ako staviš plin...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.