Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2019., 20:23   #1
eSIM

Zadnji modeli iPhone-a koji je Apple izbacio (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max) svi od reda nude eSIM opciju, odlična stvar za sve one koji žele imati na svom mobitelu dva broja aktivna u isto vrijeme. U Hrvatskoj eSIM brojeve nudi samo Hrvatski Telekom, no na žalost isključivo za brojeve na pretplatu. U koverti od HT-a dobijete QR kod koji skenirate i za par sekundi broj je aktivan u vašem mobitelu, bez fizičke kartice. Ja ga koristim već više od 12 mjeseci i sve to moram reći jako dobro radi

Vjerujem da bi mnogi uzeli taj broj pa makar za test da vide kako to radi no koči ih što ih HT daje samo na pretplatu. Dobra stvar je što je poljski Orange to sve pojednostavio i možete dobiti poljski eSIM prepaid broj aktivan na vašem mobitelu u par klika, kroz jednostavnu aplikaciju. Uz to, tu odmah dobijete i nove EU roaming pogodnosti i koristiti taj broj u Hrvatskoj kao da ste u Poljskoj, barem za većinu usluga.

Znači, da bi dobili Orange eSIM prepaid broj morate skinuti Orange Flex aplikaciju, u pitanju je službena aplikacija poljskog Orange operatera. Web stranica za više informacija o operateru: AirAlo

Nakon što skinete aplikaciju jednostavno slijedite upute za registraciju. Na žalost app je u cijelosti na poljskom no uključite svoje šesto čulo i neće biti teško razumjeti što vas traži da unesete.

Ukratko - u prvom djelu birate svoj e-mail i password i svoj novi broj mobitela (ponudi vam ih nekoliko). Potom odabirete da već imate fizičku karticu kod sebe, ne želite da vam je šalje doma jer ćete koristiti eSIM. Tu vidim da nekima aplikacija zastane i kao da se ništa ne dešava. "Ubijte je" iz pozadine i ulogirajte se ponovno u nju podacima koje ste unijeli.

Drugi dio kad se ulogirate u aplikaciju je odlazak na osobnu verifikaciju - trebate skenirati svoju osobnu iskaznicu ("Dowód osobisty") prvo sa prednje strane, pa sa stražnje i na kraju napraviti selfi. Bez brige, Orange podržava sve EU dokumente pa tako i hrvatske. Kroz nekoliko minuta dobiti ćete notifikaciju da je verifikacija uspješno odrađena.

Zatim dodate karticu (ja sam stavio Revolut, vidim da Orange surađuje sa njima) i odaberete svoj paket. Ja sam za test uzeo najjeftinij:



Quote:
- besplatni SMS, MMS, pozivi unutar Poljske i EU
- 15Gb interneta unutar Poljske
- besplatni social media aplikacije po potrošnji interneta (to uključuje facebook, instagram, face time, twitter, whatsapp, pinterest itd) u PL
- 2,09 Gb u EU
------------------
25 zlota / cca 40 kn
Čim platite izbacuje vam se eSIM profil na iPhoneu i broj se aktivira nakon par "Next, next" prozora koje vam iPhone izbaci za instalaciju profila.

Mene je jedino malo internet zezao zbog krivih APN postavki. APN je povukao od HT-a umjesto od Orange. Dakle nove Orange APN postavke podešavate na

Quote:
Postavke - Mobilni podaci - Izabrati dole Orange broj - Mobilna podatkovna mreža.
Ukucati ovo pod mobilni podaci:

Quote:
APN: internet
Username: ppp
Password: ppp
I to je to. Broj radi!

Šećer na kraju je da ipak to sve ne morate platiti. Dobra stvar je što Orange nudi 50 zlota besplatno svima koji su se registrirali preko referrala (ali i onima koji su ih pozvali), na žalost ja to nisam znao u početku pa sam ostao bez svojih 50 zlota no tko ih želi može koristiti moj kod MARKO8YB3 (bitno da ga unesete prilikom registracije, naknadno nećete moći!). 50 zlota je dovoljno za dva mjeseca ovog najjeftinijeg paketa, a nudi se i opcija u aplikaciji da ih prenesete na karticu ako ih ne želite koristiti za Orange pakete.

Paket ne morate uzimati svaki mjesec, bitno je da unutar 6 mjeseci nadoplatite račun barem jednom kako bi vam broj ostao aktivan.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 09:50   #2
Nekako ne vidim primjenu osim testiranja.
Ponadao sam se da je onih 15Gb dostupno u EU ali na kraju vidim samo 2.09 u EU.
Jedina fora možda neograničeni pozivi, ali opet zvati nekoga sa poljskim brojem
Dobra fora recimo za AppleWatch ali ne znam kako ide ona fora sa roamingom, ako si dulje od mjesec dana onda nije fair usage pa te ugase.

EDIT: probao sam re gregati ali mi je fejlala registraciaj, tj verifikacija dokumenata. Išao si na "Dowod Osobisty" ilitiga osobna?
EDIT 2: uspio verifikaciju, odradio ovaj put selfie bez naočala
EDIT 3: iskoristio sam tvoj ref. ali mi je sejedno skinuo 25zl sa Revoluta, moram provjeriti jel se to može nekako vratiti ili moram negdje redeemati tih 50zl.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 12:13   #3
Ja sam ovo dobio, izgleda da referral treba uplatiti još jedan mjesec i onda dobije 50zl i jedna i druga strana (što bi dakle bilo da dobije natrag sumu koju je uplatio - 2 mjeseca po 25 zlota)



p.s. Gdje si vidio to da nakon mjesec dana roaminga te ugase zbog ne fair usage? Koliko bi Poljaka na godišnjem odmoru u HR bilo pred gašenjem broja Treba pogledati točno EU zakon oko toga, neki navode da je 4 mjeseca minimum koji operater mora dopustiti zakonski.

I da, Orange ima eSIM profile i za Apple Watch,...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2020., 22:45   #4
Koliko eSIM + SIM profila je moguće imati aktivirano istovremeno na XR ili 11 modelu?

Edit: Nije vezano za iPhone, ali znate neki srpski forwarding servis? Mislio sam izeti Globaltel eSIM za probu pa mi treba za dostavu kartice.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 16:21   #5
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Koliko eSIM + SIM profila je moguće imati aktivirano istovremeno na XR ili 11 modelu?
Profila možeš imati brdo (ne znam koliko točno, ja ih imam 6-7 sigurno), no samo dva mogu raditi u isto vrijeme - jedan eSIM i jedan SIM.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 22:53   #6
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Profila možeš imati brdo (ne znam koliko točno, ja ih imam 6-7 sigurno), no samo dva mogu raditi u isto vrijeme - jedan eSIM i jedan SIM.
Ahaaa, fora, stavio bih eHT, eGlobaltel, eOrange, A1,...



Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 14:01   #7
Pozdrav,
Mene zanima dali je moguče na dual sim mobitelu
Koristiti 2 nano sim i 1 esim,ili 1 nano i 2 esim,ako
Su 2 broja aktivna dali za ovaj esim koji nije aktivan
Dođe neka obavijest o pozivu,sms-u..??hvala
bmwfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 23:22   #8
Ovdje ti je objašnjeno sve oko dual sima.

https://support.apple.com/hr-hr/HT209044

Dual znači dva. Dakle dvije kartice. Ne tri.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 20:28   #9
Pozdrav svima.

Na proljeće u firmi produžujemo ugovore i sad sam već počeo istraživati

Premišljam se da uzmem svoj prvi iPhone, 12 pro mi je nekako najizgledniji
Dosad sam koristio Samsunge zbog dual sima.

Ima li netko iskustva s e-sim?
Negdje sam čitao da se u utor može ubaciti kartica i drugi broj koristiti preko e-sim. Može li se to izvesti ili ću ipak morati ostati na Samsungu (nadam se 21+)
be :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 21:52   #10
Quote:
be :) kaže: Pogledaj post

Ima li netko iskustva s e-sim?
Negdje sam čitao da se u utor može ubaciti kartica i drugi broj koristiti preko e-sim. Može li se to izvesti ili ću ipak morati ostati na Samsungu (nadam se 21+)
jedna napomena. u HR to nudi samo T-com
nemam osobnih iskustva, ali eto da znaš. Ako imaš drugog operatera
https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/esim
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 22:39   #11
Nudi i a1 esim.
Malo je to iphone zakompliciro sa dva broja pa si na njihovim stranicama detaljnije pročitaj kaj i kako
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2021., 08:51   #12
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
jedna napomena. u HR to nudi samo T-com

nemam osobnih iskustva, ali eto da znaš. Ako imaš drugog operatera

https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/esim
To znam.
Trenutno koristim dvije tele2 kartice, ali bih čak i privatni prebacio na ht ako to sve radi kako spada. Imam još neko vrijeme pa ću istraživati

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
be :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2021., 09:04   #13
Quote:
be :) kaže: Pogledaj post
To znam.
Trenutno koristim dvije tele2 kartice, ali bih čak i privatni prebacio na ht ako to sve radi kako spada. Imam još neko vrijeme pa ću istraživati

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Ja koristim esim od HT kao privatni broj a službeni je od A1 i sve radi super.
Imao sam Samsung s 20+ i baterija je koma,minimalno 2x punjenje dnevno ,sada mi 12 promax izdrži cijeli dan.
Preko moj telekoma zatražio esim i uroku 10min na telekomu pod moji dokumenti i na email došao kod,poskenirao ga,dobiješ pin 0000 ili 1111 pa promijeniš ako želiš
panino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 14:10   #14
Prepaid esim

Pozdrav, da li slučajno neki operater u HR nudi prepaid esim za IOS?

Ako ne, kojeg EU operatera mi preporučuje? Da je proces jednostavan i da mogu online uplaćivati i pratiti potrošnju.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 15:03   #15
A1
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 22:31   #16
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
A1
i ht isto nudi
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 23:51   #17
Quote:
mynameis... kaže: Pogledaj post
i ht isto nudi

Al ne na bonove samo pretplata
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 21:16   #18
Android sada omogućava prijenos eSIM-ova sa jednog na drugi mobitel
Star Fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 09:28   #19
Ovo je iOS tema.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 12:18   #20
Tema je prebačena u "krovni" podforum o mobitelima jer će vjerojatno sve više izaći iz iOS sfere - a sam eSIM je generički za sve mobitele
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.