Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2009., 17:00   #1
Kettlebell

Pozdrav!

Jućer sam u jednom centru vidio kettlebell od 5 kg za negdi 50-tak kuna, i bilo mi je ćudno pošto je cijena istih na netu bar 120 kn. I vidio sam da je obložen pvc-om a unutra je željezo+pijesak. Dali je netko od vas to vidio ili naletio na to,što mislite o takvom kettlebell-u i dal ima veće kilaže od 5 kg pošto u ovom centru ima samo od 5 kg?
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:04   #2
Pa inače su standardne težine 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32...itd. Tako da imaš svih mogućih. Ovo što si vidio nisam imao prilike isprobati, ali ne bih ga kupovao iz jednostavnog razloga - loša iskustva s jeftinim stvarima (jasno, ne svima, ali mi je pun kua jeftinih sranja koja se raspadnu za kratko vrijeme, a ako se ne raspadnu onda nisu funkcionalna). Na kettlebellu je bitno dosta toga iako izgleda jednostavan komad željeza oko kojeg ne treba puno filozofirati. Moj savjet je da kupiš pravi lijevani kettlebell i da se posavjetuješ s nekim. Nemoj kupiti previše lagan ili težak kbell. Obično je za prosječnog muškarca početnika potreban kbell od 16 kg... Ako ti treba više informacija javi.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 14:06   #3
Vidio sam taj plastični komad. Nažalost ne bi izdržao mjesec dana treninga. Doduše, vidio sam i kvalitetne kbelle na punjenje željeznom piljevinom koji nisu baš jeftini kao i kbelle koji se "pune" pločama iz teretane- no i dalje sam za lijevani kbell. Razlog - dugotrajnost, kvaliteta treninga i sl. Cijena - set za čovjeka od 75-80 kg - 16, 20, 24 kg - ukupno oko 2000 kuna, uz još jednu od 16 kg - 2500 kuna. Puno ? pa i ne. Dvije godine svakodnevnog treniranja - 3,5 kune na dan ili 105 kuna mjesečno.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 14:57   #4
Nije to baš tako jednostavno. Jer tada nije puno dati ni 100 000 kn za ploćice u wc-u, puno? pa i ne, 100 godina korištenja, 1000 kn godišnje, 83 kn na mjesec, oko 2.77 kn dnevno, sitnica, mada bi ja radije uredio cili kat za 100 000
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 21:05   #5
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno. Jer tada nije puno dati ni 100 000 kn za ploćice u wc-u, puno? pa i ne, 100 godina korištenja, 1000 kn godišnje, 83 kn na mjesec, oko 2.77 kn dnevno, sitnica, mada bi ja radije uredio cili kat za 100 000
Nije baš za uspoređivati sto godina sa dvije godine... Evo za nešto realniju usporedbu: cijena loše kućne teretane (klupica kojoj je moguće podesiti nagib, lat mašina, sprava za prsa...itd) se kreće oko 2 do 2 i pol tisuće kuna...teretane kupljene u eurobike-u... Pitanje je hoće li uopće izdržati dvije godine... E sad, kamakura govori o cijelom setu kbella za dvije do dvije i pol tisuće, ali za prvih 6 mjeseci ti i ne treba više od jednog kbella od 16 kg. Tako da je početna cijena oko 500 kuna. Napredovanje zahtjeva povećanje težine, ali dok iscrpiš većinu mogućnosti sa 16 kg treba vremena. Istina, lakše se i brže napreduje kad imaš više težina na izbor...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:21   #6
Nije isto dvije godine i sto godina kao što nije isto 2500 kn i 100 000 kn. Ja svoje mišljenje o kbellu imam, i nisam po to došao, došao sam po mišljenje o konkretnom kbellu i pitao sam dali je netko naišao na veće težine. Vas dvojica preporućate vježbu samo s kbellom, jasno mi je zašto iz nekih ostalih postova, nisam mišljena da je dobro raditi samo s kbellom, nit sam mišljenja da je dobro raditi samo sa utezima, ili udarati čekićem po gumi, ili se penjati po užetu.... Mislim da treba svega po malo,u tom i je bit, al, to nije tema moga topica, neka netko otvori temu za to, pa ćemo razg, tako da, nema potrebe da me se uvjerava u blagodati ove ili one sprave.
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:40   #7
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Nije isto dvije godine i sto godina kao što nije isto 2500 kn i 100 000 kn. Ja svoje mišljenje o kbellu imam, i nisam po to došao, došao sam po mišljenje o konkretnom kbellu i pitao sam dali je netko naišao na veće težine. Vas dvojica preporućate vježbu samo s kbellom, jasno mi je zašto iz nekih ostalih postova, nisam mišljena da je dobro raditi samo s kbellom, nit sam mišljenja da je dobro raditi samo sa utezima, ili udarati čekićem po gumi, ili se penjati po užetu.... Mislim da treba svega po malo,u tom i je bit, al, to nije tema moga topica, neka netko otvori temu za to, pa ćemo razg, tako da, nema potrebe da me se uvjerava u blagodati ove ili one sprave.
Pa i dobio si konkretne odgovore - radije kupi onaj lijevani od 16kg koji košta 500 kuna nego plastični od 5kg s cijenom od 50 kuna. To je dakako tvoj izbor, ali ako znaš prakticirati kettlebell u treningu dileme neće biti. S druge strane, 50 kuna nije puno za probati i zeznuti se...hebi ga, svako iskustvo košta, pa ako ćeš tada biti bogatiji za iskustvo zašto ne probati. Koliko sam se samo ja puta zeznuo i s puno skupljim stvarima, ali sve je to bilo dragocjeno iskustvo...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:47   #8
Što se tiče praktičnosti kettlebella i potrebe za drugačijim treninzima i spravama...tu si se prevario. Kao fizička priprema za druge sportove i aktivnosti, kettlebell je cjelovit sustav uz koji, ako se prakticira pravilno i sustavno, uglavnom nije potrebno koristiti druge aktivnosti osim matičnog sporta u kojem želimo poboljšati rezultate. Pa tako nema potrebe odlaziti u teretanu ako si rukometaš koji prakticira kbell. Čak sam sklon tvrdnji da nije potrebno niti trčati (osim u svrhu poboljšavanja tehnike kretanja).
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 13:22   #9
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Nije baš za uspoređivati sto godina sa dvije godine... Evo za nešto realniju usporedbu: cijena loše kućne teretane (klupica kojoj je moguće podesiti nagib, lat mašina, sprava za prsa...itd) se kreće oko 2 do 2 i pol tisuće kuna...teretane kupljene u eurobike-u... Pitanje je hoće li uopće izdržati dvije godine... E sad, kamakura govori o cijelom setu kbella za dvije do dvije i pol tisuće, ali za prvih 6 mjeseci ti i ne treba više od jednog kbella od 16 kg. Tako da je početna cijena oko 500 kuna. Napredovanje zahtjeva povećanje težine, ali dok iscrpiš većinu mogućnosti sa 16 kg treba vremena. Istina, lakše se i brže napreduje kad imaš više težina na izbor...
za 2500 kuna sipka,ploce i podesive bucice bez ikakvih klupica,lat masina i ostalog i imas alat do kraja zivota sa kojim mozes jednako efikasno od prve sekunde raditi bilo koji specificni trening,kondicija,izdrzljivost,hipertrofija you name it!sa recimo kett-om bi mogao naletiti na problem(ako imas u startu samo jedan od 16kg) da imas problema sa zaokruzivanjem cjeline!recimo novi si u tome i bas su ti super sve vjezbe,medutim 16 kg ti je taman za swing ili clean ali ti bas hoces raditi tgu a to ti je to much dok recimo sa standardnim utezima toga nema te je pocetnicima puno lakse!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 19:21   #10
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
za 2500 kuna sipka,ploce i podesive bucice bez ikakvih klupica,lat masina i ostalog i imas alat do kraja zivota sa kojim mozes jednako efikasno od prve sekunde raditi bilo koji specificni trening,kondicija,izdrzljivost,hipertrofija you name it!sa recimo kett-om bi mogao naletiti na problem(ako imas u startu samo jedan od 16kg) da imas problema sa zaokruzivanjem cjeline!recimo novi si u tome i bas su ti super sve vjezbe,medutim 16 kg ti je taman za swing ili clean ali ti bas hoces raditi tgu a to ti je to much dok recimo sa standardnim utezima toga nema te je pocetnicima puno lakse!
Dosta radim s početnicima i mogu ti reći da uglavnom koriste istu težinu za sve vježbe. Ako ti je tgu pretežak sa 16 kg možeš ga raditi do pola (npr. do podizanja kukova i kontrakcije mišića stražnjice) nekoliko ponavljanja, a kad se umoriš radiš dalje cijeli tgu bez kbella. Treba biti snalažljiv. Također treba biti snalažljiv sa klasičnim tegovima, ali ljudi nažalost najčešće i radije koriste razne sprave. Šipka i bučice - veliki respect!
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 21:07   #11
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Dosta radim s početnicima i mogu ti reći da uglavnom koriste istu težinu za sve vježbe. Ako ti je tgu pretežak sa 16 kg možeš ga raditi do pola (npr. do podizanja kukova i kontrakcije mišića stražnjice) nekoliko ponavljanja, a kad se umoriš radiš dalje cijeli tgu bez kbella. Treba biti snalažljiv. Također treba biti snalažljiv sa klasičnim tegovima, ali ljudi nažalost najčešće i radije koriste razne sprave. Šipka i bučice - veliki respect!
po meni kett rules za gpp,da ga bar ljudi vise koristi,medutim previse su napravili famu oko toga i cijene stvarno nisu primjerene za normalne ljude!vecina toga je ipak hype da se zaradi lova htio to netko priznati ili ne!sam pavel za sebe u jednom intervju kaze da je "capitalist running dog now"!takoder mi nitko nemoze reci da je normalno traziti za 2000kn za dvodnevni vikend seminar sa hrvatskim rkc instruktorm,give me a break
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 23:28   #12
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
po meni kett rules za gpp,da ga bar ljudi vise koristi,medutim previse su napravili famu oko toga i cijene stvarno nisu primjerene za normalne ljude!vecina toga je ipak hype da se zaradi lova htio to netko priznati ili ne!sam pavel za sebe u jednom intervju kaze da je "capitalist running dog now"!takoder mi nitko nemoze reci da je normalno traziti za 2000kn za dvodnevni vikend seminar sa hrvatskim rkc instruktorm,give me a break
U svakom slučaju si u pravu, ni ja se time ne bavim isključivo iz ljubavi prema treningu. Mislim, da kad se radi o meni i meni bliskim ljudima, ostalima prodajemo svoje znanje. Na kraju, ja stvarno vjerujem u veliku vrijednost kettlebell treninga, jer da ne vjerujem bih se barem za sebe bavio još nečim što smatram boljim ili barem jednako dobrim, pa tako ne vidim ništa loše da nepoznatim ljudima naplatim svoje znanje koje smatram vrijednim...i oni meni naplaćuju svoje usluge.

Što se tiče Pavela i cijelog RKC sustava... Meni se sviđa što Pavel ne umanjuje vrijednost svega drugoga kako bi istaknuo prednosti svojeg proizvoda. Mnogi RKC instruktori se ujedno bave vježbanjem sa šipkama, a i sam Pavel piše knjige o takvom načinu treninga. Dakle nije samo kbell kbell kbell...cijeni on sve što vrijedi. Ja stvarno mislim da i on vjeruje u to što radi i ljudima prodaje, a to ga čini drugačijim od ostalih biznismena koji bi prodali bilo šta samo da se zaradi. Da je kettlebell biznis to nitko ne poriče, ali stvarno je glupo u današnje vrijeme kritizirati RKC jer je to biznis. Meni je bitno to da je iskren biznis.
Nitko ne spominje npr. marketing kao biznis. Na fakultetima te ljude uče kako da lažu, kradu i manipuliraju na sve moguće i nemoguće načine...to je meni veći problem nego RKC biznis koji ljudima pruža nešto čime mogu definitivno poboljšati kvalitetu svog fizičkog stanja kao rekreattivci ili rezultate kao profesionalci.

Što se tiče vikend seminara od 2000 kn ne znam sve detalje pa ne bih kritizirao. Ali za usporedbu, koliko bi koštalo sat vremena savjetovanja kod vrhunskog hrvatskog odvjetnika? Ili vikend seminar kod hrvatskog stručnjaka za marketing?
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 09:09   #13
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju si u pravu, ni ja se time ne bavim isključivo iz ljubavi prema treningu. Mislim, da kad se radi o meni i meni bliskim ljudima, ostalima prodajemo svoje znanje. Na kraju, ja stvarno vjerujem u veliku vrijednost kettlebell treninga, jer da ne vjerujem bih se barem za sebe bavio još nečim što smatram boljim ili barem jednako dobrim, pa tako ne vidim ništa loše da nepoznatim ljudima naplatim svoje znanje koje smatram vrijednim...i oni meni naplaćuju svoje usluge.

Što se tiče Pavela i cijelog RKC sustava... Meni se sviđa što Pavel ne umanjuje vrijednost svega drugoga kako bi istaknuo prednosti svojeg proizvoda. Mnogi RKC instruktori se ujedno bave vježbanjem sa šipkama, a i sam Pavel piše knjige o takvom načinu treninga. Dakle nije samo kbell kbell kbell...cijeni on sve što vrijedi.
kuzimo se,ja volim kettlebell i fora mi je sa vremena na vrijeme trenirati sa njim i drago mi je da vidim da ima ostalih ljudi koji su shvatili poantu toga!kao sto rekoh pratim pavelov rad dugo,puno prije nego se uopce pojavio kett u prici,power to the people itd..pavel i je krenuo u pricu u kojoj je pokusao objasniti da nije svaki trening sa utezima isti!vecina stvari i ljudi koji se bave kett-om recimo mike mahler jos uvijek intenzivno treniraju sa utezima i drago mi je da i ti i tvoji kolege spadate u tu grupu koja se nije ogranicila svojim videnjem stvari na samo kett jer sam sreo puno ljudi koji se ponasaju podcijenjivacki prema najdokazanijem sistemu treninga zato jer oni imaju kontakt sa necim novim te pokusavaju izvuci financijsku korist pljujuci po necemu drugom,drago mi je da nisi jedan od tih!zelim ti sve najbolje,da educiuras sebe i druge u sto vecoj mjeri pa cemo mozda imati malo manje ovih zatupljenih!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 09:39   #14
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post

Što se tiče vikend seminara od 2000 kn ne znam sve detalje pa ne bih kritizirao. Ali za usporedbu, koliko bi koštalo sat vremena savjetovanja kod vrhunskog hrvatskog odvjetnika? Ili vikend seminar kod hrvatskog stručnjaka za marketing?
mislim da se mozemo sloziti da je razlika ici 5 godina na faks i investirati u tih 5 godina hrpu love nego povuci knjige sa neta,napraviti improvizirani kett kod tokara trenirati sa njim godinu dana i otici na certifikat,recimo za seminar nekog vrhunskog majstora bv-a iz japana koji to radi citav zivot i definitivno se kuzi u to je cijena 100 e za vikend!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 11:43   #15
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
...
Mislim da osoba koja prođe RKC učeći tehniku samo iz knjiga s neta s improviziranim kbellom mora biti stvarno nadarena. Imao sam odlične uvjete i dovoljno vremena za pripremu, plus 5-6 seminara Petera Lakatosa iza sebe i nije mi bilo lako. Rijetki su ljudi koji su se pripremili s knjigama skinutim s neta, bez ijednog posjeta RKC instruktoru i lošim uvjetima za pripremu.

Nije isto što i fakultet, ta je usporedba bila samo za primjer kako se ljudi bave stvarno odurnim stvarima kako bi uspjeli u biznisu, pa hvaljenje svog konja (kbella) stvarno nije ništa neuobičajeno niti toliko prljavo da bi ga toliko kritizirali kao biznis. RKC ljudima prodaje dobar i kvalitetan proizvod i to je to. Što ima loše u tome?

Kao što napisah, ne znam detalje seminara od 2000 kuna (Seminar Petera Lakatosa je koštao oko 200-250 kuna), možda je u cijenu seminara bio uračunat i kettlebell. Možda je seminar doslovno trajao dva dana svaki dan po 8 sati...previše je tu činjenica s kojima nisam upoznat.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 11:55   #16
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
...
jel mozes molim te napisati koje su norme za dobivanje certifikata,zanima me informativno,moze i na pm ako nije za javnost!hvala
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:25   #17
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
jel mozes molim te napisati koje su norme za dobivanje certifikata,zanima me informativno,moze i na pm ako nije za javnost!hvala
Može na pm iako nije neka velika tajna, ima sve na dragondoorovim stranicma...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:33   #18
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Jućer sam u jednom centru vidio kettlebell od 5 kg za negdi 50-tak kuna, i bilo mi je ćudno pošto je cijena istih na netu bar 120 kn. I vidio sam da je obložen pvc-om a unutra je željezo+pijesak. Dali je netko od vas to vidio ili naletio na to,što mislite o takvom kettlebell-u i dal ima veće kilaže od 5 kg pošto u ovom centru ima samo od 5 kg?
vanstandardna težina, premala ručka, i kilaža samo 5 i 2,5kg, zbog ručke nefunkcionalno za većinu vježbi jedino što dobro izgleda. Krivo izrađna ili ovako mala ručka najčešće dovede do ozljede ručnog zgloba, mala je kilaža pa teško, možda kod žena.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 02:05   #19
kettlebell

pozz
sry, sta upadam ali zanima me gdje u Zagrebu mogu otici na tecaj s girjama...
tnx...
JelenaMarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 08:19   #20
Quote:
JelenaMarija kaže: Pogledaj post
pozz
sry, sta upadam ali zanima me gdje u Zagrebu mogu otici na tecaj s girjama...
tnx...
Mislim da za sada jedino Coregym kod rotora i klub na kvatriću...
__________________
www.strongfirst.com.hr

Zadnje uređivanje Petar Popara Crni : 13.10.2009. at 08:20. Reason: ispravak netočnog navoda
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.