Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2007., 20:29   #1
Ratni zločini mudžahedina

i danas posle toliko godina nisam cuo niti igde procitao da je osudjen i jedan jedini mudzahedin! gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima ;ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata ;cuo sam odnosno citao kako neki govore da je to krivica hrvata jer im je granica bila otvorena i da inace oni to nebi uradili;pa takvo licemere dosad nisam video i sta e onda alija trazio na velikom zboru tih istih i zbog cega je odrzavao veze sa iranim i slao svoje ljude tamo
berseker is offline  
Old 31.03.2007., 21:08   #2
To sa odsecanjem glava je fotomontaza.Miroljubivi mudzahedini to ne rade.
insane99 is offline  
Old 01.04.2007., 03:09   #3
Nedavno sam pogledao par filmića o prisustvu mudžahedina u Bosni i ne ulazeći u to kakve su i da li su činili zločine moram da primetim da je strašno interesantno kako u Federaciji BiH do sada nije spomenuo ništa po tom pitanju. Mudžahedini i njihovo ratovanje na strani Armije BiH kao i njihovo trenutno bivstvovanje u BiH se kriju kao što zmija krije noge. Evo i linka....

http://www.youtube.com/watch?v=2_8tcTStXYw
VrangeL_1917 is offline  
Old 01.04.2007., 09:29   #4
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pogledao par filmića o prisustvu mudžahedina u Bosni i ne ulazeći u to kakve su i da li su činili zločine moram da primetim da je strašno interesantno kako u Federaciji BiH do sada nije spomenuo ništa po tom pitanju. Mudžahedini i njihovo ratovanje na strani Armije BiH kao i njihovo trenutno bivstvovanje u BiH se kriju kao što zmija krije noge. Evo i linka....

http://www.youtube.com/watch?v=2_8tcTStXYw
ja nezelim vrsiti ikakvu propagandu ali eto vidite i sami gospodine da cijeli svet prica i sudi srbima i hrvatima a njima niko isto je zacudjujuce da ova tema neiteresuje ljude ni ovde pa i na rts forumu ali ce ih mozda interesovati za par godina jer su mnogi mudjahedini ostali u bosni isire sve vise vehabizam sa time da iran saudijska arabija itd grade objekte u kojima se deca uce najekstremnijem islamstvu i verujte mi da ce zbog toga kroz krace vreme ne samo srbi imati problema vec ihrvati odnosno sve nemuslimanske nacije u bivsoj sfrj
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 10:11   #5
Quote:
ja nezelim vrsiti ikakvu propagandu ali eto vidite i sami gospodine da cijeli svet prica i sudi srbima i hrvatima a njima niko isto je zacudjujuce da ova tema neiteresuje ljude ni ovde pa i na rts forumu ali ce ih mozda interesovati za par godina jer su mnogi mudjahedini ostali u bosni isire sve vise vehabizam sa time da iran saudijska arabija itd grade objekte u kojima se deca uce najekstremnijem islamstvu i verujte mi da ce zbog toga kroz krace vreme ne samo srbi imati problema vec ihrvati odnosno sve nemuslimanske nacije u bivsoj sfrj
Prvo kakve medjusobne veze imaju S.Arabija i Iran?A pogotovo Iran i vehabizam...ocigledno nemas pojma o cemu pricas.Inace ovaj sklop rijeci je..ono...za peticu ...."najekstremnijem islamstvu"...sta je to islamstvo?
Nego reci ti meni nesto...1992 nije bilo nikakvih Arapa ni "vehabija" ovdje...zasto smo onda slusali poptpuno istu pricu o "zelenoj transferzali", "dzihad ratnicima", "Alijinim Islamskim bojovnicima" itd.Tad se djeca nisu ucila toliko kako ti kazes "najekstremnijem islamstvu" pa ipak ih pobiste i raseliste.Mnogo Bosnjaka se nije pridrzavalo Islamskih propisa pa ipak platise glavom samo radi imena.Gdje je onda bila "vehabijska opasnost"?
Da nece biti da vama smeta sto ovdje postoje bilo kakvi muslimani?
Tahvil-pasa is offline  
Old 01.04.2007., 10:20   #6
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
i danas posle toliko godina nisam cuo niti igde procitao da je osudjen i jedan jedini mudzahedin! gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima ;ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata ;cuo sam odnosno citao kako neki govore da je to krivica hrvata jer im je granica bila otvorena i da inace oni to nebi uradili;pa takvo licemere dosad nisam video i sta e onda alija trazio na velikom zboru tih istih i zbog cega je odrzavao veze sa iranim i slao svoje ljude tamo
Pa razmisli ti zašto nije osudjen....vjerovatno jer zločina nije bilo.

U svakom slučaju, sve loše što su uradili biće sigurno procesuirano, pa vidjećemo.

A zna se tko je "radio zverstva" i tko je "licemer".

Evo ti malo uživaj, Bog će da oprosti...

http://www.youtube.com/watch?v=ROuWExGLTss
forget-me-not is offline  
Old 01.04.2007., 10:22   #7
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Prvo kakve medjusobne veze imaju S.Arabija i Iran?A pogotovo Iran i vehabizam...ocigledno nemas pojma o cemu pricas.Inace ovaj sklop rijeci je..ono...za peticu ...."najekstremnijem islamstvu"...sta je to islamstvo?
Nego reci ti meni nesto...1992 nije bilo nikakvih Arapa ni "vehabija" ovdje...zasto smo onda slusali poptpuno istu pricu o "zelenoj transferzali", "dzihad ratnicima", "Alijinim Islamskim bojovnicima" itd.Tad se djeca nisu ucila toliko kako ti kazes "najekstremnijem islamstvu" pa ipak ih pobiste i raseliste.Mnogo Bosnjaka se nije pridrzavalo Islamskih propisa pa ipak platise glavom samo radi imena.Gdje je onda bila "vehabijska opasnost"?
Da nece biti da vama smeta sto ovdje postoje bilo kakvi muslimani?
meni starosedeoci muslimani nesmetaju vec ove bradonje koje kvare bosansku mladost;mudzahedini su tu jos od1991 ito preko hamasa sto kazu strane sluzbe a ne ja i ponavlja ti religija islama jest za primer ali ne fundamentalizam
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 13:23   #8
Glupost da nisu osudeno.Maktouf sad u zatvoru,neki cekaju sudenje.Nemojte pricati o stvarima o kojima pojma nemate.
zebu is offline  
Old 01.04.2007., 14:10   #9
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Glupost da nisu osudeno.Maktouf sad u zatvoru,neki cekaju sudenje.Nemojte pricati o stvarima o kojima pojma nemate.
dobro a koji je to procenat naspram srba i hrvata?a to da nemam pojma hvala ti za takvu ocenu ali znaj da sam u centru dogadjaja ovde u stranoj zemlji i ponavljam ti da nemam nista protiv muslimana ali protiv radikalnog islama i serijata da i s time po muslimanskoj veri treba ziveti u slozi sa svima deliti milostinju pa ako te neko nepostuje nemoras ni ti njega ali ni u jednoj surati alah nije rekao ubij za mene niti oduzmi sebi zivot jer sam ti ga dao na poklonu a ove bradonje cine sve kontra kao i hriscanske budale koje su okrenute nacionalizmu
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 14:16   #10
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Glupost da nisu osudeno.Maktouf sad u zatvoru,neki cekaju sudenje.Nemojte pricati o stvarima o kojima pojma nemate.
Oni glavni nisu u zatvoru.Osudjuju tamo neke vozace a prave zlocince ne.
insane99 is offline  
Old 01.04.2007., 14:26   #11
Koliko je meni poznato ti strani dobrovoljci -mudjahedini su se vise ubijali izmedju sebe-kao siti protiv sunita ili obratno...a sto se tice njihovi zlocina, oni postoje...sto nisu procesuisani to je pitanje sudstva.
spiritual beggar is offline  
Old 01.04.2007., 14:32   #12
Pa sad su poceli i njih hvatati po Bosni.Njih se boje i bosanci po Bosni,kamoli srbi i hrvati.Sta se tice kriminala,to je 5% u cijeloj BiH,a ostalo su bili srbi i hrvati.Mudzahedini nisu klali civila,nego su zarobljene cetnike,da su jih pustili nakon zarobstva,opet bi krenuli u rat protiv muslimana,pa zato su ih sredili za uvijek.Sve je to ok,samo su malo previse radili "bolestne" stvare u ratu.
Amel3 is offline  
Old 01.04.2007., 14:36   #13
Quote:
Amel3 kaže: Pogledaj post
Pa sad su poceli i njih hvatati po Bosni.Njih se boje i bosanci po Bosni,kamoli srbi i hrvati.Sta se tice kriminala,to je 5% u cijeloj BiH,a ostalo su bili srbi i hrvati.Mudzahedini nisu klali civila,nego su zarobljene cetnike,da su jih pustili nakon zarobstva,opet bi krenuli u rat protiv muslimana,pa zato su ih sredili za uvijek.Sve je to ok,samo su malo previse radili "bolestne" stvare u ratu.
mudzahedini klali cetnike nije tako nego mudzahedini klali hriscane srbe i hrvate
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 16:15   #14
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
mudzahedini klali cetnike nije tako nego mudzahedini klali hriscane srbe i hrvate
A sta si ti mislio,da ce mudzahedini gledati,kako kolju hrvati muslimanske civile po Ahmicima i okolini?
Amel3 is offline  
Old 01.04.2007., 17:46   #15
Quote:
Amel3 kaže: Pogledaj post
A sta si ti mislio,da ce mudzahedini gledati,kako kolju hrvati muslimanske civile po Ahmicima i okolini?
ma nisam ja nista mislio ;svi ovi forumi su bezveze samo da sire nacionalnu netrpeljivost zar to nisi shvatio
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 18:32   #16
Quote:
ma nisam ja nista mislio ;svi ovi forumi su bezveze samo da sire nacionalnu netrpeljivost zar to nisi shvatio
Pa si ti zato u cilju sirenja nacionalne Trpeljivosti i otvorio temu o Mudzahedinskim "zlocinima".How yes no.
Inace koliko sam ja vidio Mudzahedinima se na teret stavlja odnos prema ratnim VOJNIM zarobljenicima...rijetko ili nigdje se spominju civilni zarobljenici a zene i djeca pogotovo.Iako se i to podvodi (zlostavljanje zarobljenih vojnika) pod zlocin ipak smatram da prvo treba procesuirati desetine hiljada zlocinaca odgovornih za ubijanje, silovanje i zlostavljanje DJECE i ZENA koje je ucinjeno bez ikakvog razloga a tek onda se pozabaviti preispitivanjem pojedinih akcija Mudzahedina.
Inace meni je dovoljan onaj opis koji sam procitao gdje neki strani Mudzahedin udara nekog cetnika zarobljenog poslije oslobadjanja Vozuce i Ozrena i dere se na njega vicuci i placuci "Moja majka Srebrenica, moja majka Zepa".Ima tu raznih nijansi.
Ne pravdam nicije zlocine ali ipak treba prvo naci one odgovorne za hiljade masovnih grobnica razasutih sirom BiH.Prvo Karadzic i Mladic kao planeri, pa onda hiljade radih i odusevljenih izvrsilaca njihovih planova pa tek onda Abu ovaj ili onaj.
Tahvil-pasa is offline  
Old 01.04.2007., 23:03   #17
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima
Dali si vidio ko je bio taj komu je glava odsjecena?Dali je zrtva bio vojnik ili civil??
Daj mi neki link (vjerodostojan) koji moze potvrditi da su Mudzahedini pocinili zlicin nad civilima !!! Sta se dogodilo sa pravoslavnim manastirom u Bocinji,selu u komu je bio stacioniran Mudzahedinski logor??


Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata
Tacno,a hrvati i srbi su vodili rat protiv Islama i bosanskim muslimanima su bili namijenili istrijebljenje.Da nije bilo pomoci muslimanskih zemalja i Mudzahedina mozda bih im to i uspjelo.
Ayman is offline  
Old 01.04.2007., 23:04   #18
Quote:
insane99 kaže: Pogledaj post
To sa odsecanjem glava je fotomontaza.Miroljubivi mudzahedini to ne rade.

http://img53.imageshack.us/img53/6121/cuuvh7.jpg
Ayman is offline  
Old 01.04.2007., 23:07   #19
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pogledao par filmića o prisustvu mudžahedina u Bosni i ne ulazeći u to kakve su i da li su činili zločine moram da primetim da je strašno interesantno kako u Federaciji BiH do sada nije spomenuo ništa po tom pitanju. Mudžahedini i njihovo ratovanje na strani Armije BiH kao i njihovo trenutno bivstvovanje u BiH se kriju kao što zmija krije noge. Evo i linka....

http://www.youtube.com/watch?v=2_8tcTStXYw
Samo da napomenem:
Mudzahedini JESU boravili u BiH,jesu isto kao sto su boravili oni koji su se borili na strani V-RS i HVO-a.Samo pri okupaciji Srebrenice,zajedno sa srpskom vojskom,u grad je uslo oko 100 krscanskih mudzahedina iz Grcke,Rumunije,Rusije,Bugarske itd.
Ayman is offline  
Old 01.04.2007., 23:08   #20
Ma dajte pa muslimani su jedine zrtve ovog rata...hahahha jashta su oni su isto klali,ubijali,vrsili ratne zlocine mi znamo,al Europa i svijet nece da reagira na to.Bosnjaci su dobri samo u medijskom ratovanju sebe su stavili u ulogu jedinih koji su branili BiH i jedinih zrtava,a zaboravili su spomenut da kad je JNA napala selo Ravno u hercegovini oni su rekli da to nije njihov rat i jedino su se hrvati u BiH samoorganizirali u HZ-HB i sa HVO-om posli u oslobadanje okupiranih podrucja.Al eto neka nam sude prava je spora a stice i njih i njihove mudhadine koji su dosli sa deva ovamo klat ljude!!!
Ero_iz_Mostara is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.