Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 21:36   #81
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
u zadnjih par mjeseci mi se događa nešto čudno. pucaju mi kapilare na rukama (a nekad i na nogama) bez nekog vidljivog razloga.
samo me odjednom zaboli, stvori se podljev i natekne.
ima li tko ikakvu ideju zbog čega mi se to događa?

p.s. planiram otići kod doktora sljedeći tjedan zbog toga i još nekih stvari ali me zanima što vi mislite o tome.
Hey,jesi li bila kod doktora?sta je rekao da je problem?to mi je bas cudno da tako bez razloga pukne kapilara i otekne...
gogilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:29   #82
nisam, nikako naći vremena za to. uz posao i fax obično se samos rušim u krevet kad god nađem malo slobodnog vremena. neznam kad ću stići otići kod doktora
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 19:02   #83
ispucale kapilare

cime se drage moje borite protiv toga? noge su mi najkriticnije podrucje..
ivana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:27   #84
ja sam odustala od borbe, probala sve i svasta za sta sam cula ili mi nudili ali uzalud..sta je tu je
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:38   #85
a bojim se da ce tako i samnom biti.. hvala svejedno
ivana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:50   #86
hehe a cuj ja bi te rado utjesila ali nemam cime, mozda netko zna za nesto pa i nas dvije naucimo nesto korisno
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 00:33   #87
Ovako, prevencije radi i zbog poboljšanja tonusa krvnih žila trebalo bi jesti puno vitamina C, općenito pripaziti na zdravu prehranu, ne pušiti, baviti se sportom ili vježbati na bilo koji način, ne križati noge pri sjedanju ili ˝gnječiti˝ vene na neki drugi način (npr. cučati), izbjegavati saunu, ali i sunčanje jer toplina širi krvne žile.

Ako je situacija stvarno loša mogu se piti i tablete za poboljšanje cirkulacije i to svakih par mjeseci, a naročito preko ljetnih vrućina, to pomaže ako imate bolne noge.

Nadalje, ispucale kapilare se mogu ukloniti laserom, ali nažalost nitko ne garantira da se neće pojaviti opet.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 00:41   #88
pila vitamin C tabletice al mislim da nije bilo dovoljno.. laserom sam isto pokusala, ali vise su nekako ljubicaste boje, ne crvenkaste, a kao crvenkaste je lakse uklonit.. Noge volim krizat ( ) i sjedit na njima. al pokusat cu sto manje ..tenks blondy
ivana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 00:55   #89
Ma nema na čemu. E da, i korištenje kontracepcijskih pilula nije baš preporučljivo ako postoje problemi s kapilarama i/li venama.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 03:47   #90
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
Ovako, prevencije radi i zbog poboljšanja tonusa krvnih žila trebalo bi jesti puno vitamina C, općenito pripaziti na zdravu prehranu, ne pušiti, baviti se sportom ili vježbati na bilo koji način, ne križati noge pri sjedanju ili ˝gnječiti˝ vene na neki drugi način (npr. cučati), izbjegavati saunu, ali i sunčanje jer toplina širi krvne žile.
Evo, zadnjie dvije godine prestala sam nosit uske hlače (baš sam se potrudila nabaviti lanene hlače i vrećaste traperice), bicikl i noge su mi svakodnevno jedina prijevozna sredstva, vode sam oduvijek pila puno, i poprilično sam promijenila prehranu u neke druge svrhe. Svela cigare na nekoliko komada mjesečno. Međutim, kapilara i celulita sam dobila na izvoz. Budući da pijem Diane 10 godina pretpostavljam da je to razlog, što su mi potvrdile obje prijateljice doktorice.

Dobra vijest je što je to jedino estetski problem, budući da su vrlo male šanse da te sitne kapilare prerastu u ozbiljne vene. Još jedna loša vijest je kaj uklanjanje fakat dođe jenbenih soma ojra... Pa tko će to skupit, kraj toliko bitnijih stvari na svijetu?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 03:49   #91
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
Ma nema na čemu. E da, i korištenje kontracepcijskih pilula nije baš preporučljivo ako postoje problemi s kapilarama i/li venama.
Ovo je istina. Ja sam imala fakat lijepu kožu, niti sam obiteljski sklona kapilarama, pa sam ih svejedno dobila. Trebalo je pit tablete preko 5 godina za to, ali ustrajala sam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:06   #92
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
Ovako, prevencije radi i zbog poboljšanja tonusa krvnih žila trebalo bi jesti puno vitamina C, općenito pripaziti na zdravu prehranu, ne pušiti, baviti se sportom ili vježbati na bilo koji način, ne križati noge pri sjedanju ili ˝gnječiti˝ vene na neki drugi način (npr. cučati), izbjegavati saunu, ali i sunčanje jer toplina širi krvne žile.

Ako je situacija stvarno loša mogu se piti i tablete za poboljšanje cirkulacije i to svakih par mjeseci, a naročito preko ljetnih vrućina, to pomaže ako imate bolne noge.

Nadalje, ispucale kapilare se mogu ukloniti laserom, ali nažalost nitko ne garantira da se neće pojaviti opet.
Ovog se svega drzim cijeli zivot pa opet sranja, inace nemam nikakvih problema sa cirkulacijom ili bar nisam primjetila.

Antibebi su me navodno i dovele u ovo stanje, na svu srecu nisam ih puno pila.

Laser je izgleda jedina opcija ali kao sta i ti kazes isto nije garancija.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:06   #93
a kao da postoje neke kreme i kremice za to? makar to bi bilo prejednostavno oba roditelja imaju probleme s venama i nije mi nis cudno.. al fakat ne izgleda lijepo na meni tak mladoj kontracepcijske pilule ne pijem.. osim u dva slucaja kad sam morala popit one velike doze za ujutro poslije.
ivana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 16:31   #94
ma i ja imam problema s tim ali sam odustala...jedino sto mi je pomoglo je da sam si kupila kvalitetnu anatomsku obucu jer sam primjetila da ako dugo hodam u ravnoj obuci( npr.japanke) noge me bole i kapilare se jace vide...
__________________
..imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid...
http://www.youtube.com/watch?v=okJpA...eature=related
huLahoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:05   #95
Popucale kapilare na licu

Odmah se ispričavam ako je već bila ova tema

zanima me što uzrokuje pucanje malih sitinih crvenih žilica ili kapilara na licu i kako se to može spriječiti ili koje su mjere za liječenje?


hvala na odg.
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:37   #96
ajd ajd,nemojte se sad skrivati....samo pogledajte bolje područje oko nosa ili ispod očiju....i skužite će te....


i da moju prijateljicu muče kapilare na nogama...a ima 23 godine...i nije da radi u dućanu ili tako nešto....pa ako imate savjet i za to....
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 11:27   #97
Quote:
Žabica22 kaže: Pogledaj post
Odmah se ispričavam ako je već bila ova tema

zanima me što uzrokuje pucanje malih sitinih crvenih žilica ili kapilara na licu i kako se to može spriječiti ili koje su mjere za liječenje?


hvala na odg.
pozdrav,

ja imam kapilare na licu a inače bolujem od lupusa jedne boleštine opasne....te kapilare na licu izazvale su mi rosaceu o tome pronađi na googlu....ukratko imaš neke kremice i laser koji je skup a da li će ti pomći ili čak odmoći ne zna se..ja koristim kozmetiku od avene diroseal i nije mi loša ali mi se stanje na licu pogorša čim zahladi....i naravno izbjegavaj sunce
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 13:16   #98
Quote:
lirena kaže: Pogledaj post
pozdrav,

ja imam kapilare na licu a inače bolujem od lupusa jedne boleštine opasne....te kapilare na licu izazvale su mi rosaceu o tome pronađi na googlu....ukratko imaš neke kremice i laser koji je skup a da li će ti pomći ili čak odmoći ne zna se..ja koristim kozmetiku od avene diroseal i nije mi loša ali mi se stanje na licu pogorša čim zahladi....i naravno izbjegavaj sunce
HVALA

znači to je bolest'!
dobro kod mene nije baš kritično,..imam možda 2 kapilare...mislila sam otić do ljekarne pa da mi žene nešto preporuče.....samo da nije bezveze....
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 09:10   #99
Quote:
Žabica22 kaže: Pogledaj post
HVALA

znači to je bolest'!
dobro kod mene nije baš kritično,..imam možda 2 kapilare...mislila sam otić do ljekarne pa da mi žene nešto preporuče.....samo da nije bezveze....
pokušaj sa kremama od avevea...meni su ok
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:25   #100
Quote:
lirena kaže: Pogledaj post
pokušaj sa kremama od avevea...meni su ok

jel su skupe? kaj ti onda potpuno nestanu ili samo to malo smiri??
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.