Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 09:36   #61
Pitanje:
Pet godina stednje mi istice u prosincu ove godine... ukoliko produzim ugovore ( sa starih dignem lovu) ... nove ugovore ugovorim na neku svotu...
Da li je moguce svih 5 god nista ne uplatiti na nove ugovore?? Sta se desava u tom slucaju -ako nema nikakvih uplata na racunima (da li treba platiti neku naknadu nakon 5god)?
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 09:49   #62
Mislim d aje moguce, ali onda u ovom slucjau ne dobijes propisani DPS na 5000kn nego manje i to onoliko koliko si ulozio na racunu. No s druge strane moguce je da ce stedionica raskinuti ugovor zbog slabog priliva, ali ona nece to raditi jer je dalje zainteresirana za neku akciju. Naknada dalje idu i skinut ce dio po dio svake godine sve do kraja.

S druge strane, ja sam se raspitivao u vezi s mojim slucajem i zenska mi odgovorila da se radi o novom ugovoru, dakle, novih 5 godina i td. Pismo pondue je samo mamac i nista drugo. ne treba mi to vise. Kada bih imao puno novaca, stavio bih nesto u to, no meni je ipak veci interes ulaganje u dionice i fondove...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 10:51   #63
[QUOTE=GoldenSurferFromCRO]Mislim d aje moguce, ali onda u ovom slucjau ne dobijes propisani DPS na 5000kn nego manje i to onoliko koliko si ulozio na racunu. No s druge strane moguce je da ce stedionica raskinuti ugovor zbog slabog priliva, ali ona nece to raditi jer je dalje zainteresirana za neku akciju. Naknada dalje idu i skinut ce dio po dio svake godine sve do kraja.
QUOTE]

Razmisljam o tome da ipak imam u rezervi (osigurac) mogucnost podizanja kredita u st. stedionici (produzivanje ugovora).. Bas danas najavljuju povecanje kamata na stambene kredite za sljedecu godinu na 8 % kod banaka... Samo bi volio znati koliko bi otprilike platio naknada za tih 5 god u stedionici??
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 10:59   #64
Za sklapanje ugovora 1% ugovorene svote, no mozes odmah u startu uzeti najmanju svotu, te tijekom godine povisiti na 5000kn, to stedionice nece te odbiti, ali ces na krjau roka dobiti malu mogucnost da uzmes veliki kredit kao sto je stambeni. a naknada za vodjenje racuna je uvijek oko 15kn kvartalno, znaci oko 60kn godisnje (mislim da je tu negdje)
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:22   #65
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Za sklapanje ugovora 1% ugovorene svote, no mozes odmah u startu uzeti najmanju svotu, te tijekom godine povisiti na 5000kn, to stedionice nece te odbiti, ali ces na krjau roka dobiti malu mogucnost da uzmes veliki kredit kao sto je stambeni. a naknada za vodjenje racuna je uvijek oko 15kn kvartalno, znaci oko 60kn godisnje (mislim da je tu negdje)
Hvala Golden
Naknada za vodjenje racuna (cca 60kn godisnje je ok)...
Hebe me onih 1% za sklapanje ugovora na neku "normalnu" svotu....

??? hm mislim da bi ti to trebali vratiti ako nakon 5 god ne bi uzeo kredit??? isti slucaj kao tvoj golden kad su ti sad vratili onih 1 % sto su ti na pocetku stednje uzeli???
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:57   #66
Da, meni su vratili 1% na kraju stednje. Ja sam na pocektu platio 1% vise misleci da je to takva procedura pa sam skuzio da sve to moze proci bez 1% naknade pa sam u drugoj godini smanjio glanvicu to jest 5000-800 = 4200kn i tako uplatio drugu godinu, sve ostalo po 5000kn. Ocekivao sam da ce mi traziti 800kn, no meni su sve do zadnje lipe isplatili!

Sve ovisi o tebi, trebas li stednju pretvoriti u kredit ili ne. ako ne zelis kredit, onda ti je svejedno koja je ugovorena svota i to po pravilu ona najmanja! A ako ti nije svejedno, onda je eto 1%, ali netko gore mi je rekao da po novome stedioncie izricito traze 1% naknade za sklapanje posebno od uplate glavnice godisnje...provjeri to.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:58   #67
Quote:
Lucky kaže:
Hvala Golden
Naknada za vodjenje racuna (cca 60kn godisnje je ok)...
Hebe me onih 1% za sklapanje ugovora na neku "normalnu" svotu....

??? hm mislim da bi ti to trebali vratiti ako nakon 5 god ne bi uzeo kredit??? isti slucaj kao tvoj golden kad su ti sad vratili onih 1 % sto su ti na pocetku stednje uzeli???
Možeš ti ugovoriti manji ugovoreni iznos i paltiti 1% na taj manji iznos. No ako ga ideš povećavati platit ćeš 1% na razliku između novog i starog ug. iznosa, dakle ne gine ti 1% kako god okreneš.

Naknada za vođenje računa je 3,1€ godišnje ako je valutna klauzula ili 25KN za kune.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:15   #68
Definitivno ti preporučam da ne otkazuješ ugovore do 02.01.2007. Taj dan uplatiš na svaki ugovor po 5000kn i ugovore otkažeš 03.01. Tako ćeš dobiti sveukupnu ušteđevinu (uklljučujući i dan ranije uplaćenih 5000kn po ugovoru),ali ćeš steći pravo na državna poticajna sredstva za 2007. koja će ti doduše sjesti na račun 2008. ali ako imaš više ugovora nije zanimarivo. Bezobzira na datum kad ti ističe ugovor ako ga ne otkažeš uplata ti se priznaje
Razmisli o tome...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:31   #69
Ali ja sam pitao zensku tamo u stedionici i ona veli da ako uplatim novih 5000kn, da to mora ici na novi ugovor. A to znaci jos 5 godina stednje, to mi ne odgovara.
(osim ako me zeli preveslati?)
Stari ugovor kao da prestaje vaziti istim trenutkom kada mi je isplacena sva akumulirana lova osim preostalog dijela DPS za 2005. god. koja ce mi sjedati sad u prosincu ili u sijecnju druge godine...i to je to sa starim ugovorom.

daisy 123, znaci ja moram jos jednom ici u stedionicu i javiti da zelim sluzbeno zavrsiti stari ugovor, a kako do sada nisam ucinio, znaci da stari ugovor jos traje? ne bih bas vjerovao u to...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:13   #70
A ne, krivo si ti mene razumio. Ukoliko ti je isplačen novac, time ti je i prestao važiti ugovor.
Ja kažem da tih 5000kn treba uplatiti prije nego se otkaže ugovor tj. traži isplata sredstava.
To sam i sama učinila.
Dakle uplatiš 5000kn i sljedeći dan zatražiš raskid ugovora tj. isplatu sredstava.
U tom slučaju u zakonskom roku od 14 dana dobit ćeš sav novac koji se nalazi na tvom računu (uključujući i novouplaćenih 5000kn ), a poticaji sjedaju sljedeće godine.
Dakle imaš šanse u roku od 14 dana zaraditi 750 kn po ugovoru ni orao ni kopao...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:15   #71
E steta je, vec je kasno....nema veze....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:30   #72
Eto ali meni nisu vratili onu ulaznu naknadu od 1% radi nekih bodova pa sam im na ovaj način stala na rep tj.državi...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:40   #73
cini mi se po vasim postovima da Goldy ima RBA a Edgar prica o Wustenrotu. Naknade za vodjenje racuna se razlikuju od stedionice do stedionice, a ima ih 5.
Isto tako razlikuju se i tarife, kamate itd
Goldy je imao staru stednju, sporu tarifu i nakon 5 godina ako ne dize kredit RBA mu je vratila iznos naknade. to pise i u uvjetima. Otkako su uveli funky i jazz tarifu ta naknada se vise ne vraca.

Quote:
Dakle imaš šanse u roku od 14 dana zaraditi 750 kn po ugovoru ni orao ni kopao...
to je tocno ali i nije. Naknada ti pojede prvi DPS a treba uzeti u obzir i da tih 750 kn mozes podignuti tek za 5 godina
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:48   #74
Da, ja imam stari ugovor s RBA, njihovom stedionicom, OK, meni se cini da je ova prica za mene zauvijek zavrsena. Nema vise sto bih trebao jos vise izmustiti s tom stednjom. Dakle, okrenimo stranicu i pogledajmo onda u buducnost u dionicama i u fondovima...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:58   #75
to je tocno ali i nije. Naknada ti pojede prvi DPS a treba uzeti u obzir i da tih 750 kn mozes podignuti tek za 5 godina[/QUOTE]

Ne nisi u pravu tj. nisi me razumio
Dakle ponavljam 5000kn se uplaćuje NE OTKAZUJUĆI STARI UGOVOR NAKON ISTEKA 5 GODINA. To sam napisala Luckyu jer njemu stambena izlazi u 12.mjesecu. Dakle njemu se svakkako isplati pričekati mjesec dana i uplatiti sljedeće godine 5000kn, ali naglašavam NE OTKAZUJUĆI STARI UGOVOR. Dakle nije mi jasno kako si ti zaključio da bi trebalo čekati 5 godina na 750 kn ako u prvom mjesecu uplatiš 5000kn a sljedeći dan raskineš ugovor ( 5-godišnji ugovor )

A s Goldenom se slažem, i mi prelazimo na dionice i fondove, dobit je definitivno veća iako onako sigurnosti radi potpisat ćemo u prvom mjesecu 2 ugovora stambene štednje ali u PBZ-u.
Uplatiš jednokaratno 5000kn pa na temelju toga uzmeš kredit od 5% i uložiš u dionički fond.
Što misliš o tome?
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 13:04   #76
Quote:
syrius1 kaže:
cini mi se po vasim postovima da Goldy ima RBA a Edgar prica o Wustenrotu.
Ne, ja o PSŠ govorio...ali zar načelno govoreći nebi to svugdje, manje više trebalo biti isto...slično bar....
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 13:56   #77
Quote:
daisy123 kaže:
to je tocno ali i nije. Naknada ti pojede prvi DPS a treba uzeti u obzir i da tih 750 kn mozes podignuti tek za 5 godina
Ne nisi u pravu tj. nisi me razumio
Dakle ponavljam 5000kn se uplaćuje NE OTKAZUJUĆI STARI UGOVOR NAKON ISTEKA 5 GODINA. To sam napisala Luckyu jer njemu stambena izlazi u 12.mjesecu. Dakle njemu se svakkako isplati pričekati mjesec dana i uplatiti sljedeće godine 5000kn, ali naglašavam NE OTKAZUJUĆI STARI UGOVOR. Dakle nije mi jasno kako si ti zaključio da bi trebalo čekati 5 godina na 750 kn ako u prvom mjesecu uplatiš 5000kn a sljedeći dan raskineš ugovor ( 5-godišnji ugovor )

A s Goldenom se slažem, i mi prelazimo na dionice i fondove, dobit je definitivno veća iako onako sigurnosti radi potpisat ćemo u prvom mjesecu 2 ugovora stambene štednje ali u PBZ-u.
Uplatiš jednokaratno 5000kn pa na temelju toga uzmeš kredit od 5% i uložiš u dionički fond.
Što misliš o tome?
Mmm... ovo je super savjet daisy123
Znaci uopce nema veze sto mi sad u 12 mjesecu (5.12.2006) istice 5 god stednje (Wuestenrot)... ako pocetkom sljedece godine (npr. 3.1.2007) uplatim novih 5000 kn na racune dobivam DPS i na tih 5000 kn .... zatrazim prekid ugovora i nakon cca 15 dana dobivam svu lovu osim DPS...

Pitanje: Moze mi netko tocno objasniti u cemu je razlika u slucaju podizanja kredita (prednost ili nedostatak):
produziti ove stare ugovore ili doci nakon par mjeseci i sklopiti nove ugovore
Taj dio mi nije jasan a i nisam shvatio objasnjenje stedionice???? Ne vidim neku prednost u produzavanju ugovora cak i u slucaju da uzmem kredit u stedionici
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 19:46   #78
Gle ja sam to napravila sa svojim ugovorima. Nazovi u Wustenrot i pitaj ih. Prije neki dan dobila kući obavijest da sam stekla pravo na 750 kn poticaja, naravno u međuvremenu ugovore otkazala.
Savjet: pitaj ih koliko točno moraš uplatiti jer ti njihova naknada za vođenje računa ne ulazi u DPS pa bi trebao uplatiti nekih 5030kn da bi dobio maximalnih 750kn.
Pričekaj 02.01. ili 03.01. uplati u Erste (bez provizije ) pričekaj dan ili dva, nazovi i uvjeri se da su sredstva sjela na račun i zatim zatraži isplatu sredstava tj. raskid ugovora.
E sad ovo što pitaš za kredit to je već kompliciranije, onda ti ovo baš i neće upaliti jer tu fitilje s nekim bodovima.
Nisam baš shvatila tvoje pitanje... Tebi je u interesu dobiti kredit ili samo zaraditi putem stambene?
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 20:17   #79
Quote:
Lucky kaže:
Mmm... ovo je super savjet daisy123
Znaci uopce nema veze sto mi sad u 12 mjesecu (5.12.2006) istice 5 god stednje (Wuestenrot)... ako pocetkom sljedece godine (npr. 3.1.2007) uplatim novih 5000 kn na racune dobivam DPS i na tih 5000 kn .... zatrazim prekid ugovora i nakon cca 15 dana dobivam svu lovu osim DPS...

Pitanje: Moze mi netko tocno objasniti u cemu je razlika u slucaju podizanja kredita (prednost ili nedostatak):
produziti ove stare ugovore ili doci nakon par mjeseci i sklopiti nove ugovore
Taj dio mi nije jasan a i nisam shvatio objasnjenje stedionice???? Ne vidim neku prednost u produzavanju ugovora cak i u slucaju da uzmem kredit u stedionici
u slučaju da raskineš ugovore, tj. zatražiš isplatu, gubiš pravo na kredit po tim ugovorima. otvaranjem novih automatski ti počinje teči novo vrijeme ugovora (tj. nemaš nikakvih prava na kredit osim tzv. kredita međufinanciranja, koji je zgodan za male iznose ali samouobojstvo na velikim). pouzdano znam da u wustenrot-u ugovori traju dok sam ne zatražiš svoju ušteđevinu ili kredit (ugovore možeš nastaviti uplačivati i dobivati dps dok god to želiš). iskreno, ako želiš kredit, ne zatvaraj te ugovore!!!!!! ako želiš novac i nije ti teško čekati slijedećih 5 godina da dođeš u istu situaciju, zatvori stare i kreni s novima.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 10:29   #80
Quote:
anasib kaže:
u slučaju da raskineš ugovore, tj. zatražiš isplatu, gubiš pravo na kredit po tim ugovorima. otvaranjem novih automatski ti počinje teči novo vrijeme ugovora (tj. nemaš nikakvih prava na kredit osim tzv. kredita međufinanciranja, koji je zgodan za male iznose ali samouobojstvo na velikim). pouzdano znam da u wustenrot-u ugovori traju dok sam ne zatražiš svoju ušteđevinu ili kredit (ugovore možeš nastaviti uplačivati i dobivati dps dok god to želiš). iskreno, ako želiš kredit, ne zatvaraj te ugovore!!!!!! ako želiš novac i nije ti teško čekati slijedećih 5 godina da dođeš u istu situaciju, zatvori stare i kreni s novima.
Po cemu je kredit po starim ugovorima povoljniji od kredita po novim ugovorima?
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.