Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 16:05   #6461
Balon eksplozija s podvezicom

Evo cure,ako koju zanima! Upravo sam se cula s Pleter-vatromet i baloni,mislim da su oni najjeftiniji sto se tice balon eksplozije!
Mala sa 50kom balona je 200kn! U to je ukljucena i dostava I konfeti unutar velikog balona! Boje birate same,mogu bit svi razlicite boje ili npr dvije boje! Kako god vi odlucite! Podvezica je dodatnih 40kn,al ja sam ih pitala dali im mogu poslat podvezicu jer bi ju naravno narucila sa ebaya, kazu moze!
martinao is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:26   #6462
Curke, a kakav je običaj sa novcima od ružmarina, npr da li se daje djeverušama ili ostaje? Čitam malo pa piše svašta, ne znam kako je u Slavoniji... Jer sam planirala uzeti nešto, a ako im ostaje to onda ne bi... Sve zavisi o tome. Hvala
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:46   #6463
Inace se daje djeverusama ili barem veci dio, ali znam i nekoliko slucajeva gdje je mlada doslovno sve uzela sebi i curama nista nije dala, sto je meni apsolutno ruzno, jer ipak su prestajale vise od pola dana na nogama i odradile to. Osobno bih im ostavila sve da podijele medju sobom.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:53   #6464
E to me je zanimalo. Jer sam čula da im negdje ostaje, negdje ne. A planirala sam im ako ne uzeti haljine. Ovako će si same onda pa im ostavim lovu .
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:12   #6465
Vjerojatno ovisi od mjesta do mjesta ali tamo gdje sam ja bila u Slavoniji, novac je ostajao curama koje su kitile. Isto mi to zvuči ispravno i ok, cure se potrude odraditi taj dio a i sigurno se tu ne radi o nekom velikom novcu koji bi mladencima ne znam koliko olakšao financiranje svadbe a curama znači. Znam da je meni značilo puno kad sam bila tinejdžerica i kitila svatove rođaku
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:38   #6466
I koliko obično bude djeveruša?
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:00   #6467
Kod mene će djeverušama ostati sav novac, a ne znam još koliko ću ih imati...3 ili 4 jer mi jedna sestrična ima 11 godina i ne znam jel ona to može raditi (ružmarin).
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:50   #6468
Ja cu novac od kicenja ostaviti curama koje ce kititi. Sad sam se sjetila, bila sam bas u Slavoniji djeverusa prije par godina pa nisam dobila ni kunu, to mi je bilo glupo. Ne toliko zbog novca, nego zbog odnosa prema nama. Jos smo mi bile mladje i bas smo se potrudile, uzivjele u uloge, veselile kad netko da 200 kn, haha
E da, jel mladenka duzna kupiti djeverusama haljine? Ja imam 8 bliskih prijateljica, sto iz skole ili s faksa, i neke od njih su same izrazile zelju, kroz pricu, da obuku haljine u istoj boji, meni se to ucinilo zanimljivo pa sam i ostale pozvala da mi budu djeveruse. Bez obaveze, ako mi se da i svidja to. E sad, neki mi kazu da sam ja duzna njima dati sasiti haljine, a meni je to stvarno previse, finacijski. Prvo jer ih je 8, drugo neke zele duge haljine i tako.. One kazu da ne ocekuju, ali ne bih da ispadnem nefer, pa razmisljam o tome..
PeggySuee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:42   #6469
Nije to nikakva tvoja obveza, to je opet amerikanizacija naših vjenčanja...ako one imaju volju i želju da haljine jednake boje obuku, neka, a ako tebi to nije financijski prihvatljivo, prave ste prijateljice, reci im da ti je to velik zalogaj.
Prijateljica je bila jednom tako djeveruša i sad će uskoro opet, ali mlade su osigurale materijal, a cure šivanje.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:47   #6470
Ja sam pitala svoje djeveruše (imam ih 6) bi li htjele imati jednake haljine (jer mi se to sviđa), one su pristale, a budući da je to moja ideja, ja sam odlučila isfinancirati. Uzela sam njihove mjere/veličine i naručila s Manga ove haljine
http://www.mangooutlet.com/HR/p0/wom...=1422872705431
Naravno, koja bude htjela, kasnije se može presvući
Xattillda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:25   #6471
Ja sam si kupila tu haljinu za bratove svatove...malo se prozire i ocrtava jako guzu
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 11:12   #6472
Kod nas se da curama koje kite, 200kn ili koliko mlada odluči. Ipak se na tome zaradi oko 3000kn, nisu tu baš mali novci u igri, bar u mom kraju.
mirb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 11:33   #6473
Cure, koje ste uzele Foto Ogi, Slav. Brod, kakvi su vam bili?
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 00:36   #6474
Cure, je li koja od vas naručivala negdje s neta one ukrase umjesto ružmarina (nemam pojma kako se to zove)? Ja ne bih ružmarin nego one samoljepljive ukrase imate li neku preporuku gdje to uzeti, a da nisu preskupi?

Što se tiče kolača, je li tko uzimao od Gite iz Osijeka (navodno je inače iz Baranje)?
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 00:52   #6475
Sve za vjenčanja u Slavoniji

Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Inace se daje djeverusama ili barem veci dio, ali znam i nekoliko slucajeva gdje je mlada doslovno sve uzela sebi i curama nista nije dala, sto je meni apsolutno ruzno, jer ipak su prestajale vise od pola dana na nogama i odradile to. Osobno bih im ostavila sve da podijele medju sobom.

Ja i druga djeverusa ostale praznih ruku... A skupile 6000knića. Nije stvar u novcu, stvarno nije, ja sam pomogla jer sam zeljela, onda uzmes makar neku sitnicu u znak zahvale jer sam letala ko mali majmun na sve strane....
Al opet, sto ljudi sto cudi
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 17:18   #6476
Smile

curke....trebaju mi tamburasi za kuci...dali neko zna neke dobre i povoljne...tnx
adrijana19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 04:13   #6477
Sa Đakovačke strane: Javor, Slavonski vez, Kadenca...
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 17:34   #6478
Smile

https://www.facebook.com/pages/TS-Sl...01111770064046
slavonija12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:18   #6479
Da li je netko kupovao burme u Bosni? Kako se kreću cijene? Gdje pogledati?
Imate preporuke?

Hvala.
isa-isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:20   #6480
Thumbs up

Quote:
isa-isa kaže: Pogledaj post
Da li je netko kupovao burme u Bosni? Kako se kreću cijene? Gdje pogledati?
Imate preporuke?

Hvala.
Ja sam gledala u orasju,cijena grama je oko 70 KM. Imas par zlatarni u centru,sve su jedna do druge,a pogledaj si na netu i njihov izbor-zlatarna rubin,zlatarna dijamant. Stvarno imaju izbora,i bijelog i zutog i kombiniranog.

Zadnje uređivanje Mayo : 09.02.2015. at 11:44. Reason: popravak citata
KaLuPa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.