Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 15:44   #1
web'n' walk bezicni internet - cista kradja!

svi koji zelite uslugu bezicnog interneta, mozda ce vam ovo biti zanimljivo..
ukratko, ja imam ugovor preko t-mobile-a za web'n'walk uredjaj za pc i placam pretplatu 200 kn mjesecno.
nedavno sam bila u inozemstvu cetiri dana i sljedeci mjesec me docekao racun od ni vise ni manje 8600 kn!! njihovo objasnjenje - 100 kb je 6 kn (u redu, toliko sam i sama znala), a ja sam kao po njihovom ispisu skinula 140 MB podataka. ne da to nije moguce, nego nema teoretske sanse. dnevno je otvoreno par stranica s vijestima (svaka max. 1 MB) i u medjuvremenu je veza bila ugasena tako da je svaka mogucnost skidanja neceg i updateanja windowsa iskljucena.
po njima, nemoguce je provjeriti na koji nacin je skinuto toliko podataka jer to njima dostavlja roaming partner, ali kazu da im sustav sigurno funkcionira (moje objasnjenje je da je njihov obracun - kolicina skinutih podataka×15).

samo bih vas zeljela upozoriti da ne kupujete tu uslugu (ja je naravno i ne mogu otkazati jer imam ugovor na 2 godine, u stvari mogu, ali i dalje moram placati pretplatu - to su mi oni rekli ) ili barem, ako je imate, slucajno je ne koristite u roamingu!
kikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:07   #2
Quote:
kikaa kaže: Pogledaj post
svi koji zelite uslugu bezicnog interneta, mozda ce vam ovo biti zanimljivo..
ukratko, ja imam ugovor preko t-mobile-a za web'n'walk uredjaj za pc i placam pretplatu 200 kn mjesecno.
nedavno sam bila u inozemstvu cetiri dana i sljedeci mjesec me docekao racun od ni vise ni manje 8600 kn!! njihovo objasnjenje - 100 kb je 6 kn (u redu, toliko sam i sama znala), a ja sam kao po njihovom ispisu skinula 140 MB podataka. ne da to nije moguce, nego nema teoretske sanse. dnevno je otvoreno par stranica s vijestima (svaka max. 1 MB) i u medjuvremenu je veza bila ugasena tako da je svaka mogucnost skidanja neceg i updateanja windowsa iskljucena.
po njima, nemoguce je provjeriti na koji nacin je skinuto toliko podataka jer to njima dostavlja roaming partner, ali kazu da im sustav sigurno funkcionira (moje objasnjenje je da je njihov obracun - kolicina skinutih podataka×15).

samo bih vas zeljela upozoriti da ne kupujete tu uslugu (ja je naravno i ne mogu otkazati jer imam ugovor na 2 godine, u stvari mogu, ali i dalje moram placati pretplatu - to su mi oni rekli ) ili barem, ako je imate, slucajno je ne koristite u roamingu!


A ja se baš poveselio kako je to super stvar i kako bi možda mogao...
Hvala na upozorenju.
Normalnofob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 13:21   #3
ja sam si ga uzela za laptop i prezadovoljna sam al samo ga u hr koristim tak da ono
mala_slatka_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 19:04   #4
a ja njih bas danas zovem
i pitam koliko se naplaciuje u inzemstvu
a oni govore da je 9 kn za italiju
a ja mislia da je to za 100 mb
a koji su to debili
omg, jeftinije bi bilo da ides preko gprs-a
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:44   #5
Ja koristim web'n'walk i mogu reči da sam zadovoljan,doduše ne koristim ga u inozemstvu tako da mi to iskustvo nije poznato.
ali za promet unutar mreže do sada mi je bilo sveuredu
dmigac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:09   #6
Quote:
kikaa kaže: Pogledaj post
100 kb je 6 kn
jbt internet!! koja pljacka! ne pada mi na pamet uzimati to! samo dajte.
:Marek: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 01:50   #7
ta potrošnja je itekako moguća, i to pogotovo u roamingu. jerbo...
1. t-mobile si ne može dopustiti a i neće sigurno pokušati krasti nekom prosječnom korisniku čija godišnja potrošnja može biti eventualno ko cijena najskupljih naominih štikli.
2. teorije zavjere, kao ni svakve nemoguće situacije u tehnici ne postoje. da, postoje bugovi, ali ne i što se tiče naplate. kolko potrošiš, tolko se naplati. neće misteriozna vila pokrenut tvoj w'n'w stick, nabit se na njega i pi*** isisati cijeli tvoj mjesečni paket.
3. ispričavam se na bezobraznosti, al živčana sam jako. i imala sam potrebu izbacit to iz sebe... uglavnom, ti paketi su oke...za nekoga tko puno ne troši, nalazi se u području dobre pokrivenosti i zadovolji se manjim brzinama za net. ja sam u domu, net mi je grozno brz i ne zadovoljavam se ničim sporijim...prošlo ljeto sam imala express card...od vipa...al signal je preloš...na vixi sam samo hvatala gprs...jedva sam si mail mogla otvorit kak spada
__________________
Need hugs? Go hug a cactus.
*Pupa* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.