Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 22:56   #201
Mislim da su iskustva ovakva: ne nadaj se odgovoru...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:13   #202
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Evo mene u ddorfu he.danas dosla wizz. do dortmunda iz zg.u avionu nas bilo cca 30 ljudi,.ugl. nijemci u avionu,poslovnjaci..svakako se isplati ici u ddorf..
Javi dojmove i lijepo se zabavi
Mi idemo samo u Koln i ne mogu dočekattt
__________________
2+1 Sale
hypnotize''' is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:27   #203
Hvala Wizzu na povratnom letu do Dortmunda za 87,5kn Svima preporuke da posjete Dusseldorf, a onima koji lete Wizzom- da samo rezerviraju smjestaj koji mogu otkazat ako im let otkažu.
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:37   #204
I iskoristite dok još ima, jer prema postu od Nasmijanonebo da je bilo 30 putnika na avionu, sumnjam da će let dugo trajati... Jedno ljeto plesala...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:57   #205
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
I iskoristite dok još ima, jer prema postu od Nasmijanonebo da je bilo 30 putnika na avionu, sumnjam da će let dugo trajati... Jedno ljeto plesala...
Je, na oba leta je bilo tako i ja sam isto pomislio (40-ak ljudi) kako nece jos dugo ovo trajati. Inace ovo piše na wikipediji a i nije daleko od istine "After the collapse of Flyglobespan in December 2009, Wizz Air was rated the European airline most likely to next go bust. This was according to a firm of bookmakers."
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:09   #206
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iskustva s otkazanim letovima?

@nasmijanonebo: javi utiske za nas koji se spremamo na put!
Možeš ili promijeniti datum leta ( naravno besplatno jer je njihova greška/otkaz ) ili dobiti povrat novca za taj segment leta. Treće opcije, ili neke nadoknade zaboravi.
Meni se to jednom s njima dogodilo i na sreću odgovarala mi je ta promjena. Nisam još nikakvu obavijest ( i ne očekujem ju) dobio , a letim isto u šestom mjesecu.
Ali prodaja im sigurno ne ide predobro, jer za neke datume (za Dortmund) koje pratim, već mjesec-dva stoji Promo akcija.

Edit : nemojte me zezat da će propasti. Kupio sam i karte za deseti mjesec za London. Neka izdrže još...
__________________
London calling...
http://www.youtube.com/watch?v=L3am3a3fbhY
FCUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:30   #207
Ionako je trač da dolazi Easyjet u ZG. Ako će stavit liniju za London, mislim da će Wizzair ubrzo pobjeći glavom bez obzira iz Zagreba. Još ako Easy stavi Gatwick kao aerodrom...
Naime, Wizzair je letio i iz Ljubljanje za Luton i Brussels, naravno - već duuugo ne lete...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:53   #208
Quote:
FCUM kaže: Pogledaj post
Možeš ili promijeniti datum leta ( naravno besplatno jer je njihova greška/otkaz ) ili dobiti povrat novca za taj segment leta. Treće opcije, ili neke nadoknade zaboravi.
Meni se to jednom s njima dogodilo i na sreću odgovarala mi je ta promjena. Nisam još nikakvu obavijest ( i ne očekujem ju) dobio , a letim isto u šestom mjesecu.
Prema njihovim općim uvjetima poslovanja, u slučaju promjene datuma leta, trebaju ti osigurati odnosno naknaditi trošak noćenja u hotelu, transfer itd.
Napisao sam im jedan dobro obrazloženi zahtjev s pozivanjem na točno određene članke itd. Sve poslano i faksirano po odvjetniku i uz roku od 10 dana na očitovanje.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 16:48   #209
Sutra u 10h letim za D'dorf vidjet ćemo...
Da su stavili Berlin ili neznam Munchen iako je on preblizu možda bi bilo ipak više putnika...mi Hrvati smo toliko razmaženi da ne dao Bog da odemo negdje, a da to mjesto nije poznato...jer sutradan kad se budeš hvalio prijateljima/prijateljicama da si bio u Dusseldorfu gledat ćete ono "wtf. šta si radio tamo, koji si ti luzer", jer se on ne vrti po ekplozivu, red carpetu i ostalim sranjima...dok s druge strane reci da si bio u Berlinu i bit češ jeben lik...također nek se provrti po medijima kako je taj Dusseldorf slično što i Milano u Italiji i sutradan češ vidjet na letu razne fani stipković, maje šuput i sl. mamine i tatine kćerke...i eto wizzu prometa i ljudi
A realno, taj Dortmund je promašaj jer smo mi premalo tržište za takvo, nama prilično nepoznato odredište i eksperimentiranje sa istim...


Povratna karta avionom za 100kn, toliko košta bus za Rijeku u jednom smjeru
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 19:47   #210
A najsmješnija stvar je da je Germanwings već letio za Dortmund iz Zagreba, i nakon samo jedne sezone su ukinuli letove radi slabe popunjenosti. Daklem - Wizzair je luzerski nastrojen u odabiru linija. A Germanwings isto leti i za Koeln (pola sata vlakom od Dortmunda), Hannover... kao i Berlin.
Wizzairu bi bilo bolje da iz ZG stavi linije prema Madridu ili Parizu ili bilo kojoj destinaciji koja nije Njemačka.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:36   #211
evo me natrag iz ddorfa (tj.dortmunda) drito s aerodroma na posao..nisam sinoc bas spavala plus ultra rano dizanje pa cu radije sutra detaljno se raspisala o ddorfu, koelnu itd..obecajem
mi imali srece sa vremenom, tako da smo u dolasku na dortmund i pri povratku u zg dosli 15 min ranije od predviđenog tajminga..
i danas je bilo u avionu tocno 29 ljudi (bez osoblja,btw.danas bili sami stjuardi hehe), pretezno nijemci, poslovnjaci.sve mi se cini da ce se ta linija ukinuti, a bila bi steta, jer vidjela sam u dortmundskom aerodromu da imaju dosta jeftinih letova za cijelu europu (6 low cost kompanija-airberlin, easyjet, germanwings,wizz,sky airlins,sunexpress).
reklamiraju masovno dortmund-barcelona za 20 eura (easyjet).
uglavnom, isplati se u dortmund cak i samo radi sopinga u duesseldorfu, a di je jos i razgled gradova po regiji..plus dortmund kao tranzitna baza za dalje. npr. nasla sam kombinaciju da se ode iz zg za dortmund za 20 eura pa iz dortmunda za istanbul za 40 eura povratna
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 18.03.2010. at 16:51.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:41   #212
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Da su stavili Berlin ili neznam Munchen iako je on preblizu možda bi bilo ipak više putnika...mi Hrvati smo toliko razmaženi da ne dao Bog da odemo negdje, a da to mjesto nije poznato...jer sutradan kad se budeš hvalio prijateljima/prijateljicama da si bio u Dusseldorfu gledat ćete ono "wtf. šta si radio tamo, koji si ti luzer", jer se on ne vrti po ekplozivu, red carpetu i ostalim sranjima...dok s druge strane reci da si bio u Berlinu i bit češ jeben lik...također nek se provrti po medijima kako je taj Dusseldorf slično što i Milano u Italiji i sutradan češ vidjet na letu razne fani stipković, maje šuput i sl. mamine i tatine kćerke...i eto wizzu prometa i ljudi
Meni je Ddorf ispao puno drazi nego Milano..a i za soping ima vise luksuzeraja..Milanska ulica "Via Montenapoleone" (ducani sa skupim brendovima) je minijaturna naspram dizeldorfskog "Konigsallee" ..(nisam kupovala skupe brendove,ali sam gledala,he)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:57   #213
Evo mog izvjestaja:
Let zg-dortmund je trajao 1,15h.od dortmundskog aerodroma su odlicne veze za dalje. ako netko hoce do samog dortmunda ima bus koji vozi do metro stanice i do zelj.stanice odakle idu za dortmund. dortmundski aerodrom se u biti nalazi u mjestu holzwickede (kao pleso/velika gorica) i ima bus koji ide drito s aerodroma do zelj.stanice u holzwickede. to je direktni bus (mali je, stane 20 ljudi) i treba samo 5 min voznje do zelj.stanice. iskrcava drito tako da nema nista hodanja.karta se kupuje u busu, 1,50€. sa zelj.stanice su odlicne veze prema ostatku njemacke. nema blagajne, samo automat. mi smo iz holzwickede isli drito vlakom do samog dusseldorfa. cesto idu vlakovi ali nisu svi direktni. na neke moras presjedati ali toliko je to dobro organizirano i vlakovi su u minutu tocni tako da ne treba biti opterecen jel vlak direktan ili sa presjedanjem.
ima vise tarifa.holzwickede-dusseldorf/koeln su tarifna zona "D" (10,90 € u 1 smjeru). nas je bilo 4, pa smo kupili kartu za grupu do 5 osoba pa nas je doslo 35 €. inace imaju razne popuste za pojedinca,za dvoje, za grupu do 5, za ovo, za ono.te cijene treba prije puta provjeriti na www.vrr.de stranici (to je za regionalne vlakove),odlicna je.
do d.dorfa smo se vozili oko 1h. o udobnosti i tocnosti vlakovima ne moram prica, ipak je to njemacka.
U D-dorfu bili smo smjesteni u hotelu "Europa" sa 2 zvjezdice. Preko booking.com smo rezervirali i kostalo nas je 24,5€ po osobi/nocenje s doruckom.Hotel je 10 min hoda od gl.zelj.kolodvora i 15 min hoda od strogog centra grada. inace, 20 m od hotela je stanica jedne tram.linije, 50 m od hotela je stanica 2.tram.linije, a 100 m od hotela pak stanica 3.tram.linije. Mi nismo uopce koristili javni prijevoz jer nam je sve bilo blizu.Javni prijevoz je jako cest i odlicno organiziran. ima i metro i buseve.
Hotel nas je ugodno iznenadio, jer izgleda bolje nego fotke na webu. Nalazi se u mirnoj ulici. Nije velik, ima 23 soba, sobe su dvokrevetne, pristojne i kupaona/wc isto. Dorucak je princip svedskog stola (naresci, sirevi, sokovi, dzemovi, med, cornflakesi,eruokrem, maslac,kava,mlijeko itd..ovo pisem jer su reviewsi na booking.com bili losi, pa da opovrgnem to).
ima i tv i wi-fi u sobama. miran, obiteljski hotel.kad smo se prijavili, nisu trazili nikakve isprave, ni putovnicu nismo morali ostaviti.placa se odmah pri dolasku (kod rezervacije nismo morali NIŠTA uplatiti).
Sam D-dorf je bas lijep. ima puno zelenila, nema puno auta. pretezno svi koriste javni prijevoz i masovno se voze biciklima. grad je po povrsini kao zagreb (ima 500.000 stanovnika).Za razgledavanje je dovoljno 1 dan a za soping ti pak treba jos 1 dan.
grad:
Konigsalee je prekrasna avenija napravljena poc.19.st.di u sredini tece rjecica (ne Rajna)i preko njega lijepi mostici. sa obje strane su drovred kestena i zgrade. s jedne strane avenije su luksuzni hoteli, banke itd a s druge strane sami luksuzni ducani dizajnera. plocnik je poplocen i jako sirok, kao u champs elysee u parizu.i podsjeca na njega.inace, tek kad se udje u neki ducan u toj aveniji,kuzis da ulazis u biti u soping centar (npr. Koe, Sevens itd).a prekrasno uredjeni.
Na kraju/pocetku Kongisallee ide okomito Schadow strasse-dugacka ulica sa samim ducanima, soping centrima.
inace, konigsallee je i na rubu Altstadta ("stari grad")..Altstadt je cijeli pjesacka zona!! i prekrasan je.ima puno malih trgova, starih crkvi, vijecnica, spomenika i ulicica..cijeli taj altstad je poplocen.ono sto je bilo poruseno u WW2 je obnovljeno a novije zgrade su savrseno interpolirane u staru jezgru tako da ne budu "šaka u oči".inace, altstadt je prepun kafica, restorana, klubova, ducana..nigdje nisam vidjela toliku koncentraciju kafica itd. na tako malom prostoru (nije bezveze ona titula "the longest bar in the world").svi imaju terase, a sve terase imaju one grijače na plin, a ako nemaju, imaju deke. Ljudi tamo masovno izlaze van na cugu i klopu i stoje/sjede vani (predvecer/navecer, po danu je mirnije dok je radno vrijeme). mi smo po mraku imali osjecaj da smo negdje na moru u udarnoj špici na udarnom mjestu koliko je to zivo.nema bas turista, to su sve domaci-od mladih do starih (i to bas puno starijih bude, to bas ne mozes u zg vidjeti ljude od 5 i 6 banki da odu navecer na cugu u tkalcu).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 19.03.2010. at 14:45.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:57   #214
restorana ima svakakvih-od samoposluzivanja, preko raznih egzoticnih (imaju i argentinski npr),ribljih, fast-foodova, pekara koliko hoces itd.uglavnom, ne mozes odoliti. u altstadt-u je bas intimna,domaca atmosfera, jako smo se ugodno osjecali.ima i zgodan ostatak stare luke di je jedan drveni brod.
a i konigsalle je isto .
Obala Rajne je izgledala kao obala Save u ZG do 90-tih. Onda su napravili prekrasnu promenadu i tamo je djir kad je toplije vrijeme. Ima malih stambernih starih zgrada na obali, a uz to je asfaltirano i poploceno setaliste, sa bike i rolerskim stazama, plus dugacak sirok drvored.
na Rajni je i tv toranj na koji smo se popeli.lift vodi do 168 m visine i kafic je gore i sav ostakljen.isplati se ici cak ako je oblacno vrijeme jer pogled puca nadaleko. voznja liftom do gore je 3,80€ po osobi.ali se isplati.
u prodzetku setaliste rajne od tv tornja je Medien hafen-ajmo reci da je to moderan dio Dusseldorfa-poslovne novije zgrade ('90-2000 g.izgrađene).ali arhitektura tih zgrada je ..obavezno gradivo za studente i ljubitelje arhitekture.
ima isto puno kafica na rajnskom setalistu i u Medien hafen.
Sve znamenitosti d-dorfa izgledaju daleko na karti ali se sve moze lagano obici u 1 danu (bez sopinga).mi smo i jeli i pili kavu i hodali okolo i puno toga smo uspjeli vidjeti. Ima i puno muzeja, nismo isli, jer ne bi stigli. Ali ako se ostaje duze, isplati se otici jer ima stvarno zanimljivih muzeja.Ima i kazalista, klubova,diskaca itd itd.nema cega nema.
Cijena kave je od 1.70€ do 2.50 € (najskuplji birc).klopa kako sto. mi smo 1 dan jeli u nekakvom lancu njemackog restorana "Schnitzel huber" (Berger strasse u Altstadtu, kod Carlplatza-na tom trgu je gradska trznica)-na sanku izaberes sto ces i onda malo pricekas za stolom i dobijes to. Mi smo uzeli menu-veliku sniclu pohanog mesa, velika porcija pomfrija,onda umak koji biras (francuski, s jogurtom itd), pa jos neki umak sa rajcicom i salata te 3 dcl cole je kostalo 8 €. za dodatna 2 € dobijes duplo vecu sniclu (koja je stvarno velikaaaaaa).
imaju i bezbroj drugih stvari u tom restaću, ali je povoljna cijena.
ima i lanac restorana "Maredo", toga ima na vise lokacija u D-dorfu i Koelnu.
To je nesto kao argetinskog tipa, nude bifteke i debele snicle mesa, razni prilozi, salata,deserte (argentinske) itd..isto se mozes fino najesti do 10 €.
ima i mcdonaldsa i burger kinga, tamo nisam isla
ma ima toliko restorana da se moze naci povoljno hrana a za najesti se (u drustvu nas bilo 2 zenske i 2 muska koji mogu pojesti pa).
piva je mislim oko 3 i nesto €, cola je do 2 €.
kafici navecer rade bardo 1h u noci, a ima ih dosta koji rade do 3h i duze.
iz d-dorfa smo isli do koelna vlakom. uzeli smo tarifu "grupa do 5 osoba" a kostala nas je 33 eura. tom kartom se mozes voziti unutar regije koliko puta hoces i di god hoces a vrijedi od 9h ujutro do 3h ujutro iduceg dana.tako da smo dosta usparali novce tom kartom.ima neki naziv ta karta.
Koeln-zeljez.kolodvor je odmah kraj koelnske katedrale. Katedrala je prekrasna, free ulaz a preporucam da se popnete gore unutar 1 tornja. to su spiralne stepenice, ima 507 stepenica.zvuci strasno, ali nije, brzo se popnes. dodjes do 100 m visine i isto puca super pogled.
centar Koelna nije velik, stigne se pogledati dosta toga za par sati. jako blizu katedrale je Altmarkt (prema Rajni) sa poplocenim ulicicama, romanicka crkva Gross S. Martin, renesansna vijecnica.na Rajni isto promenada, sa bezbroj kafica. Osim toga, po gradu su razbacene razne romanicke crkve koje se isplati pogledati (npr. st. Aposteln na Neumarktu).ima i rimskih vrata blizu te crkve. U Koelnu nema toliko znamenitosti kao D-dorf i nije cijela jezgra pjesacka zona kao u D-dorfu. ima puno vise ljudi na ulicama (studentski grad) i ima znatno vise prometa autima. ali opet se isplati vidjeti koeln..a soping-he, i koeln je kao i d-dorf raj za soping! glavne soping ulice su Hohe strasse (ulica pocinje kod katedrale) i ulica okomito na Hohe strasse, Schilder gasse. Nema cega nema, cijeli dan mozes izgubiti na sopingu i poluditi od tolikog izbora.Te 2 ulice su dovolne za soping.
Mi smo u D-dorfu obavili soping zadnji dan, jer nema toliko ljudi po ducanima a i ima puno vise ducana nego koeln (koliko god to zvuci nevjerojatno, stvarno smo pali na dupe koliko toga ima tamo.svi ducani u hrv. sa soping centrima ne bi stali u d-dorf)..samo u 2 ulice u d-dorfu sam vidjela 8 H&M.ma nema cega nema..od jeftinjaka do luksuzeraja.inace kazu da je d-dorf nobl grad.ljudi su jako ljubazni (samoinicijativno nam prisli da nam pomognu naci ulicu itd).koeln je vise studnetski i undergroundski nastrojen.
Inace, grad je totalno prilagodjen za invalide.kao i stanice i svi vlakovi itd. ma bas sve ekoloski podredjeno.
inace, 2-3 stanice lokalnim vlakom sa gl.kolodvora d-dorfa se moze doci do Benrath stanice. bliz te stanice je Benrath palace, lijepi dvorac sa prekrasnim parkom.
D-dorf je inace vlakovima i avionima odlicno povezan sa Europom. Vidjela sam da ima vlak koji vozi do Venlo, pogranicnog mjesta u NL. Iz Venlo ima vlakova po cijeloj NL. ima i dirketnih do amsterdama bez presjedanja. Vidjela sam reklame da reklamiraju vlak od D-dorfa ili Koelna do Pariza povratna za 50 eura.Do amsterdama npr. za 19 €.
Evo, raspisala se i sorry na dugackom postu.ako vas jos sto zanima, pitajte.
Btw, mi bili blizu hrv.konzulata smjesteni i hrv. rkt misije hehe (slucajno, to tamo vidjeli)..
btw, lp za njemacku je tesko sranje. srecom da ne volim lp, samo sam bacila pogled.

zakljucak: iskoristite kartu za dortmund za 20 eura dok jos ima.i obidjite d-dorf i koeln.a ima jos raznih mjesta za obici.fora je vidjeti viseci vlak u wupertalu (wupertal je na pola puta između d-dorfa i dortmundskog aerodroma).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 19.03.2010. at 20:17.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:20   #215
nasmijanononebo, thanx na opširnom izvještaju!!
Zvuči super...jedva čekam!

Nego, samo mi jedna sitnica nije jasna:
Iz Holzwickende ide vlak za Dueseldorf, košta 10 eura i voziš se sat vremena.
A jel ta linija nastavlja za Koeln i Bonn ili treba presjedati?
Ja bih trebao po dolasku u Dortmund direkt u Bonn...pa me zanima koliko je to vremenski otprilike, da li se presjeda i koliko bi došla karta za 1 osobu.
Pogledat ću i sajt!
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:09   #216
gledala sam sad da li ima direktnih vlakova za bonn..nema, moras presjedati..moras presjedati, ovisno kojim vlakom ides.neki vlakovi voze do koelna pa tamo mozes presjedati, a vecina vlakova iz holzwickede pise da presjedas u hagenu.sjecam se te stanice.
odi na www.bahn.de i upisi polaznu stanicu (holzwickede bahnhof) i dolaznu (bonn hauptbahnof)..izbacit ce ti sve vlakove i napomenuti di moras presjedati i u mjestu presjedanja na koji peron dolazi i sa kojeg perona odlazi.bez brige, lako ces se snaci uzivo na tim stanicama koliko god velike bile, sve je jasno oznaceno.
imas na svakoj stanici displaye i broj vlakova i smjer vlaka (zavrsnu stanicu)..a na lokomotivi jasno vidis broj vlaka ako nisi siguran da je to taj.ali su vlakovi tocni u minutu.
na www.bahn.de za lokalne i regionalne vlakove ne izbacuje cijene za određene relacije. posto ides do bonna, nece te kostati samo 10 €.
www.vrr.de je za regiju u koju spada podrucje od dortmunda pa negdje iza duesseldorfa.koeln i bonn su izvan tog podrucja, ali vrr zona ce ti izbaciti odgovore do bonna (s presjedanjem) i cijenu unutar tog podrucja di presjedas (izbaci slovo od A do D pa po slovu gledas koja je cijena.
a na www.bahn.de ce ti izbaciti ukupnu cijenu.ispada da je ukupna cijena od holzwickede (dortmund) do bonna od 23 do 30 eura, ovisno o vrsti vlaka kojim ides.
mislim da na povratnu imas popust. bez brige, kad budes u automatu upisivao odlaznu i dolaznu stanicu, izbacit ce ti cijenu.
inace,
na www.bahn.de klikni na znak ">" (npr > Holzwickede
Bonn) timing koji ti pase i on ce ti izbaciti di presjedas i na koji peron dolazis i odlazis..a klikom na "zwischenhalte einbleden" ce ti izbaciti sve stanice na kojima stoji vlak.
inace, ispred dortmunskog aerodroma ispred izlaza ces vidjeti 2 ili stajalista za autobuse,jedan do drugog. ti idi na onu di pise flughafen-holzwichede bhf (bahnhof).sorry ako sam dosadna, ali ne znam kako stojis sa njemackim.btw, zaboravila sam reci da u ddorfu i koelnu dobro znaju engleski jezik tako da nema frke.
malo cackaj po bahn.de jer imaju razne akcije, npr. do amsterdama, parisa za malu cijenu itd..
ako se ne budes snasao ovo za vlak do bonna, javi mi pa cu ti na pm napisati di presjedas, cijene i ostale detalje.samo javi datum i od koliko sati ti odgovaraju vlakovi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:17   #217
Hvala puno....prokopati ću malo po stranici.
S njemačkim dobro stojim, tako da neće biti problema!
Za Amsterdam sam pročitao u tvojem postu....to svakako mislim iskoristiti jer sam mislio ići i tamo. Ali prva dva tjedna sam u Bonnu i jedan viken u Koelnu.
A Dueseldorf i ostalo mislim kasnije kad ću biti u Essenu. Bit će vremena za sve detaljno obići-
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:23   #218
super.uzivat ces u njemackoj.essen ti je industrijski grad,depra, nemas bas sto vidjeti..ali posto je to europski grad kulture ove godine, tj. cijela rurska oblast bit ce puno movinga, dogadjaja itd..vidjela sam i da ce na jedan dan zatvoriti negdje kod essena (ne sjecam se detalja) autocestu i na autocesti pustiti rolere, bikere i bit ce neki moving, satori i sto ja znam.ne znam kad, znam da ce biti u 4. ili 5.mj.a u ddorfu imaju neke dane u mjesecu kad zatvaraju grad za aute i puste rolere i bikere..:top...
inace ces iz vlaka vidjeti puno industrije. u samim gradovima nema, to je vise kao u zg, u predgradjima kao zitnjak itd..ipak je to Ruhr, najjaca industrija u Njemackoj..ali za zivo cudo, nisam osjetila da je zrak bas zagadjeniji nego u zg (smog jako dobro osjetim a i vidim..kad smo slijetali u zg, bio suncan dan pa se jedva zg vidio od smoga)
u ddorfu cak paze da nema puno auta u gradu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 14:22   #219
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
U srpnju idemo u Stuttgart sa 10-god. djetetom.
Što obići i posjetiti, a da bude i njemu zanimljivo, može i u okolici...?
Ostajemo nekih 5-6 dana.
Hvala!!!
Ponavljam, u nadi da će ipak netko odgovoriti...
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:52   #220
mozes obici centar stutgarta..imas pjesacku zonu u centru, dosta trgova.ima i par dvoraca-neus schloss, altes schloss,schloss solitude, schloss rosestein.ima i jezero kraj neus schlossa (ako pamtim da je bas taj dvorac),sa labudovima..ima dosta zelenila u gradu, tj. dosta parkova. za muske (ali i za zenske) je jako atraktivan mercedesov muzej i porsche-ov muzej(i arhitektonski i po postavu).ako ti je dijete musko obavezno tamo odite, ipak su to merdzo i porsche. (meni bilo atraktivno, a zensko sam, tj. bila sam samo u mercedesovom)).ima jos lijepih atraktivnih muzeja umjetnosti.
ima veliki zoo i botanicki vrt "Wilhelma",najveci u europi.
ima i lijep moderan dio stutgarta, nedaleko od centra.
ima i visoki tv toranj preko 200 m, mozes se popeti do vrha, ima kafic/restoran.posto idete ljeti. vjerojatno ce biti super panoramski pogled.
u okolici stutgarta imas u mjestu ludwigsburg prekrasan dvorac "ludwigsburg" sa krasnim parkom.do ludwigsburga se moze ici prigradskim vlakovima koji idu jako cesto do mjesta ludwigsburg (brzo stizes, nekih 20 min voznje) i blizu stanice je taj dvorac. ima jos jedan manji lijep dvorac u ludwigsburgu al se ne sjecam imena.(ja u biti spavala u ludwigsburgu kad sam bila u stutgartu he)
oko stutgarta ima lijepih malih gradica koje ja nisam stigla obici, ali su moji starci obisli -svakako odite u Tuebingen,koji je isto blizu vlakom a jedan od najjacih sveucilista u njemackoj.Stari je to romantican grad.
ostali gradici oko Stutgarta koji su i romanticni:
Boeblingen,Herrenberg,Leonberg, Sindelfingen,Esslingen itd itd..ma ima toliko tih gradica a stvarno su svi drazesni i romanticni. Stutgart je isto ugodan grad.
Sto se tice sopinga, nema cega nema.sjecam se da je glavni soping bio u gl.ulici: Koenigsstrasse. a i u Markthalle isto dobar soping.
Sto se tice klope, uglavnom sam jela u Koenigstrasse u njemackim restoranima. Sjecam se da je u toj ulici bio jedan na principu samoposluzivanja, sve u drvenom stilu i da se spustalo dole par stepenica s ulice, ali se ne sjecam imena.Porcije su bile obilne i nije bilo nesto skupo.
Vlakovi su savrseno tocni i jako cesto idu posvuda tako da je lako otici van grada obici neka mjesta (ako stignete).

p.s. ako idete autom, na putu do stutgarta prolazite kraj ulma. svakako obidjite katedralu u ulmu jer je to najvisa crkva u svijetu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 20.03.2010. at 17:59.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.