Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 19:51   #201
Quote:
dendarii kaže:
nakon pola godine moja orhidejica pušta stabiljku za cvijetiće!!!!

baš sam hepi-mislila da sam ju zatrla il slično.

još da i druga potera bilo bi super.

curke, jel može malo više o toj hidrokulturi? gdi se kupi taj stiropor, podlošci i ostalo?
Sorry sad sam tek vidjela tvoj post. Podložak ti može biti najobičniji dublji podložak za cvijeće ili nešto slično (kao moj podložak od viki kreme ). Glinopor potraži u cvječarnama ili vrtnim centrima ali ti mora biti onaj veće granulacije kako bi korijenje bilo opskrbljeno kisikom. Prije sadnje ga dobro isperi. Ako te još nešto zanima pitaj . Moje su također počele ponovno cvasti a jedna mi na cvjetnoj stapci pušta mladu biljčicu.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 20:08   #202
Lela, hajde probaj poslikati svoje hidro- orhideje da dobijem bolju viziju.

A u Baumax- u sam dobila rogove. Pitam prodavačicu koja radi na bilju da li ima pribor za hidrokulturu i glinopor. Rekla je da nemaju to, da bih ga ni par minuta kasnije našla među supstratima.
Inače taj je pakiran u manji vrećama i čini se praktičniji.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 20:35   #203
Quote:
Cattleya kaže:
Lela, hajde probaj poslikati svoje hidro- orhideje da dobijem bolju viziju.

A u Baumax- u sam dobila rogove. Pitam prodavačicu koja radi na bilju da li ima pribor za hidrokulturu i glinopor. Rekla je da nemaju to, da bih ga ni par minuta kasnije našla među supstratima.
Inače taj je pakiran u manji vrećama i čini se praktičniji.
Ok, poslikati ću ih. Meni se vrlo često dešava da pitam za neki proizvod a prodavačica me gleda kao da tražim ne znam šta. Većina njih u cvječarnama i vrtnim centrima nema pojma šta je glinopor. Ja sam neki dan tražila mini plastenik pa su me u svakom centru čudno pogledali.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 21:21   #204
Vidla sam mini plastenik u mercatoneu. Ovaj je izgledao kao polica za cvijeće u jednoj prozirnoj 'kabanici', visine oko 150 cm, dužine oko 100 cm širine cca 30 cm sa jedno 3 police, ako na to misliš. Još manji, kutiju u koju posadiš biljčice, dužine cca 30 cm, dubine oko 10-tak cm, a visine s poklopcem oko 15 cm i širine oko 20-cm, bilo je u Baumaxu proljetos. Sad ih nisam vidjela.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 17:55   #205
evo ti par slikica orhideja
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:31   #206
Bok Cattleya i ostali!
Nisam bila poprilično dugo na forumu, pa mi je malo neugodnjak sto ti nisam odgovorila. Na mojoj Miltoniji su bili cvjetici bas poput leptirica, a sad idem malo googlati pa cu ti znati tocno reci sto imam. Tjera puno mladih listeka, ali cvjetne stabljike jos nema. Posto sam retardinjo za tehniku, pricekat cu da mi dojde sin i poslika biljcicu i stavi je gore da je vidis.
almarass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:45   #207
Bok Almarass! Jedva čekam da vidim tvoju orhideju.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:11   #208
[QUOTE=Cattleya]Vidla sam mini plastenik u mercatoneu. Ovaj je izgledao kao polica za cvijeće u jednoj prozirnoj 'kabanici', visine oko 150 cm, dužine oko 100 cm širine cca 30 cm sa jedno 3 police, ako na to misliš.

Baš taj tražim. Hvala ti na informaciji, da znaš koliko ga dugo tražim ! Jesi pogledala slikice mojih orhideja u hidrokulturi?
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 17:48   #209
Nema na čemu.
Pogledala sam slike i moram priznati da je moj glinopor koji mislim koristiti nešto sitniji i okrugliji. No možda se samo varam. Pokušat ću s oncidijem koji kunja. Bar se meni tako čini. Stare bulbe su smežurane, a maleni novi rastu. Ove godine mi nije cvao.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:09   #210
[QUOTE=Cattleya]Nema na čemu.
Pogledala sam slike i moram priznati da je moj glinopor koji mislim koristiti nešto sitniji i okrugliji. No možda se samo varam.

Ako je okrugliji to je još bolje a što se tiče veličine glavno je da nije puno manji.
Probaj sa Oncidiem, čula sam da i oni lijepo uspijevaju u hidrokulturi.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 18:02   #211
Hvala! Mislim da je okrugliji. Slijedeći tjedan se bacam na posao.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 20:34   #212
Samo da izrazim oduševljenje. Ne vidjeh vas prije. Izvrstan podforum. Baš ono što mi treba.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:55   #213
Quote:
brezovka kaže:
Samo da izrazim oduševljenje. Ne vidjeh vas prije. Izvrstan podforum. Baš ono što mi treba.
Dobro došla !
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:05   #214
Quote:
Lela kaže:
Dobro došla !
Hvala ti lijepa. Moram sve pročitati. A bit će i pitanja. Volim prirodu,a tek se od prije tri godine učim saditi biljke.
A od vas se puno može naučiti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:35   #215
Quote:
brezovka kaže:
Hvala ti lijepa. Moram sve pročitati. A bit će i pitanja. Volim prirodu,a tek se od prije tri godine učim saditi biljke.
A od vas se puno može naučiti.
Samo ti pitaj sve što te zanima! Uzgajanje biljaka je doista veliko zadovoljstvo! Uzgoj orhideja je nešto kompliciraniji ali uz dovoljno informacija i iskustva mogu se uzgojiti prekrasne orhideje koje redovito cvatu.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:49   #216
Quote:
Lela kaže:
Samo ti pitaj sve što te zanima! Uzgajanje biljaka je doista veliko zadovoljstvo! Uzgoj orhideja je nešto kompliciraniji ali uz dovoljno informacija i iskustva mogu se uzgojiti prekrasne orhideje koje redovito cvatu.
Lela svašta me zanima. Tisuću i sedamsto kvadrata. Treba mi preporuka kako to urediti.
Imam zasađene ruže i nešto voćki.
Voljela bih breze..barem dvije. Ne bih htjela nabacati. Htjela bih to urediti onako s dušom.
Ali nedostaje mi znanja i još koješta.
Orhideje? O njima mogu zasad samo sanjati i čitati i na ovom vašem topicu.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 08:03   #217
Quote:
brezovka kaže:
Lela svašta me zanima. Tisuću i sedamsto kvadrata. Treba mi preporuka kako to urediti.
Imam zasađene ruže i nešto voćki.
Voljela bih breze..barem dvije. Ne bih htjela nabacati. Htjela bih to urediti onako s dušom.
Ali nedostaje mi znanja i još koješta.
Orhideje? O njima mogu zasad samo sanjati i čitati i na ovom vašem topicu.
Ne mogu ti preporučiti nikakvu dobru knjigu. Ali dosta informacija se može naći na internetu naravno ne na našim stranicama nego na stranim. Pregledaj ovu stranicu, možda dobiješ kakvu ideju http://www.bbc.co.uk/gardening/design/
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 17:11   #218
Hey ljudi!
Evo, upravo sam se registrirala, pa da vas odmah nesto pitam.
Prije par dana smo kupili orhideju - Cambria "Nelly Isler".
Prekrasna mi je i zbilja, zbilja bih zeljela da mi uspije.
Koji je ona tip, ima li sto specificno za nju, na sto da pazim?
Da li je slobodno na prozorskoj dasci iznad radijatora?
Da li je tocno da bi nju trebali 1 tjedno potopiti u mlaku vodu?
Smeta li joj da ju se premijesta (tipa kad je sunce) ili je bolje da je stalno na istom mjestu?
Nasi prozori su okrenuti istok-zapad i cijeli dan ima puno svijetla i sunca iako ono nikad bas ne przi direktno (tj. onoliko koliko lupa na neki dio u neko doba, ju ja mogu maknuti).
Ima li ju smisla nostit u kupaonicu?
Da li je bolje da ju drzim na prozoru, pa iznad radijatora ili na polici u kutu, pa da ima manje svijetla (uz rub su dosta gusti zastori, pa je ako nije suncan dan prilicno sjenovito)


Jedan joj je cvijetic uvenuo onog dana kad smo je kupili...mozda promjena. Drugi se za sad drze iako neki ne izgledaju savrseno. Sad da li je vec dugo cvala ili...ne znam. Ima jos i nekoliko ne otvorenih pupuva.

Hvala u naprijed .
I oprostite sta sam vas zagnjavila sa pitanjima. Zbilja bih zeljela da nam uspije.
bumble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 19:25   #219
Dobro dosla Bumble!

Evo jedan link koji sam nasla o tvojoj orhideji. Ima i slika da provjeris da li je to takva orhideja.

http://www.orchidweb.com/dtl_spk.asp?PRecno=2399

Cambrie su križanci odontoglossum orhideje. Tvoja je konkretno Burrageara (Burr = Cochlioda x Miltonia x Odontoglossum x Oncidium)

Pogledaj na ovom linku kakve su preporuke konkretno za ovu orhideju.
Nisam nikad čula da se orhideja zalijeva mlakom vodom. Općenito za orhideje- barem odstajala voda sobne temperature, a idealna je kišnica. Svoju Cambriu zalijevam 1x tjedno ( imam je tek od nedavno) i za sad se drži. Nije preporučljivo direktno sunčano svjetlo.
Radijator je mali problem, ali ima rješenja. Stavi u veći podložak kamenčiće i vodu te na to stavi orhideju s podloškom, da ne stoji u vodi, a na radijator stavi nekoliko posuda s vodom da isparava. Dok se grije, češće prskaj destiliranom vodom, stavi sušiti veš u tu sobu. Dobro bi bilo da staviš i termometar pored nje da znaš na kolikoj je temperaturi. Ako budeš imala još pitanja - pitaj. Ako nešt ne bude štimalo sa linkom, reci...
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 21:38   #220
moje orhideje su na uvučenom prozoru na zap. strani, a prozor je otvoren na kiper cijelu zimu. kad ocvate, odrežeš tako da ostanu 3 pupa. zalijem jednom tjedno, odlijem suvišnu vodu i povremeno prskam odstajalom vodom. i to je to
zelembać is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.