Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2011., 19:12   #1
Preko čega ne možete prijeći ?

Što je kod vas ta " kap koja prelije čašu" , preko čega ne možete prijeći kad su u pitanju neke osobine drugih ljudi. U kom trenutku prestajete tražit opravdanja, neovisno o tome tko je u pitanju i odlučite da ta osoba za vas više ne postoji.
Recimo kad prijateljica ne ispuni moja očekivanja, recimo iznevjeri me u trenucima u kojima sam ja inače bila uz nju, a kad meni treba, ona nalazi neke isprike.
Kod dečka, ako otkazuje dogovore, bleji pred mnom u druge, sve mora bit kako on kaže, lijenost...
Kod ljudi koje tek upoznajem, smeta me škrtost, par puta odemo na piće, svaki put ja platim, a osoba ima više novca nego ja, za mene to su ljudi bez karaktera, ili kad te netko gnjavi, stalno zove..
Prijateljica koja mora bit u centru pažnje, jer ona je najljepša, najpametnija i sve njezino je najbolje..
Na poslu, radiš marljivo, a drugi ne rade ništa i prolaze bolje, premala plaća a radiš 12 sati, šef kreten koji ti se nabacuje..
anmari25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:17   #2
kao prvo ja bi zakonom odredila da svugdje svak plaća svoj račun, imam najbolju prijateljicu i obožavam to što oduvijek svaka plaća svoje i tako izbjegavamo svađu kad dođe konobar koja će platit, brojanje koliko je puta koja platila i ostalo..

ja sam primjetila da preko svega više manje mogu prijeći, to jest postoji puno stvari kojima me ljudi razočaraju, naljute al onda to i kažem i polako se sve izgladi..osim ako unatoč mom prigovoru osoba konstantno radi stvari koje me smetaju..preko takvih stvari ne mogu prijeći.
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:24   #3
Quote:
anmari25 kaže: Pogledaj post
Što je kod vas ta " kap koja prelije čašu" , preko čega ne možete prijeći kad su u pitanju neke osobine drugih ljudi.
kao prvo - učestalost ponavljanja nekih zajeba. kad uvidim da nije bilo slučajno, nego da je to zapravo modus njihovog ponašanja, zato što su, eto, takvi, da je to ipak stvar njihovog lošeg karaktera.

nije mi problem oprostiti ili preći preko nečeg jednom, dvaput, pokušati naći opravdanje za nečiji postupak u nekom nesretnom vanjskom utjecaju ili - eto tako - nekoj slučajnosti (po sistemu "svakome se može dogoditi"). ali, kad se ponovi i vidim da je, mamicu mu, netko ipak govno od čovjeka, e onda nema natrag.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:30   #4
Mogu prijeći preko dosta toga i mogu dragim ljudima naći opravdanja za puno stvari.
Ali, za mene je odnos gotov kad skužim da me netko iskorištava, glumi mi najboljeg prijatelja kad mu trebam, a ostatak vremena ga nema na vidiku.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:00   #5
pa sad baš..ja ne čekam tu kap koja prelije čašu..počinjem reagirati puno ranije

proračunato ponašanje i emotivne ucjene, onako u paketu.

nemam kratki fitilj, ne dovodim se u situaciju ili - ili, obično razbijam glavu i idem u sto analiza, samo da pronađem način
kako da takvoj osobi dam do znanja da sa tim ponašanjem može na drugu adresu. ali ne na moju.
i ne, nikad ne tražim opravdanja. netko je takav kakav je, očito si ne pašemo.
pa da riješimo to što moramo i lijepo se udaljimo jedan od drugoga što dalje i na što dulje vrijeme.

Quote:
anmari25 kaže: Pogledaj post
Recimo kad prijateljica ne ispuni moja očekivanja, recimo iznevjeri me u trenucima u kojima sam ja inače bila uz nju, a kad meni treba, ona nalazi neke isprike.
definicija prijateljice me sve više impresionira.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:07   #6
općenito mislim da prelazim preko previše toga
škrtost isto ne volim, primjerice kada sam s nekim s kim moram hodati na moru dva kilometra dalje samo da sjednem na kavu i sladoled koji je 2kn jeftiniji itd
odljepim na to....zbilja

poludim na ljude koji previše očekuju od drugih, iskorištavaju sve na koje stignu i nikada s ničime nisu zadovoljni

bivšeg dečka sam ostavila nasred autputa jer je prigovarao mojoj vožnji
da ne spominjem da je to bio moj auto, za koji sam ja platila benzin
ima da šutiš ko pička tko god te u takvoj situaciji vozi

općenito najviše odljepim na prigovaranje svemu i svačemu: ili ne valja kava, ili birc u koji smo sjeli, ili konobar, ili je previše vruće ili hladno ili mlako ili pizda strinina više...s takvim ljudima se nikad ne mogu opustiti jer se uvijek brinem da će nečemu prigovoriti

rekla bi uglavnom da je moja kap koja preljeva sve čaše jednostavno ljudi s kojima se družim a stalno se moram brinuti da li ću i na koji način ispuniti sva njihova nebeska očekivanja
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:03   #7
preko licemjerja, dvoličnosti, zloće, podjebavanja, ogovaranja, laži bilo to upućeno drugome ili meni.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:40   #8
ne znam..što sam starija za neke stvari pomičem dalje tu granicu. shvaćam da se ne isplati trošiti energiju baš za svaku stvar, niti da uvijek moram biti u pravu ili jednostavno dokazati svemirsku istinu.za puno, puno stvari puštam da prođu pored mene, ne dam da me se prime.
što uopće znači" ne možete prijeći?" smeta mene i situacija na poslu ali još se nisam digla i otišla, i u državi . tuđu glupost ne znam iscijeliti, sa svojom sam se navikla živjeti
mislim da ne mogu prijeći preko boli, kad me netko povrijedi, na bilo koji način. kad vidim da netko moj na takav način strada.
tuga u tuđim očima
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:04   #9
Kad netko ispadne nečovjek.
Ne u sitnicama, parama ili načinu češljanja, nego kad se baš ono otkrije kao ljiga bez karaktera kad se iti malo osloniš na ljudskost mimo slatkorječivosti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:16   #10
Izdaju ne praštam. Kad netko iznevjeri moje povjerenje, radi mi sranja iza leđa i slično. I općenito križam ljude koji muljaju i stvaraju sapunice iz dosade, kad ogovaraju one s kojima su si inače super, bave se tuđim životima umjesto svojim, podmeću i lažu...itd.
__________________
“In the small matters trust the mind, in the large ones the heart.”
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:39   #11
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
kao prvo - učestalost ponavljanja nekih zajeba. kad uvidim da nije bilo slučajno, nego da je to zapravo modus njihovog ponašanja, zato što su, eto, takvi, da je to ipak stvar njihovog lošeg karaktera.

nije mi problem oprostiti ili preći preko nečeg jednom, dvaput, pokušati naći opravdanje za nečiji postupak u nekom nesretnom vanjskom utjecaju ili - eto tako - nekoj slučajnosti (po sistemu "svakome se može dogoditi"). ali, kad se ponovi i vidim da je, mamicu mu, netko ipak govno od čovjeka, e onda nema natrag.
potpis

isto tako mrzim kad mi netko nešto obeća samoinicijativno ili se dogovorimo i onda to ne ispuni. ok ako je neki opravdan razlog, al mora biti jebeno opravdan, no u ostalim situacijama na to popizdim totalno! kad se takva situacija ponovi nekoliko puta, jednostavno sve uzimam s rezervom što osoba napravi ili kaže jer znam da nije dosljedna i ne mogu je doživjeti ozbiljno
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:42   #12
Quote:
kyk@15 kaže: Pogledaj post
ja sam primjetila da preko svega više manje mogu prijeći, to jest postoji puno stvari kojima me ljudi razočaraju, naljute al onda to i kažem i polako se sve izgladi..osim ako unatoč mom prigovoru osoba konstantno radi stvari koje me smetaju..preko takvih stvari ne mogu prijeći.
apsolutno stojim iza svega napisanog.
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 01:25   #13
Quote:
anmari25 kaže: Pogledaj post
iznevjeri me u trenucima u kojima sam ja inače bila uz nju, a kad meni treba, ona nalazi neke isprike.
ovo

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
kao prvo - učestalost ponavljanja nekih zajeba. kad uvidim da nije bilo slučajno, nego da je to zapravo modus njihovog ponašanja, zato što su, eto, takvi, da je to ipak stvar njihovog lošeg karaktera.

nije mi problem oprostiti ili preći preko nečeg jednom, dvaput, pokušati naći opravdanje za nečiji postupak u nekom nesretnom vanjskom utjecaju ili - eto tako - nekoj slučajnosti (po sistemu "svakome se može dogoditi"). ali, kad se ponovi i vidim da je, mamicu mu, netko ipak govno od čovjeka, e onda nema natrag.
i ovo

da ne govorin, zlobno podjebavanje i ''spuštanje'' u stilu da me ide tako zajebavat tamo di zna da boli
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 01:27   #14
preko izdaje i otrovnog podjebavanja
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 01:40   #15
kako ste svi analitični. ja se družim s onima koji mi odgovaraju, s drugima ne. ako mi netko odgovara tko nije ok, obično se družimo godinama i onda u nekom momentu dođe do nepremostivog ekscesa i to je onda to.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 01:48   #16
Kada razmislim najbliže mi je onaj post u kojem je navedeno kako se preko svega manje - više može preći (naravno ako nije nizak udarac) ako se o tome razgovara i utvrdi kako nije bilo zle namjere i ukoliko se stvar ne ponavlja. U vezi s tim skužila sam kako mi jako smeta i često me udalji od ljudi nespremnost za razgovor, prevelik ponos u nekoj situaciji i u vezi s tim manjak samokritičnosti. Odmah stvorim sebi sliku kako ja s tom osobom nikada neću moći postići viši nivo, kompromis, dugoročnost...
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:27   #17
Baš razmišljam... I uistinu, svima sam sve oprostila.
Ne znam jesam li i prešla preko svega, neki ljudi su spontano nestali iz mog života, al' trenutno nema ni jedne jedine osobe na svijetu koju poznajem, a da je ne bih pozdravila na ulici i poćakulala.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:34   #18
Pa ima par stvari preko kojih ne mogu prijeći. I čak ima i jedna osoba koju doslovno ne bi pozdravila na cesti danas. Ne zato jer se ljutim, totalno mi je ravno ali jednostavno sklop te osobe je meni SF totalni i ne želim blizu toga.

Od navedenih stvari preko kojih ne mogu su spletkarenje, laganje i iskorištavanje.A sve troje su nekakve radnje do kojih se dolazi svjesno i promišljeno.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 17:14   #19
dvoličnost. cijenim kada je netko đubre i to otvoreno pokazuje,s takvima bi mogla ostat u uljudnim odnosima, dok sa onima koji su dobri s tobom dok si pored njih,a kad te nema laju i izmišljaju laži o tebi, s njima više nisam ni na "dobar dan".
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 17:17   #20
Prešla bih preko svega što bih/sam sama napravila.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.