Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 19:47   #81
Quote:
Dayday kaže:
Kaj se vi bedirate za upad,ima 900 mjesta+branitelji+viša+koprivnica...
a koliki se broj prijavi na tih 900 mjesta, da plus branitelji njima nije problem upasti a nama to samo otezava
tema je ''Ekonomski fakultet-Zg'' ni viša ni koprivnica nisu tema
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 10:45   #82
Ako želiš mirne živce, sva pravila napisana odmah na početku godine i da se odmah zna koliko je ispita za prenijeti a ne da to sve saznaš 1. 10 za upis godine i ako im želiš ostaviti što manje love-seli od Ekonomskog fakulteta nalijevo. Upiši rađe prirodne znanosti -greška mog života je bila što sam upisala Ekonomiju-lijepo sam mogla studirati strane jezike i imati više koristi od njih ili nešto treće, po mogućnosti nekog tehničkog fakulteta.

Ako je tema Ekonomski fakultet Zg-postoji viša-ali tko zna kakav je uvjet da bi mogao nastaviti na visokoj. Koprivnica-dislocirani centar Ekonomskog fakulteta Zg-je visoka s tim da sva predavanja možeš slušati u Zgb-u.

Ionako tako na tržištu ima hrpa diplomiranih ekonomista-koji su u suficitu. Bilo bi vrijeme da Ministarstvo obrazovanja počinje gledati koja su zanimanja potrebna za tržišta rada. A ne da stvara hrpu nezaposlenih.

Koliko se prijavi-definitivno previše-da upisujem ponovno fax, ne bi na to otišlo. Jer oni svi pričaju o teoriji, a praksa-nula bodova.

Moj dobronamjeran savjet, onaj tko se dvoumi između ekonomije i tehničkog faxa-rađe upisuj tehnički fax.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 15:38   #83
Quote:
Ako želiš mirne živce, sva pravila napisana odmah na početku godine i da se odmah zna koliko je ispita za prenijeti a ne da to sve saznaš 1. 10 za upis godine i ako im želiš ostaviti što manje love-seli od Ekonomskog fakulteta nalijevo. Upiši rađe prirodne znanosti -greška mog života je bila što sam upisala Ekonomiju-lijepo sam mogla studirati strane jezike i imati više koristi od njih ili nešto treće, po mogućnosti nekog tehničkog fakulteta.
Ako je to tebi bila greška života, ne znam koliko će to koristiti nekome tko se želi tamo upisati. U ovom slučaju, pokretač topica. Jedno su loše stvari na faxu a drugo osobni životni interesi. Isto tako, ne mislim baš da se fax upisuje ovisno o cijeni prijavnica za ispit.

Quote:
Ionako tako na tržištu ima hrpa diplomiranih ekonomista-koji su u suficitu. Bilo bi vrijeme da Ministarstvo obrazovanja počinje gledati koja su zanimanja potrebna za tržišta rada. A ne da stvara hrpu nezaposlenih.
Prvo, pogledaj nekakav prosjek godina tih nezaposlenih ekonomista. Možda saznaš nešto novo.

Drugo, raspitaj se o tome koje smjerove su završili ti nezaposleni. Pa vidi koliko ima nezaposlenih sa smjera Računovodstvo (ako ih uopće ima ) a koliko s, recimo, Organizacije i managementa.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 10:35   #84
Quote:
Gianluca Vialli kaže:
Drugo, raspitaj se o tome koje smjerove su završili ti nezaposleni. Pa vidi koliko ima nezaposlenih sa smjera Računovodstvo (ako ih uopće ima ) a koliko s, recimo, Organizacije i managementa.

Gdje mozemo vidjeti tu statistiku?
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 12:36   #85
Teško da se negdje može vidjeti službena statistika. Ali, po iskustvu kolega iz moje generacije (a i prošlih), kao i iskustvima profesora, Računovodstvo je daleko najtraženije i većina s mog smjera se zaposli i prije samog diplomiranja a ubrzo nakon diplomiranja cijela generacija je zaposlena.

A što se tiče godina, nedavno je u novinama bio neki članak koji je pokazivao da su netom diplomirani ekonomisti, bez obzira na njihov veliki broj svake godine, među najlakše zaposlivom skupinom radnika.
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 15:15   #86
Quote:
Simple Life kaže:
Razmišljam upisati ekonomiju u Zagrebu - e sad se dvoumim:

dal da upišem redovno ili izvanredno?

Može sugestije,bil bi vam JAKO zahvalan..thnx


toplo preporucam redovno
naime, nema tog boga koji bi mene natjeral na ucenje da sam vanredno upisana
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:05   #87
Thumbs up Izvanredno studiranje na Ekonomiji

Trebam pomoć! Želim upisati izvanredni studij ekonomije u Zagrebu. Zanima me koja je cijena godine?
Gdje se mogu nabaviti zadaci za prijemni ispit za ekonomiju?
Hvala svima!!!
studena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:10   #88
na ekonomiji.
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 19:18   #89
3.500 kn.. kao i na pravu.. brijem...
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 23:57   #90
Quote:
Whisper kaže:
toplo preporucam redovno
i ja kasnim s ovim odgovorom, ali pobogu nemojte odgovarati na pitanja postavljena 2004. kao da autor jos uvijek trazi odgovor.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 09:59   #91
pitanje

trebam jednu informaciju...
studiram racunarstvo u zagrebu i htio bih upisati ekonomiju, paralelno...
kako nemogu bit na oba faksa istovremeno na predavanjima, jer josh radim neke poslice, ekonomiju cu upisati izvanredno...
sad me zanima, da li postoji mogucnost da upisem izvanredno bez placanja ili svi izvanredni studenti placaju??
koliko sudenata primaju bez placanja???
raver_kde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:57   #92
Izvanredni svi plaćaju, cca 3500 kn
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:38   #93
kad ce biti prijave i koje dokumente treba donijeti na prijavu a koje na upis (ako se upisemo)?
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 22:43   #94
imam nekoliko pitanja u vezi upisa...
ovako... jos uvijek razmisljam o ljetnim pripremama....
hrv uglavnom znam, mat sama rjesavam iz skripti koje sam prikupila i neke zadatke ne znam rjesiti, a za informatiku sam cula da se uci po nekoj staroj plavoj knjizi???
ako bi isla na pripreme, uzi izbor su mi zcp i trinom (pomak ne zato jer su poslijepodne)... pa ako netko ima iskustva??

uglavnom, pocela sam panicariti kak necu stic pripremit se za prijemni, jer imam jos "samo" mjesec dana...

inace imam ful bodove iz srednje i sa hrv nemam problema... mat ide, a inf nemam pojma... cini mi se poprilicno glupa...

i na kraju... svi koji imaju neke informacije... iz cega, što i kako ucit... na koje pripreme ici... molim da se jave

tnx


p.s. prijemni je 10.7
eta*ksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:51   #95
Quote:
eta*ksi kaže:
imam nekoliko pitanja u vezi upisa...
ovako... jos uvijek razmisljam o ljetnim pripremama....
hrv uglavnom znam, mat sama rjesavam iz skripti koje sam prikupila i neke zadatke ne znam rjesiti, a za informatiku sam cula da se uci po nekoj staroj plavoj knjizi???
ako bi isla na pripreme, uzi izbor su mi zcp i trinom (pomak ne zato jer su poslijepodne)... pa ako netko ima iskustva??

uglavnom, pocela sam panicariti kak necu stic pripremit se za prijemni, jer imam jos "samo" mjesec dana...

inace imam ful bodove iz srednje i sa hrv nemam problema... mat ide, a inf nemam pojma... cini mi se poprilicno glupa...

i na kraju... svi koji imaju neke informacije... iz cega, što i kako ucit... na koje pripreme ici... molim da se jave

tnx


p.s. prijemni je 10.7

ako imas full bodove iz srednje i rijesis matematiku i hrvatski,a inf uopce ne taknes upadas sigurno tak da.....
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 10:55   #96
pa svejedno ti je šta riješiš kad svako područje nosi 200 bodova, pa lakse ti je naucit hrv i i inf a matematiku zaokruzis sve pod npr 2 i sigurno ti je četvrtina tocna a i vjerovatno i vise, tako sam ja upao
gio-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 21:41   #97
Pitanje za ovogodišnju 1. godinu, tj. brucoše koji su išli po bolonji 1. put. Kakav je raspored i obaveza dolaska na predavanja na 1. godini??? Da li se mora biti redovit ili ne?
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:22   #98
A kakva je informatika na prijemnom za fakultet?
Ja u srednjoj sam imao samo 1 god informatike tako da nisam baš siguran jel to dosta!!!!!
Don Giovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 20:40   #99
Quote:
ovisnica kaže:
Pitanje za ovogodišnju 1. godinu, tj. brucoše koji su išli po bolonji 1. put. Kakav je raspored i obaveza dolaska na predavanja na 1. godini??? Da li se mora biti redovit ili ne?
kako kojem profesoru... vecini ne moras, al neki znaju zapest... prvih par tjedana ces ic na sva predavanja a onda vec lagano skuzit di moras a di nemoras dolazit...

e da, vecina profesora napravi tako da je obvezno dolaziti onima koji kžele na kolokvij, a ak ne namjeravaš na kolokvij ne moraš ni dolazit...
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 21:44   #100
Quote:
A kakva je informatika na prijemnom za fakultet?
Ja u srednjoj sam imao samo 1 god informatike tako da nisam baš siguran jel to dosta!!!!!
ja sam isto imala info samo 1 godinu (gimnazija, jel..). za informatiku postoji neka skripta , i to ti je čista teorija, bubanje onih definicija - šta je ovo, šta je ono...mislim da ima i pokoji zadatak sa pretvaranjem iz binarnog u druge sustave i obrnuto...bar je tako bilo kad sam ja upisivala...
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.