Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2010., 12:09   #21
nadam se da će sve bit ok

meni je G imala takvu kvržicu sa nekih 2, 3 tjedna, znam da sam se užasno prepala, al to joj je bilo od hormona i za desetak dana je prošlo samo od sebe...
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 12:11   #22
A jel ti malena jede piletinu? Čula sam za jedan sličan slučaj, malena je dobila "upalu cica", a ispalo je da je to malenoj od hormona koji se daju pilićima.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 12:12   #23
Imamo mi slično iskustvo. Desna dojkica kod curice je cijela bila tvrda kvržica i naizgled deblja od lijeve. Ja sam premrla od straha. Čak je i nisam više dojila. Imala je već godinu i pol. Bili kod ped, sa sigurnošću je tvrdila da su to u pitanju hormoni kod djeteta i da će se to povući. Morala sam samo pratiti da to ne raste divlje, da ne dođe do crvenila i temperature kod djeteta. Znam da ste u silnom strahu, sudim po sebi.
Nakon skoro dva mjeseca jednostavno se povuklo. Samo nemojte puno isprobavati i dirati. Opustite se i ne pipajte svaki dan, brže će Vam proći vrijeme do nestanka kvržice.
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 16:01   #24
Bila sam u strahu prvi tren kad sam to uočila, ali sad nekako nisam toliko-jednostavno ne mogu vjerovati da je to nešto jako, jako loše. Nadam se, a i vjerujem da su hormoni u pitanju.

A ta piletina, moguće je i to. Curka jede piletinu, ali opet, nisu to nekakve velike količine.

Uglavnom, još 2-3 tjedna ću pričekati pa ću vidjeti što dalje.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 16:51   #25
Naša pedijatrica je rekla da su to s piletinom neke rekla kazala teorije i da bi to od nje moglo doći, trebalo bi dijete doslovce toviti samo s piletinom.
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 17:49   #26
Nije to nishta.....mi otkrili isto takvu kvrzicu, rekla doktorica da che otichi do druge godine (od hormona, bla, bla).....nestala je tek sad prije pola godine...do skoro 3godine smo je imali.....rasla, smanjivala se, bubrila....uzas!

Ishli smo na preglede svakih 6mjeseci.....nakon 2,5g rekla da vishe ne dolazimo da je to ok....da che biti manje....a meni se chinilo da se nije smanjilo...pa sam gnjavila pedijtaricu da je pregledava i shto misli...na kraju je evo nestala......fala ti boze

Josh uvijek je pipam, jel imam fobiju da che se pojaviti

Glavno da mi je prva rechenica zapocheta - nije to nishta

Meni je bilo malo glupkavo da je od hormona, jer ona nije dojena...kak je mogu "moji" hormoni drzat do 3godine
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 08:10   #27
meni je b imao sa dva mjeseca kvržicu na bedrima, nama je pedica rekla da je to najvjerovatnije bezazleno ali da svi mirno spavamo odemo provjeriti
otišli u klaićevu kod dežurnog kirurga koji je pregledao kvržicu i rekao da mu djeluje kao bezazlena, dapače pošto je na bedru da postoji velika mogućnost da je od cjepiva, ali da napravio uzv i da pratimo veličinu
uzv pokazao da je samo lezija koja nema svojih žila
povuklo mu se nakon 3 mjeseca,ali sam bila mirna
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 08:58   #28
Kvržica iza uha kod bebe

Imamu bebu od četiri mjeseca. Jučer sam joj iza uha napipala malenu kvržicu. Tvrda je i pomična,kao da preskače kad se prolazi po njoj. Vidim da nije bolno na dodir. Zanima me dali se netko susreo sa nečim sličnim?
__________________
Album
pnina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:07   #29
Ja sam se susrela i moram priznati da nisma obratila neku posebnu pažnju. Nestala je za par mjeseci. Znam da se njima mogu pojaviti i nestati takve male kvržice i da nije ništa opasno. No tko zna radi li se o istoj stvari, ako imaš i najmanju sumnju otiđi do pedijatrice ona će ti sigurno dati najpouzdaniji odgovor nakon što pogleda bebicu.
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:55   #30
Quote:
pnina5 kaže: Pogledaj post
Imamu bebu od četiri mjeseca. Jučer sam joj iza uha napipala malenu kvržicu. Tvrda je i pomična,kao da preskače kad se prolazi po njoj. Vidim da nije bolno na dodir. Zanima me dali se netko susreo sa nečim sličnim?
Ista stvar. Isto beba od 4 mjeseca, primjetila sam to kad je imao mjesec i ne povlaci se.
Iza lijevog uha, kad ju taknem, kao da se moze pomaknuti. Nemam pojma sta je
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:20   #31
To je najvjerovatnije limfni čvor. A jel beba bila nešto prehlađena ili bolesna u zadnje vrijeme?

Meni znaju dosta često izbiti limfni čvorovi i to baš upravo ti iza uha. Ja pitala doktoricu šta je to pa mi je rekla limfni. Inače limfni čvorovi se nalaze po cijelom vratu, i naprijed i straga i iza ušiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:29   #32
Quote:
pnina5 kaže: Pogledaj post
Imamu bebu od četiri mjeseca. Jučer sam joj iza uha napipala malenu kvržicu. Tvrda je i pomična,kao da preskače kad se prolazi po njoj. Vidim da nije bolno na dodir. Zanima me dali se netko susreo sa nečim sličnim?
moj mali je to isto imao, mislim da ima i danas...pitala sam doktoricu i rekla mi je da je to limfni čvorić i da ako neko ima isto tu u familiji da je to kao nasljedno i da se ne brinem jer je to normalno, tak da se ne sekiraš
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:59   #33
hvala cure,sad mi je lakše. malena mi je inace bolesna bila ovaj tjedan pa je na amoxilu,moguce da je i od toga
__________________
Album
pnina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:37   #34
Evo da i ja potvrdim već rečeno. Mom je maleckom isto 4 mj, a tu kvržicu ima već oko 2 mj. I ja sam se jako zabrinula kada sam to napipala. Pedijatrica kaže da je uobičajeno da se malim bebama malo proširi limfni čvorić. Ništa zabrinjavajuće, i da nestane nakon nekoliko mjeseci.
__________________
Smile
My_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 15:07   #35
inače ta kvržica je kao mala,tvrda loptica ispod kože, promjera cca 4 mm.
__________________
Album
pnina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:05   #36
Moj ce sad dvi godine i od rodenja ima kao kvrzicu iza uha. Pedica kaze da je to ok, i da je cesto kod muske djece!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:08   #37
i moja isto ima tu kvržicu, tj zadnje vrijeme baš i nisam provjeravala jel je ima, uglavnom isto sam je tako napipala sa njenih 4-5 mjeseci al mi je pedica rekla da je to normalno, da je limfni čvor
i da će se vjerojatno povući
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 10:04   #38
bok,

mali od sestre, koji ima godinu i pol, ima neku čudnu duguljastu izraslinu na leđima kod rebra od prije tjedan dana. Isto tako i sa stražnje strane vrata i početka kičme ima okruglu kvržicu. Išla je u bolnicu , ali kažu da nisu lojne žlijezde, i poslali je dermatologu. Njemu se čini da jesu masne nakupine ali je zabrinut zašto ih je toliko , jer je našao još jednu na leđima, znači ukupno tri na tako maloj bebi. Poslao ju je sa malim da napravi punkciju pa ćemo vidjeti. Jel imao tko iskustva s tim kvržicama/izraslinama na tako malom djetetu?
lorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 01:06   #39
Kvržica na vratu

Pozdrav svima..

Pred cca 2 tj sam vidjela malome (4.god) kvrzicu na vratu..
Kvrzica je 1.5-2 cm..
Ne bi rekla da je limfa, jer mu se kuglica nalazi iza vrata na sredini.

Da li bi trebala do pedijatrice s njim?
Ne bi htjela zbog "gluposti" ic doc.

Po netu sam gledala, al na tom dijelu nema limfi..

Sto mislite?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
iivvaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 16:23   #40
Može biti hrpa stvari. Čula sam da nekoj djeci se znaju te kvržice od lojnih žljezda nakupiti na jednom mjestu pa se tako stvori kvržica od masnog tkiva.

Ali gledaj ipak je to dijete i ima kvržicu i dijete odvedi pedijatru neka pogleda. Ovdje svi možemo samo nagađati
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.