Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 22:13   #21
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna.
Novinarčić je skupio podatke preko neta i prezentirao čovječanstvu "zastrašujuću" priču.
Odvratiti pozornost od stvarnog problema.
Ako stoji iza pisane riječi onda te riječi moraju biti podkrijepljene istraživačkim podacima. Imena, mjesta itd.

Mislim da bi ovaj trojac (Bap, Beljki i Krena) mogao pisati o tome jer imaju znanje.

Npr. Osobno sam bila u "karizmatskom pokretu" to mogu nazvati kršćanskom sektom. Bila sam na dobrom putu da totalno zastranim.

A negdje u tvom postu sam pročitala kako negiraš postojanje demona.

Mislim da je strah najveći demon.
Samo ću kazati da su registrirana društva ili sekte zasigurno ne bi imale predznak -tajno ili tajna ili skrivena. Imena , mjesto i kompletan istraživači rad, vjerujem da je dostupan u redakciji ili u policiji. A vjerovatno njie izneseno u detalje radi zaštite što žrtvi što članova sekte. Zašto? U magiji postoji jedno vrhunsko oruđe zove se Athame ili bodeš sa dvije oštre strane.
Tako je i u ovakvim situacjama, pričama sve oštrica sa dvije strane.
Ljudi su u većini slučajeva kao konji sa onim štitnicima kraj očiju i često gledaju samo ravno. Jako malo ih ima širinu u razmišljanju, shvaćanju i želji za spoznajom. Ta većin astvara masu i dovoljna je jedna budala , budaletina , koja će viknuti "pali" i ponovit će se prošlost - lov na vještice. Svi bi stradali i svi bi izgubili. Eto možda zato nema istraživačkih podataka /mada u tekstu piše da su istražili/ i nema imena, nema mjesta.
Ja slobodno mogu kazati da se netko veže za oltar u zagrbačkoj katedrali džaba-još je u većoj nevolji. Tako da tvoja karizmatsko iskustvo je samo druga krajsnost ali pod drugim imenom. No vrijedno je mudrosti i iskustva koje si stekla- što je čovijek kadar učiniti u ime čije i u čega pod nagovorom ne Sila-nego čovjeka. Pa biblija se dizala u osvajačkim pohodima, pokoljima, spaljivanjima..politici..novu..bogatstvu..ne nije Sila.nego čovjek i ljudski um.

Da strah je veliki demon zove se Agramon
Krivo si pročitala , ja u niti jednom postu ne negiram postojanje demona, dapače vjerujem u njih.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:11   #22
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Ovo je dio naše današnjice i potencijalne opasnosti koje predatorski vrebaju. Magija i magičari-ne znače samo dobre vještice i čarobnjaci , nego su slike neki puta puno užasnije.

Ova tema i njoj sličana postavljaju pitanja o gomili nestalih tinejdžera u R.Hrvatskoj i ma koliko pre "ezoterično " zvučilo , situacija je alarmantna.
http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvat...istickih-sekti
Upotreba zemlje s groba je prihvatljiva za zastitu, ali obredno rezanje nije?

Ma jos jedan link koji napada tinejdere s naopakim krizevima koji briju da imaju sektu.. Da je netko u tekstu zamijenio rijec ''sotonisticki'' sa ''T-com ili korporacijom'', nitko ne bi ni trepnuo.

Ali kako bi to izgledalo da citamo u novinama?....Ovako bi izgledalo.

Nedavno je u javnosti odjeknuo slučaj mladića iz Varaždina, Dejana Plantaka, koji je otvoreno progovorio o tome da je bio pripadnik xxx, jedne od korporacijskih sekti u Hrvatskoj. Dejan je ispričao kako je sudjelovao u korporacijskim obredima na kojima su se članovi rezali na narodnjacima, međusobno orgijali, krali i varali, ulizivali po potrebi , a sve kako bi se žrtvovali za bolje cipele, sako, mobitel, auto, status ili silikonske cice, a naposljetku su ga i natjerali na samoubojstvo jer nije mogao ici u korak sa svojim kolegama.
Srećom, Dejan se uspio izvući iz spomenute korporacije i danas je član udruge new age grupa ''Leptirica'' iz Varaždina, koja pomaže mladima da se nose s različitim problemima i da novac nije sve na svijetu.



U Telekomu u Francuskoj se ubilo hrpu zaposlenika. Ne govorimo o tinejderima iz tripizdine, ovdje govorimo o ozbiljnijim, skolovanim, obiteljskim ljudima.
http://www.jutarnji.hr/bivsi-celnik-...enika/1039261/

Mozda su clanovi crne ruze, mozda nisu, ali nesto se tu interesantno desava sto bi trebalo lijepo istraziti, ali nikoga nije briga.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority

Zadnje uređivanje emnasut462 : 29.10.2012. at 11:20.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:44   #23
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Samo ću kazati da su registrirana društva ili sekte zasigurno ne bi imale predznak -tajno ili tajna ili skrivena. Imena , mjesto i kompletan istraživači rad, vjerujem da je dostupan u redakciji ili u policiji. A vjerovatno njie izneseno u detalje radi zaštite što žrtvi što članova sekte. Zašto? U magiji postoji jedno vrhunsko oruđe zove se Athame ili bodeš sa dvije oštre strane.
Tako je i u ovakvim situacjama, pričama sve oštrica sa dvije strane.
Ljudi su u većini slučajeva kao konji sa onim štitnicima kraj očiju i često gledaju samo ravno. Jako malo ih ima širinu u razmišljanju, shvaćanju i želji za spoznajom. Ta većin astvara masu i dovoljna je jedna budala , budaletina , koja će viknuti "pali" i ponovit će se prošlost - lov na vještice. Svi bi stradali i svi bi izgubili. Eto možda zato nema istraživačkih podataka /mada u tekstu piše da su istražili/ i nema imena, nema mjesta.
Ja slobodno mogu kazati da se netko veže za oltar u zagrbačkoj katedrali džaba-još je u većoj nevolji. Tako da tvoja karizmatsko iskustvo je samo druga krajsnost ali pod drugim imenom. No vrijedno je mudrosti i iskustva koje si stekla- što je čovijek kadar učiniti u ime čije i u čega pod nagovorom ne Sila-nego čovjeka. Pa biblija se dizala u osvajačkim pohodima, pokoljima, spaljivanjima..politici..novu..bogatstvu..ne nije Sila.nego čovjek i ljudski um.

Da strah je veliki demon zove se Agramon
Krivo si pročitala , ja u niti jednom postu ne negiram postojanje demona, dapače vjerujem u njih.
Pročitaj svoje postove.

Ja vjerujem u Boga.

Imala sam iskustvo i nitko me ne može razuvjeriti da ne postoji.

Prvi put je bilo na Siciliji, Siracusa i drugi put u Poljskoj.

Demoni znam da postoje; zapravo sam vidjela neka bića. A prvi put se dogodilo u zagrebačkoj katedrali.

U Zagrebu postoje samo dvije crkve u koje nemaju pristupa. A to je pravoslavna crkva na Cvjetnom trgu i još jedna rimokatolička u koju ja odlazim.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:30   #24
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
U Telekomu u Francuskoj se ubilo hrpu zaposlenika. Ne govorimo o tinejderima iz tripizdine, ovdje govorimo o ozbiljnijim, skolovanim, obiteljskim ljudima.
http://www.jutarnji.hr/bivsi-celnik-...enika/1039261/

Mozda su clanovi crne ruze, mozda nisu, ali nesto se tu interesantno desava sto bi trebalo lijepo istraziti, ali nikoga nije briga.
Ali to su korporacije. Takve vijesti neće biti na naslovnim stranicama (ili neće dugo biti) jer upravo te korporacije upravljaju medijima. A ako upravljaš medijima onda imaš moć.

E sad, kada smo već na magijskoj temi , čemu služi takva moć? Npr. vlasnik se jedne takve korporacije i imaš milijarde dolara koje ne možeš potrošiti za vrijeme svojeg života. Zašto netko treba još milijardu dolara kad ne stigne potrošiti ni milijarde koje ima? Zašto netko ima želju upravljati tolikom količinom ljudi i držati ih u konstantnom strahu?

Meni se čini da je ova kriza jedna od navjećih crnomagijskih operacija ikada izvedenih. Ako uz to dodamo pumpanja straha od 21.12.2012, kada se neće ništa dogoditi, taj će strah i iščekivanje dobrano energetski strahom napumpati nekakvu spodobu.

Ako sam u pravi onda će 2013 biti godina "čudesnog" oporavka svjetske ekonomije jer će svi biti namireni i malo će nas pustiti da se oporavimo.

A možda sam sve to umislio i u krivo sam. 2013 nije tako daleko ako nisam u pravu plaćam pivo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:16   #25
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Ako sam u pravi onda će 2013 biti godina "čudesnog" oporavka svjetske ekonomije jer će svi biti namireni i malo će nas pustiti da se oporavimo.

A možda sam sve to umislio i u krivo sam. 2013 nije tako daleko ako nisam u pravu plaćam pivo

Pivo ne pijem; samo

Mogu promatrati pivopije
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 10:35   #26
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

čemu služi takva moć? Npr. vlasnik se jedne takve korporacije i imaš milijarde dolara koje ne možeš potrošiti za vrijeme svojeg života. Zašto netko treba još milijardu dolara kad ne stigne potrošiti ni milijarde koje ima? Zašto netko ima želju upravljati tolikom količinom ljudi i držati ih u konstantnom strahu?

Meni se čini da je ova kriza jedna od navjećih crnomagijskih operacija ikada izvedenih. Ako uz to dodamo pumpanja straha od 21.12.2012, kada se neće ništa dogoditi, taj će strah i iščekivanje dobrano energetski strahom napumpati nekakvu spodobu.

A možda sam sve to umislio i u krivo sam. 2013 nije tako daleko ako nisam u pravu plaćam pivo

Mene je uvijek zanimalo cemu se toliko grebe npr. djed Rothschield da njegov praunuk ima toliko novaca. Milijardu ne moze potrositi za svog zivota. Onda se zapitah, onako hipotetski, sto ako on vec zna (ima mogucnost ili sposobnost) prebacivanja vlastite duse u sinove pomno odabranih majki. Pa imas djeda koji radi to sto radi da bi imao para i moc za vrijeme kad postane (pra)unuk samom sebi. Nedodirljiv car (sto vec i je).

Kad imas toliko novaca, jedino sto zelis je besmrtnost....osim ako vec nisi covjek. Onda je to vec druga tema.

Ovo sa pumpanjem straha za 21.12.2012. za kreiranje spodobe je vrlo velika mogucnost. Filmska industrija (kao njihova produzena ruka), izrazito radi na tome.

Nadam se da si umislio.
Pivo
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 13:12   #27
ma nepotrebno mistificiranje. Rotchildi nisu nista drugaciji od prosjecnog balkanskog albanskog slasticarskog visegeneracijskog klana, samo uspjesniji (iako niti blizu koliko nekad).
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:21   #28
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ma nepotrebno mistificiranje. Rotchildi nisu nista drugaciji od prosjecnog balkanskog albanskog slasticarskog visegeneracijskog klana, samo uspjesniji (iako niti blizu koliko nekad).
Zašto mu treba novaca više nego što je u stanju i nekoliko generacija potrošiti?

Čemu to gomilanje kada od toga nema ništa?

Jedino što mi pada na pamet a povezano je sa nemagijskim objašnjenjem jest želja za moći ali to je malo nategnuto jer je moć da radi što želi već dostigao.

Kakvo bi bilo jednostavno i svjetovno objašenjenje takvog ponašanja?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:24   #29
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Kad imas toliko novaca, jedino sto zelis je besmrtnost....osim ako vec nisi covjek. Onda je to vec druga tema.
Jedino to i meni pada na pamet.

Quote:
Ovo sa pumpanjem straha za 21.12.2012. za kreiranje spodobe je vrlo velika mogucnost. Filmska industrija (kao njihova produzena ruka), izrazito radi na tome.
Kada ponestane ideja za film onda je ok napraviti i superoluju kakva sada hara po USA. Slike koje dolaze iz New Yorka su dovoljno apokapliptične.

Quote:
Nadam se da si umislio.
Pivo
Crno? Svjetlo? Crveno?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 22:16   #30
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zašto mu treba novaca više nego što je u stanju i nekoliko generacija potrošiti?

Čemu to gomilanje kada od toga nema ništa?

Jedino što mi pada na pamet a povezano je sa nemagijskim objašnjenjem jest želja za moći ali to je malo nategnuto jer je moć da radi što želi već dostigao.

Kakvo bi bilo jednostavno i svjetovno objašenjenje takvog ponašanja?
Vrlo sam rijetko nasao ljude kojima je sto imaju dovoljno, koliko god imaju. Uostalom da nije tako svijet bi stao u materijalnom smislu. Uvijek se moze imati vise, nije to nuzno niti pitanje kolicine imovine, moze biti cisto pitanje postignuca. Kao da kazes zasto netko tko je postigao slavu u glazbi i dalje radi nove stvari? Jer voli to raditi. Doduse bas biznis ne nalazim motivirajucim osobno, ali imam neke poduzetnike u bliskoj okolini i sami kazu da u pitanju nije novac. Nesto kao sport - postici vise nego sto su do data, pobjediti nekog drugog, poboljsati svooj "projekt".

Uostalom niti to kao niti vecina naseg ponasanja nije racionalno. Zgrtanje, udruzivanje, cuvanje i jacanje pozicije, sve su to normalni instikti valjda

Uostalom sto bi trebalo raditi? Napustiti posao i izlezavati se? To je uglavnom san onih koji nisu previse uspjesni i na vrhu u poslu, ove druge i sam posao fino ispunjava Takodjer je to velika mreza firmi i obiteljskih odnosa, sigurno nisu bas svi ufurani u to, ali oni koji jesu imaju dobru priliku biti u tome uspjesni, ne znam zasto je to tako neobicno
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.