Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 08:36   #141
predobra tema!! drago mi je čuti da se dijete može naučiti voljeti knjigu. U mojoj su obitelji svi veliki čitači, ali muž nije pročitao nikad ništa što nije morao (što mu se obija u glavu sad kad mu posao zahtijeva konstantno učenje i napredovanje). Svojoj sam šestomjesečnjakinji već kupila podosta knjiga (Pipi, Petar Pan, Heidi..) a nedavno sam joj posložila i sve knjige naslijeđene iz roditeljskog doma - sve Koke, Zabranjena vrata, Čudnovatu istinu (još uvijek su mi Kušan i Krilić jedni od najdražih pisaca, ma i više, oni su mi prijatelji iz djetinjstva) i jedva čekam da joj ih proslijedim. Za sada se zabavljamo knjigom sveznalicom i uvijek joj pokažem slova i izmislim neku pričicu o njima. Nadam se da će mi i dijete voljeti taj magični svijet priča.
A što se tiče preporuke dječjih knjiga, ja sam najviše voljela serijale jer tako nisam morala brzo napustiti drage mi likove, pa bih preporučila 5 prijatelja od dobi možda 6-7 god. Za trogodišnjakinju mi super zvuči Antun Tun a i još pokoja iz Dobro Jutra (samo pobogu NE ona o košuti i jelenčetu koja me još uvijek proganja )
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:46   #142
hahaha :-) Ma moja voli sve, baš sve... to kod nje nema veze s dobi, ona bi rado slušala i knjige koje ja sebi čitam da mi se da čitat na glas, ali nakon par rečenica odustanem...

Njoj je jako bitno samo da se stranice brže okreću, pa da može pratiti uz slike... ako je tekst duži, ona preokreće sama...
Ja uživam u toj njenoj ljubavi prema knjigama. I baš ih lijepo čuva. Inače je blago rečeno divlja, ali knjige niti šara niti kida...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:55   #143
Ima već temica o tome:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=446674
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:23   #144
kupila bi malom priče za laku noć, po mogućnosti knjigu s tvrdim koricama pa da ju imamo godinama
da li kupiti
365 priča za laku noć ili
Najljepše bajke svijeta

koji izdavač ima najbolje knjige?
htjeli bi da su poznate priče tipa crvenkapica, trnoružica, vuk i 7 kozlića i sl. poznate bajke i da su pisane dječjim jezikom i lako čitljive za pospanu mamu.
i da ima lijepih slika

jel ima tko koju od ovih knjiga ili možda preporuka za neku knjigu? i cijena je bitna
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 01:26   #145
Ne znam kome da se obratim za mali pomoć...možda netko od vas zna... Ne mogu se sjetiti kako se zove priča o malome vrapčiću i njegovoj obitelji koji su pustili Novu Godinu u svoj dom. Ta priča je bila u uđbeniku za drugi razred osnovne škole prije rata. Nikako je ne mogu naći, a voljela bih ju pročitati svojim nečacima za ovu Novu...pa ako netko zna molim pomoć. Unaprijed Hvala
Duncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:50   #146
Što čitaju vaša djeca?

U ovoj temi napišite što čitaju vaša djeca.Sve je dobrodošlo.Od stripova do romana za odrasle.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:53   #147
Moja najviše čita romane za djecu i mlade.Ne voli pustolovne romane.Pročitala je nekoliko romana za odrasle i povremeno čita strip "Alan Ford".
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:29   #148
Moji gutaju sve. U nedostatku boljega, i deklaracije na hrani dok večeraju.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:39   #149
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Moji gutaju sve. U nedostatku boljega, i deklaracije na hrani dok večeraju.
I mi smo tu negdje.

E sad, to citanje svega i svacega zna dovesti do urnebesnih pitanja i tema za razgovor.

Znam da ju je totalno odusevila knjiga "Ljubavne muke jednog Luke". Procitala ju je valjda vec 20 puta i uvijek umire od smijeha. Ima netko jos prijedloga za takve znatizeljne i lajave od oko 7 godina?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:46   #150
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ima netko jos prijedloga za takve znatizeljne i lajave od oko 7 godina?
Goscinny. Nikica. To je puno kasnije u lektiri, ali će joj se vjerojatno svidjeti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:08   #151
sve i svašta,od obaveznih lektira do novina, ...
ali zapravo najviše vole enciklopedije ,pogotovo malac od 7 god ,sve vrste enciklopedija ,od izuma ,povijesti ,dinosaura (naravno ) ...
nekako naginje povijesti i zemljopisu i najviše bira takve knjige ....
trenutno je na zastavama svijeta i glavnim gradovima,to sad neće pustiti dok sve ne nauči,a bome ni nama neda mira
neverending is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:12   #152
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I mi smo tu negdje.

E sad, to citanje svega i svacega zna dovesti do urnebesnih pitanja i tema za razgovor.

Znam da ju je totalno odusevila knjiga "Ljubavne muke jednog Luke". Procitala ju je valjda vec 20 puta i uvijek umire od smijeha. Ima netko jos prijedloga za takve znatizeljne i lajave od oko 7 godina?
oooo znam kako ti je, ne samo da ju je ona čitala već i mene nagovara da čitam tu knjigu.

često ode u školsku knjižnicu pa si posudi nešto, većinom su to neka lakša štiva, tj. lektire koje će imati ili slično.
ali voli čitat, što me iznenađuje jer ni tata a ni ja nismo baš neki pretjerani čitači
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:18   #153
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I mi smo tu negdje.

E sad, to citanje svega i svacega zna dovesti do urnebesnih pitanja i tema za razgovor.

Znam da ju je totalno odusevila knjiga "Ljubavne muke jednog Luke". Procitala ju je valjda vec 20 puta i uvijek umire od smijeha. Ima netko jos prijedloga za takve znatizeljne i lajave od oko 7 godina?
Moja je od tih godina voljela čitati slikovnicu tj. zbirku priča "Vidiš da se moram zabavljati" Sanje Pilić.Zanimljivo i smješno.Moja je tu knjigu posudila u knjižnici najmanje 5 puta.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:24   #154
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Goscinny. Nikica. To je puno kasnije u lektiri, ali će joj se vjerojatno svidjeti.
Stripovi je ne zanimaju. (Na uzas i sramotu roditelja kojima je Alan Ford gotovo pa Biblija, a Blek Stena i Duh sa sjekirom cesto spominjani u svakodnevnim zajebancijama! ).

A za Nikicu thx! Potrazit cu obavezno. A morat cu poraditi i na svojoj opsesiji da knjige posjedujem. Lijepo ih je imati puno, ali u nasoj financijskoj situaciji i ogranicavajuce.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:28   #155
Koju knjigu bi mogla pročitati jedanajstogodišnjakinja? Po mogućnosti zanimljivu i smješnu.Pročitala je puno toga npr. "Tonček i Točkica","Emil i detektivi","Mrvice iz dnevnog boravka","O mamama sve najbolje","Fora je biti faca zar ne?","Profesorica iz snova","Dnevnik Pauline P.",Drugi dnevnik Pauline P."...
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:37   #156
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Stripovi je ne zanimaju.
Goscinny je napisao Nikicu .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:46   #157
mmoja kći će sad 10 g i čita sumrak sagu
Inea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:53   #158
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Koju knjigu bi mogla pročitati jedanajstogodišnjakinja?
Adriana Molea?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:56   #159
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Goscinny je napisao Nikicu .
Ajme.

Pasmater i guglanju na smartfonoma... Vidi kako se zblamiram...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:59   #160
Moja je pokusala citati Monstrumnaziju, ali to je stvarno bio prevelik zalogaj za nju. Previse teskih rijeci, nije kuzila radnju...

Pa sam je ja morala procitati i prepricavati po poglavljima u pojednostavljenoj verziji.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.