Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 23:35   #941
Żivim. Rodjen u HR.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:30   #942
NBC je objavio kao alt-right skup za bijelu Europu, wtf? Je li to istina?
https://www.nbcnews.com/news/world/6...ce-day-n820006
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:31   #943
"ko prvi laže govori istinu"
alan ford novinarstvo
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:39   #944
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
da se okupi 500 soroševaca svi bi mediji prenijeli
Nažalost zbog ovakvih profašističkih obožavatelja, Soroševci i EU dobivaju na važnosti, jer prosječan čovjek percipira ako su ovakvi nasuprot njima, onda baš i nemaju previše izbora kojoj strani se prikloniti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:53   #945
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
NBC je objavio kao alt-right skup za bijelu Europu, wtf? Je li to istina?
https://www.nbcnews.com/news/world/6...ce-day-n820006
je! fašisti u akiciji
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:45   #946
Logika progresivnih medija: ako se nešto događa što nije u skladu sa svjetonazorom liberala onda mora da se radi o maslu ekstremnih desničara i/ili fašista jer po njima je nemoguće da narod ima određeno stajalište o nečemu sam po sebi a da se to ne poklapa s njihovim progresivnim stavovima.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:57   #947
Poljaci nazaduju u kupovnoj moci prema vani (potpuno jednak bdp kao RH).


Poland - GDP per capita (EUR) Data

2012  2013  2014  2015  2016  GDP per capita
10,236  10,375  10,806  11,315  11,176


a npr:

Germany - GDP per capita (EUR) Data

2012  2013  2014  2015  2016  GDP per capita
34,269  35,047  36,064  37,094  37,817 

ili npr:

Slovenia - GDP per capita (EUR) Data

2012  2013  2014  2015  2016  GDP per capita
17,518  17,445  18,113  18,696  19,268 

Otuda djelomicno Poljsko nezadovoljstvo (uz nejednak regionalni razvoj).
Ovo sa rasnom spikom u zemlji gdje nema dva crnca je smijeh...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:23   #948
Dok me posao nije gurnuo u neke kontakte s Poljacima, nisam o njima imao neko mišljenje, ali su me razočarali. Osim što ih je podosta katolički zatucanih, isto tako su antisemiti i onako kukavički, kad ih nitko ne može za to uloviti vole reći kako se njemačka okupacija isplatila jer su se riješili Židova .

Nedavno je Kaczynski rekao kako bi Njemačka trebala platiti ratnu odštetu. Izgleda da glupanu nitko nije rekao kako je Njemačka Poljskoj već platila ogromne ratne reparacije, da ne spominjemo teritorije koje su dobili "natrag". Plus što ih nitko nikad nije pitao oko vrlo dobrovoljne suradnje s nacistima u progonu Židova.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:41   #949
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post

Otuda djelomicno Poljsko nezadovoljstvo (uz nejednak regionalni razvoj).
Ovo sa rasnom spikom u zemlji gdje nema dva crnca je smijeh...
preventiva je najbolja medicina.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:42   #950
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Logika progresivnih medija: ako se nešto događa što nije u skladu sa svjetonazorom liberala onda mora da se radi o maslu ekstremnih desničara i/ili fašista jer po njima je nemoguće da narod ima određeno stajalište o nečemu sam po sebi a da se to ne poklapa s njihovim progresivnim stavovima.
Ako palamude o bijeloj Europi, doseljenicima, crncima, gayevima i koga sve ne vole onda to jest izvorišna ideologija nacizma (fašizma). A posljedica toga je holokaust.

Samo možda ne kuže ili čak kuže da su korisne budale.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:19   #951
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Logika progresivnih medija: ako se nešto događa što nije u skladu sa svjetonazorom liberala onda mora da se radi o maslu ekstremnih desničara i/ili fašista jer po njima je nemoguće da narod ima određeno stajalište o nečemu sam po sebi a da se to ne poklapa s njihovim progresivnim stavovima.
dobro kužiš: fašizam nije moj svjetonazor
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:35   #952
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ako palamude o bijeloj Europi, doseljenicima, crncima, gayevima i koga sve ne vole onda to jest izvorišna ideologija nacizma (fašizma). A posljedica toga je holokaust.

Samo možda ne kuže ili čak kuže da su korisne budale.
A to vodi onda u totalitarni politički poredak. Srećom, postoji izbor pa se totalitarizam na rasnoj može usmjeriti na klasnu osnovicu.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 13.11.2017. at 20:50.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:48   #953
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Dok me posao nije gurnuo u neke kontakte s Poljacima, nisam o njima imao neko mišljenje, ali su me razočarali. Osim što ih je podosta katolički zatucanih, isto tako su antisemiti i onako kukavički, kad ih nitko ne može za to uloviti vole reći kako se njemačka okupacija isplatila jer su se riješili Židova .

Nedavno je Kaczynski rekao kako bi Njemačka trebala platiti ratnu odštetu. Izgleda da glupanu nitko nije rekao kako je Njemačka Poljskoj već platila ogromne ratne reparacije, da ne spominjemo teritorije koje su dobili "natrag". Plus što ih nitko nikad nije pitao oko vrlo dobrovoljne suradnje s nacistima u progonu Židova.
Antisemitizam nije induciran rasnim nego eksploatatorskim predrasudama.

Židovi, koji su u srednjem vijeku bili građani drugog reda, jer im nije bio dostupan čitav niz profesija specijalizirali su se za novčarstvo. Bio je to dug i mukotrpan put odricanja mnogih generacija i štednje novca dok se nije mogao složiti kapital od kojega se onda moglo obrtajem novca živjeti.

Ironija sudbine, koja baš nije rijetka, rezultira time da inicijalni progon postaje zametak budućeg prosperiteta.

A oni koji nemaju ne vole one koji imaju.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:11   #954
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Židovi, koji su u srednjem vijeku bili građani drugog reda, jer im nije bio dostupan čitav niz profesija specijalizirali su se za novčarstvo.
BTW, nisu im bila dostupna druga zanimanja jer je crkva na koncilu 1212 zabranila da se bave svim zanimanjima osim onih koje nisu dostojne katolika a jedno od tih je bilo bankarstvo.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:21   #955
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Dok me posao nije gurnuo u neke kontakte s Poljacima, nisam o njima imao neko mišljenje, ali su me razočarali. Osim što ih je podosta katolički zatucanih, isto tako su antisemiti i onako kukavički, kad ih nitko ne može za to uloviti vole reći kako se njemačka okupacija isplatila jer su se riješili Židova .

Nedavno je Kaczynski rekao kako bi Njemačka trebala platiti ratnu odštetu. Izgleda da glupanu nitko nije rekao kako je Njemačka Poljskoj već platila ogromne ratne reparacije, da ne spominjemo teritorije koje su dobili "natrag". Plus što ih nitko nikad nije pitao oko vrlo dobrovoljne suradnje s nacistima u progonu Židova.
Apsurdno je da drugi narodi Poljacima nabijaju na nos loš odnos prema Židovima. A sami su ih sve prognali - u Poljsku! Tu su im kraljevi Boleslav u XIII st. i Kazimir u XIV st. prvi pružili masovnu zaštitu. Pa je nekoliko stoljeća Poljska bila jedina veća europska zemlja koja je dozvoljavala većem broju Židova stalni boravak. Zato ih je na područjima bivšeg kraljevstva i bilo toliko do (nacističkog!) holokausta u WW2. A Židovi-Aškenazi (tj. oni koji su govorili jidiš) u ostalim europskim zeljama su ti Židovi poljsko-litvanskog kraljevstva koji su u te ostale zemlje uglavnom dospjeli doseljavanjem u novijem dobu, nakon što je Poljska (točnije, poljsko-litvanska unija) podijeljena između Rusije, Prusije i Habsburškog carstva.

A Njemačka nikad neće moći isplatiti svu štetu koju je učinila u WW2, što je tebi? To je nemoguće, nenadoknadivo! Pogotovo Bjelorusiji, Ukrajini, Rusiji - ali ni Poljskoj! O ubijenima da ni ne pričamo, ali ako i govorimo samo o materijalnom - pa, recimo, 1944. u Varšavi nije ostao stajati ni kamen na kamenu!
Teritoriji koje su Nijemci tokom stoljeća silom germanizirali pripali su Poljskoj nakon zločinačke kataklizme WW2, da, ali primijeti da su ipak manji od onog što je Poljska morala nakon istog tog rata odstupiti na istoku - na pr. čak i svoj stari grad Lavov. Kao da Hrvatska mora odstupiti, recimo na pr. Dubrovnik.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:43   #956
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
preventiva je najbolja medicina.
Da, ovdje https://www.youtube.com/watch?v=rr6ZWF371Po
jedna Poljakinja objašnjava smušenim Nijemcima da nisu za 12 milijardio eura kupili Poljsku, te da Poljaci ne žele iu svojoj zemlji neke nemile fenomene koje vide po zapadnoj Europi ... poput na pr. ovakvih:
Quote:
Gungnir kaže: Pogledaj post
Marokanska dijaspora u Belgiji "slavi" prolazak Maroka na SP u Rusiji.
Quote:
Najgore je bilo u glavnom gradu Belgije. Kako belgijski mediji prenose, u neredima je sudjelovalo nekoliko stotina Marokanaca koji su palili automobile po gradu, pljačkali radnje čiji vlasnici nisu muslimani i rušili su sve pred sobom.
http://www.index.hr/sport/clanak/bru...a/1007022.aspx
ili ovakvih:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=918402
https://www.forum.hr/showthread.php?t=918402&page=3
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:07   #957
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Otuda djelomicno Poljsko nezadovoljstvo (uz nejednak regionalni razvoj).
Odakle takav podatak?
Isisan iz prsta ili iz nekih novina koje nemaju pojma śta piśu...

Poljaci żive (postepeno i općenito) sve bolje a to śto se deśava je radi toga jer u svakoj drżavi postoji gomila ljudi, kojima se może manipulirati kako se żeli, samo treba odabrati odgovarajući dirigentski śtapić i priliku...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:40   #958
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Dok me posao nije gurnuo u neke kontakte s Poljacima, nisam o njima imao neko mišljenje, ali su me razočarali. Osim što ih je podosta katolički zatucanih, isto tako su antisemiti i onako kukavički, kad ih nitko ne može za to uloviti vole reći kako se njemačka okupacija isplatila jer su se riješili Židova .

Nedavno je Kaczynski rekao kako bi Njemačka trebala platiti ratnu odštetu. Izgleda da glupanu nitko nije rekao kako je Njemačka Poljskoj već platila ogromne ratne reparacije, da ne spominjemo teritorije koje su dobili "natrag". Plus što ih nitko nikad nije pitao oko vrlo dobrovoljne suradnje s nacistima u progonu Židova.
ma nemoj? kaj bi švabo plattio? prije bu urušio poljake.

regime change(tm)

Quote:
A diplomatic spat has developed between Berlin and Warsaw after the German Defense Minister said that her country should support the “democratic resistance of the young generation” in Poland.
http://www.zerohedge.com/news/2017-1...-change-poland

poljska zima ili proljeće?

samo da nismo pod dojmom da poljaci mole na granicama i protestiraju zbog dosade:

Quote:
Italian news reports say that the 26-year-old Polish woman was raped by four men early Saturday on a secluded stretch of beach in the Adriatic town on Italy's eastern coast.
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ian-beach.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:49   #959
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ako palamude o bijeloj Europi, doseljenicima, crncima, gayevima i koga sve ne vole onda to jest izvorišna ideologija nacizma (fašizma). A posljedica toga je holokaust.

Samo možda ne kuže ili čak kuže da su korisne budale.
Samo bi ovdje nadopunio sebe, EU radi sve da do nekog novog nacizma u Europi i dođe. Imigranti su političko oruđe, Europljane nitko za ništa ne pita, problemi u članicama EU se širi kao balon koji će kad tad puknuti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:02   #960
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Samo bi ovdje nadopunio sebe, EU radi sve da do nekog novog nacizma u Europi i dođe. Imigranti su političko oruđe, Europljane nitko za ništa ne pita, problemi u članicama EU se širi kao balon koji će kad tad puknuti.
Može pojašnjenje ovoga?
Tko je to točno u EU tko radi na povratku nacizma? Ako su imigranti kako kažeš - političko oruđe, čije su točno oni 'oruđe'?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.