Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2009., 14:34   #1
Bušenje rupe za slavinu na sudoperu

Pozdrav,

imam inox sudoper koji nema izbušenu rupu za slavinu; čime bih to mogao probušiti, gdje nabaviti alat? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 17:35   #2
Scachermayer, cijena oko 180-200kn, ako me pamćenje dobro služi
Post Scriptum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 21:00   #3
malim borerom (6 ili 8mm) bušeći u krug (:
bob_graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 22:31   #4
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam inox sudoper koji nema izbušenu rupu za slavinu; čime bih to mogao probušiti, gdje nabaviti alat? Hvala!
...fino sudoper pod ruku do prve limarske radione...platiš pivu i posel riješen...dečki sigurno imaju alat(minuta posla) umjesto da kupuješ alat od cca 500-600 kn kojeg više nečeš koristiti ....koliko ti je puta do sad trebao??
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 01:22   #5
Quote:
bob_graditelj kaže: Pogledaj post
malim borerom (6 ili 8mm) bušeći u krug (:
to sam si radio doma, lol ali borer za željezo. bolje ova kruna, a i nije skupa.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:27   #6
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
to sam si radio doma, lol ali borer za željezo. bolje ova kruna, a i nije skupa.
Hlađenje i mala brzina!
Ili rupa do rupe i brušenje ili turpijanje (lim nije debel)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:42   #7
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam inox sudoper koji nema izbušenu rupu za slavinu; čime bih to mogao probušiti, gdje nabaviti alat? Hvala!
Ako si kraj Gorice doma ja imam nekog posla u Gorici sutra pa dođi, imam ja alat i napravim ti to free of charge.
Pošalji mi PM za kontakt.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 10:57   #8
A koliko i kakvih rupa treba biti?
Naime, ja sam montirao slavine za koje je trebalo izbušiti tri rupe promjera 10 - 12 mm i to sam obavio običnim borerima za željezo.
Slavine još stoje i služe svrsi.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 11:09   #9
Ja sam nabavio bio neki super sudoper. Nikak nisam mogao probušiti.
Bušio, bušio bušio dok nije eksplodirao borer, jedan pa drugi a rupa koja se napravila je bila kao da je netko napravi malu ogrebotinu na sudoperu.

Nakon toga išao kod nekog vodoinstalatera koji je uzeo neki titan borer sa vodienim hlađenjem- vraga- ništa nije uspijelo.
Onda je on odnesao kod nekog tipa na neki stroj i jedva uspio prerazati. S tim da su toliko silovali sudoper da rub rupe nije odrezan nego je napola spaljen
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 13:22   #10
Dečki, riješil sam problem. Borerima sam bušio rupu do rupe i na kraju izbio sve van. Mješalica je naravno pokrila rupu, tako da je završni dojam super
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:12   #11
Najbrže, najjednostavnije, najlakše, najljepše... i ostalo naj je sa specijalnim bušačem (već spomenutim ranije na ovoj temi)



Ima ga na svakom ćošku za kupiti, SCH, Elgrad, Bauhaus... Cijena oko 200 kn. Prije se izbuši rupa 10 mm, provuče se bušač, ušarafi gornji sa donjim dijelom i steže viljuškastim ključem.
Ja sam jednom bušio borerom po sistemu "rupa do rupe", ali zato jer mi je trebala rupa od 25 mm, a za tu jednu nisam htio davati 200 kn. Užas! Ne ponovilo se! Potrošio par borera, trajalo sat vremena, a rupa strava ružna!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:31   #12
pozz!

imam pitanje...
frend i ja smo montirali sudoper i bušenjem malim borerom napravili više štete nego koristi.
kako bi to uredio, mislio sam na tu rupu nalijepit neki metalni prsten da to prekrijem pa bi na taj metalni prsten montirati pipu.
jeli to moguće i čime lijepiti metal ili kako ga drugačije spojiti?
perica_mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:35   #13
Pazi Perica dužan si mi kavu za ovo!!!!
Uzmi rozetu1/2",cca 10 kn,lijepo ju pripaši ali oprezno sa škarama za lim,stavi malo prozirnog silikona i to je to.
Ako je premalo jedna uzmi dvije.
Ako je premala 1/2" uzmi 3/4" i to je to.

Na ovaj naćin si i ja pomognem !
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:20   #14
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ja sam nabavio bio neki super sudoper. Nikak nisam mogao probušiti.
Bušio, bušio bušio dok nije eksplodirao borer, jedan pa drugi a rupa koja se napravila je bila kao da je netko napravi malu ogrebotinu na sudoperu.

Nakon toga išao kod nekog vodoinstalatera koji je uzeo neki titan borer sa vodienim hlađenjem- vraga- ništa nije uspijelo.
Onda je on odnesao kod nekog tipa na neki stroj i jedva uspio prerazati. S tim da su toliko silovali sudoper da rub rupe nije odrezan nego je napola spaljen

jel emajlirani sudoper ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.