Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 19:31   #1
Fakulteti za koje ne treba državna matura

Postoje li takvi? Molim imena fakulteta. (nebitno da li su fakulteti/visoka učilišta/učilišta). može i privatni fakulteti i ako može napisat i cijenu


Hvala
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:48   #2
Mislim da samo za akademije uopće ne treba državna matura
Ako si stariji maturant, ne moraš polagati državnu ni za jedan faks.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:53   #3
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Mislim da samo za akademije uopće ne treba državna matura
Ako si stariji maturant, ne moraš polagati državnu ni za jedan faks.
jesi siguran da se ne mora?? ja sam zadnja generacija bez drzavne mature.
znam ih nekoliko koji su moja generacija pa su isli polagat tu drzavnu
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:01   #4
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
jesi siguran da se ne mora?? ja sam zadnja generacija bez drzavne mature.
znam ih nekoliko koji su moja generacija pa su isli polagat tu drzavnu
Ovako, ti nisi obavezan polagati državnu, ali ti ona donosi bodove za faks. Znači, ako želiš upisati nešto na čemu je navala, moraš pisati neke ispite. Ako želiš nešto na čemu ostane mjesta i na jesenskom roku, onda se samo prijaviš s ocjenama iz srednje
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 21:53   #5
Ovisi na koji faks želiš...

Na većini fakseva ti ostane mjesta i na ljetnom i na jesenskom roku.

Ako planiraš na fer, medicinu i sl. preporučeno je polaganje što više ispita možeš.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 01:09   #6
ne, ne želim na nijedan od razvikanih fakulteta. iskreno, cilj mi je sto prije zavrsit nesto što lakše, pa makar morala i platit
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:33   #7
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
ne, ne želim na nijedan od razvikanih fakulteta. iskreno, cilj mi je sto prije zavrsit nesto što lakše, pa makar morala i platit
Privatni fakulteti će te primiti bez obzira na državnu

Dolazi li u obzir neki grad osim Zagreba?
Milijun posto sam sigurna da je na menadžmentu u Čakovcu lani ostalo hrpa mjesta za jesenski rok
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:10   #8
Kandidati koji su četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje završili prije 2010. godine nemaju obvezu polaganja državne mature.

Moraju se prijaviti (evidentirati) u sustavu državne mature (vidjeti upute u brošuri na: Državna matura 2010./2011 i prijave za upis na studijske programe - posebno stranice 23, 24 i 25).

Napomena: studenti koji nisu polagali državnu maturu bit će rangirani na listi iza kandidata koji su polagali državnu maturu. Na listi će kandidati imati 0 bodova što ih ne treba zbunjivati, a njihov poredak na rang listi napravljen je na temelju prosječne ocjene iz srednje škole.

---- Ekonomski fakultet u Osijeku ----

Za pristupnike koji se upisuju temeljem rezultata državne mature prijave za upis primaju se u dva roka putem NISpVU-a.
Za pristupnike koji se upisuju temeljem rezultata razredbenog ispita prijave za upis se podnose osobno u studentsku referadu Veleučilišta ili poštom.
Upis kandidata koji su pristupili razredbenom ispitu provest će se na temelju preostalog broja slobodnih mjesta nakon upisa putem rezultata državne mature u I. i II. roku.
Kandidati koji POLAŢU državnu maturu:
Nacionalni informacijski sustav prijava na visoka učilišta (NISpVU) je sustav pomoću kojeg kandidati prijavljuju polaganje ispita državne mature i prijavljuju se za upis na odabrane studijske programe.
Sve potrebne informacije o ispitima državne mature i prijavama putem NISpVU sustava mogu se dobiti u Brošuri objavljenoj na mrežnoj stranici: www.postani-student.hr
Kalendar polaganja ispita državne mature i prijava za upis na studijske programe nalazi se u navedenoj Brošuri.
Kandidati koji NE POLAŢU državnu maturu prijave dostavljaju u studentsku referadu (M. Gupca 24): 01. i 02. rujna 2011. od 8 do 12 sati ili se šalju poštom na adresu Veleučilišta u Slavonskom Brodu

Veleučilište u Slavonskom Brodu

Pa hajde da čujem još neke fakultete na kojima ne treba državna matura jer mislim da je jasno da je NA SVIM fakultetima moguć upis i polaganje razredbenog postupka za ljude koji su srednju završili prije 2010.godine ali nemaju više od 24 godine! Zar ne!!

E i da, oni koji polažu samo razredbeni postupak imaju manje bodova od onih koji su polagali državnu maturu, te idu na upise tek kad se popune mjesta sa ljudima sa državnom maturom. Ako nisam u pravu neka se netko javi i ispravi moje navode!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 18.07.2011. at 21:16.
CaTwOmAn22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:33   #9
Nisi u pravu s ovom zadnjom rečenicom. Ili djelomice, kak si zemeš... Načelno ne postoji ovo naknadno upisivanje (ok, na nekim faksevim su stavili kaoti pomicanje crte, al sad ne govorim o tome), osim ako fakultet na svojoj stranici to ne naglasi.

Ako faks stavi posebnu kvotu za ljude koji ne polažu državnu maturu, oni također nemaju apsolutno nikakve veze sa sustavom postani-student i upisivanjem prek njega. A upis im je najvjerojatnije u isto vrijeme ko i ostalima, samo su u drugoj kvoti.
Ako pak fakultet ne da zasebnu kvotu, a stariji maturant se vodi ovim da ne mora polagati (sve) ispite državne mature, onda se mora prijaviti na stranicu postani-student, dobiva bodove za ostvarene rezultate i pada na istu rang listu sa svima ostalima (trenutnim maturantima i starijim maturantima koji odlučuju polagati (sve) ispite mature) i na toj listi redovito je u njenom dnu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 21:09   #10
Izvanredni stručni studij

Zanima me koji fakulteti (stručni studiji) na području Zagreba ne zahtijevaju državnu maturu i redovito pohađanje nastave jer bih uz to i nastavio raditi, a i nemam novaca za plaćanje VERN-a i sličnih
Ispričavam se ako je bilo slične teme
KonjoKradica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 09:02   #11
Kako sad ide drz matura i prijemni,da ozivimo temu.Jedna od skola za koji ne treba drz.matura je visoka skola za sigurnost(zastita na radu),mislim da je godina oko 2500e.Moze se i iz trogodisnje kazu.Po meni dosta perspektivan smijer u odnosu na silne poslovne skole,ovo je nesto,reklo bi se konkretnije.
Baggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:49   #12
Jel se može na prometni izvanredno bez državne mature?
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:09   #13
Jedan od fakulteta gdje imaju par mjesta slobodnih po svakom smjeru za koje nije obavezno polaganje državne mature
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:02   #14
mislim da se može upisati studij javne uprave bez državne mature
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 20:36   #15
Fakulteti za koje ne treba državna matura

Bok svima! Zanima me postoji li koji fakultet za koji se ne treba polagati državna matura? Maturirala sam 2010. godine. I zna li netko,treba li za učiteljski faks u Gospiću državna matura? Unaprijed zahvaljujem!
lutkica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 21:23   #16
Pomoć!!!

Molim vas, ovo mi je jako hitno! Postoji li uopće mogućnost da netko tko je maturirao ove godine (2012) upiše BILO KOJI fakultet bez državne mature!!??? I ako je,znate li BILO KOJI fakultet koji prima takve učenike/studente! Ako itko ima ikakvu informaciju molila bih da mi što prije javi! Hvala punooo!
Sammy112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:41   #17
Pozdrav svima!

Stari sam student (iz vremena kada nije postojala državna matura) koji još uvijek nema diplomu u rukama. Postoji li iti jedan fakultet na koji se mogu upisati/prebaciti bez polaganja mature?

Unaprijed hvala
Tiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:07   #18
ja znam da VVG prima bez DM
ali tamo je godina 10-15 tisuća kuna
miss scream is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:33   #19
Quote:
miss scream kaže: Pogledaj post
ja znam da VVG prima bez DM
ali tamo je godina 10-15 tisuća kuna
Ok, hvala ti, ali to mi je ipak previše! Mislila sam ako ima kakav državni faks koji prima učenike koji su sad maturirali, ali samo s završnim radom, ali ne i položenom državnom maturom?!?
Sammy112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:41   #20
Quote:
Tiza kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Stari sam student (iz vremena kada nije postojala državna matura) koji još uvijek nema diplomu u rukama. Postoji li iti jedan fakultet na koji se mogu upisati/prebaciti bez polaganja mature?

Unaprijed hvala
Mislim da se stari studenti mogu upisivat na onaj "stari" način - putem prijemnih ispita.
Nazovi fakultet koji te zanima pa pitaj. To ti je najsigurnije.
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.