Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 31.10.2011., 12:15   #1
Protočni bojler Končar ispod sudopera

Ljudi moji, ja ovo više ne mogu trpiti i poludit ću.

Jedni kažu jedno, drugi drugo itd itd.

http://www.konikom.hr/p2755/bojler-k...duct_info.html

Evo hoću ovaj bojler, zato jer imam perilicu i topla voda mi treba rijetko, glupo mi imati 5 lit bojler koji bude grijao vodu bezveze i vukao struju.

Također želim da bude ispod sudopera zbog toga što nemam nigdje drugdje mjesta.

KAKVA MENI MJEŠALICA TREBA, SA 2 ILI 3 IZVODA?
Svi kažu sa dva, u uputsvima tog bojlera piše sa tri, prodavač koji mi prodao ovu sa 2 izvoda kaže da je to ta, da mi sa tri izvoda ne treba! To isto kaže i vodoinstalater.

Vodu imam iz bunara, standardna pumpa koja nije u bunaru nego vuče vodu, i hidrofor 130litara, pritisak znate i sami da je u takvim sistemima od 1-3 bara...

U sudoperu mi izvodi za vodu ovako izgledaju:

Imam izlazno koljeno dosta nisko preko kojeg dolazi voda u bojler, imam ulazno koljeno dosta nisko u koje priključujem izlaz tople vode iz bojlera, to isto uzlazno koljeno ide sa cijevi prema gore cca 30cm i tu je izlazno koljeno za toplu vodu gdje priključujem pipu.

Također imam još dva izlazna kojlena, jedan za hladnu vodu na pipi, drugo za perilicu.

Prvo i osnovno nije mi jasno zašto je to tak vodoinstalater napravio, zašto se izlaz tople vode iz bojlera ne može priključiti odmah na pipu, nego mora ići natrag u zid u cijevi, diže se gore nekih 30cm i tu ide van prema pipi.

Drugo, KOJA MI PIPA TREBA?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.