Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 18:19   #481
ok javi ako sto bude

ja sam se savjetovao sa jednim iskusnim kapetanom,i preporucio mi je da prvo podjem na trgovacki brod da se koliko toliko uhodam prije putnickog jer kako on kaze tamo se radi i radi i radi(ne zelim reci ni da se na trgovackim ne radi ali vjerujem da je manji pressing) i da ce mi puknut glava od toliko novih informacija odjednom u kratko vremena.

do pisanja pozz
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 19:49   #482
Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
znaci sve u svemu ja kao osoba bez radnoga iskustva na brodovima nema sanse da se ukrcam na putnicki brod kao kadet srtuje?? samo mi to potvrdite da znam jedina je znaci opcija ako me ta-na uspije ukrcat na putnicki?? iako mi je kap.kozic rekao da to moze jako potrajat jer potraznja nije neka.

ako je tako da osustanem od silnoga pretrazivanja za putnickim i da se okrenem doradivanje kadeture na gearbulku :P iako mi nije nikako jasno kako mogu traziti ljude sa iskustvom a niko ne prima kadete da se nauce radit na putnickom ccc.

i jos jedno pitanje da li za svaku kompaniju treba razgovor sa njihovim agentima nema mi smisla da idem i miami pa da mi nedaju posao,i da li su ti frendu platili put za taj razgovor?? ako idem kao kadet sta ce im intervju vidit ce kako ucim i sta dalje sa mnom.to je neka moja logika mozda sam u krivu.

a razovor sa kap. bozicem: je pricao sam s njim na eng.ali ne vele cijeli razgovor je bio nekih 5 do 10 min stim da sam na eng samo govorio o sebi,nista strucne rijeci i kasnje mi je on opisivao koje brodove ima itd.
i treba D2 i to je to.

i jos jednom da pitam :
jedino preostaje da royal moze primit kadeta struje i to preko net aplikacije i te.l razgovor i mozda ta-na jeli tako???

hvala
Nitko, ti ne krca kadete elektrike na putničkim brodovima, to što ti ovi pričaju, samo te vozaju. Jedini je način da dođeš do kadeta elek.na putničkim brodovima, taj da si dobar sa nekim brodarom koji će te zavesti u brodski dnevnik kao mornar-kadet.Samo ti je to rješenje!!!!
Ja kao časnik na brodu imao sam takva dva slučaja.
poljoprivrednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:40   #483
to poljoprivrednik

hvala puno na informaciji to mi puno znaci da ne lutam uokolo uzaludno.

i tako ja moju pomorsku karijeru pocinjem kao kadet najverovatnije na gerbulku

ako me ko vidi na brodu visok plav iz dubrovnika a elektronicar nemaju dva samo ja placam pivu

hvala jos jednom na informacijama.

i ako slucajno naidje zezi koji je pisao na pocetku ove teme hvala na slikama kad sam ih vidio ma koliko god mi bude tesko radi tih nekih trenutaka se se isplati biti na moru, ipitanje da li si na brodu ms Andrea od Dubrovackoga kapetana??
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 01:30   #484
evo nemogu vjerovat jicer se ragistriram na www.maritime-connector.com
stavim moj cv i to jos nepotpun nisam upisao brevete jer ih jos nisam odradio to cu kroz 20 dana,i dodje na mail sljedece:

JOB REF: SC-HR/UK/SAGA-200/2008

SAGA CRUISE is the largest cruise Company in UK;


LOCATION: United Kingdom.

COMMENCEMENT DATE: 2008

EMPLOYMENT TYPE: Full-time and Contract

EMPLOYMENT BENEFITS:

Excellent Salary, Overtime Bonus, Health/life Insurance, Relocation expenses, Educational assistance, Medical, Optical and Dental Care, Family/Single housing accommodation,Official vehicle (For on shore employees)depending on employee official status, access to some of the finest social and recreational centers in the UK.

Interested applicants are to send their detailed resume and other backup documents together with an application letter(Specifying position of interest) via e-mail attachment in MS Word format to this emails: [email protected]


sta kazete na ovo?? ja sam tamo naglasio za asistenta elektrike da li ce oni mene primiti kao asistenta??
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:30   #485
Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
evo nemogu vjerovat jicer se ragistriram na www.maritime-connector.com
stavim moj cv i to jos nepotpun nisam upisao brevete jer ih jos nisam odradio to cu kroz 20 dana,i dodje na mail sljedece:

JOB REF: SC-HR/UK/SAGA-200/2008

SAGA CRUISE is the largest cruise Company in UK;


LOCATION: United Kingdom.

COMMENCEMENT DATE: 2008

EMPLOYMENT TYPE: Full-time and Contract

EMPLOYMENT BENEFITS:

Excellent Salary, Overtime Bonus, Health/life Insurance, Relocation expenses, Educational assistance, Medical, Optical and Dental Care, Family/Single housing accommodation,Official vehicle (For on shore employees)depending on employee official status, access to some of the finest social and recreational centers in the UK.

Interested applicants are to send their detailed resume and other backup documents together with an application letter(Specifying position of interest) via e-mail attachment in MS Word format to this emails: [email protected]


sta kazete na ovo?? ja sam tamo naglasio za asistenta elektrike da li ce oni mene primiti kao asistenta??
evo zva me globtik idem ne brod 20.5. firma jan de nul
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:17   #486
rikiloo

ak kad si ti bio u njih?? za koliko su te to vremena ukrcali??

ako mi molim te mozes dati malo detalja

kakvi su uvjeti ,ugovor, plata itd )) pleaseeeeee
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 10:29   #487
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
treba položiti temeljnu sigurnost D2, imati uredan liječnički, pomorsku knjižicu, žutu knjižicu za cijepljenje protiv žute groznice i ako ideš na tankera, osposobljenost za rad na tankerima
Znaci temeljna, cjepivo, recimo da necu na tanker.... ukupna cifra ne bi smjela probit 5000 kn ako se ne varam?

elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:55   #488
sorry ako je neko vec o tome pricao, ali mi se ne da citati cijeli thread. zna li neko kolika je placa kadeta u jadroliniji? to bi mi bio prvi ukrcaj... nudi mi se neka sansa... hvala
reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:04   #489
Quote:
reznor kaže: Pogledaj post
sorry ako je neko vec o tome pricao, ali mi se ne da citati cijeli thread. zna li neko kolika je placa kadeta u jadroliniji? to bi mi bio prvi ukrcaj... nudi mi se neka sansa... hvala
plaća ti je 3000 kuna.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:05   #490
Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
evo nemogu vjerovat jicer se ragistriram na www.maritime-connector.com
stavim moj cv i to jos nepotpun nisam upisao brevete jer ih jos nisam odradio to cu kroz 20 dana,i dodje na mail sljedece:

JOB REF: SC-HR/UK/SAGA-200/2008

SAGA CRUISE is the largest cruise Company in UK;


LOCATION: United Kingdom.

COMMENCEMENT DATE: 2008

EMPLOYMENT TYPE: Full-time and Contract

EMPLOYMENT BENEFITS:

Excellent Salary, Overtime Bonus, Health/life Insurance, Relocation expenses, Educational assistance, Medical, Optical and Dental Care, Family/Single housing accommodation,Official vehicle (For on shore employees)depending on employee official status, access to some of the finest social and recreational centers in the UK.

Interested applicants are to send their detailed resume and other backup documents together with an application letter(Specifying position of interest) via e-mail attachment in MS Word format to this emails: [email protected]


sta kazete na ovo?? ja sam tamo naglasio za asistenta elektrike da li ce oni mene primiti kao asistenta??
Ne vjeruj svakome, to je jedno o pravila pomorca-početnika!!!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:40   #491
a zasto im nebih vjerovao??

sta bi mi ti preporucio?? sta da radim da idem na gearbulka dok ne naucim posao i da dalje trazim ili??
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 15:22   #492
Cool

Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
a zasto im nebih vjerovao??

sta bi mi ti preporucio?? sta da radim da idem na gearbulka dok ne naucim posao i da dalje trazim ili??
Pozdrav,
Evo čitam Vaš post vezan za maritime-connector.com i poslije komentar da se tome netreba vjerovati. Neznam tko je cijenjeni kolega koji tako baca savjete iz rukava, no meni je uistinu drago da kod nas postoji takav portal koji daje mogućnost da se pregledaju poslovi i razne informacije iz pomorstva. Što se tiče nevjerice pa zar nije jednostavnije probati, poslati taj cv pa se čuti sa njima i viditi kud to sve vodi, pa niko nije naivno djete. Pogledao sam tu firmu na netu www.saga.co.uk i meni zvuči super pa ako su spremni krcati naše na svoje kruzere . Kad sam ja išao na kadeturu, tražio sam dugo i na koncu preko veze dobio ukrcaj na maloj podmornici od broda gdje nebi neprijatelja poslao, a danas koju godinu kasnije sam ispekao zanat i dogurao daleko od tamo. Tako da bi ovakav posao pretpostavljam bio više nego zadovoljavajuć za početak, a možda i duže.
maritimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 23:13   #493
za esuperi2

hvala vam puno volim kad me kad ima vise optimisticnih osoba poput vas,jer stvarno neke osobe tako to ispricaju da me skoro bude i strah kao u smislu da li vise smijem izaci ikako na ulicu,pa ne razumijem da svi pocnu pricati o strasnim stvarima koje se dogadjaju(rijetko o lijepim) i onda nedaju savjet drugima kako eventualno ako se tko od nas buducih mladih pomoraca kad se nadjemo u nekoj neugodnoj situaciji probati snaci ili jos bolje izbjeci je.i jos me vise strah da mi takva osoba (koja je necim isfrustrirana) bude sef ili mene kao kadeta ucitelj kako se vec to strucno kaze... jer znam kako je imati losega ucitelja i kako dobroga(i sam sad ucitelj mojim naucnicima) jednu sam skolu zavrsio sto se tice tega tj posla na kopnu,sad slijedi more.


i da web stranicu od sage sam posjetio i mogu reci da mi se dopada,koliko vidim gosti su pretezito umirovljenici a to su ujedno naj zahvalniji gosti pa ako bude tko citat od bijelog osoblja vjerujem da bi im se isplatilo ukracti jer baksis je zagarantiran(ipak iz dubrovnika sam pa poznam kakvi su koji gosti)
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:39   #494
Thumbs up opet ja

hvala na brzom odgovoru na prvo pitanje; sad drugo: koliko košta poručnički ispit?
i kakva je prolaznost? split... zadar... šibenik?
reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:21   #495
Quote:
reznor kaže: Pogledaj post
hvala na brzom odgovoru na prvo pitanje; sad drugo: koliko košta poručnički ispit?
i kakva je prolaznost? split... zadar... šibenik?
Cijena poručničkog ispita 2470 kn, prolaznost najgora u Splitu, tamo su sami cigani u kapetaniji
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 22:44   #496
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Cijena poručničkog ispita 2470 kn, prolaznost najgora u Splitu, tamo su sami cigani u kapetaniji

Eto vidis, ja sam cuo da je najteze u Rijeci?
Iz Splita sam, ali sam polagao u ZDu, zato jer sam alergican na
gospodju Vinku u kapetaniji u STu. Za one koji ne znaju, ona je nasa
pravnica. hehe
I svaki put kad sam u kapetaniji gledam chifove, kape i kapetane kako
se tresu isprid njenih vrata dok se iznutra cuje galama i vikanje na ko
zna kojeg jadnog morskog vuka koji silom prilika mora imat posla sa
takvom osobom...
Uf sta mi je duga recenica. hahaha

Inace u ZDu nije uopce lose, od nas 20ak, mislim da dvojica nisu prosli.
S tim da nas je vise od pola nesto palo prvi put pa smo morali opet dolazit
za mjesec dana...
Damir83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 07:11   #497
Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

naime ja bih molio ako me tko moze uputiti na pravi smjer da ne lutam jer svi vi imate puno vise iskustva vec ja.

zavrsio sam visu(brodska elektroenergetika i elektronika) i sada namjeraam poci na brod, bio sam u zagrebu na razgovoru kod kap.bozica u TA-NA i on mi je ponudio da idem kao za pocetak kao kadet na gearbulk ugovor 2,5x2,5 permanent placa kao kadeta 1750 Eur. a kasnje 2550 Eur. pa s vremenom i vise, to mi zvuci jao dobro i jedan prijatelj mi je tamo i jako je zadovoljan.

ali mene vuce zelja za putnickim brodom a o putnickim brodovimanemam konkretnih informacija kakvi su ugovori place kao kadeta i kasnje ,kakva je situacija za avancat do kojega stupnja bih mogao ja avancat na putnickom ako imam visu, jer bih volio izgraditi karijeru volio bih doci do 1 chief electronic-a,


jer sto se tice elektronike imam jako puno iskustva i jako sam dobar u tom podrucju a informatika i programiranje su mi u rangu isto(imam 5 godina iskustva rada u Panasonic Hrvatska + .....) ali zelim dalje zelim vise za sad bih volio na brod a kasnje ............ sta bude.

e sad da li ce mi to steceno znanje pomoc na brodu to ce se tek vidjet ali nece odmoc to je sigurno.


i sad koje agencije ukurcavaju kadete elektronike na putnicke brove??i imali koki brodar za preporuku nije mi vazna toliko placa koliko dobar ugovor i radna okolina.

hvala unaprijed

pozz.
vidim price prije i poslije tvog posta i moj ti je prijedlog da asistenturu napravis na "nasoj "komaniji i da onda kao gotov elektronicar vec sa iskustvom otidjes na neku "pravu" kompaniju , odnodno bilo bi dobro razmislit o drillshipovima ili deepwater submersible za et,it ili dp operatora ,poslije asistenture napravis dp-training i za 2-3 godine mozes imat prosjecno 7k eura permanent za rotaciju 28/28, mlad si startaj pametnije na brodovima ti kruha nema , vrijeme i zivot sa dugim ugovorima ti proleti a love niotkuda. cuj to je moje misljenje a ako nemas gdje radit asistenturu nazovi g. Skrokov u Splosnoj u Portorozu gdje ces ovisno o tvojoj sposobnosti za 3-4 mjeseca bit elektricar i ostatak asistenture radit sa malo vecom placom iako ti moram odmah da je tamo placa mizerna , sad je u eurima, ali za start mozda nije lose a i vecina je nasih sto u pocetku i nije nevazno.
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:14   #498
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Ne vjeruj svakome, to je jedno o pravila pomorca-početnika!!!
Ma daj? : )

Pa jasno je to. Samo, kako znat KOME vjerovat? Ovako, raspitivanjem po netu, od uva do uva?

ratep, nemoj se nac uvrijedjen mojim postom; pitam, jer ce i meni soon trebati informacije za ukrcaj, o agentima, agencijama, itd.. ; )
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:24   #499
Quote:
Damir83 kaže: Pogledaj post
. . . I svaki put kad sam u kapetaniji gledam chifove, kape i kapetane kako
se tresu isprid njenih vrata dok se iznutra cuje galama i vikanje na ko
zna kojeg jadnog morskog vuka koji silom prilika mora imat posla sa
takvom osobom...
E, kad ne znaju sa zenom...
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:05   #500
malo sam proletio po ovom, vidio slike brodova....

e sad, mene zanima ona druga strana, šta se to priča za filipinke, postavite malo njihovih slika
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.