Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2009., 18:07   #161
pod stresom je dosta izrazenije, ali se javlja i kad nema stresa i kad je sve ok.... mislim da disem na usta nocu, ali je zanimljivo da mi ujutro nakon budenja nije toliko izrazeno koliko u toku dana....
svejedno, hvala na odgovoru
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:34   #162
jel su provjerila šečer u krvi? čuo sam da su to simptomi šečerne bolesti
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:13   #163
jesam, secer je u redu kao i cjelokupna krvna slika
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:38   #164
jel bi rekla da se to javlja i u cijeloj usnoj šupljini... tipa.... bijele naslage....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:57   #165
a nije u cijeloj usnoj supljini samo na povrsini jezika, nisu cak ni naslage nego jezik poprimi bjelicastu boju, postane blijed..... kad iscetkam bude normalne boje... isto tako kad nesto pojedem.... ali nakon nekog vremena opet isto....
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 13:54   #166
dakle, kod bolesti s visokom temp, ili disanjem na usta ili ako se provodi parenteralna prehrana suši se usna šupljina, tj...ono što si ti opisala....
to sad možešš spriječit....:
pranjem zubi nakon svakog jela
ispiranjem usne šupljine(čaj od kamilice, 3% H2O2 (tj na 2 dl vode stavimo jednu žlicu H2O2 3%-tnog))-samo ispereš.... NE GUTAŠ!!!!!
premazivanjem usne šupljine i usnica( parafinsko ulje, glicerin)
Dakle, postupak je slijedeći
Opereš zube nakon svakog jela.....
čini ovo ujutro ili na večer:
premazat usnu šupljinu parafinskim uljem ili glicerinom.... sačekat par minuta....skinut tu bijelu naslagu....idprat usta s čašom mlake vode u kojoj je jedna žlica 3% H2O2... isprat nakon toga s mlakom vodom.... i premazat na kraju s paraf. uljem ili glicerinom.... probaj to par dana pa vidi hoće li pomoć....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:34   #167
Smile

parafinsko ulje i glicerin????? Prvi put cujem da se s tim ispire usna supljina... Ali svejedno hvala na savjetu....
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:19   #168
to baš se koristi u bolnicama kod pacijenata, u zdravstvenoj njezi....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:34   #169
Question Natečen jezik

jučer popodne mi je jezik naotekao, a navečer još jače da mi uopće nije mogao stati u usnu šupljinu.. kako mi se povećao, tako je bio pristisnut među zubima.. išla sam na hitnu, naravno gdje me uvijek dočekaju sami idioti koje boli ona stvar za pacijente i lik mi nije niš rekao, dao mi je neku injekciju i pustio me doma..
sad mi je opet natekao, ali ne idem nikuda..
tražila sam po netu malo i vidjela da to može biti znak nedostatka vitamina B2 kojeg ima u npr. mliječnim proizvodima, dok sam na drugom mjestu našla da to može značiti prevelike količine mliječnih proizvoda. Također da to može biti i znak bolesti slezene ili nekih drugih organa..

jel imao itko kakva iskustva s ovime jer mi nije baš ugodno leći u krevet i misliti hoće li mi preko noći još više naoteći
Maslackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 11:52   #170
Navedene bolesti su nebitne u ovom trenutku i to spada u sferu nagađanja...Ono što je bitno je isključiti neko akutnije alergijsko zbivanje kod tebe. Čudno mi je da ti na hitnoj nitko ništa nije rekao ili makar pitao jesi štogod jela, uzimala jel te što ubolo i slično...otečeni jezik, ukoliko zbilja nabubri naveliko lako može uzrokovati gušenje...
Kako god, nemoj se baš inatiti i ne ći preko vikenda na Hitnu jer je ovo potencijalno vrlo nezgodno stanje.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 14:43   #171
Problem na sluznici jezika

Imam problem koji me pati vec malo vise od mjesec dana; pocelo je sa peckanjem jezika i kada sam pogledao u ogledalo primjetio sam da mi jezik sa strana izgleda kao da je isjeckan (mali crtice), dok se na njemu nalaze bijele flekice najcesce kruznog oblika. Jezik mi je na dodir kao ona spuzvica za cvijece, na svaki malo jaci dodir vidi se kako "puca" i ostaju mali rezovi na njemu.
Doktor mi je propisao rojazol gel, b i c vitamine, tantum verde sprej ali nista ne pomaze. Ponekad se cini kao da zaraste i onda opet za dan dva vrati se na staro.
neki savjet koji mogu sam sprovesti? nesto kao drugo misljenje.
markoo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 22:51   #172
Quote:
markoo82 kaže: Pogledaj post
Imam problem koji me pati vec malo vise od mjesec dana; pocelo je sa peckanjem jezika i kada sam pogledao u ogledalo primjetio sam da mi jezik sa strana izgleda kao da je isjeckan (mali crtice), dok se na njemu nalaze bijele flekice najcesce kruznog oblika. Jezik mi je na dodir kao ona spuzvica za cvijece, na svaki malo jaci dodir vidi se kako "puca" i ostaju mali rezovi na njemu.
Doktor mi je propisao rojazol gel, b i c vitamine, tantum verde sprej ali nista ne pomaze. Ponekad se cini kao da zaraste i onda opet za dan dva vrati se na staro.
neki savjet koji mogu sam sprovesti? nesto kao drugo misljenje.
Dušo moja, tvoj problem je najvjerojatnije želudac i kiselina koja ti se diže i stvara probleme. Pregledaj želudac. Može biti da imaš gastritis ili GERB.
Popij jedan Peptoran dnevno. Neće ti škoditi, a trebalo bi ti se poboljšati, ali svakako posjeti doktora jer se mora postaviti prava dijagnoza.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 19:16   #173
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dušo moja, tvoj problem je najvjerojatnije želudac i kiselina koja ti se diže i stvara probleme. Pregledaj želudac. Može biti da imaš gastritis ili GERB.
Popij jedan Peptoran dnevno. Neće ti škoditi, a trebalo bi ti se poboljšati, ali svakako posjeti doktora jer se mora postaviti prava dijagnoza.
Hvala na odgovoru.
Kupio sam na dan prvog posta i Peptoran od 150mg i Daktarin gel i cini mi se da od gela nestanu flekice i jezik izgleda "gladje", no tu i tamo se sutradan ujutro opet pojavi koja. Nemam nikakvih bolova osim sto ponekad osjecam nadutost. Doktori ne znaju sta bi moglo biti i salju me da idem za ZG, na stomatoloski fakultet.
Prije nego sto to organiziram, dal postoji jos neka mogucnost koja nije probana, mozda cak i neki narodni lijek?
markoo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:23   #174
Nesht bijelo na jeziku

Pozdrav svima!!!

htio bih vas pitati dali mozda znate sta mi je s mojim jadnim jezikom xD

no ovak , vec jedno 5-6 dana na doljnjoj strani jezika, na onoj crti koja spaja jezik s mesom je nesht bijelo...preko cijele te crte se nesht bijeli i izgleda dosta ruzno. nemogu se ni izbeljit do kraja jer uzasno boli, tj. nesmijem napravit nista sto bih navelo tu crtu da se rasteze inace ce pocet boliti..inace jezik mi je u dobrom stanju sve ok jedino sta je to neam pojma..
unaprijed hvala
riku is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:38   #175
nitko nezna sta bi to moglo bit???????
riku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 12:00   #176
Question Jezik

ovako..zelio bih se ispricat ako vec ima otvorena ova tema, al ja ju nisam nasao...pa eto.....primjetio sam ispod jezika da imam nekoliko žilica koje VISE oko 3, 4 milimetra...pa sad pitanje: da li je to normalno ili da se uputim lječniku??
molim bez suvisnih i beskorisnih komentara, zahvaljujem
asfdf85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 11:32   #177
crvena oteklina ispod jezika

bok, narasla mi je crvena (ne prozirna) oteklina ispod jezika sirine samog jezika cca. ujutro kad se probudim nateknuta je kasnije splasne. ne boli ali je neugodno. sto je to? hvala
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 11:53   #178
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
bok, narasla mi je crvena (ne prozirna) oteklina ispod jezika sirine samog jezika cca. ujutro kad se probudim nateknuta je kasnije splasne. ne boli ali je neugodno. sto je to? hvala
Zvuci kao da vam je izvod nekih od zljezde slinovnica začepljen te se nakuplja sekret. Otidite na odjel Oralne bolesti na Stomatološkom fakultetu.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 11:54   #179
Jesu ti limfni čvorovi na vratu otekli...

Ja mislim da bi trebala otić liječniku.... može bit nešto kao obična upala...pa do puno ozbiljnih stvari....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 12:30   #180
vrat je ok, osim lijeve strane ali to je uslijed umnjaka koji je upaljen i koji raste vec 2 godine

problem je sto sam usred londona, nadam se da nije nista opasno i da moze cekati iduci tjedan kad se vracam doma..?
ako su slinovnice, treba li tu oteklinu vaditi ili sto?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.