Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 14:45   #1
Unutarnja plinska instalacija

Moram spojiti plin s plinske cijevi na trošilo (ugradbena ploča za kuhanje). Majstor koji mi je slagao kuhinju naoravio je rupe na elementima da se cijev provlači (recimo oko 3m). Zvao sam plinomontera i kaže da će možda biti frke jer ima propis koji određuje kolika može biti dugačka savitljiva cijev od izvora do trošila.

Sad pokušavam pronaći Pravilnik o unutarnjoj plinskoj instalaciji koji je napravila Gradska plinara. Iam li tko informaciju koliko je ograničenje u dužini savitljivog crijeva?

hvala na odgovorima.
Mr Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:09   #2
1,5 metara Pogledaj u trgovinama (specijaliziranim) što imaju najduže u ponudi, to ti je to
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:09   #3
Pogledao sam cjenik Petrokova na netu. Imaju plinska crijeva do 3 m.

Da li smijem sam spajati? Što mi je u tom slučaju potrebno?
Mr Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:14   #4
Upravo sam primio odgovor od jednog zagrebačkog plinoservisa kojim kažu da je najveća dužina fleksibilnog crijeva 2 m.
Krunsko svrdlo u ruku i buši korpus kuhinjskih elemenata.
Mr Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:34   #5
ja sam imao slicni problem.

kupio sam cijev od 3 metra i spjio, radi i danas (vec cca 4 godine)

malo sam se napatio dok sam nasao 3-metarsku cijev. opcionalno rjesenje je spojiti dvije od 1,5 metara (to sam imao prije nego sam nabavio ovu od 3m.
To naravno nije preporucljivo a i nije bas po zakonu.

sve u svemu ima privatnika koji ce ti napraviti 3m cijev ali ako nikome ne kazes da si ju kupio kod njih.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:56   #6
ak imaš osnovni alat to si možeš i sam zašerafiti, kupiš to 3 m crijevo kod petrokova. osnovno ti je da dosjedi moraju biti čisti, po potrebi ih očistiš i zatima samo čvrsto zašerafiš i voila. mi smo sami spajali neka trošila. ako se ne usudiš svejedno, zovi nekog ko se kuži da ti to u fušu spoji, jer teško da će ti netko službeno mimo propisa spajati. jedino inkognito
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.