Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 01:10   #6041
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh na drugoj temi, slažem se.

Novinarska bura u češi vode.
Poslije sam vidjela skoro isti komentar kao moj
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:10   #6042
bok,

evo da ponovim pitanje.

ima li tko iskustv a s dobivanjem vize a ima ugovor na određeno?
bille jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:34   #6043
Quote:
bille jean kaže: Pogledaj post
bok,

evo da ponovim pitanje.

ima li tko iskustv a s dobivanjem vize a ima ugovor na određeno?
radim za drzavu (ugovori na odredjeno, cijelo vrijeme i dan danas), imao pozivno pismo (sluzbeni put) --> dobio na 10 godina, bez ikakvih problema i komplikacija (nisam nosio nikakve bankovne izvode, ni dokaze o imovini samo potvrdu poslodavca gdje je pisala placa i do kad mi traje ugovor, u tom trenu mi je ugovor isticao za manje od 6 mjeseci)
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:25   #6044
Ne znam jel tko u zadnje vrijeme vadio vizu, i od kad to vrijedi.
Po USA vizu se ne treba vise dolazit u ambasadu (to mislim da putovnicu s gotovom vizom) nego po novom se podize u dhl centrima u nekim gradovima. Nema svih gradova. I to je ukljuceno u cijenu vize.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:34   #6045
Imam podatke od prije nekih recimo mjesec dana. Ne mora se u ambasadu ići po vizu, šalju ju u DHL. I to mi je rečeno mi je da samo u neki u blizini rotora, ne znam gdje se točno nalazi.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:38   #6046
Mislim da su osim Zg na popisu i Split, Zadar, Pula, Osijek i Dubrovnik
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 01:20   #6047
Ne mora se u ambasadu ici, ali i moze (dobije se brze nego DHLom i jeftinije). Jeftinije samo ako se zivi u ZG i okolici, dakako.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 07:20   #6048
Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Nemas vise opcije podizanja u ambasadi. Podize se u dhl centru i to nista ne placas dodatno.

Pise i u faq:

Q.2 How and where will I get my passport back after the interview?
Your passport will be delivered to the address/ courier office which you choose when you schedule appointment. If you choose pick up in courier office option, you will have to pick up your passport in the chosen office. If you choose home/ office delivery option, the courier will deliver the passport to the address you specify during the scheduling. If you want to change this location you may do so until midnight two days before your appointment. If you are planning urgent travel, the courier location closest to the location of your interview may result in a faster pick-up time. The cost of the courier service is included in the visa application fee.

Zadnje uređivanje nukac : 09.02.2017. at 07:37.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:44   #6049
Pozdrav,

imam dogovoren termin za razgovor u američkom veleposlanstvu u Zagrebu, pa sam skupio "papire". Vodim mamu u posjetu njenoj sestri. Ono što sam pripremio za oboje je: putovnica, fotografija (ona koju sam iskoristio za DS-160), potvrda o ispunjenom DS-160, potvrda sa ais web stranice (tamo gdje sam napravio plaćanje i ugovorio termin). Za mamu još imam vjenčani list, potvrda banke o stanju na računima i štednji, potvrda o primitku (vrlo male) mirovine za zadnja 3 mjeseca, potvrda o vlasništvu stana (to je zapravo na tatu, ali valjda nešto znači to što je bila (i još uvijek je) udana za njega prilikom kupovine stana). Njen put ja financiram. Za sebe sam još pripremio potvrdu o zaposlenju na puno radno vrijeme iz Mirovinskog, potvrdu koju je firma napisala u kojoj piše da sam tamo zaposlen, kolika mi je plaća (koja nije loša), staž i plaćeni godišnji odmor i da je svrha potvrde dobivanje vize za korištenje plaćenog godišnjeg odmora u tom-i-tom razdoblju od 3 tjedna., isplatne liste za posljednja 3 mjeseca, potvrda banke o stanjima svih računa (gdje je vidljivo da mogu financirati put i troškove dvoje ljudi 5-6 puta duže nego što planiramo ostati + što smještaj imamo besplatno).

Je li to dovoljno, ili bih trebao još štogod izvaditi? Ovo mi je prvi put da apliciram za američku vizu, pa sam nekako nervozan. Bilo bi super dobiti na 10 godina i više ulaza, ali trenutno se nadam bilo kakvoj.
AxeMax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:02   #6050
Uletjelo mi putovanje u Chicago 05.03. To sam jučer saznala. Nadam se da cu sakupit sve dokumente za vizu drugi tjedan. Koliko je realno da ima slobodan termin za petak 17. npr?
I da li se dostava putovnice na kućnu adresu dodatno plaća? Vidim dva posta iznad ali nije mi jasno da li se uključeno u cijenu vize odnosi na dostavu u njihov ured ili doma.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:04   #6051
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Uletjelo mi putovanje u Chicago 05.03. To sam jučer saznala. Nadam se da cu sakupit sve dokumente za vizu drugi tjedan. Koliko je realno da ima slobodan termin za petak 17. npr?
I da li se dostava putovnice na kućnu adresu dodatno plaća? Vidim dva posta iznad ali nije mi jasno da li se uključeno u cijenu vize odnosi na dostavu u njihov ured ili doma.
Možes da ti sve dođe doma tako da kupiš kuvertu, gore zaljepis markice u vrijednosti nekih 15 kn i to tamo predas
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:16   #6052
Mislim da po novom mozes besplatno dobit dostavu doma.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:38   #6053
Pozdrav svima.

U ponedjeljak imam razgpvprs za USA vizu. Je li u redu da ove dokumente razne koje nosim kao dokaz (potvrda s posla i sl.) budu na hrvatskom ili da ih nosim ipak kod tumača na prijevod?

Hvala!
alouette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:21   #6054
Mogu biti na hrvatskom.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:47   #6055
Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Ali bolje ako su na arapskom... Nadam se da nitko nije dosapnuo Trumpu da su hrvati kao iranskog porijekla.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 14:43   #6056
Za info, jucer sam zvala dhl i rekli su mi da je u cijeni vize i dostava do njihovih ureda ali ne i doma.
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:17   #6057
Viza za Rusiju

Hello all,

imam pitanje vezano za rusku vizu. Na ljeto idem Transmongolskom do Pekinga pa me zanima kako tražiti trajanje ruske vize. Naime, mi dolazimo 11.08. u Moskvu pa ćemo tražiti da nam trajanje vize počinje s tim danom. Međutim, nismo sigurni do kada staviti da nam traje viza jer idemo vlakom iz Irkutska prema Ulan Batoru 22.08. i tamo smo 23.08 ujutro. Da stavimo 23.08 ili...?

Drugo, povratni let iz Pekinga za Zagreb je preko Moskve. S obzirom da ćemo do tada već iskoristiti jedan ulaz i jedan izlaz, moramo li tražiti dva ulaza? Provjerio sam na više mjesta gdje piše kako ne treba jer samo mijenjamo terminale na aerodromu i ne ulazimo u Rusiju, ali tko pita ne skita.

Thx.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:55   #6058
Stavis da viza obuhvaca sve datume koje si u Rusiji. Mislim da je ista cijena za jednokratnu i dvokratnu vizu, pa zasto cjepidlaciti.

www.vhs-croatia.com

Cak mozes vi vidjeti na stranicama da mozes dobiti dvokratnu vizu ako se vracas preko Rusije, npr. iz Kine ....

Ne kazem da ti treba viza za povratak, ali ...


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:49   #6059
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Hello all,

imam pitanje vezano za rusku vizu. Na ljeto idem Transmongolskom do Pekinga pa me zanima kako tražiti trajanje ruske vize. Naime, mi dolazimo 11.08. u Moskvu pa ćemo tražiti da nam trajanje vize počinje s tim danom. Međutim, nismo sigurni do kada staviti da nam traje viza jer idemo vlakom iz Irkutska prema Ulan Batoru 22.08. i tamo smo 23.08 ujutro. Da stavimo 23.08 ili...?

Drugo, povratni let iz Pekinga za Zagreb je preko Moskve. S obzirom da ćemo do tada već iskoristiti jedan ulaz i jedan izlaz, moramo li tražiti dva ulaza? Provjerio sam na više mjesta gdje piše kako ne treba jer samo mijenjamo terminale na aerodromu i ne ulazimo u Rusiju, ali tko pita ne skita.

Thx.
Ja sam imal let Hong Kong-Moskva-Minhen i nisam trebal vizu. Ako ne planiras izlaziti sa aerodroma
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:26   #6060
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja sam imal let Hong Kong-Moskva-Minhen i nisam trebal vizu. Ako ne planiras izlaziti sa aerodroma
A uvijek se moze i nesto nepredvidjeno desit, pa ti zatreba viza. A u tom slucaju se moze dobiti na aerodromu. Evo sto pise na stranicama viznog centra:

Quote:
U slučaju da presjedate unutar tranzitne zone unutar 24 sata ili na istom terminalu, tranzitna viza nije potrebna. U tom slučaju ne smijete napustiti zračnu luku radi posjeta gradu.

U slučaju presjedanja u zračnoj luci tranzitna viza je potrebna samo ako će putnik ostati u tranzitnoj zoni dulje od 24 sata ili ako putnik treba napustiti tranzitnu zonu (na primjer, promijeniti terminal prilikom presjedanja s međunarodne na unutarnju zrakoplovnu liniju).

Ruski vizni centar preporučuje da se prije kupnje karte raspitate kod svojeg prijevoznika je li Vam potrebna tranzitna viza.

Obratite pozornost! U slučaju prisilnog tranzita viza se može dobiti u konzularnom uredu zračne luke.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.