Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 15:21   #581
Unhappy poštovanje svima



ja sam nova na ovome forumu i vidim da ima dosta onih koji se razumiju u keramiku,pa bih zamolila da mi netko pomogne.Naime imam u kuhinji problem sa fugama.Majstor koji mi je lijepio plocice i prije fugiranja nije dobro ocistio fuge,a kako su mi plocice svijetle boje sada po rubovima imam crne pruge kao da su prljave i stare 100 godina.Zanima me sa cim ili kako je najbolje ukloniti stare fuge kako bi stavila nove, a da pri tome ne ostetim plocice koje sam masno platila.
mirna03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:10   #582
jedno pitanje, tko zagrebu drzi ove plocice?
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:12   #583
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, tko zagrebu drzi ove plocice?
ne sjecam se da li bas od te firme, no slicne keramike (koliko se moze vidjeti po slikama) ima fero term, termocomerce, kera term, abc interijeri, stipic i fadalti (znaci da vjerojatno i svi drugi)... slicne sam i ja trazio, pa sam ih primjetio.
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:32   #584
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
ne sjecam se da li bas od te firme, no slicne keramike (koliko se moze vidjeti po slikama) ima fero term, termocomerce, kera term, abc interijeri, stipic i fadalti (znaci da vjerojatno i svi drugi)... slicne sam i ja trazio, pa sam ih primjetio.
feroterm nema,abc interijeri takve nemaju. meni zanima bas polirani gres
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 18:52   #585
Exclamation Keramičke pločice Realonda

Zna li netko gdje se mogu kupiti pločice proizvođača Realonda? Nekad ih je bilo u Pevecu.
Pločice su imitacija kamena, mogu se stavljati na fasadu i u interijere, ima više vrsta. Ako ne znate gdje bi se mogle naći, možda znate gdje ima nešto slično, a da ne košta kao suho zlato (kao Marazzi, koje su 279kn/kom). Svaka informacija je dobrodošla!
Nat23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 03:32   #586
Quote:
Nat23 kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se mogu kupiti pločice proizvođača Realonda? Nekad ih je bilo u Pevecu.
Pločice su imitacija kamena, mogu se stavljati na fasadu i u interijere, ima više vrsta. Ako ne znate gdje bi se mogle naći, možda znate gdje ima nešto slično, a da ne košta kao suho zlato (kao Marazzi, koje su 279kn/kom). Svaka informacija je dobrodošla!


Ostalo mi 2 kutije i par komada ako ti je dosta?
bob_graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:18   #587
Keramičke pločice na parket

Dali postoji ikakva šansa,mogućnost da se zalijepe keram. pločice na klasični parket.Razlog tome je što se ove zime grijem na kamin-drva i parket se sav rasušio-ima fuga i prst širine.A da idem brusiti parket pa ponovno lakirati,nemoguća misija jer nema teorije to napraviti u namještenoj kući u kojoj živiš.Da ispraznim sobu po sobu ali kod brušenja prašine i kod susjeda, ma to je nemoguće da napravim.Najednostavnije bi bio Laminat ali mi se nikako nesviđa,imao ga u bivšoj kući,nije mi to nešto.Tako da razmišljam o pločicama-ako je moguće.
pero1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:23   #588
Na gotov parket - nema šanse. Izvaditi parket van pa glazura da poravnaš pod ako treba pa onda ljepljenje pločica.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 08:00   #589
Plocice su previse hladne, za dnevnu sobu.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:04   #590
Iz vaših iskustava, koja je boja podnih pločica najzahvalnija za WC i jesu li bolje sjajne ili mat pločice.
Uređujemo WC svekru koji živi sam i htjela bih da ih ne mora prati dva puta dnevno da bi izgledale čisto.
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 12:03   #591
Quote:
isazg kaže: Pogledaj post
Iz vaših iskustava, koja je boja podnih pločica najzahvalnija za WC i jesu li bolje sjajne ili mat pločice.
Uređujemo WC svekru koji živi sam i htjela bih da ih ne mora prati dva puta dnevno da bi izgledale čisto.
joooj da prostiš....vučeš me za jezik...radi se o dvije boje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:33   #592
Isazg-meni je lakše sa sjajnim pločicama, ali mislim da ti je najbolje uzeti nekakve šarene, a ne jednobojne.
DAZA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:41   #593
mi imamo u fitnesu..sivo bijele išarane..polusjajane..niš se ne vidi..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:33   #594
Hvala na savjetima. Znate, svekar ima 89 godina, živi sam...
Dakle, polusjajne, ne jednobojne.
__________________
In the end love is the only thing that counts
isazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:58   #595
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Prvo bi bilo dobro stare pločice oprati i očistiti od masnoča i prljavštine, zatim savjetujem da stare pločice premažeš kvarcnim prajmerom MUREXIN super grund D-4 po uputama proizvođača.
Zatim ljepiš keramiku FLEXIBILNIM ljepilom ( murexin, mapei i dr. )
Debljina nove keramike nije važna za kvalitetu prianjanja.
Dosta ti je važno da između nanošenja premaza i postave keramike ne prođe više od 24 sata.
Kolika ispada cijena (cca) po m2? (princip sam svoj majstor). Tražim polutrajno rješenje, dakle, ove pločice ne mogu gledati, renoviranje kupaonice će doći na red kroz 5 godina i tražim nešto relativno jeftino za ostvarenje trnutnog duševnog mira. Radi se o površini 4 m2 i 20 m kvadratnih

E da, trenutne pločice su blago reljefne. Sređujem li to ljepilom ili trebam sve brusiti do iznemoglosti?

Zadnje uređivanje Rumko : 04.03.2010. at 20:05.
Rumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:43   #596
Pločice - savjet

Trebaju mi pločice za kupaonu. Super su mi bijele, što većeg formata, mat ili polusjajne (ful sjajne nikako). Želio bih da budu dobre, odnosno da liče na nešto i da traju; a s lovom je kao i u cijeloj državi.

Može li netko preporučiti kvalitetne i ne preskupe pločice koje odgovaraju ovom opisu?

Oko 5 kvadrata podnih, 30-ak kvadrata zidnih...

Hvala!
__________________
Pogledaj, isplati se! Jedan radni dan u drzavnoj sluzbi
ivan_horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:28   #597
Quote:
ivan_horvat kaže: Pogledaj post
Trebaju mi pločice za kupaonu. Super su mi bijele, što većeg formata, mat ili polusjajne (ful sjajne nikako). Želio bih da budu dobre, odnosno da liče na nešto i da traju; a s lovom je kao i u cijeloj državi.

Može li netko preporučiti kvalitetne i ne preskupe pločice koje odgovaraju ovom opisu?

Oko 5 kvadrata podnih, 30-ak kvadrata zidnih...

Hvala!
...pogledaj u bauhaus-u,odgovaraju tvom opisu a cijena je oko 120 kn...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 13:59   #598
Može li mi netko reći koje su najtvrđe pločice? Imam problema u stanu sa pucanjem pločica, svakih 5 godina ih mijenjam
vidi sliku
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 15:23   #599
Ima li tko prijedlog plocica vecih dimenzija za kuhinju koje bi "pasale" uz stari hrastov parket u boravku? Htjela bi nesto tamnije boje s obzirom da ce na zid bijele mozaik plocice.
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:16   #600
.

Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći koje su najtvrđe pločice? Imam problema u stanu sa pucanjem pločica, svakih 5 godina ih mijenjam
vidi sliku
Ovo što je kod tebe, bar po slici, nije ni čudo da su popucale.
Ovo su najobičnije pločice od gline, čak bih rekao da su zidne.

Kupi podnu gres pločicu d= 10 mm može i više od 120 kn/m2 i ukoliko ti je kvalitetna podloga i postava, nema šanse da puknu.
Gres pločica d= 10 mm se postavlja u trgovačke centre gdje je pod svakodnevno izložen ručnom paletaru i opterečenju od 1000 kg na dva mala kotačića i ne pusaju, tako da...

Samo po pravilima struke i uz sugestiju majstora i nemožeš pogriješiti.

Sretno
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.