Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 14:19   #281
Quote:
leaaa123 kaže: Pogledaj post
pozdrav,učinila mi se zanimljivo u mom natalu što imam u drugoj kući 5 planeta,Sunce,Mjesec,Merkur,Mars,Pluton...sve me strah pitat što bi mogla značiti ova kombinacija? unaprijed zahvaljujem
Sve naravno ima značaj unutra ukupne natalne karte, ali globalno ljudi koji imaju "nakrcano 2. polje" imaju smisla za biznis. Tj. za te "zemaljske stvari" koje su si u stanju osigurati za razliku od onih kojima je to polje potpuno nenaglašeno (planetama, aspektima vladara i dr.) pa nemaju žicu za to.


To je zato jer 2. polje predstavlja sposobnost korištenja postojećih elemenata iz okoline posebno u smislu koristi i "stjecanja". A kako se radi o zemljanom polju onda se to sve najviše očituje u materijalnoj ravni.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 21:28   #282
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sve naravno ima značaj unutra ukupne natalne karte, ali globalno ljudi koji imaju "nakrcano 2. polje" imaju smisla za biznis. Tj. za te "zemaljske stvari" koje su si u stanju osigurati za razliku od onih kojima je to polje potpuno nenaglašeno (planetama, aspektima vladara i dr.) pa nemaju žicu za to.


To je zato jer 2. polje predstavlja sposobnost korištenja postojećih elemenata iz okoline posebno u smislu koristi i "stjecanja". A kako se radi o zemljanom polju onda se to sve najviše očituje u materijalnoj ravni.
može li se ta ˝gužva˝ odraziti i negativno,u smislu nekih gubitaka? pošto su planeti i dobri i zli? puno hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 23.09.2011. at 17:24. Reason: quote
leaaa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 17:23   #283
Quote:
leaaa123 kaže: Pogledaj post
može li se ta ˝gužva˝ odraziti i negativno,u smislu nekih gubitaka? pošto su planeti i dobri i zli? puno hvala na odgovoru
Može naravno sve u simbolici planeta i pozicija/aspekata njihovih vladara. Uran npr. donosi nepredvidive promjene, a često i turbulentna zbivanja obzirom da je ovo primarno fiksno i zemljano polje. Uran u 2. polju nosi dovitljivost i smionost ali i financijske uspone i padove. A ako je skladno aspektiran on i njegov dispozitor onda osoba lako prebrodi takve turbulencije.

Mars donosi sklonost poslovima koji donose brzu dobit ali to naravno opet ovisi o tome u kojem je znaku i kakve aspekte radi.

Pluton nosi "moć da se zaradi puno love" ali isto tako i skonost transakcijama koje se odvijaju u tajnosti...itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:21   #284
Kao sto sam videla u moju natalnu kartu u 5 kuci nema ni jedne pozitivne planete samo uran dali to znaci da necu imati dece?Jer koliko sto ja znam 5 kuca je kuca za decu i porodicu?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:37   #285
Uran nije loša planeta. Prazna 5. kuća ili 5. kuća sa "lošim" planetam nema veze sa time da li će netko imati djece ili ne. Mora se pogledati cijela natalna karta a za djecu i vladar 5. kuće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 22:13   #286
... ne znam je li ovo odgovarajuća tema za upitati slijedeće: jel bi osoba sa jakim 12. poljem trebala pokazivati svoju preosjetljivost, jel to jedan od načina na koji se 12. polje otvara? Pod "pokazivati" mislim na to da unatoč riziku da bude jako povrijeđena, ipak hrabro ispolji na van tu svoju osjetljivost (različitim reakcijama - plačem, smijehom, krikom, ljutnjom ... )? I je li to uopće moguće - ispoljiti tu osjetljivost na van na taj način? Joj, nadam se da sam dovoljno jasna oko toga na što mislim.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 23:20   #287
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ne znam je li ovo odgovarajuća tema za upitati slijedeće: jel bi osoba sa jakim 12. poljem trebala pokazivati svoju preosjetljivost, jel to jedan od načina na koji se 12. polje otvara? Pod "pokazivati" mislim na to da unatoč riziku da bude jako povrijeđena, ipak hrabro ispolji na van tu svoju osjetljivost (različitim reakcijama - plačem, smijehom, krikom, ljutnjom ... )? I je li to uopće moguće - ispoljiti tu osjetljivost na van na taj način? Joj, nadam se da sam dovoljno jasna oko toga na što mislim.
pa ne znam na šta točno misliš, ali svatko bi trebao neovisno o stanju 12.k, da izrazi ono što osjeća s obzirom da potiskivanje emocija vodi u pritisak i blokadu, ali da baš se svjesno izloži nekom udarcu ili povredi nema smisla.
Da li se trebaš latit mača iako ne barataš mačem s rizikom da se posječeš? Razumiješ? Šta znači biti osjetljiv ili preosjetljiv?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 23:46   #288
Ja mislim da silom iskazivati ono sto osecamo isto tako nije zdravo.
Meni je prirodnije da se ponasam u skladu sa svojom prirodom nego protiv nje, samo zato sto neko kaze da je tako bolje.
Ono sto je dobro za prepunu 1. kucu nije i za prepunu 12.

Tako ja to gledam, i mislim da je najbolje osluskivati svoje potrebe i slediti sebe, sve dok to nije destruktivno ili samodestruktivno...tako nekako...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 23:49   #289
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ne znam je li ovo odgovarajuća tema za upitati slijedeće: jel bi osoba sa jakim 12. poljem trebala pokazivati svoju preosjetljivost, jel to jedan od načina na koji se 12. polje otvara? Pod "pokazivati" mislim na to da unatoč riziku da bude jako povrijeđena, ipak hrabro ispolji na van tu svoju osjetljivost (različitim reakcijama - plačem, smijehom, krikom, ljutnjom ... )? I je li to uopće moguće - ispoljiti tu osjetljivost na van na taj način? Joj, nadam se da sam dovoljno jasna oko toga na što mislim.
Meni si potpuno jasna.

Nemre se osoba "hrabro ispoljiti" ili "aktivno ispoljiti" ili "vidljivo ispoljiti" 12. poljem pa čak i "da hoće". 12. polje je van svijesti, 12. polje je "ne-svijest".

12. polje opisuje naše kretanje izvan fizičkog pa kada pitaš ovo, to je poput slike...aj probaj zamisliti sebe kako roniš ispod vode i onda poželiš ispustiti krik ili se rasplakati. Na što bi to ličilo? Jel' bi se čuo krik očajnika?

Snaga 12. polja jest unutrašnja, snaga 12. polja jest u trpljenju i izolaciji...svakom verbalizacijom, krikom, smijehom ili plačem ozbiljno riskiraš da budeš proglašena patetičarkom koja glumi žrtvu.

Hoću reći s 12. poljem to je posao koji se mora obaviti iza scene, a sama se moraš naučiti "zaštiti" i postati nedodirljiva inače te bude realitet rastrgao.

Nadam se da te nisam previše uplašila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:04   #290
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa ne znam na šta točno misliš, ali svatko bi trebao neovisno o stanju 12.k, da izrazi ono što osjeća s obzirom da potiskivanje emocija vodi u pritisak i blokadu, ali da baš se svjesno izloži nekom udarcu ili povredi nema smisla.
Da li se trebaš latit mača iako ne barataš mačem s rizikom da se posječeš? Razumiješ? Šta znači biti osjetljiv ili preosjetljiv?
... evo da se malo pojasnim. Često imam osjećaj da mogu "birati" između patnje i krivnje. Prirodno sve držim u sebi i patim, patim koliko god je potrebno, a kada se ponekad pokušam ispoljiti na van (rasplakati, vikati na nekoga - jednostavno se izraziti) osjećam krivnju. I onda se ponovno povučem u sebe da ne bih nekoga uvrijedila, povrijedila ... i opet sam na početku - patnja.
Pa me je zanimalo je li potrebno da osjetim i tu krivnju kao poslijedicu ispoljavanja ili je patnja ipak konačno rješenje? To me zanima - je li patnja (držanje u sebi) ili krivnja (forsirano ispoljavanje na van) način življenja 12. polja?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:07   #291
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Ja mislim da silom iskazivati ono sto osecamo isto tako nije zdravo.
Meni je prirodnije da se ponasam u skladu sa svojom prirodom nego protiv nje, samo zato sto neko kaze da je tako bolje.
Ono sto je dobro za prepunu 1. kucu nije i za prepunu 12.

Tako ja to gledam, i mislim da je najbolje osluskivati svoje potrebe i slediti sebe, sve dok to nije destruktivno ili samodestruktivno...tako nekako...
... slažem se, ali čovjek dođe u situaciju da ga uslijed trpljenja unutrašnji sadržaji počinju gušiti i traži ventil kojim bi pritisak nutrine ispustili na van.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:14   #292
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... slažem se, ali čovjek dođe u situaciju da ga uslijed trpljenja unutrašnji sadržaji počinju gušiti i traži ventil kojim bi pritisak nutrine ispustili na van.
Ja ga onda trazim kroz dispozitora, ili prvi protocan aspekt.
Kod mene je to MA u Ovnu kao dispozitor MO.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:16   #293
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Meni si potpuno jasna.

Nemre se osoba "hrabro ispoljiti" ili "aktivno ispoljiti" ili "vidljivo ispoljiti" 12. poljem pa čak i "da hoće". 12. polje je van svijesti, 12. polje je "ne-svijest".

12. polje opisuje naše kretanje izvan fizičkog pa kada pitaš ovo, to je poput slike...aj probaj zamisliti sebe kako roniš ispod vode i onda poželiš ispustiti krik ili se rasplakati. Na što bi to ličilo? Jel' bi se čuo krik očajnika?

Snaga 12. polja jest unutrašnja, snaga 12. polja jest u trpljenju i izolaciji...svakom verbalizacijom, krikom, smijehom ili plačem ozbiljno riskiraš da budeš proglašena patetičarkom koja glumi žrtvu.

Hoću reći s 12. poljem to je posao koji se mora obaviti iza scene, a sama se moraš naučiti "zaštiti" i postati nedodirljiva inače te bude realitet rastrgao.

Nadam se da te nisam previše uplašila.
... ma nisi me uplašila, sve ja to znam. A i ne znam vrištati na van, jednostavno to ne mogu izvesti - zablokiram. No, dogode se neke situacije (već sam Mrs Stelium napisala) kada taj unutarnji pritisak postaje nepodnošljiv, samodestruktivan, gotovo poguban pa me zanima u koje se smjeru taj pritisak otpušta. Valjda postoji nekakav ispušni ventil? Jel treba promijeniti način razmišljanja, jel se mora odustati od nečeg, povući, vježbati ignoriranje i sl. ... kako? Jer 12. polje je zatvor, ali i zatvor ima svoja vrata, samostan - i u njega se nekuda ulazi / izlazi, osamljeno mjesto - i do njega vodi neka uska, zapuštena ali ipak staza, slika - ali i slika se jednom negdje izloži. Što je izlaz kada je psiha, podsvijest u pitanju? To ne znam.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:18   #294
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Ja ga onda trazim kroz dispozitora, ili prvi protocan aspekt.
Kod mene je to MA u Ovnu kao dispozitor MO.
... i dispozitor je u 12. polju, a prvi protočan aspekt je opozicija sa Uranom koji konačnom dispozicijom završava opet u 12. polju. Sve je zatvoreno, to mene muči ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 00:52   #295
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ma nisi me uplašila, sve ja to znam. A i ne znam vrištati na van, jednostavno to ne mogu izvesti - zablokiram. No, dogode se neke situacije (već sam Mrs Stelium napisala) kada taj unutarnji pritisak postaje nepodnošljiv, samodestruktivan, gotovo poguban pa me zanima u koje se smjeru taj pritisak otpušta. Valjda postoji nekakav ispušni ventil? Jel treba promijeniti način razmišljanja, jel se mora odustati od nečeg, povući, vježbati ignoriranje i sl. ... kako? Jer 12. polje je zatvor, ali i zatvor ima svoja vrata, samostan - i u njega se nekuda ulazi / izlazi, osamljeno mjesto - i do njega vodi neka uska, zapuštena ali ipak staza, slika - ali i slika se jednom negdje izloži. Što je izlaz kada je psiha, podsvijest u pitanju? To ne znam.
Oblik rada u kojem se ta psiha/nutrašnji duh može najbolje izraziti - to je jedini izlaz. Bitan je kontinuirani rad, tada se neće stvarati pritisak, energija će teći.


Mislim da je najveći problem 12. polja taj što smo mi ljudi takva bića da se lako identificiramo, identificiramo se s našim tijelom (zemlja), s našim umom (zrak), s našim emocijama (voda), s našim djelima (vatra)...zamišljajući da te stvari čine naš pravi identitet. I u stanju smo provesti cijeli život pokušavajući obraniti, zaštititi, sačuvati to s čim smo se identificirali ne znajući da je to samo iluzija.

Kod 12. polja je posve suprotno...ono "zna" da je sve iluzija i da se ne smije identificirati s "ničim zemaljskim", ono to ne dozvoljava i zato osoba to niti ne može i kada poželi (a poželi čim joj je 12. polje nakrcanije) osjeća silnu frustraciju posebno kada je to 12. polje okovano zemljom a dispozitor u istom polju...


[SLIKA OBRISANA]
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 01:04   #296
... istina, osobito ovaj zadnji dio koji govori o frustraciji. Često osjećam da mi je fizičko tijelo jednostavno "višak". Da ono visi prema dolje iz mog "svijeta" i predstavlja mi obavezu koja me sputava. I želim da je što tanje, što manje, što sitnije, što .... želim da je minorno. A ostale materijalne stvari koje su još udaljenije od mog "svijeta" neću niti spominjati, sve odmičem od sebe jer su gušeće, nebitne ... Slika koju si stavila govori najviše, a mene muči to što je moja potreba za transcendencijom toliko jaka da bi i grudi i ruke i vrat i glavu i kosu - sve "utopila u vodi" nadajući se da bih time postala cjelovita. I pritisak prestao. Čak sam u poslijednje vrijeme počela razmišljati kako se ne bojim kraja života ili smrti jer će to biti trenutak kada ću se moći prestati brinuti o svom tijelu ( o sputavajućoj materiji) i konačno se ocjeloviti. Dobila sam osjećaj da je to uistinu trenutak spasenja vlastitog bića, trenutak olakšanja od životnog tereta. Tako nekako.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 31.10.2011. at 01:11.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 08:14   #297
Moze mi molim vas netko nesto reci o 12.kuci,unutra su So,Sa,Me r.(vladar 12) i Mo,svi su u znaku raka,thanks
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:30   #298
ako 5 polje predstavlja srednju skolu da li je onda svejedno koju skolu djete upisuje?jer ce se uvijek za vrijeme trajanja te skole osjecati isto i moci kroz zivot iskoristit ili neiskoristit srednju skolu,valjda sam dovoljno razumljivo postavila pitanje''?hvala
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:03   #299
Quote:
opal7 kaže: Pogledaj post
ako 5 polje predstavlja srednju skolu da li je onda svejedno koju skolu djete upisuje?jer ce se uvijek za vrijeme trajanja te skole osjecati isto i moci kroz zivot iskoristit ili neiskoristit srednju skolu,valjda sam dovoljno razumljivo postavila pitanje''?hvala
nije svejedno, jer planeti i znaci u 5.kući pokazuju koje interese i talente osoba ima, pa će u tu svrhu upisati takvu srednju školu
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:40   #300
hvala ti zvjezdoznanac ali vjeruj mi on nema nikakve interese,ja ocajnicki s tim razbijam glavu,da mu kazem da ode na mars on bi otisao,,,al ako je srednja opisana kako je opisana gdje god bude isao osjecat ce se isto jer ce mu i prolazit isti tranziti kroz te 4.god ili kako sad to ide?
opal7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.