Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2015., 11:02   #281
Iskop će mi doći 1200kn s time da sam dobio neki popust jer imam i neke druge zemljane radove oko kuće.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 08:41   #282
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko kosta da se moj monofazni prikljucak pretvori u trofazni?
:
I mene ovo isto zanima, koliko dođe "pojačanje" sa monofaznog na trofazni priključak?
Kuća je na elektru spojena 1080te, nema limitatora (ali kao da ima, jer ne možemo "povući" preko 4-5kw!!!).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:41   #283
Koliko se placa pausal ili kako se to vec zove, ako nema stvarne potrosnje struje.

Hvala..
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 09:46   #284
molim lijepo ako mi može netko dati upute jer slušam puno raznih odgovora i svi pametuju ali me zanima sada po novome koliko košta priključak za striju na legaliziranome objektu u Šilu na krku i što dobivam s tim priključkom. navodno to košta 5000 kuna . jeli to istina i gdje se to traži? unaprijed zahvaljujem
tockica385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:32   #285
Više, skoro 10000 ti je samo zakupljena snaga, plus ostalih sitnica, jos bar 2000
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 23:04   #286
Quote:
tockica385 kaže: Pogledaj post
molim lijepo ako mi može netko dati upute jer slušam puno raznih odgovora i svi pametuju ali me zanima sada po novome koliko košta priključak za striju na legaliziranome objektu
Ja sam početkom godine za legaliziranu vikendicu platio 9400 kn za snagu 5,75 kW. Tražili su mi izvadak iz katastarskog plana, posjedovni list, dokaz o vlasništvu i rješenje o izvedenom stanju. Siguran sam da ovih 9400 kn neće biti konačna cijena priključka jer još trebaju napraviti cca 3km dalekovoda i trafostanicu za nas 40ak koliko će nas se vjerojatno priključiti kad sve bude gotovo jednog dana (a ne zna se kad). U ugovoru koji sam potpisao piše samo da se do kraja listopada ove godine HEP (Elektrodalmacija) obvezuje obaviti sve papirnate pripreme za početak radova. S obzirom da sam tamo već više od 30 godina bez struje još koja godina bez nje mi ništa ne znači
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 23:41   #287
Molio bih - kako se naplaćuje angažirana snaga? Ne mislim na priključnu, nego bas na angažiranu. Cijelu večer tražim neke akte i zakone, ali ništa ne mogu naći!
rune88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 08:53   #288
Quote:
rune88 kaže: Pogledaj post
Molio bih - kako se naplaćuje angažirana snaga? Ne mislim na priključnu, nego bas na angažiranu. Cijelu večer tražim neke akte i zakone, ali ništa ne mogu naći!
HEP naplačuje za 1 kW cca.2000 kuna jednokratno kod priključka,stavljaju se limitatori i više od zakupljene ne možeš trošiti,pravne osobe po potrebi koriste brojilo (višetarifno) i plačaju mjesečno po trenutno za taj mjesec največoj angažiranoj snazi prema cjeniku sa kojim su sklopoli ugovor o kupnji el.energije
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:49   #289
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
HEP naplačuje za 1 kW cca.2000 kuna jednokratno kod priključka,stavljaju se limitatori i više od zakupljene ne možeš trošiti,pravne osobe po potrebi koriste brojilo (višetarifno) i plačaju mjesečno po trenutno za taj mjesec največoj angažiranoj snazi prema cjeniku sa kojim su sklopoli ugovor o kupnji el.energije
Jel znas u koju kategoriju spadaju fakulteti, konkretno FER?
Trebam naci cijene angazirane snage, a neznam gdje FER spada, jeli u tarifnom sustavu
rune88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 00:52   #290
pozdrav, kupio sam apartman koji ima strujni priključak sa još jedni stanom, pošto bi želio odvojit tj napraviti novi priključak, zanima me koja mi je snaga kW potrebna, apartman je veličine 20 m2, znači ima standardne potrošače, hladnjak, periica suđa, perilica rublja, pećnica, bojler, klima, LED rasvjeta...hvala unaprijed
sprajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:58   #291
Quote:
sprajdi kaže: Pogledaj post
pozdrav, kupio sam apartman koji ima strujni priključak sa još jedni stanom, pošto bi želio odvojit tj napraviti novi priključak, zanima me koja mi je snaga kW potrebna, apartman je veličine 20 m2, znači ima standardne potrošače, hladnjak, periica suđa, perilica rublja, pećnica, bojler, klima, LED rasvjeta...hvala unaprijed
Kako je to sve stalo u 20 kvadrata
5.75kW ili 25A ce ti biti dovoljno za 2 takva apartmana. Netko je tu napisao da je platio 9400kn ,ako moze ti HEP stavit brojilo malo manje snage,ustedit ces,a opet ce ti bit dovoljno.
Osim ako ti to sve radi istovremeno mozes i sa dvostruko manje snage od 5.75kW. Iako ovisi koje su energetske klase potrosaci,manje trose noviji uređaji A+
Pecnica i perilice,bojler ako je stariji su veci potrosaci.Klima,hladnjak,tv,razna rasvjeta su manja trosila.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:43   #292
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Kako je to sve stalo u 20 kvadrata
5.75kW ili 25A ce ti biti dovoljno za 2 takva apartmana. Netko je tu napisao da je platio 9400kn ,ako moze ti HEP stavit brojilo malo manje snage,ustedit ces,a opet ce ti bit dovoljno.
Osim ako ti to sve radi istovremeno mozes i sa dvostruko manje snage od 5.75kW. Iako ovisi koje su energetske klase potrosaci,manje trose noviji uređaji A+
Pecnica i perilice,bojler ako je stariji su veci potrosaci.Klima,hladnjak,tv,razna rasvjeta su manja trosila.
znači 5.75 kW mi je dovoljno za moj apartman a da pri tome mi mogu radit svi uređaji?
sprajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:18   #293
Prepiši snage uređaja koje posjeduješ na papir i zbroji,vidjet češ koja angažirana snaga ti je potrebna,hep naplačuje cca.2000 kuna po kW, znači kW x cca.2000= tvoj trošak
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:46   #294
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Prepiši snage uređaja koje posjeduješ na papir i zbroji,vidjet češ koja angažirana snaga ti je potrebna,hep naplačuje cca.2000 kuna po kW, znači kW x cca.2000= tvoj trošak
da, po tome mi ispada 10 kW minimalno, e sad razlika između 10 i 6 kW je ipak 4000 kn, pa zato.....
sprajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:19   #295
sto se cijene tice:
http://www.24sata.hr/potrosac/zagrep...krajeva-381897

za snagu pitaj nekog elektricara,ja kao laik i sa vlastitim iskustvom rekao bi da je to vise nego dovoljno,koliko znam to se tako ne racuna,a maksimum snage za jednofazno brojilo je 8.05kW, i na to ljudi se uz sve to sto si nabrojio zimi se bez problema griju sa uljnim i termo pecima. Strucnjak nisam govorim iz vlastitog iskustva.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 02:28   #296
Unhappy

Quote:
sprajdi kaže: Pogledaj post
da, po tome mi ispada 10 kW minimalno, e sad razlika između 10 i 6 kW je ipak 4000 kn, pa zato.....
Maksimalnu snagu koju si zbrojio pomnoži sa faktorom istodobnosti 0,8 i dobit češ stvarnu potrebnu snagu,sve ostalo je app...ako prođe prođe...ja sam ljudima po objektu sa tri apartmana instalirao snagu 3 x 25A tj. po apartmanu cca.5,5kW ,barski frižider/štednjak dvije grijače ploče+pečnica/klima-konverter/bojler 80lit. te ostali sitni potrošači,stranke su zadovoljne komforom, uglavnom 1f2t priključak možeš maksimalno dobiti 35A a ispod 20A ne bi prepotučio nikome tko ne želi dva puta plačati ,nitko ne zna bolje od tebe koliko si možeš priuštiti komforni život,kuiš stari moj

Zadnje uređivanje mbukal : 20.06.2015. at 02:49.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:32   #297
Razdvajanje strujnog priključka

Pozdrav svima!

Zna li netko je li ovo izvedivo:
Naime, živim u kući od koje su napravljena dva stana. Oba stana su na istom strujnom priključku. Moj stan ima kontrolno brojilo. Ali ja bih htjela imat svoj priključak tak da dobim račun samo za svoj stan, a ne da dobimo ukupnu struju, pa da oduzimam.
E sada, je li to nešto jako skupo i komplicirano? Ili se to da jednostavnije riješiti?

Hvala!
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:47   #298
A imas sada zakupljeno koliko kw, i koliko jos mozes zakupiti?
Nazvala si HEP i pitala cijene, iako mislim da cak cjenik ima i na internetu?
A kad doznas cijenu od Hep-a(dakle pitas cijenu za dokup kilowata, oni su oko 2000kn po kw) onda jos racunaj svoju tablu sa osiguracima i glavnom sklopkom do 2000kn i mislim da je to sve, Hep ti u ovoj cijeni po kw vrsi izdvajanje iz postojeceg ormarica i radi tebi novi.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:10   #299
Da se nadovežem, kako uopće saznat kolku zakupljenu struju imamo? Uvedena davno '73.e, a na satu piše trofazni 3x220/380V 10-40 A.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 19:43   #300
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zna li netko je li ovo izvedivo:
Naime, živim u kući od koje su napravljena dva stana. Oba stana su na istom strujnom priključku. Moj stan ima kontrolno brojilo. Ali ja bih htjela imat svoj priključak tak da dobim račun samo za svoj stan, a ne da dobimo ukupnu struju, pa da oduzimam.
E sada, je li to nešto jako skupo i komplicirano? Ili se to da jednostavnije riješiti?

Hvala!
kontrolnim brojilom pa sama računaš c.c. 1000 kn
novim priključkom c.c. 10000 kn
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.